alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ برابر با ۰۶ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ آوریل ۲۰۲۱ میلادی
انشا بهداشت : 5 انشا درمورد روز جهانی بهداشت و هفته سلامت
2
زمان مطالعه: 6 دقیقه
در این مقاله از مجله ایترنتی دلگرم انشاهایی درمورد بهداشت برای شما عزیزان آورده ایم. تا انتها با ما همراه باشید.

انشا درمورد بهداشت

اگر به دنبال انشا برای روز جهانی بهداشت هستید، این مقاله را از دست ندهید. انشاهایی که در ادامه خواهید دید برای تمامی مقاطع تحصیلی مناسب است و دانش آموزان عزیز می توانند از آن ها استفاده کنند.

انشا روز جهانی بهداشت

روز هفتم ماه آوریل هر سال (برابر با 18 فروردین)، روز بهداشت جهانی یادآور روزی است که گروهی از کشورهای جهان در سال 1948 تشکیل سازمان بهداشت جهانی را مورد تصویب قرار دادند.

سازمان بهداشت جهانی در سال های بعد برای نظم بخشیدن به فعالیت های بهداشتی در سراسر جهان هر ساله شعارهایی از قبیل: تندرستی برای همه، سلامت کودکان، سلامت جوانان، یک روز بدون سیگار، سالم زیستن، بهداشت تمامی مادران و کودکان و .... را انتخاب می کند.

توجه فردی و عمومی به بهداشت دهان و دندان، انجام به موقع واکسیناسیون، افزایش آگاهی نسبت به مصرف انواع دارو، حساسیت افراد خانواده به حفظ سلامت و بهداشت خانواده، رابطه جنسی سالم و آگاهی علمی از بهداشت جنسی، فاصله گذاری بین تعداد فرزندان، پرهیز از خستگی و کوفتگی و برخورداری از هوشیاری و دقت لازم،

توجه به بهداشت زایمان، تلاش در جهت بالا بردن سال های عمر، رسیدگی به امور ویژه سالمندان و مانند آن مجموعاً به تأمین و گسترش سلامت فردی و اجتماعی در این سازمان مورد بررسی قرار می گیرد.

روز بهداشت جهانی که همه ساله در کشورهای مختلف جهان، از جمله ایران برگزار می شود، تاکیدی است بر این مهم و یاد آور رسالت و وظیفه خطیری است که مردم و مسئولان جامعه به صورت متقابل در این زمینه بر عهده دارند.

انشا روز جهانی بهداشت

تحقیق درمورد بهداشت

انشا درمورد روز جهانی بهداشت

روز جهانی بهداشت، مناسبتی است که هر سال مصادف با سالروز تأسیس سازمان جهانی بهداشت گرامی داشته می‌شود. در سال 1400 تمرکز این روز روی هدف "ایجاد جهانی برابر و سالم‌ برای همه" خواهد بود.

سلامتی موضوع بسیار مهمی است و یکی از دغدغه‌های هر فرد و هر جامعه‌ای محسوب می‌شود. به همین دلیل بزرگداشت روز جهانی بهداشت از اهمیت بسزایی برخوردار است.
در ایران " هفته ای تحت عنوان هفته ی سلامت وجود دارد ومعمولا" برنامه های متنوعی در این هفته برگزار می گردد.

روز جهانی بهداشت امسال، فرصت خوبی است تا شغل پرستاری را به کودکان معرفی کنیم، و کتاب‌هایی را با کودکان بخوانیم که درباره‌ی نقش کوشش‌های کارکنان بهداشت و درمان در فراهم ساختن زندگی باکیفیت و سلامت برای همه، نوشته شده است.

خواندن کتاب باکیفیت همراه با کودکان، بهترین گزینه برای معرفی شغل‌هاست. کودک هنگام خواندنِ چنین کتاب‌هایی، با محیط‌ و زمینه انجام دادن شغل، اهمیّت و ضرورت آن برای دیگران و‌ پیوندش با شغل‌های دیگر آشنا می‌شود.

انشا برای روز جهانی بهداشت

انشا درمورد هفته بهداشت

انشا درمورد بهداشت محیط

یکی از مسائل بسیار مهم در روابط اجتماعی، رعایت نظافت و بهداشت عمومی است. انسان با ورود در جمع و جامعه باید قوانین آن جامعه را رعایت کند. از جمله این قوانین رعایت موازین بهداشتی و نظافتی هر فرد در جامعه است.

برای سالم ماندن جامعه، انسان‌ها همگی باید نظافت را رعایت کنند. انسان مسلمان هرگز نباید چهره‌ای چندش‌ناک، بدمنظر، بدبو و یا جامه‌ای چرکین و یا کشوری نامرتب داشته باشد. در احادیث اسلامی بر آراسته بودن در تمامی عرصه‌ها تأکید بسیار زیادی شده است.

پیامبر (ص) فرموده‌اند: سه چیز مایه انبساط و رشد تن است: بوی خوش و…

امام علی (ع) می‌فرمایند: با آب (و شست‌وشو) بوهای بد را برطرف سازید، که مایه آزار مردم است. به (بدن و لباس) خود رسیدگی (و مراقبت) کنید، زیرا که خدای بزرگ بندگان کثیفش را – که هر کس با آنان بنشیند بدش می‌آید- دشمن می‌دارد.

امام صادق (ع) فرموده‌اند: هر کس بوی خوش (عطر و…) بکار ببرد، عقلش زیاد می‌شود (و نیروی ادراکش قوی می‌گردد).

امام کاظم (ع)‌ به نقل از پیامبر (ص) می‌فرمایند: جبرئیل فرود آمد، در حالی که سه روز برای من وحی نیامده بود. گفتم: دوستم جبرئیل! چه شد که دیر آمدی؟ گفت: چگونه فرشتگان بر شما فرود آیند، با این‌که مسواک نمی‌زنید و لای انگشتان خود را نمی‌شویید؟

انشا برای روز جهانی بهداشت

انشا درمورد هفته سلامت

انشا درمورد بهداشت فردی

همه ما هر روز خانه‌هایمان، لباس‌هایمان، وسایل، اتومبیل و از همه مهمتر خودمان را تمیز می‌کنیم. وقتی نمی‌توانیم در یک خانه کثیف زندگی کنیم، چطور خواهیم توانست در یک شهر کثیف و نامرتب زندگی کنیم؟ این وظیفه ماست که شهرمان را تمیز نگه داریم، نه فقط برای خودمان، بلکه برای کسانی که برای دیدن شهرمان می‌آیند و برای نسل‌های آینده.

راه‌های زیادی برای تمیز نگه داشتن شهر وجود دارد. مثل انداختن زباله‌ها در سطل‌ها مخصوص زباله و نه در خیابان. وقتی می‌بینیم یک چیز پلاستیکی در خیابان انداخته شده است، آن را برداریم و در سطل مخصوص بیندازیم و از این کار خجالت نکشیم.

باید به دیگران هم یاد بدهیم که همین کار را انجام دهند. نباید روی ساختمان‌ها و بناهای تاریخی چیزی بنویسیم، زباله‌های خانه را در سطل‌های مخصوص بریزیم و از اینها مهمتر دیگران را از مزایای تمیز نگه داشتن شهرمان مطلع کنیم.

انشا بهداشت

مقاله درمورد روز جهانی بهداشت

انشا درباره بهداشت

بهداشت به زبان فارسی دری «صحت» علم و هنر پیشگیری از بیماریها، طولانی کردن عمر و بالا بردن سلامتی به‌وسیلهٔ کوشش‌های اجتماعی است. بر همین اساس، برای بهداشت فردی، عمومی، روانی و غذایی تعریف‌هایی وجود دارد.

بهداشت فردی متشکل از روش‌ها و اصولی جهت پیشگیری از بروز انواع بیماری‌ها و پاکیزه نگه‌ داشتن اعضای بدن است.

بهداشت فردی پایهٔ اصلی سلامت فرد و در نهایت یک جامعه را تشکیل می‌دهد. با رعایت چندین نکتهٔ ساده و روزمره در زندگی فرد، امنیت بالایی برای وی حاصل می‌شود که نتیجهٔ آن پیشگیری بهتر از درمان خواهد بود.

ساده‌ترین کارها مانند شستشوی دست‌ها یا کل بدن، پاکیزگی مو و ناخن و رعایت اصول پاکیزگی لباس و پوشش‌های فردی می‌تواند سلامت یک فرد را تا حدود بسیار زیادی تأمین کند.

همچنین بخوانید:

15 شعر کودکانه زیبا ویژه روز جهانی بهداشت

نقاشی بهداشت : 30 نقاشی روز جهانی بهداشت برای رنگ آمیزی کودکاناین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.5 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits