alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۸ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۲۱ آوریل ۲۰۲۱ میلادی
5 انشا درمورد عید نوروز با کرونا مناسب برای تمامی مقاطع
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم چند انشا با موضوع عید نوروز در کرونا برای شما عزیزان آورده ایم. امیدواریم بهره کافی را ببرید.

انشا درمورد عید نوروز با کرونا

عید نوروز امسال نیز همانند پارسال متفاوت است و آن هم به دلیل شیوع ویروس کروناست. به همین دلیل قصد داریم چند انشا با موضوع عید نوروز در کرونا تقدیم حضورتان کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

انشا درمورد عید نوروز کرونایی

مقدمه: کرونا، کلمه ای که به همراه خود وحشت مردم، استرس مبتلایان از مرگ و اندوه خانواده هایشان را به دوش می کشد، شاید کمتر کسی قبل از اتفاقات اخیر از وجود چنین ساختاری خبر داشت ولی این اتفاق نیز مانند بمبی در زندگی ما منفجر شد.

بند: کرونا، مثال بارزی است برای این مثل که مرگ در نمی زند، کرونا، ترسی آموزنده است، کرونا به ما یادآوری می کند که گاهی چه زود دیر می شود، به ما یادآوری میکند که امروز و فردا نکنیم و از فرصت اندکی که در زندگی در اختیار داریم برای دوست داشتن، ریسک کردن، به معنای واقعی زندگی کردن استفاده کنیم!

کرونا به ما یادآوری کرد، زمان کمی برای موفقیت و در آغوش کسیدن عزیزان خود داریم، به ما یادآوری کرد تمامی انسان ها، چه فقیر یا ثروتمند، چه سفید یا سیاه از نظر خداوند یکی هستند و هیچکدام با نژاد و رنگ خود نمی توانند جلوی بیماری یا عذاب الهی را بگیرند، همانطور که این ویروس در تمامی دنیا پخش شد!

یکی از اثراتی که کرونا برای ما ایرانیان داشت این بود که عید نوروز که بزرگترین عید ماست با شیوع این ویروس شکل دیگری پیدا کند و ما نتوانیم مانند سال های گذشته به سفر و عید دیدنی برویم.

اما باید در نظر داشته باشیم که برای حفظ سلامتی خود بهتر است عادت های نوروزی گذشته را به سال های بعد موکول کنیم و در حال حاضر در خانه بمانیم و جان خود و عزیزانمان را برای مسافرت و دید و بازدید به خطر نیندازیم.

نتیجه: فارغ از موارد منفی و مضر بی شمار ویروس ها، فهمیدیم که می توان اندکی خوشبین بود و از تک تک عناصر زندگانی لذت برد و خوشحال بود و از آن ها به عنوان کلیدی برای درب زندگانی خود استفاده کرد.

یکی از مهم ترین نتایج این بحث این است که باید عید نوروز 1400 نیز در خانه بمانیم تا سلامت باشیم.

انشا عید نوروز در کرونا

انشا با موضوع عید نوروز در کرونا

مقدمه: کرونا نام ویروسی است که این روز ها سرو صدای زیادی برپا کرده است و افراد زیادی را مبتلا کرده است. این ویرویس ابتدا از ووهان چین به جهان سرایت کرد و گفته می شود که عامل اصلی آن، خفاش ها می باشند.

با اینکه کرونا کشندگی کمتری نسبت به آنفولانزا دارد، ولی قدرت سرایت آن به حدی بالاست که در کمتر از یک ماه، به کشورهای زیادی، از جمله ژاپن، آمریکا، ایتالیا و حتی ایران رسید.

بدنه: لازم است که در این شرایط بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنیم تا از گسترش آن پیشگیری کنیم. مثلا تا می توانیم از رفتن به مکان های شلوغ مثل اتوبوس، مترو، سینما و… خودداری کنیم و اگر در مکان های شلوغ حضور داشتیم، حتما از ماسک استفاده کنیم و پس از رسیدن به خانه، دست هایمان را با آب و صابون بشوییم و ضد عفونی کنیم.

اما یکی از مسائل مهمی که این روزها توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، عید نوروز در کرونا است. این ویروس باعث شده که ایرانیان مانند سال های پیش نتوانند نوروز را جشن بگیرند و به مسافرت و دید و بازدید بروند.

اما متاسفانه در این میان افرادی هستند که جان خود و اطرافیانشان را به خطر می اندازند و توجهی به رعایت نکات بهداشتی نمی کنند. سلامتی از هر چیزی برای ما مهم تر است و نباید آن را فدای خوشگذرانی نمود.

نتیجه گیری: برای قطع زنجیره کرونا باید تمام نکات بهداشتی را رعایت کنیم و در این عید نوروز به مسافرت نرویم. همچنین از رفتن به منزل اقوام و دوستان نیز خودداری کنیم و عیددیدنی امسال را به شکل مجازی برگزار کنیم.

انشای عید نوروز کرونایی

داستان درمورد عید نوروز با کرونا

انشا درباره عید نوروز و کرونا

مقدمه: کرونا، ویروسی ناشناخته است که در انتهای ماه بهمن وارد کشور ما شد. هیچ یک از ما حتی فکر نمی کردیم که این ویروس ماه ها ما را در خانه هایمان زمین گیر کند. در چندماه اول فکر می کردیم می توانیم با قرنطینه کردن خودمان در خانه هایمان شر ویروس کرونا را بکنیم.

از خیر دید و بازدیدهای عید نوروز گذشتیم و به امید اینکه شرایط زودتر درست شود کسب و کار ها را رها کردیم.

بدنه: ولی نه، انگار کرونا به این زودی ها دست بردار نبود. از آن سو، مشکلات اقتصادی ترس مردم از ویروس کرونا را گرفت و شرایط و زندگی ها را به روال قبلی مان بازگرداند بدون در نظر اینکه هر روز عده زیادی از مردم کشور به این بیماری مبتلا می شوند و جانشان را از دست می دهند.

علاوه بر این، پزشکان، پرستاران و کادر درمان بیمارستان خسته شده اند و ماسک های چند لایه و لباس های ویژه در هوای گرم تابستان انرژی آن ها را گرفته است. این انسان های شریف ماه هاست که روی خانه خود را ندیده اند و از خانواده هایشان دور مانده اند و شمار قابل توجهی از آن ها نیز در راه نجات جان دیگران، جان خودشان را از دست داده اند.

حالا یک عید نوروز دیگر فرا رسیده ولی باز هم نمی توان آن را مانند سال های پیش برگزار کرد. در سال های پیش مردم به مسافرت های نوروزی و دید و بازدید می رفتند و از کنار هم بودن لذت می بردند امام امسال نیز مانند سال پیش نمی توان این عادت ها را تکرار نمود.

اما نباید ناامید باشیم. اگر همه مردم به درستی پروتکل های بهداشتی را اجرا کنند، باز هم می توانیم عید نوروز دور هم جمع شویم و لذت ببریم. پس لازم است امسال از رفتن به سفر و دید و بازدید خودداری کنیم.

نتیجه: ویروس کرونا با همه بدی ها و اذیت هایی که داشته است، چیز های خوب زیادی هم به ما یاد داده است. به ما یاد داده که قدر چیز هایی که داشتیم را بدانیم و بابت آن ها شکر گزار باشیم. حال، تنها چیزی که از دست ما بر می آید این است که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم تا باز هم لحظات خوش با هم بودن را تجربه کنیم.

به امید اینکه سال آینده بتوانیم عید نوروز را به طور مفصل جشن بگیریم.

انشا درمورد عید نوروز کرونایی

انشا درباره نوروز 1400 با کرونا

در این مدتی که از شیوع این ویروس می گذرد، زندگی آدم ها تغییر اساسی کرده و تقریبا همه چیز در فضای داخلی خانه ها و دنیای مجازی اتفاق می افتد، از درس خواندن دانش آموزان و دانشجویان تا تهیه مایحتاج روزانه خانواده ها و ...

بعضی ها به این شرایط عادت کرده و روش زندگی خود را تغییر داده اند تا از جریان روزمره مسیر زندگی باز نمانند اما برخی دیگر نگاهی نگران به اوضاع دارند و در انتظار از بین رفتن این ویروس هستند.

در این میان یکی از چیزهایی که هیچوقت کسی انتظار مجازی شدن آن را نداشت نیز مجازی شد و آن عید نوروز است. عید نوروز که از چند هفته قبل مردم برای آن تدارک می دیدند و به خرید عید می رفتند، با آمدن کرونا، شکل دیگری پیدا کرد.

حتی مسافرت ها و دید و بازدیدها نیز لغو شد و کرونا باعث شد که کسی نتواند مانند قبل عید نوروز را جشن بگیرد. اما متاسفانه در این میان افرادی هستند که به این مسئله بی توجه هستند و گویا هیچ اتفاقی نیفتاده است.

این افراد فارغ از کرونا به مسافرت می روند و فکر می کنند خطری آن ها را تهدید نمی کند. اما چنین نیست و روزی ممکن است کرونا آن ها را نیز گرفتار کند. پس نتیجه می گیریم که جشن عید نوروز را به سال های بعد موکول کنیم و حالا فقط به رعایت پروتکل ها بپردازیم و در خانه بمانیم.

انشا کرونا در عید نوروز

مقاله درمورد عید نوروز با کرونا

انشا درمورد کرونا در عید نوروز

فراگیر شدن ویروس کرونا، زندگی خانوادگی را در سراسر دنیا مختل کرده است. تعطیلی مدارس، دورکاری، فاصله‌گیری اجتماعی از جمله مواردی است که همه افراد به خصوص والدین باید آن را رعایت نمایند.

سال‌های آینده هر فردی در گوشه‌ای از این جهان هستی قصه متفاوتی از این روزهای کرونایی خواهد داشت؛ ممکن است برخی او را یک ویروس مرموز کشنده به نسل‌های آینده خود معرفی کنند که حیات هستی را نشانه گرفته بود.

برخی دیگر هم امکان دارد بگویند یک بیماری آمد تا به همه ما بیاموزد که دنیای پیرامونمان را در محدودیت‌ها گونه دیگری ببینیم.

اما در حال حاضر نیز کرونا باعث شده که بسیاری از مراسم های افراد لغو شود و آن ها نتوانند مانند سال های گذشته مراسم های خود را برگزار کنند. یکی از آن ها عید نوروز است. همانطور که می دانید عید نوروز برای ما ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما متاسفانه امسال نیز مانند پارسال نمی توانیم به سفر و دید و بازدید برویم.

اما باید صبر کنیم چون همیشه پس از هر سختی آسانی است. اگر همه ی ما نکات بهداشتی را به درستی اجرا کنیم، می توانیم عید نوروز سال های آینده را به خوبی جشن بگیریم و لذت ببریم.

انشا درباره عید نوروز 1400

همچنین بخوانید:

10 انشا درمورد عید نوروز مناسب برای تمامی مقاطع

20 شعر درمورد عید نوروز با مفهومی زیبا

25 عکس نوشته زیبا با مضمون نوروز در خانه بمانیماین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits