دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
تعطیلی روز زن : آیا روز مادر و روز زن ۱۴۰۰ تعطیل رسمی است ؟
22
روز مادر و روز زن ۱۴۰۰ تعطیل رسمی است؟ آیا روز مادر تعطیل است ؟ برای رسیدن به پاسخ تعطیلی روز زن و مادر تا انتها با ما باشید .

روز مادر و روز زن ۱۴۰۰ تعطیل است؟

روز مادر در ابتدا به عنوان یک رویداد سیاسی آغاز شد، اما بعدها در فرهنگ بسیاری از کشورها آمیخته شد (در درجه اول اروپای شرقی، روسیه و شوروی سابق). روز جهانی زنان در بسیاری از مناطق رنگ و بوی سیاسی خود را از دست داده و تبدیل به مناسبتی برای مردان شده تا عشق خود را به زنان بیان کنند. با این حال در مناطقی دیگر مانند استرالیا، اصل سیاسی و زمینه حقوق بشری که توسط سازمان ملل متحد تعیین شده، با قدرت اجرا می‌شود و آگاهی سیاسی و اجتماعی امیدوار کننده‌ای از مبارزات زنان در سراسر جهان به ارمغان می‌آورد.

سازمان ملل نیز از سال ۱۹۷۷ این روز را به عنوان (روز حقوق زنان و صلح بین‌المللی) به رسمیت می‌شناسد. گیاه حساس (درخت گل ابریشم)، نمادی از جشن روز زن در کشورهای ایتالیا و روسیه است. همچنین گل میموزا (گل خورشیدی) یکی از نمادهای این روز است.

روز زن

تاریخ دقیق ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) زادروز دختر پیامبر اسلام ۲۰ جمادی‌الثانی است و به علت قمری بودن تاریخ تولد حضرت فاطمه زهرا (س ) در ایران این روز تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است .

تاریخ دقیق ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تقویم 1400 مصادف است با : 1400/11/3

ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر و زن تعطیل است ؟

بیستم جمادی‌الثانی به یمن زادروز بانوی نمونه اسلام، فاطمه زهرا (س)، روز مادر نام گرفته است. زندگی و سیره حضرت زهرا (س) به قدری آموزنده و پاک است که هر زن آزاده‌ای در جهان، او را چونان قدیسه‌ای تحسین می‌کند, زنی که تولدش از دامن خدیجه کبری، همسر پیامبر گرامی اسلام (ص) و در کانون نخستین خانواده‌ی اسلامی با نغمه‌های آسمانی و تسبیح قدسیان همراه شد و شب میلادش را عرشیان به بانگ تکبیر و تسبیح جشن گرفتند و خداوند لقب (کوثر) به او عطا کرد.

تولد این بانوی گران‌قدر به ابتکار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) روز زن و روز مادر نام گرفت: اگر روزی باید روز زن یا روز مادر باشد، چه روزی والاتر و افتخارآمیزتر از روز ولادت با سعادت فاطمه زهرا (س) است؛ زنی که افتخار خاندان وحی است و چون خورشیدی بر تارک اسلام عزیز می‌درخشد. (صحیفه امام؛ ج ۱۲، ص ۲۷۴)
میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

در بیستم جمادی‌الثانی سال دوم بعثت، از صلب پیامبر اکرم (ص) و از رحم پاک و مطهر خدیجه، دختری پا به عرصه وجود نهاد، دختری که همتای علی (ع)، سر منشأ و ریشه سلسله امامت و ولایت، و الگوی تمامی مؤمنین و موحدین است، بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است.

روز مادر

آیا تولد حضرت فاطمه زهرا س روز مادر و روز زن ۱۴۰۰ تعطیل رسمی است؟

در تقویم بهمن ماه ۱۴۰۰ یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ولادت حضرت زهرا س روز مادر و روز زن تعطیل رسمی نیست.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (22 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits