دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟-يك ضد آفتاب مناسب استفاده از كرم ضدآفتاب-محصولات ضدآفتاب-ضد آب بودن ضدآفتاب-پوشش‌دهي کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟

کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟

اكثر ما مي‌دانيم كه در روزهاي آفتابي به ويژه در فصل تابستان قبل از خارج شدن از ساختمان بايد با استفاده از كرم ضدآفتاب از پوست خود محافظت كنيم اما نكته مهم ديگري كه بايد از آن مطلع باشيم، انتخاب ضدآفتاب مناسب و كاربرد صحيح آن است.

آكادمي درماتولوژي آمريكا در گزارش جديدي اعلام كرد: مصرف‌كنندگان ممكن است در ميان انبوهي از محصولات ضدآفتاب موجود در بازار سرگردان شوند و در نتيجه به طور كلي از مصرف آنها منصرف مي‌شوند كه پيامد آن تماس زياد با اشعه فرابنفش خورشيدي و آفتاب‌ سوختگي است.

کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟

پايگاه اينترنتي هلث‌مي‌آپ (HealthMeUp) در گزارشي در اين‌ باره آورده است، متخصصان پوست مي‌توانند اطلاعات مورد نياز مصرف‌كنندگان را در اين زمينه و به منظور كمك براي انتخاب مناسب و هوشمندانه اين محصولات در اختيار آنها قرار دهند.

متخصصان اين آكادمي تاكيد دارند كه مصرف‌كنندگان بيش از استفاده از محصولات فوق بايد برچسب‌هاي روي آنها را مطالعه كنند و فقط ضدآفتاب‌هايي را انتخاب كنند كه داراي ويژگي‌هاي زير هستند:

کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟

• پوشش‌دهي طيف وسيعي از تشعشعات خورشيدي كه معمولا با واژه‌هايي چون «Broad spectrum»، «محافظ در برابر UVA/UVB» يا «UVA/UVB protection» مشخص مي‌شود.

• دارا بودن اس.پي.اف 30 يا بيشتر

• ضد آب بودن

اين كارشناسان همچنين توصيه مي‌كنند، اگر در فضاي باز و خارج از ساختمان هستيد، هر دو ساعت يك‌بار بايد ضدآفتاب خود را تمديد كنيد، بيشتر در سايه قرار بگيريد، پوشش مناسب شامل لباس رنگ روشن و آزاد با آستين و پاچه‌هاي بلند بپوشيد و كلاه لبه‌دار و عينك ضدآفتاب را نيز فراموش نكنيد.

کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟

زمان استفاده از آن :

هرچند ساعت یکبار باید ضد آفتاب استفاده کنیم؟


در صورت شستن صورت،‌ تعریق زیاد،‌ شنا کردن و… باید ضدآفتاب دوباره استفاده شود. علاوه بر این، توصیه می‌شود در صورتی که در مقابل آفتاب هستید حداقل هر ۲-۴ ساعت دوباره ضدآفتاب بزنید.

کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟

ضدآفتاب ضد آب


ضدآفتاب‌هایی که به اصطلاح ضدآب هستند، نسبت به بقیه انواع در برابر عرق کردن،‌ بیشتر دوام می‌آورند و اثر بهتری دارند. از آنجا که اغلب افراد اولین باری که ضد آفتاب می‌زنند مقدار کافی از آن به پوست نمی‌مالند، برخی متخصصان توصیه می‌کنند که در برابر آفتاب شدید حتی هر یک ساعت یک بار ضد آفتاب تجدید شود.

کرم ضد آفتاب خوب را چگونه شناسایی کنیم؟

وقتی شنا می‌کنید


در صورت شنا در استخرهای سر باز یا در محل‌هایی که در مقابل اشعه آفتاب هستید باید از ضدآفتاب به ویژه انواع مقاوم به آب آن استفاده کنید و اگر زمان شنای شما طولا‌نی شد، به‌طور مرتب ضدآفتاب را تجدید کنید.

گردآوري توسط : مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits