نوشیدنی های رژیمی تاثیر گذار در کاهش وزن

۲,۱۸۴
۱
۰
یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۷
نوشیدنی های رژیمی در صورتی که درست انتخاب و مصرف شوند می توانند یکی از عوامل تاثیر گذار در موفقیت شما برای کاهش وزن باشند. با این مقاله از دلگرم همراه باشید و چند نوشیدنی موثر برای کاهش وزن را بشناسید.
نوشیدنی های رژیمی تاثیر گذار در کاهش وزن

چند نوشیدنی رژیمی ساده برای کاهش وزن

در عرض 16 روز، 14 پوند (6.35 کیلوگرم) با خوردن این نوشیدنی های رژیمی خوشمزه وزن کم کنید.

خوشمزه کردن پودر پروتئین کاملا راحت و آسان است. یک قاشق موز فریز شده و کمی چاشنی را با هم مخلوط کنید و دسر شما در لیوانی زیبا آماده است! فقط یک مشکلی هست؛ شاید بعضی صبح ها وقت نداشته باشید موز پوست بکنید و بعد مخلوط کن را تمیز کنید. باید چیزهای دیگری برای درست کردن یک نوشیدنی در اول صبح گیر بیاورید. اگر به دنبال نوشیدنی های مناسب برای کاهش وزن هستید این لیست مخصوص شما است.

یک فنجان چای که هنوز بخار می کند نوشیدنی ایده آل برای آرام کردن گلو درد، گرم شدن در شبی زمستانی یا نوشیدنی دلچسب موقع تماشای سریال مورد علاقه تان است. اما چای های مخصوص کاهش وزن هم هستند که به شما کمک کنند اضافه وزنتان را از بین ببرید.

طبق تحقیقات انجام شده این نوشیدنی ها شامل چای ها، قهوه ها، اسموتی ها و آبمیوه های کاهش وزن از چربی سوز ترین نوشیدنی ها تا به حال شناخته شده است. این نوشیدنی ها را در رژیم کاهش وزنتان بگنجانید و در مسیر لاغر شدن و سالم ماندن آنها را جرعه جرعه نوش جان کنید.

1. چای سبز

خاصیت چای سبز برای کاهش وزن: تجزیه سلول های چربی

قبل از انجام تمرینات ورزشی، با کم کم نوشیدن یک فنجان چای سبز تاثیر چربی سوزی را در بدنتان بالا ببرید. در یک بررسی 12 هفته ای شرکت کنندگانی که عادت داشتند بعد از 25 دقیقه انجام تمرینات ورزشی و عرق کردن هر روز 4 تا 5 فنجان چای سبز بنوشند نسبت به کسانی که بعد از تمرین چای نمی خوردند به طور میانگین 2 پوند (0.90 کیلوگرم) یا بیشتر وزن کم کردند.

چای سبز یک نوشیدنی چربی سوز است چرا که ترکیبات چای سبز به نام کاتچین ها با تحریک عملکرد آزاد کردن چربی از سلول های چرب (به خصوص در شکم) مانند مبارزانی چربی سوزی بدن را به شدت و به طور ناگهانی افزایش می دهند و علاوه بر این ظرفیت کبد را برای تبدیل چربی به انرژی بالا می برد.

2. چای اولانگ

خاصیت چای اولانگ برای کاهش وزن: افزایش متابولیسم بدن

اولانگ نامی چینی برای "اژدهای سیاه" یک چای رقیق شبیه به چای سبز است که حاوی کاتچین هم است. این نوشیدنی گرم رژیمی با بالا بردن توانایی بدن برای سوخت و ساز لیپیدها (چربی) به کیفیت بهتر کاهش وزن شما کمک می کند.

محققان در تحقیقی در مجله Chinese Journal of Integrative Medicine دریافتند شرکت کنندگانی که مرتب چای اولانگ می خورند در یک دوره 6 هفته ای 6 پوند (2.72 کیلوگرم) یعنی هر هفته 1 پوند وزن کم کردند!

3. چای نعناع

خاصیت چای نعنا برای کاهش وزن: کاهش اشتها و میل به تنقلات

دمنوش نعناع نوشیدنی رژیمی خانگی آرامبخشی است که حتی بوییدن آن هم در لاغری شما تاثیر گذار است! با اینکه بوهای مشخصی می توانند گرسنگی را تحریک کنند (ترفند سینابون، فروشگاه های مواد غذایی در سال ها پیش) بقیه بوها در واقع می توانند اشتهای شما را کم کنند.

یک تحقیق منتشر شده در مجله Neurological and Orthopaedic Medicine مشخص کرد افرادی که هر 2 ساعت یک بار نعناع اسنشاق می کنند در یک ماه حدود 5 پوند (2.26 کیلوگرم) وزن کم می کنند. (اگرچه دمنوشها نسبتا کم کافئین هستند یعنی حدود 25% کافئین 1 فنجان قهوه را دارند اما دمنوش های بدون کافئین برای خوابی راحت عالی هستند).

می توانید چند قطره روغن نعناع را روی بالشتتان بریزید یا شمع معطر نعناعی روشن کنید و اتاق را پر از بوهای لاغرکننده کنید.

4. چای سفید

خاصیت چای سفید برای کاهش وزن: جلوگیری از شگل گیری سلول های چربی جدید

اگر به دنبال نوشیدنی رژیمی لاغری هستید چای سفید را امتحان کنید. چای سفید کمترین فرآوری را بین چای ها دارد چرا که برگ های آن به شکلی طبیعی اغلب در نور آفتاب خشک می شود و این چای را به غنی ترین منبع آنتی اکسیدان بین چای ها تبدیل می کند (پلی فنل های آن سه برابر چای سبز است!).

یک تحقیق منتشر شده در Nutrition and Metabolism نشان می دهد چای سفید می تواند همزمان لیپولیز (تجزیه چربی ها) را بالا ببرد و به دلیل سطح بالای اجزایی که در سلول های چربی انسان فعال است مانع آدیپوژنز (شکل گیری سلول های چربی) شود.

اگر یک چای رژیمی مطمئن هم باشد چای سفید است.

5. چای قرمز

خاصیت چای قرمز برای کاهش وزن: تنظیم هورمون های ذخیره چربی

چای قرمز از برگ های گیاه red bush درست می شود. آنچه چای قرمز را یک نوشیدنی رژیمی موثر می کند فلاونوئید منحصر به فرد آن به نام Aspalathin است.

تحقیقات نشان داده این ترکیب می تواند هورمون استرس را که محرک گرسنگی و ذخیره کننده چربی است کاهش دهد. علاوه بر این هورمون استرس با فشار خون بالا، سندروم متابولیک، بیماری های قلبی، مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 هم در ارتباط است.

6. قهوه دم سرد

وقتی دانه های قهوه معمولی خیسانده شده خنک و ذخیره شود دو اتفاق می افتد؛ اول اینکه مزه اولیه موقع دم کردن کم کم از بین می رود؛ دوم اینکه پلی فنول هایی که خواص قهوه را در خود دارند به تدریج از بین می روند. بهترین قهوه سرد قهوه دم سرد است.

آماده کردن آن زمان بیشتری می برد به همین دلیل ممکن است گران تر باشد اما شما مزه ای متفاوت را حس می کنید. این نوع قهوه تلخی خیلی کمتری دارد که یعنی می توانید با اضافه کردن شکر همان قدر هم تلخی را از بین ببرید و اگر قهوه تان را با شکر می خورید قهوه دم سرد شکر کمتری لازم دارد و شکر کمتر هم برابر با کالری کمتر است.

7. بلک کافی یا قهوه سیاه

نوشیدنی رژیمی

نوشیدن دومین فنجان قهوه در روز احتمالا خاصیت بیشتری از آنچه در مدت کار به بدن شما می رساند دارد و حتی ممکن است زندگی شما را هم نجات دهد.

حداقل این چیزی است که تحقیق جدید منتشر شده در مجله Circulation نشان می دهد. محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد بیش از 250000 آمریکایی 28 ساله را مورد بررسی قرار دادند و از آنها درباره وضعیت خوراکشان و مصرف قهوه شان پرس و جو کردند.

بعد از تحلیل و بررسی میزان بیماری های و مرگ ها طی یک دوره 20 ساله دریافتند از بین افرادی که اهل سیگار و مواد مخدر نبودند کسانی که روزانه 3 تا 5 فنجان قهوه می خوردند نسبت به کسانی که اهل قهوه نبودند 15% کمتر احتمال فوت به هر دلیلی را داشتند.

8. شیر 2 % ارگانیک، 100% گاو علف خور

گاوهایی که ارگانیک پرورش می یابند شرایط هورمونی و آنتی بیوتیکی مشابهی با گاوهای معمولی ندارند؛ اگر هیچ آنتی بیوتیکی در پرورش این گاوها به کار نرود یعنی آنتی بیوتیکی بیجا هم به بدن شما وارد نمی شود. مشخص شده است گاوهایی که خوراکشان علف است نسبت به گاوهایی که ذرت و غلات می خورند اسیدهای چرب امگا 3 (خوب) بیشتری دارند و 2 تا 5 برابر اسید لینولئیک با دو پیوند دوگانه ( CLA) دارند.

CLA حاوی مواد شیمیایی است که مزایای بسیار زیادی برای سلامتی از جمله محافظت از سیستم ایمنی، جلوگیری از التهاب، بهبود حجم استخوان، بهبود تنظیم قند خون، کاهش چربی بدن، کاهش خطر حمله قلبی و حفظ چربی کم بدن را دارند. شیر 2% چربی را انتخاب کنید؛ بیشتر محتویات شیرهای بدون چربی شکر است.

9. شیر کاکائو

نوشیدن ترکیبی از کربوهیدرات ها و پروتئین بعد از یک روز کاری سخت می تواند به برگرداندن انرژی شما، لاغری و افزایش سوخت و ساز در ماهیچه ها کمک کند. اما برای به دست آوردن این مزایا نیازی به یک نوشیدنی فانتزی نیست. می توانید شیرکاکائو را به عنوان یک نوشیدنی رژیمی خوشمزه ارزان برای سرحال ماندن و لاغر شدن انتخاب کنید.

در یک تمرین سخت دوچرخه سواری، شرکت کنندگانی که شیر کاکائو خوردند نسبت به کسانی که یک نوشیدنی استاندارد برای برگرداندن انرژی شان خورده بودند توانستند 51% بیشتر در تمرینات بعدی دوام بیاورند.
علاه بر این، شیر کاکائو ارازان تر و خوشمزه تر از هر چیزی است که می توانید در اغذیه فروشی ورزشگاه ها پیدا کنید.

بهترین اسموتی های رژیمی

اگر به شما بگوییم می توانید فقط با فشار دادن یک دکمه فرم اندامتان را تغییر دهید و سلامتتان را بهبود ببخشید چه می گویید؟ اگر این کار خیلی آسان تر و خوراکی به دست آمده از آنچه بتوانید تصور کنید خوشمزه تر باشد چه؟

این سه اسموتی که فقط با ترکیب مواد لازم در مخلوط کن درست می شوند از بهترین نوشیدنی های رژیمی برای چربی سوزی شکم شما است. یک نوشیدنی سبز خالص تنها برای کاهش وزن مفید نیست بلکه تناسب کامل شلوارهای جین هم یکی از پیامدهای این نوشیدنی رژیمی است.

این موضوع به این دلیل است که بیشتر میوه ها و سبزیجات کالری و چربی کمی دارند و مجموعه ای از فیبر، ویتامین های ضروری و آنتی اکسیدان هایی است که شما را طی دوره کاهش وزن راضی و پر انرژی نگه می دارند.

محققان در کالج پزشکی بیلور دریافتند افرادی که رژیم دارند و روزانه یک لیوان 8 اونسی از آب سبزیجات کم سدیم خوردند نسبت به کسانی که آب سبزیجات نمی خوردند طی یک دوره 12 هفته ای به طور متوسط حدود 4 پوند (1.81کیلوگرم) بیشتر وزن کم کردند.

به جای صبحانه یا ناهار معمولتان یک آبمیوه مغذی یا اسموتی بنوشید که در طولانی مدت کیلوگرم ها از وزن شما را کم می کند.

10. اسموتی شکلات صبحگاهی

ارزش های غذایی
150 کالری، 2.5 گرم چربی، 10 گرم پروتئین، 8 گرم قند، 7 گرم فیبر

مواد لازم برای 2 نفر

 • شیر بادام شیرین نشده 1 فنجان
 • برگهای کوچک اسفناج 1 فنجان
 • موز 1 عدد
 • پودر کاکائو شیرین نشده 2 قاشق غذاخوری
 • پودر پروتئین 2 قاشق غذاخوری
 • یخ 1 فنجان

طرز تهیه: تمام این اجزا را در مخلوط کن بریزید و تا زمانی که نرم شوند مخلوط کنید. بعد از آماده شدن فوری میل کنید.

11. بهترین آبمیوه برای داشتن شکمی تخت

بر خلاف بسیاری از بطری های نوشیدنی که هنگام پاستوریزه سازی حرارت می بینند و گاهی اوقات ترکیبات شیمیایی و اجزایی با تغییرات ژنتیکی (و همچنین کیلوگرم ها شکر اضافه شده!) درون آنها پنهان می شود آبمیوه های تازه، کاملا پردازش نشده هستند و می توانید کنترل تولید آنها را در دست داشته باشید!

باور بر این است که مصرف محصولات پرداخت نشده عملکرد هضم را در بدن با محافظت از آنزیم های حیاتی بدن بهتر می کند که یعنی شما می توانید با خوردن این آبمیوه ها به نفخ شکم غلبه کنید و حرکات روده ها را برای شکمی تخت تنظیم کنید.

برای درست کردن یک نوشیدنی رژیمی ساده می توانید از دستور تهیه زیر استفاده کنید.

12. آبمیوه سبز تند زنجبیل و آناناس

ارزش های غذایی
90 کالری، 0.5 گرم چربی، 3 گرم پروتئین، 15 گرم قند، بدون فیبر

مواد لازم برای 1 تا 2 نفر

 • برگ های کوچک اسفناج 3 فنجان
 • خیار متوسط 1 عدد
 • آناناس تازه 3⁄4 فنجان
 • ریشه تازه زنجبیل 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: تمام این مواد را در آبمیوه گیری بریزید و بعد از آماده شدن فوری میل کنید.

بهترین اسموتی برای اندامی لاغر اما نیرومند

پروتئین دشمن چربی های شکم و ماده ای برای ساختن اندامی لاغر و نیرومند است. می توانید برای درست کردن یک نوشیدنی رژیمی و خوشمزه و پروتئینی اسموتی زیر را امتحان کنید.

13. اسموتی سبز وانیل بادام

ارزش های غذایی
180 کالری، 6 گرم چربی، 11 گرم پروتئین، 8 گرم قند، 3 گرم فیبر

مواد لازم برای 2 نفر

 • آب نارگیل شیرین نشده 1 فنجان
 • برگ های کوچک اسفناج 2 فنجان
 • موز 1 عدد
 • کره بادام 2 قاشق غذاخوری
 • عصاره وانیل ارگانیک 2 قاشق چای خوری
 • یخ 1 فنجان

طرز تهیه: تمام این اجزا را در مخلوط کن بریزید و تا زمانی که نرم شوند مخلوط کنید. بعد از آماده شدن فوری میل کنید.

14. آب سم زدا

آب خالص و ساده برای کاهش وزن یک نوشیدنی معمولی است اما روش هایی برای جذاب کردن این نوشیدنی ساده وجود دارد. میوه هایی هستند که در گوشته و پوستشان خواص سم زدایی دارند؛ ورقه های کامل آنها را به اضافه چند تکه یخ در آب بریزید و از مزایای آن به عنوان یک نوشیدنی خنک رژیمی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

گیاهان دارویی چربی سوز(لاغر کننده)در طب سنتی

18 چای چربی سوز معجزه آسا برای کاهش وزن و لاغری

معجون چربی سوز

اسموتی های مقوی با کالری زیر ۲۰۰


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
 • برچسب ها:
 • نوشیدنی های مناسب برای کاهش وزن
 • چربی سوز ترین نوشیدنی ها
 • نوشیدنی چربی سوز
 • نوشیدنی گرم رژیمی
 • نوشیدنی رژیمی خانگی
 • نوشیدنی رژیمی لاغری
 • نوشیدنی رژیمی ساده
 • نوشیدنی رژیمی خوشمزه

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter