دلگرم
امروز: شنبه, ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۳ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ آوریل ۲۰۲۴ میلادی

مذهبی

مولودی مست نجف / دانلود مولودی مست نجف / مولودی مست نجف علی اکبر حائری / متن مولودی مست نجف / مداحی مست نجف / دانلود مداحی مست نجف

تصمیم به لاک زدن یا عدم لاک زدن، یک تصمیم شخصی است. اما زنان مسلمان باید به احکام شرعی و همچنین به حفظ حجاب و عفاف خود توجه داشته باشند.

مولودی عید فطر / مولودی حیف که از دست ما ماه خدا می رود / مولودی حیف که از دست ما ماه خدا می رود محمود کریمی / مولودی عید فطر از محمود کریمی

یکی از سوالات رایج درباره فطریه این است که اگر کسی شب عید فطر در منزل خود نبوده و مهمان باشد تکلیف فطریه او چه می شود؟ آیا دادن فطریه از وی ساقط شده و بر عهده میزبان می باشد؟

مضمضه کردن آب در حال روزه داری به خودی خود اشکالی ندارد و روزه را باطل نمی‌کند، اما باید به چند نکته توجه کرد:

در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم میخواهیم به یکی از مهم ترین سوالات شما در مورد نماز عید فطر پاسخ دهیم. سوال اینجاست که آیا نماز عید فطر واجب است یا مستحب ؟ با ما باشید.

دعای امام زمان برای حاجت گرفتن و همچنین ذکر های توسل و دعای مشکل گشای امام زمان برای برآوردن شدن خواسته ها و رفع گرفتاری و استغاثه به امام زمان را در دلگرم بیاموزید.

مداحی تو میگی رفیقمی / دانلود مداحی تو میگی رفیقمی / نوحه تو میگی رفیقمی / متن نوحه تو میگی رفیقمی / مداحی تو میگی رفیقمی محمدرضا نوشه ور

صله رحم به معنای پیوند و ارتباط با خویشاوندان است. این ارتباط می‌تواند به صورت حضوری، تلفنی، کتبی و یا حتی از طریق پیام‌های مجازی باشد.

مداحی اومدم تنهای تنها / مداحی اومدم تنهای تنها مهدی رسولی / متن مداحی اومدم تنهای تنها / نوحه اومدم تنهای تنها / متن نوحه اومدم تنهای تنها

اذان، ندای آسمانی و دعوت به سوی پروردگار است. در این زمان، رحمت الهی شامل حال بندگان می‌شود و فرصتی مغتنم برای استجابت دعا و افزایش روزی فراهم می‌شود.

نوحه تشنه منم حضرت دریا حیدر مجید بنی فاطمه / متن نوحه تشنه منم حضرت دریا حیدر / مداحی تشنه منم حضرت دریا حیدر / دانلود نوحه تشنه منم حضرت دریا حیدر

خوردن سحری در ماه رمضان مستحب مؤکد است و در روایات متعددی از ائمه اطهار (ع) بر آن تأکید شده است.

عزرائیل همانند آئینه ای است در مقابل ما که جان خویش را در او می بینیم در زمان روبرو شدن با عزرائیل اینکه او را زیبا ببینیم یا زشت بستگی به سیرت خودمان دارد.

نوحه خدایا ببخش / دانلود نوحه خدایا ببخش / نوحه خدایا ببخش محمود کریمی / مداحی خدایا ببخش / مناجات خدایا ببخش / متن نوحه خدایا ببخش

در روایات متعددی از ثواب و فضیلت خواندن سوره نوح سخن به میان آمده است. لازم به ذکر است که ثواب و فضیلت قرائت هر سوره‌ای از قرآن کریم، به ایمان و اخلاص قاری آن بستگی دارد.

نوحه قسم به زخم سر حیدر الهی العفو / مداحی قسم به زخم سر حیدر الهی العفو / نوحه قسم به زخم سر حیدر الهی العفو محمد حسین پویانفر / متن نوحه قسم به زخم سر حیدر الهی العفو

مراسم محرم در برغان با شور و حال خاصی برگزار می‌شود و مردم این روستا با حضور در این مراسم، ارادت خود به امام حسین (ع) و یاران ایشان را به نمایش می‌گذارند.

مداحی آروم آروم میری بابا حیدر / دانلود مداحی آروم آروم میری بابا حیدر / نوحه آروم آروم میری بابا حیدر / متن نوحه آروم آروم میری بابا حیدر / مداحی آروم آروم میری بابا حیدر مجید بنی فاطمه

نماز شب قدر دو رکعت است. در هر رکعت بعد از سوره حمد، نمازگزار باید هفت بار سوره توحید را بخواند و بعد از تمام شدن نماز هفتاد مرتبه ذکر «استغفر الله و اتوب الیه» را تکرار کند.

نوحه عموم ابالفضل / نوحه عموم ابوالفضل / نوحه عموم ابالفضل از بنیامین / متن نوحه عموم ابالفضل / نوحه عموم ابالفضل بنیامین بهادری / آهنگ عموم ابالفضل

خوردن خون در تخم مرغ حرام است، ولی خود تخم مرغ نجس نیست. در مورد احکام شرعی مربوط به خون در تخم مرغ، مراجع عظام تقلید نظرات متفاوتی دارند، ولی به طور کلی می توان خون را از تخم مرغ جدا کرد و بقیه تخم مرغ را مصرف کرد.

بی توجهی به نیاز جنسی زن در اسلام زشت و ناپسند و گناهی کبیره است. در روایات متعددی از ائمه اطهار (ع) به این موضوع اشاره شده است.

مولودی پر مروارید شوق تو صدفهای دریا / دانلود مولودی پر مروارید شوق تو صدفهای دریا / متن مولودی پر مروارید شوق تو صدفهای دریا / مولودی پر مروارید شوق تو صدفهای دریا محمود کریمی

مولودی حسن مولا / دانلود مولودی حسن مولا / مولودی حسن مولا از حسین طاهری / مولودی حسن مولا حسن مولا / متن مولودی حسن مولا

مولودی ستاره بارونه آقام اومده / دانلود مولودی ستاره بارونه آقام اومده / متن مولودی ستاره بارونه آقام اومده / مولودی ستاره بارونه آقام اومده محمود کریمی / مولودی ولادت امام حسن مجتبی (ع)

جویدن آدامس و سقز اگر شیرینی یا ذراتی از آن از حلق پایین برود روزه را باطل می کند. در ادامه به موضوع احکام جویدن آدامس در روزه داری پرداخته ایم.

نکیر و مُنْکَر یا بَشیر و مُبَشِّر، نام دو فرشته‌ای است که در شب اول بعد از دفن، وارد قبر شده و از اعتقادات و اعمال مُرده سؤال می‌کنند.

روزه گرفتن برای برخی افراد واجب نیست و در برخی موارد حتی حرام است. به طور کلی، دسته‌های زیر می‌توانند روزه نگیرند. در این مطلب به طور مفصل توضیح می‌دهیم که چه کسانی نباید در ماه رمضان روزه بگیرند.

عید نوروز نه تنها یکی از جشن های باستانی ایرانیان است بلکه نقطه ای مشترک بین تمام مسلمانان جهان است. امام صادق (ع) در احادیث متعددی درباره نوروز فرموده‌اند که در این مقاله به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم.

نماز عید نوروز / در مفاتیح الجنان نیز به خواندن نماز مخصوص عید نوروز اشاره شده است .

سبک زندگی قرآنی، الگویی برای زندگی است که بر اساس آموزه ها و تعالیم قرآن کریم بنا شده است. این سبک زندگی در تمام ابعاد زندگی، از جمله روابط فردی و اجتماعی، اخلاق، معنویات، اقتصاد و سیاست، راهنمایی های لازم را ارائه می دهد.

رهبر معظم انقلاب درباره مسافرت در ماه رمضان تاکید دارند که «بهتر است روزه‌دار به سفر نرود، مگر اینکه سفر برای کار نیکو یا لازمی باشد و در صورت مسافرت، افطار بر او واجب است».

بله، استفاده از دندان مصنوعی در هنگام روزه اشکالی ندارد. مراجع تقلید معتقدند که اگر دندان مصنوعی بدون هیچ گونه ماده‌ای در دهان قرار داده شود و چیزی از آن فرو نرود، روزه صحیح است.

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: سوره ای بر من نازل شده که نزد من از دنیا و آنچه در آن است محبوب تر است. برای بهره مندی از ثواب و فضایل سوره فتح، لازم است با وضو و توجه کامل آن را قرائت کنید.

در بین شیعیان اگر کسی وصیت کند که جسدش سوزانده شود، وصیت او مطابق احکام این شریعت باطل است و اگر کسی مطابق این دستور عمل کند مرتکب حرام شده و برخی مراجع تقلید حتی معتقدند که باید دیه بپردازد.

بی‌ تردید هرگز افطاری دادن جای روزه واجب را نمی‌ گیرد، اما در ارزیابی ثواب، گاهی ثواب افطاری بیشتر است.

دعای شریف «اَللّهُمَّ اَدْخِلْ عَلی اَهْلِ الْقُبُورِ السُّرُورَ»، از جمله دعاهایی است که در ماه مبارک رمضان بعد از نمازهاى واجب زمزمه می شود .

احتلام یا محتلم شدن به معنی خروج منی از انسان در هنگام خواب است. این اتفاق می تواند برای زنان و مردان رخ دهد، اما بیشتر در مردان اتفاق می افتد. احتلام در ماه رمضان باطل کننده روزه نیست، چه در روز و چه در شب.

کودکان در مورد خداوند ، دین و مذهب سوالات بسیاری در ذهنشان شکل می گیرد و چه بهتر که والدین با پاسخ های محتاطانه و صحیح تصویری زیبا و قابل فهم را برای کودک بسازند.

اگر به دنبال دعایی برای رفتن گربه از خانه هستید، می‌توانید از دعاهایی که در این مطلب برای شما آورده ایم استفاده کنید، با ما همراه باشید.

بین الطلوعین، ساعتی از ساعات بهشت : بین الطلوعین فاصله زمانی از طلوع فجر و اذان صبح تا طلوع آفتاب است که حدود یک ساعت و نیم طول می‌ کشد.

از دیدگاه فقها حجاب یکی از احکام اسلامی است و اصطلاحاً عبارت است از پوشاندن ضروری مو و سایر اعضای بدن به جز صورت و دو دستت در برابر مردانی که طبق شریعت اسلامی نامحرم شمرده می‌ شوند.

عذاب قبر، سختی‌ها و فشارهایی است که انسان پس از مرگ و در عالم برزخ با آنها مواجه می‌شود. کیفیت و چگونگی عذاب قبر تا حد زیادی مشخص نیست؛ برخی آن را فشار بر جسم دفن‌شده در خاک می‌دانند و برخی بر روح و بدن برزخی.

در قرآن آمده است: وَ بَثَّ مِنْهُما رِجالًا کَثِیراً وَ نِساء: خداوند از آدم و همسرش، مردان و زنان فراوانى بوجود آورد و از این تعبیر استفاده میشود که تکثیر نسل فرزندان آدم تنها از طریق آدم و همسرش صورت گرفته است و موجود ثالثى در آن دخالت نداشته است.

دعای شروع سال، دعایی است که در آغاز سال جدید خوانده می‌شود و هدف از آن طلب خیر و برکت از خداوند متعال برای سال جدید است. این دعا می‌تواند شامل درخواست‌هایی برای سلامتی، شادکامی، موفقیت، روزی حلال و ... باشد.

دعا برای پولدار شدن در یک روز مجرب و پرکاربرد .

زمانی که انسان در مسیر زندگی ، بر سر دو راهی خاصی قرار می گیرد و تصمیم درست را نمی داند و با مشورت نیز به انتخاب درست نمیرسد ، از مشورت خداوند با استخاره در بهترین زمان ها کمک می گیرد.

وضوی ارتماسی نوعی وضو است که در آن به جای شستن ترتیبی اعضای وضو، آنها را به طور همزمان در آب فرو می‌برند.

آداب و رسوم ماه رمضان در کشورهای مختلف دنیا در عین شباهت در برخی جزئیات هم متفاوت است. در ادامه می خواهیم شما را با آداب و رسوم کشورهای مختلف در ماه رمضان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.
صفحه 1 از 66