دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی

روانشناسی

برخی از افراد مبتلا به اضطراب غذایی ممکن است از بافت، واکنش های آلرژیک یا خفگی بترسند. هنگامی که این نگرانی بر زندگی روزمره تأثیر می گذارد یا با کیفیت زندگی تداخل پیدا می کند، می تواند محدود کننده یا خطرناک باشد.

اتاق درمان و رفتار درمانگر برای مراجعین به مشاوره و روان درمانی بسیار مهم است و باعث می شود این افراد احساس و صحبت هایشان را با حس امنیت و راحتی به درمانگر بیان کنند.

یکی از دلایل ایجاد مشکل در ازدواج مجدد این است که بعضی از ما فقط تصور می کنیم که همیشه همه چیز در جاهای دیگر بهتر است و به همین دلیل دقیقا زمانی که شرایط کمی سخت شد ، خیلی زود به دنبال تغییر موقعیت هستیم .

قهوه ای یک رنگ طبیعی است که حس قدرت و قابلیت اطمینان را برمی انگیزد. این رنگ اغلب شبیه زمین کاملاً جامد دیده می شود و رنگی است که غالباً با انعطاف پذیری، امنیت و ایمنی همراه است. قهوه ای همچنین می تواند احساس تنهایی، غم و انزوا ایجاد کند.

عجله در ازدواج عواقب زیادی را به همراه دارد و تنها دوست داشتن و عشق برای ازدواج کافی نیست بلکه در ازدواج باید نسبت به هم شناخت کافی داشته باشید. امیدوارم از این مطلب لذت ببرید.

می بایست بررسی کنیم که تلقین کردن بر روی ذهنمان چه تاثیری می گذارد ، البته که دنیای تلقین کردن دنبال خاصی است و یک سری آداب دارد و در صورتی که آداب آن رعایت نشود اثر بخش نیست! پس تکرار و ممارست اولین گام اثربخش خواهد بود.

مهارت‌های بین‌ فردی شامل توانایی برقراری ارتباط و ایجاد روابط با دیگران هستند که به طور معمول «مهارت‌های افراد» نامیده می‌شوند. این مهارت‌ها سناریوهای مختلفی را پوشش می‌دهند که داشتن ارتباطات و همکاری کردن با دیگران در آن‌ها ضروری است.

افسردگی نامرئی یک بیماری شایع در سرتاسر جهان است که تخمین زده می شود 3.8٪ از جمعیت، از جمله 5.0٪ در میان بزرگسالان و 5.7٪ در میان بزرگسالان بالای 60 سال، تحت تاثیر قرار می گیرند. تقریباً 280 میلیون نفر در جهان اختلال روانی دارند.

اگر همسرتان را خیلی دوست دارید و مدام به او محبت می کنید باید بدانید محبت زیادی به همسر می تواند عوارض مخربی روی رابطه شما داشته باشد.

تکنیک فاینمن یک فرایند چهار مرحله‌ای برای درک هر موضوعی است. این تکنیک حفظ کردن طوطی‌وار را رد می‌کند و به شدت با آن مخالف است و در عوض روی درک واقعی که از طریق انتخاب، پژوهش، نوشتن، توضیح و پالایش مفاهیم متمرکز است، تاکید دارد.

انتقاد از همسر در زندگی مشترک اگر با اصول درست آن صورت نگیرد می تواند زندگی را به مخاطره بیاندازد با یاد گیری شیوه درست انتقاد کردن از همسر زندگی خود را بهبود ببخشید.

تاثیر صبر در موفقیت در این نکته به خوبی خود را نشان می دهد که هنگام حل مسائل و بحرانها با آرامش بیشتری عمل کرده و تصمیم های بهتری خواهیم گرفت. با داشتن صبر دیگر از اضطراب و استرس خبری نخواهد بود.

تنزل رتبه شغلی زمانی اتفاق می‌افتد که کارفرما کارمندی را به پست پایین‌تری منصوب کند. پست جدید اغلب مسئولیت‌ها و دستمزد کمتری دارد.

اگر شما به مدت دو هفته به صورت همه روزه، درگیر غم و اندوه بی دلیل هستید، احساس لذت نمی کنید، احساس پوچی دارید و یا این تصور را دارید که زندگی برای شما بیهوده است در لیست کاندید افسردگی ماژور قرار گرفته اید.

کودکی دوران حساس زندگی هر فرد است که بنا به نظر بسیاری از روانپزشکان در تشکیل شخصیت و خودآگاه هر فرد موثر است. در این دوران بروز برخی از عقده ها می تواند تاثیرات مخرب داشته باشد که باید با درمان عقده های کودکی به فرد کمک کرد.

در مصاحبه کاری چه بپوشیم؟ برای اینکه در اولین مصاحبه کاری به چشم بیایید در انتخاب لباس خود دقت کنید و از پوشیدن لباس های غیر رسمی به شدت خودداری کنید.

خطر اصلی درمان نکردن افسردگی، خودکشی است بر این اساس برای درمان به موقع این بیماری باید علایم را جدی گرفت.

با انجام مراحلی در مورد ایمنی تیمتان می تواند به موفقیت دست پیدا کند که سنجیدن امنیت روانی تیم، آشنایی با تنش های کمک کننده و غیره را شامل می شود.

در این بخش، تحقیرشدن در محیط کار و چگونگی مقابله با آن را بررسی می‌کنیم و نیز نکاتی را برمی‌شماریم که در مواجه با این پدیده کمکتان می‌کنند.

برخورد با کودک بی حوصله : گاهی اوقات ممکن است کودک شما رفتارهایی از خودش نشان دهد که ناشی از بی حوصلگی کودک باشد و مدام در اطراف شما بچرخد و تکرار کند که حوصله ام سر رفته ، ما چگونه باید با کودکان بی حوصله برخورد کنیم؟

حد و مرز پنهان کاری در خواستگاری : در زندگی هر دختر و پسری مسائلی وجود دارد که گاهی به علت ترس از دست دادن طرف مقابل برخی از آن‌ها را بیان نمی‌کنند.

خوش بینی پرتویی قوی از روشنایی را به درون گوشه های تاریک زندگی می اندازد و امکانات بالقوه را که در تاریکی پنهان شده اند، آشکار می کند. فرد مثبت اندیش حوادث را از زاویه دید امید تفسیر می کند و راه حل هایی را می یابد که آدم بدبین متوجه آنها نمی شود.

عشق‌ و محبت‌ بین‌ زن‌ و شوهر از ارکان‌ اصلی‌ نظام‌خانواده‌ است‌ اما با گذشت‌ زمان‌ و سپری‌ شدن‌ شور و شوق‌ دوران‌ نخستین‌ ازدواج‌، گاه‌ این‌ فکر به‌ ذهن‌ همسران‌ می‌آید که‌ بعد از چند سال‌ زندگی‌ میزان‌ علاقه‌ آنان‌ به‌ هم‌ چقدر تغییر کرده‌ است‌.

اگر مردی شما را نخواهد به سادگی می توانید از حرف زدن یا تغییر رفتارش این موضوع را متوجه شوید ولی اغلب خانم ها تمایل دارند خودشان را فریب دهند و نشانه های تنفر مرد از زن که بسیار کلیشه ای است را نادیده می گیرند.

سندرم بی انگیزگی یک بیماری روانی است که با تغییر در شخصیت، احساسات و عملکرد شناختی فرد مشخص می‌شود. فرد مبتلا به این سندرم معمولا علائم عدم تمرکز، بی علاقگی و حافظه ضعیف را تجربه می‌کند.

خیلی پیش می‌آید که زن و مرد در محیط کار به یکدیگر علاقه مند شده و به فکر ازدواج بیافتند. اما آیا ازدواج دو همکار می‌تواند نتیجه خوشایندی در پی داشته باشد؟

سایکوپت‌ها (psychopaths) در تعاریف روانشناسی در زمره مبتلایان به اختلال شخصیت ضد اجتماعی تعریف می‌شوند، اما نتایج تحقیقات نشان داده می‌توان سایکوپتی را به خاطر برخی تفاوت‌ها اختلالی جداگانه در نظر گرفت.

فایده های خوشرو بودن : در حقیقت ارتباط مستقیمی میان خوشرویی و کسب امتیازات اجتماعی وجود دارد و افرادی که خنده رو و مثبت هستند، شانس بیشتری برای بهره مندی از موقعیت های اجتماعی خواهند داشت.

در زندگی مجردی هر فردی اسراری وجود دارد که گفتن یا نگفتن آن ها به همسر در زندگی مشترک مهم است و برخی از مسائل باید در جلسه اول خواستگاری گفته شود.

یکی از خصوصیاتی که در برخی از زنان پررنگ می باشد علاقه به پول و یا اصطلاح عشق پول می باشد اگر با چنین فردی در ارتباط هستید در ادامه همراه با ما شوید تا درباره رفتار با زنان پول پرست بیشتر بخوانید.

حضور زن و شوهر در فرآیند انجام مشاوره طلاق توافقی الزامی است و باید شخصا در مراکز مشاوره طلاق حاضر شوند ؛ لذا عدم حضور زوجین در مشاوره طلاق امکان پذیر نیست .

علت سرد شدن مرد از همسرش : انسان ها باید مدام رفتار های خود را کنترل نمایند تا آرامش و خوشبختی را مدام در زندگی خود تجربه نمایند. شما با دانستن نکات ریزی و رعایت آنها میتوانید سالها در کنار فردی که به آن علاقه دارید زندگی کنید.

یکی از عمده‌ترین دلایل افسردگی، ناتوانی در سازگاری با محیط و شرایط جدید است. با آگاهی از روش‌های پیشگیری از افسردگی بعد از تعطیلات و عوامل محرک، می‌توانید این مشکل را در خود درمان کنید.

رنگ صورتی آرام، عاشق و نماد امید است. استفاده از رنگ صورتی انسان را آرام می‌کند، اما زیاده روی در آن اثری عکس دارد. از روانشناسی رنگ صورتی می‌توان در برندینگ محصولات بهداشتی و سلامتی و مربوط به زنان بهره برد.

بر اساس مطالعات انجام شده در زمینه ارتباط بین نرخ مرگ و میر نوزادان و ناهنجاریهای مادرزادی با ازدواج فامیلی، مشخص شده که ازدواج با خویشاوندان خطر تولد کودکان با نقایص مادرزادی را دو برابر می کند.

تنفر از فرزند به دلایل مختلف و پیچیده‌ای می‌تواند رخ دهد. گاهی والدین مشکلات درونی یا مسائل حل نشده ارتباطی با فرزند خود یا دیگران دارند که آن به صورت تنفر حس می‌کنند.

سندرم شیشه خیارشور به مواقعی اشاره دارد که از دور به مشکلات دیگران نگاه می کنیم و حل آن ها را بسیار ساده می انگاریم ، بدون این که از جزئیات آن اطلاعی داشته باشیم. در این مطلب شما ما را با سندروم شیشه خیارشور آشنا می کنیم.

وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند مسلما برخی رفتار و عادت هایشان برای همسرشان خوشایند نیست که باید سعی کنند آن ها را اصلاح کنند ، اگر می خواهید بدانید چطور می توانید به ترک عادات زشت همسرتان کمک کنید ، با ما همراه شوید.

حفظ حریم خصوصی در محیط کار باعث می شود تا مجموعه ای هماهنگ و دور از حاشیه برقرار شود. در این میان اگر همکار شما سوالی بپرسد که از نظر شما در راستای برهم زدن حریم شخصی شما است، بهتر است به او پاسخ دهید که دانستن جواب این سوال برای او بی ضرورت است.

کودکی که مادر از دست داده، را چطور آرام کنیم؟ مرگ مادر برای کودک در هر سنی او را با مسائل متعددی روبه رو میکند، نحوه رفتار صحیح با کودک یتیم پس از مرگ یا جدایی والدین بسیار مهم و حائز اهمیت است.
صفحه 1 از 56