دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
 فواید تنیس و تاریخچه ی آن
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فواید تنیس و تاریخچه ی آن-فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران-آخرین اخبار تنیس-نخستین و تنها مجله تخصصی ورزش تنیس در ایران-هیئت تنیس استان اصفهان

فواید تنیس و تاریخچه ی آن

مسابقات ویمبلدون در سال ۱۸۷۷، یو اس او پن در سال ۱۸۸۱ ، دیویس کاپ ۱۸۹۹ و اوپن استرالیادر سال ۱۹۰۵ و اپن فرانسه ۱۹۱۸شروع به فعالیت کردند.هنگامی که تنیس شروع به رشد سریع کرد و جهان را فرا گرفت و طبیعتا اتحادیه های ملی شروع به هم پیوستن برای برگزاری مسابقات بزرگ جهانی و تنظیم قوانین و مقررات کردند .

فواید تنیس و تاریخچه ی آن

در سال ۱۹۱۱ نیاز به وجود یک فدراسیون بین المللی تنیس، احساس شد . امتیاز این فدراسیون ابتدا به آقای دوان ویلیامز (یکی از افراد کشته شده در کشتی تایتانیک) که نتوانست ایده خود را ببیند به آقای چارلز بارد ( دبیر اتحادیه تنیس سوئیس ) و آقای هنری والت (رئیس فدراسیون تنیس فرانسه) اعطا شد .دوازده اتحادیه تنیس در جلسه اصلی در پاریس ( ۱۹ مارچ ۱۹۱۱) شرکت کردند . که ILTF (فدراسیون لاون تنیس بین المللی) در آن شکل گرفت ، این کشور ها عبارتند از :

فواید تنیس و تاریخچه ی آن

استرالیا
اسپانیا
اتریش
بلژیک
آلمان
افریقای جنوبی
دانمارک
فرانسه
بریتانیای کبیر
هلند
روسیه
سوئیس
سوئد
فواید تنیس

چند نکته در مورد فواید ورزش تنیس که در مقاله Five benefits of tennis از سایت www.active.com گفته شده به شرح زیر است:به گفته دکتر رالف پافنبرگر از دانشگاه بهداشت هاروارد, افرادی که به طور متوسط در هفته سه ساعت تنیس بازی می کنند احتمال خطر مرگ را در خود ۵۰ درصد کاهش می دهند.طبق تحقیقات دکتر جوآن فین و مطالعات دانشگاه ایالتی کانکتیکات بازیکنان تنیس قدرت زیاد و اعتماد به نفس بالایی دارند و افراد خوشبینی هستند. همچنین در آن ها خشم, اضطراب, درگیری و افسردگی بسیار کم دیده شده است.

فواید تنیس و تاریخچه ی آن


دانشمندان در دانشگاه ایلنوی گزارش کرده اند که چون بازی تنیس نیاز به فکر و هوشیاری دارد در نتیجه باعث افزایش طول عمر می شود.دکتر جیم گاوین نویسنده عادت ورزشی گفته است که تنیس بهتر از اسکیت, گلف و بسیاری از ورزش های دیگر تاثیر مثبت در ویژگی های شخصیتی افراد می گذارد.همچنین تنیس رقابتی, نسبت به ورزش های ایروبیک, اسکیت و دوچرخه سواری کالری بیشتری مصرف می کند.

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits