دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
دستگاه درماپن معجزه جوانسازی و لیفت صورت
3
زمان مطالعه: 6 دقیقه
میکرونیدلینگ با درماپن تکنولوژی نسبتاً جدیدی است که از طريق وارد کردن سوزن های ظریف به پوست عمل می کند. این شیوه سبب بالا رفتن غلظت کلاژن و تحریک کلاژن سازی در پوست می گردد.

درماپن چیست؟

درماپن چیست و کاربردهای آن کدامند؟ در چند سال گذشته شیوه میکرونیدلینگ مکانیزه شده که با ابزاری به اسم درماپن که شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده و با حرکت رفت و بر گشتی سوزن ها و جابجا کردن آن، عمل سوراخ شدن پوست انجام می شود.
در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تغییر است و از 0.25 تا 2.5 میلی متر قابل تنظیم می باشد. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از 25 تا 90 ضربه در ثانیه قابل تنظیم میباشد ، که بسیار سریعتر از درمارولر است. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن ها و سرعت دستگاه تعداد 300 تا 1000 سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود.

مشخصات فنی دستگاه های درماپن

دستگاه های درماپن در کره جنوبی در یک کارخانه مورد تائید ISO 13485 به نمایندگی Equipmed استرالیا تولید می شود. واحدهای نهایی در استرالیا مونتاژ می شوند.هندپیس قلم مثل درماپن 3MD که به یک کابل برق متصل می شود، دارای یک سری یکبار مصرف است که در درجات 0 تا 2.5 میلی متر و سرعت های مختلف قابل تنظیم است.گفته شده است که درماپن 3MD، قادر به ایجاد 1300 سوراخ میکروسکوپی در ثانیه است.

درماپن

کاربردهای درماپن چیست؟

درمان اسکارهای ناشی از جای جوش
درمان خطوط پیرامون لب در اشخاص سیگاری
افتادگی و شلی پوست
چین و چروک های ظریف پوست
استرچ مارک (استریا بارداری)
لکه های پوستی مقاوم به درمان
کوچک کردن منفذهای باز پوستی
کاهش چین و چروک های پوست
جوانسازی پوست
قوام پوست
درمان اسکارهای ناشی از اعمال جراحی قبلی سوختگی ها و عفونت ها

انجام درماپن در پوست های گوناگون

برای دریافت نتایج مناسب از میکرونیدلینگ پوست توجه به چند مورد ضروری میباشد :

انتخاب دستگاه مناسب در انجام میکرونیدلینگ
ترکیب درست شیوه میکرونیدلینگ با دیگر روشها
انتخاب تعداد جلسات درمانی مناسب با فواصل صحیح
بر اساس موارد ذکر شده استفاده از دستگاه درماپن میتواند در بعضی اشخاص انتخاب مناسبی باشد. تعیین تعداد جلسات درماپن بر اساس تشخیص متخصص پوست خواهد بود. از جمله مهم ترین مراقبتهای پس از درماپن استفاده از ضد افتاب مناسب می باشد. یکی از محدودیت های استفاده از درماپن( و بطور کلی میکرونیدلینگ) این است که تأثیر درماپن بر پوست پایدار نخواهد بود و به درمان نگهدارنده احتیاج خواهیم داشت.

درمان مشکلات پوستی با درماپن

دوران نقاهت درماپن

در این شیوه واکنش های التهابی پوست بسیار کم است و ظرف چند ساعت از بین می رود. رنگ قرمز پوست هم به رنگ صورتی درمی آید و امکان دارد 12 الی 48 ساعت باقی بماند. جهت کاهش قرمزی بعد از عمل، استفاده از اسید هیالورونیک توصیه می شود و جهت محافظت از پوست بهتر است از ضد افتاب دارای زینک استفاده شود. بعد از این عمل میتوان از لوازم آرایشی ملایم استفاده نمود.
درماپن را میتوان با خیال راحت برای انواع پوست با رنگ های مختلف انجام داد. درماپن سبب ایجاد تیرگی در پوست نخواهد شد. برای این که ملانوسیت ها در این شیوه دست نخورده می مانند. در مجموع میتوان گفت فواید درماپن به علت عدم اسیب به اپیدرم بیش از خطرات احتمالی آن می باشد.

موارد منع استفاده از درماپن چیست؟

عفونت های فعال پوستی مانند تبخال و همینطور سابقه کلوئید در اثر اسیب به پوست از موارد منعمیکرونیدلینگ می باشد. استفاده داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین میتواند باعث خونریزی شدید پس از نیدلینگ شود و قطع این داروها که برای درمان یک بیماری جدّی است به منظور انجام یک جراحی زیبایی به هیچوجه توصیه نمی شود.
ضعف سیستم ایمنی بدن به هر دلیلی( استفاده داروها، دیابت کنترل نشده و بیماری سیستم ایمنی) میتواند منجر به عفونت پس از میکرونیدلینگ و تأخیر در التیام پوست شود. باتوجه به جنس سوزن ها که ترکیب فولاد ضد زنگ و تیتانیوم میباشد ، افرادی که به این فلزات حساسیت دارند نیز نباید تحت این درمان قرار گیرند چرا که امکان دارد باعث کهیر و خارش بلند مدت پس از میکرونیدلینگ شوند.
در خانم های باردار میکرونیدلینگ بدون استفاده از مواد و داروهای موضعی بی خطر است ولی توصیه نمی شود. بعداز تزریق بوتاکس انجام میکرونیدلینگ باعث پخش بوتاکس به نقاط دورتر می شود و تا ۴۸ ساعت پس از بوتاکس نباید انجام شود. پس از تزریق ژل میکرونیدلینگ باعث واکنش التهابی در ناحیه می شود و تا دو هفته پس از تزریق فیلر میکرونیدلینگ باید به تعویق افتد.

جوانسازی پوست با درماپن

عارضه های جانبی انجام درماپن

در صورت بروز هر یک از شرایط زیر انجام درماپن میکرونیدلینگ توصیه نمی شود:

سابقه آلرژی. نیدلینگ تهاجمی شکم یا ران ها امکان دارد شروع یک واکنش آلرژیک باشد؛ زیرا این کار در درماپن باعث تولید بیشتر هیستامین و بروز کهیر پوستی و خارش آن برای چند روز می شود.

داروهای ایمنوساپرسیو. استفاده ازطریق درماپن میکرونیدلینگ در افرادی که سیستم ایمنی آنها مهار شده است توصیه نمی گردد؛ زیرا این شیوه در این اشخاص خطر عفونت ثانویه پس از درماپن میکرونیدلینگ را بالا می برد.

دیابت. تأخیر در بهبودی زخم های پس از درماپن در اشخاص مبتلا به دیابت خطر بروز عفونت ثانویه پس از درماپن میکرونیدلینگ را افزایش می دهد.

روزاسه ندولار یا پوستولار. انجام درماپن میکرونیدلینگ در نواحی که دچار التهاب شده اند تا هنگامی که این التهاب رفع نشده است، توصیه نمی گردد. نیدلینگ میتواند در اطراف نواحی ملتهب و نواحی که ملتهب نیستند انجام شود.

دستگاه درماپن

استفاده همزمان از داروی ضد انعقاد خون. داروهایی زیرا وارفارین امکان دارد باعث خونریزی طولانی مدت پس از درماپن میکرونیدلینگ شوند. در صورت امکان و عدم وجود بیماری جدی، استفاده این داروها پیش از انجام درماپن میکرونیدلینگ قطع می گردد.

شیوه های زیبایی تزریقی. انجام درماپن تا 48 ساعت پس از تزریق به عنوان مثال بوتاکس توصیه نمی شود؛ زیرا نیدلینگ ناحیه ای که در آن تزریق بوتاکس انجام گردیده است باعث توزیع غیر مناسب توکسین تزریق شده می گردد.

فیلرهای پوستی. انجام درماپن میکرونیدلینگ باید دو هفته پس از تزریق فیلرهای پوستی یا حجم دهنده ها صورت گیرد تا از بروز جواب التهابی ناخواسته پیشگیری شود.

حتماً بخوانید:
لیفت بینی چیست + تفاوت های بین رینو پلاستی با لیفت بینی

لیفت بینی چیست + تفاوت های بین رینو پلاستی با لیفت بینی

لیفت بینی روشی جدید و غیر تهاجمی برای رفع عیوب بینی است. با این روش دیگر نیازی نیست به جراحی های پر هزینه و سخت تن دهید. عمل بینی با نخ می تواند…

بارداری. انجام درماپن میکرونیدلینگ بدون استفاده از ترکیبات موضعی یا دیگر ترکیبات توصیه نمی گردد.

اسکار کلوئیدی کف دست یا کف پا. استفاده از دستگاه درماپن بدین منظور امکان دارد اسکار کف دست یا پا را تشدید کند. هنگامی که درماپن میکرونیدلینگ برای اسکارهای کلوئیدی انجام می شود، آنتی هیستامین درمانی امکان دارد بروز التهاب را مهار کند.

خال ها و ضایعات پوستی. نیدلینگ خال ها و دیگر ضایعات برآمده پوستی با دستگاه درماپن توصیه نمی شود. پیش از انجام شیوه درماپن، متخصص پوست هر گونه ناهمواری پوستی را مورد بررسی قرار می دهد و در صرت لزوم از انجام این شیوه جلوگیری می کند. انجام درماپن میکرونیدلینگ در نواحی تیره پوستی که غیر طبیعی بنظر می آیند هم ممنوع است.ملانوما نوعی سرطان پوست است که اغلب در نواحی از بدن که دارای ملانوسیت (melanocytes) هستند ایجاد می شود. استفاده ازطریق درماپن در ناحیه های درگیر ملانوما کاملاً ممنوع است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits