alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۹ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۲ مه ۲۰۲۱ میلادی
لیزر کربن چیست و چه فوایدی دارد؟

کربن تراپی با لیزر چیست؟

لیزر کربن چیست و چه فوایدی دارد؟
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
لیزر اسپکترا، لیزر کربن پیل یا پیلینگ کربن، همه نام های مختلفی است که به یک شیوه درمانی خاص با استفاده از کربن و لیزر خاص گفته می شود. از جمله دستگاه های بسیار موثر و کاربردی در زمینه روشن سازی و بستن منفذهای پوست لیزر اسپکترا است.

لیزر کربن چیست؟

لیزر کربن یا پیلینگ نرم، نوعی روش پاکسازی پوست است که کاملاً بدون درد بوده، تقریباً بلافاصله اثر می‌کند. این روش درمانی به‌ویژه برای افرادی که پوست چرب دارند یا از جوش سر سیاه، منافذ باز پوست، آکنه و کدورت پوست شکایت دارند، مفید واقع می‌شود. پیلینگ کربن بویژه زمانی به کار شما می‌آید که می‌خواهید بلافاصله ظاهر پوست خود را بهتر کنید.

در هالیوود از پیلینگ کربن درست قبل از رفتن روی رد کارپت (فرش قرمز) استفاده می‌شود. به همین دلیل پیلینگ کربن را پیلینگ هالیوودی نیز می‌نامند.با لیزر کربن یا پیلینگ هالیوودی شفافیت، شادابی و جوانی را به پوست خود بازگردانید.

لیزر کربن چگونه کار می کند؟

لیزر کربن چگونه کار می کند؟

برای پیلینگ کربن لایه نازکی کربن (زغال) مایع (کربن طبی یا کربن فعال) بر روی پوست شما توسط متخصص پوست، مالیده می‌شود. این لایۀ کربنی به عمق منافذ پوست نفوذ می‌کند و بعد از مدتی کوتاه لیزر انجام می‌شود. نور لیزر به شدت جذب ذرات کربن می‌شود و وقتی اشعۀ لیزر از روی منطقه‌ای که کربنی شده است، عبور داده می‌شود، کربن را تخریب می‌کند و همراه با آن سلول‌های مردۀ پوست، مواد زائد و چربی پوست را نیز نابود می‌کند، بدون آنکه دردی ایجاد شود.

separator line

لیزر کربن چه فایده‌هایی دارد؟

لیزر کربن ۴ کار اصلی انجام می‌دهد:

1- پاکسازی:

کربن می‌تواند چربی و مواد زائد عمق منافذ پوست را جذب کزده و سپس لیزر ذرات کربن را نابود می‌کند و پوست تمیز می‌شود.

2- لایه‌برداری:

با هدف قرار دادن کربن توسط لیزر، سلول‌های مردۀ پوست و جوش‌های سرسیاه هم از سطح پوست برداشته شده و لایه‌برداری انجام می‌شود. در این حالت پوست شفاف‌تر شده، منافذ آن بسته می‌شوند.

3- از بین بردن جوش‌ها و کاهش چربی پوست:

گرمایی که توسط پیلینگ کربن ایجاد می‌شود، باکتری‌های مولد جوش را از بین برده و سبب جمع شدن غدد چربی می شود. در نتیجه تولید چربی پوست را کاهش می‌دهد.

4- جوانسازی:

در پیلینگ کربن لایه‌های عمقی پوست نیز هدف قرار می‌گیرد و تولید کلاژن تحریک می‌شود.

شیوه کار لیزر کربن پیل

شیوه کار لیزر کربن پیل

لیزر کربن پیل دو مرحله دارد، در مرحله اول مایع سیاه رنگ کربن مخصوصی روی پوست شما مالیده می شود که مدت ۱۵ دقیقه زمان احتیاج دارد تا به عمق منفذهای پوست نفوذ کند و برای لیزر آماده شود. در مرحله دوم، با دستگاه لیزر اسپکترا شلیک رگبار پرتوهای لیزر به روی پوست دارای کربن انجام می شود.

کربن روی پوست، جذب انرژی لیزر و نیز کارایی و نتیجه عملکرد لیزر را افزایش می دهد. برخورد لیزر به پوست باعث تخریب و شکسته شدن ذرات کربن روی پوست به ذرات کوچک تر شده و بهمراه آن سلول های مرده پوست، مواد زاید و چربی پوست و جوش های سرسیاه را هم نابود می کند.

لیزر کربن پیل با انفجاری که روی پوست و در داخل منفذهای باز ایجاد می کند علاوه بر لایه برداری، سبب تحریک کلاژن سازی و ترمیم منفذها در پوست هم می گردد؛ بنابراین، فرایند جذب لیزر در لایه های پوست منجر به تسریع در روند بازسازی ساختار پوست می شود.

نکته:لیزر کربن پیل در خانم های باردار و افرادی که دیابت کنترل نشده دارند و یا تحت درمان شیمی درمانی هستند، نباید انجام شود.

مزایای کربن تراپی با لیزر چیست؟

سرعت انجام این روش

بدون درد بودن

بدون ایجاد عوارض و اینکه هیچ التهاب ، قرمزی، یا تورم و مراقبت خاصی، بجز پرهیز از آفتاب، نیاز ندارد

مشاهده نتایج بلافاصله پس از انجام کربن پیل با لیزر

همچنین با یک بار انجام کربن پیل با لیزر، نتایجی معادل انجام 10 جلسه پاکسازی پوست یا فیشیال را می‌توانید شاهد باشید. در این روش شفافیت و جلای صورت از همان لحظه انجام بخوبی قابل مشاهده است.

شیوه کار لیزر کربن پیل

عیبهای کربن تراپی

کربن تراپی با به روزترین تکنولوژی موجود و با در نظر گرفتن ویژگی های انواع پوست، با یک طیف نرم به لایه برداری پوست می پردازد و هیچ عوارض و خطری در بر ندارد و شما میتوانید فورا پس از انجام کربن تراپی به فعالیت روزانه خویش برگردید.

separator line

تعداد جلسات کربن تراپی

تعداد جلسات موردنیاز کربن تراپی، بسته به میزان عوارض و مشکلاتی که در پوست مشاهده می شود و بر اساس صلاح دید پزشک تعیین می گردد. ولی در حالت کلی و در اکثریت موارد 3 الی 5 جلسه درمانی، در فاصله زمانی 2 تا 3 هفته و یا به صورت ماهانه باعث بهبود طولانی مدت پوست خواهد شد.

separator line

برخی از کاربردهای کربن پیل با لیزر پوست

کربن پیل با لیزر می‌تواند چربی و مواد زائد عمق منافذ پوست را جذب کرده و سپس با از بین بردن ذرات کربن توسط لیزر، پوست پاکسازی می‌شود.هدف قرار دادن کربن توسط لیزر، سلول‌های مرده پوست و جوش‌های سرسیاه را از سطح پوست برداشته شده و لایه‌برداری انجام می‌شود.جمع شدن منافذ باز پوست- بهبود آکنه.

گرمایی که توسط پیلینگ کربن ایجاد می‌شود، باکتری‌های مولد جوش را از بین برده و سبب جمع شدن غدد چربی می شود و در نتیجه تولید چربی پوست را کاهش می‌دهد.جوانسازی غیر تهاجمی با تحریک کلاژن سازی و سلولهای پوستی جدید.روشن کردن و ایجاد شفافیت پوست - با توجه به اثر حرارتی، رشد بافت همبند افزایش می یابد.

همچنین بخوانید:

لیزر فراکسل : فواید و ضرر های این لیزر درمانی برای پوستاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • vanakclinic.com
  • doctormodaresi.ir
  • beytoote.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits