دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی

مذهبی

دلیل تجرد حضرت عیسی (ع) : در این مطلب سعی کردیم تا به این سوال که چرا حضرت عیسی (ع)، ازدواج نکردند؟ پاسخ دهیم، پس با دلگرم همراه باشید.

اگر عین نجس مانند خون و ادرار، یا متنجس مثل گلی که نجس شده در کف پا و ته کفش باشد، با راه رفتن یا مالیدن پا به زمین برطرف می شود.

راز عدم ازدواج حضرت معصومه(س) : در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

چاپ کتاب دعا برای اموات بهترین و رایج‌ترین هدیه برای آنان به حساب می‌آید، پس از جدا شدن روح از بدن، ارتباط با دنیا کامل قطع نمی‌ شود؛ و مردگان پس از مرگ، چشم انتظار هستند تا از سوی بازماندگان ثواب و خیرات فراوانی به سوی آنان رهسپار شود.

اگر مگس و پشه روی چیزی پاک بنشینند، آن چیز را نجس می‌کنند. دلیل این امر این است که مگس‌ها در مکان‌های آلوده مانند فاضلاب، لاشه حیوانات و زباله‌ها زندگی می‌کنند و بدن آنها به میکروب‌ها و آلودگی‌ها آغشته است.

دعای خاصی به نام (دعای امام سجاد در نماز شب) وجود ندارد. امام سجاد (ع) دعاهای متعددی را در کتب مختلف از جمله صحیفه سجادیه به یادگار گذاشته‌اند که می‌توان در هر زمان و مکانی، از جمله در نماز شب، از آنها استفاده کرد.

متن نوحه عاشورا / متن نوحه شب عاشورا / متن مداحی عاشورا / متن نوحه تاسوعا و عاشورا / نوحه برای عاشورا / متن نوحه سوزناک عاشورا / متن نوحه زنجیرزنی عاشورا

متن روضه تاسوعا / متن نوحه تاسوعا / متن مداحی تاسوعا / متن روضه تاسوعا از حاج محمود کریمی / متن نوحه تاسوعا از حاج محمود کریمی / مداحی حاج محمود کریمی

متن روضه تاسوعا / متن نوحه تاسوعا / متن مداحی تاسوعا / متن نوحه تاسوعا از محمدرضا طاهری / متن روضه تاسوعا از محمدرضا طاهری / مداحی محمدرضا طاهری

متن روضه تاسوعا / متن نوحه تاسوعا / متن روضه از سید مهدی میرداماد / متن نوحه از سید مهدی میرداماد / مداحی تاسوعا / مداحی تاسوعا از سید مهدی میرداماد

مجموعه جدید از پیام ها تسلیت حسینی برای روز شهادت سالار و سید شهیدان حضرت امام حسین (ع)

دانلود صوتی نوحه شب تاسوعا گلچین مداحی صوتی شب تاسوعا، دانلود مداحی سینه زنی شب تاسوعا،گلچین مداحی زمینه شب تاسوعا

نوحه واحد شب تاسوعا، نوحه سه ضرب شب تاسوعا، نوحه سنگین شب تاسوعا، نوحه شور شب نهم ، نوحه زنجیر زنی شب تاسوعا، با مداحی حاج سید مهدی میرداماد

روضه تاسوعا / نوحه تاسوعا / نوحه تاسوعا از حاج محمد طاهری / روضه تاسوعا از حاج محمد طاهری / دانلود روضه تاسوعا / دانلود نوحه تاسوعا

متن نوحه برای جوانان، متن نوحه سینه زنی سنگین واحد، متن نوحه سینه زنی واحد شب تاسوعا محرم از میثم مطیعی، متن نوحه شهادت امام حسین

متن روضه تاسوعا از محمدرضا بذری / متن نوحه تاسوعا از محمدرضا بذری / متن روضه تاسوعا / متن نوحه تاسوعا / متن مداحی تاسوعا / محمدرضا بذری

نوحه میثم مطیعی / مداحی میثم مطیعی / نوحه تاسوعا / مداحی تاسوعا / نوحه تاسوعا از میثم مطیعی / مداحی تاسوعا از میثم مطیعی

روضه شب تاسوعای بنی فاطمه / روضه تاسوعای بنی فاطمه / روضه تاسوعا از بنی فاطمه / روضه شب تاسوعا از سید مجید بنی فاطمه / روضه تاسوعا / دانلود روضه شب تاسوعای بنی فاطمه

نوحه تاسوعا / روضه تاسوعا / نوحه برای تاسوعا / نوحه شب تاسوعا / سینه زنی تاسوعا / مداحی تاسوعا / نوحه حضرت ابوالفضل (ع)

روضه های های شب تاسوعا،نوحه برای شب تاسوعا، نوحه سنگین شب تاسوعا، نوحه زنجیر زنی شب تاسوعا، حاج سید مجید بنی فاطمه

تعیین حکم شرعی معاملات طلای آب شده به شرایط و جزئیات معامله بستگی دارد و نیاز به بررسی دقیق توسط یک مرجع دینی واجد شرایط دارد.

غسل جمعه، غسلی مستحب است که در روز جمعه انجام می‌شود. این غسل از اذان صبح جمعه تا ظهر شرعی (زوال ظهر) واجب است و بهتر است نزدیک ظهر انجام شود.

از نظر شرعی، خوردن شیره درخت افرا حلال است و هیچ مشکلی ندارد. برخی از مراجع تقلید، احتیاط در مصرف شیره درخت افرا را به دلیل شباهت آن به شراب توصیه کرده‌اند، اما اکثریت علما خوردن آن را اشکالی نمی‌دانند.

آموزش وضو گرفتن به صورت مرحله به مرحله و تصویری را در ادامه بر ای شما قرا داده ایم .

وضو واجب، شستن صورت و دست‌ها و مسح سر و پاها به ترتیب خاص و با شرایطی مخصوص است که برای انجام برخی عبادات واجب می‌شود.

دانلود مداحی عربی عراقی/ دانلود روضه عربی خوزستان/ دانلود نوحه برای ماشین قدیمی/ دانلود نوحه عربی سوزناک/ نوحه عربی غمگین صوتی .

نماز خواندن با رکابی : در این مطلب به موضوع نماز خواندن با رکابی و احکام لباس نمازگزار پرداخته ایم.

در تعالیم اسلامی برای انعقاد نطفه آداب ویژه ای آورده شده است. همچنین در حدیث هایی از ائمه علیهم السلام به مواردی اشاره شده است که در زمان انعقاد نطفه با رعایت آن ها می توان فرزندی سالم و صالح به دنیا آورد.

در ادامه برخی دعاهای سفر را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

دعای توسل برای حاجت روا شدن، حل مشکلات و گرفتاری ها با صدای برترین مداحان ایرانی .

روش‌های مختلفی برای تطهیر مبل نجس شده وجود دارد که بسته به نوع نجاست و جنس مبل متفاوت است. در اینجا به شرح دو روش متداول تطهیر مبل نجس با آب کر و آب قلیل می‌پردازیم.

هر یک از شب های محرم به نام یکی از شهدا یا شخصیت ها یا وقایعی مرتبط با جریان کربلا نام گذاری شده است. شب اول محرم متعلق به کیست ؟

تطهیر فرش یا لباس نجس با آب کر طبق نظر اکثر مراجع تقلید شیعه صحیح است. برای تطهیر فرش یا لباس نجس با آب کر، کافی است که آن را به طور کامل در آب کر فرو ببرید و بعد از شستشو، آبکشی کنید.

شیوه سخن گفتن انسان و نوع چینش کلمات و جملاتش نشان دهنده شخصیت آرام یا آشوبگر ذهن اوست و روی معاشرتش با دیگران اثر می گذارد.

سوره یس / سوره یاسین / ترتیل سوره یس / قرائت سوره یس / دانلود صوت سوره یس / دانلود ترتیل سوره یس .

یکی از موارد محاسبه الهی در روز قیامت، حقوق حیوانات می باشد. تا آنجا که از جهنمی شدن انسانی به خاطر بستن حیوان و ممانعت از آب خوردن آن تا حد مرگ، سخن گفته شده است.

با توجه به حکم شرعی برخی از مراجع مبنی بر جواز بازی بیلیارد بدون شرط‌بندی، می‌توان این بازی را به صورت تفریحی و بدون هیچ گونه برد و باخت انجام داد. برای این منظور، می‌توان به نکات زیر توجه کرد.

بر اساس قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) بهترین خیرات برای شادی روح والدین و اموات اعمالی همچون نماز، دعا و موارد دیگر است که انجام آنها هم برای فرد و هم برای اموات ثواب دارد.

از نظر شرعی، تند خواندن نماز اشکال دارد و مکروه محسوب می‌شود. انسان باید نماز را در اول وقت بخواند و به آن اهمیت بسیار دهد و از تند خواندن نماز که ممکن است باعث خرابى نماز گردد بپرهیزد.

دعاهایی برای خوش اخلاق تر شدن همسر و بستن زبان افراد بد اخلاق و بد دهن را در این بخش بخوانید.

ترتیل سی جزء قرآن،ختم سی جزء قران کریم،دانلود کامل سی جزء قران کریم صوتی یکجا،دانلود سی جزء قران تند خوانی عبدالباسط،جزء به جزء قرآن کریم .

استفاده از ادکلن در اسلام به طور کلی حرام نیست و در روایات متعددی از ائمه اطهار (ع) به استفاده از عطر و بوی خوش سفارش شده است. البته در استفاده از ادکلن، نکاتی باید رعایت شود تا از نظر شرعی اشکالی نداشته باشد.

در غسل عید قربان، با خضوع و خشوع برای غسل آب بردارد و زیر سقف یا سایه دیوار غسل نماید و سعی کند این کار به دور از چشم دیگران باشد و هنگام غسل بگوید ..

ماجرا و تاریخچه ی عید قربان، که یکی از دو عید مهم مسلمانان در سراسر جهان است.

آیا می شود در مسجد مراسم ازدواج برگزار کرد ؟ میخواستم حکم عقد نکاح رو در مسجد بدونم. آیا این کار سنت و درست است؟

دعای شب عرفه با صدای فرهمند/ متن زیارتنامه امام حسین/ زیارت امام حسین صوتی با صدای فرهمند .

بیت المال در لغت به معنای (خانه مال) است و در اصطلاح اسلامی به خزانه ای اطلاق می شود که اموال عمومی مسلمانان در آن جمع آوری و نگهداری می شود تا در مصالح آنان صرف گردد.

حق المّاره در فقه شیعه، حقی است که به رهگذر در خوردن میوه درختانِ در مسیر عبور، تحت شرایطی خاص، داده می‌شود.

از نظر شرعی، حضور زن و مرد نامحرم در آسانسور به تنهایی حرام نیست، مشروط به اینکه شرایط زیر رعایت شود.

آب نیسان، به باران‌های اولین ماه بهار (ماه نیسان در گاهشماری رومی) گفته می‌شود که از دیرباز در میان برخی از مردم، به عنوان آبی مبارک و شفابخش شناخته شده است.
صفحه 1 از 68