دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
باسن این حیوان پناهگاه باورنکردنی مروارید ماهی است!
18
بله درست خواندید شاید خنده دار باشد ولی وقتی مروارید ماهی دنبال پناهگاه میگردد به خاطر رابطه خاصی که با خیار دریایی دارد درون آن پناه می گیرد.

مقعد خیار دریایی به عنوان یک حفره تنفسی هم عمل می‌کند و همان‌طور که در ویدیو زیر خواهیم دید، گاهی اوقات ماهی‌های درازی به طول ۱۶ سانتی‌متر، از دست شکارچیان گوناگون و موجودات آبزی دیگر فرار کرده و در این حفره مخفی می‌شوند!

خیار دریایی/مروارید ماهی

این ماهی‌ها با نام مروارید ماهی هم شناخته می‌شوند و باسن خیار دریایی مخفیگاه شگفت‌انگیزی برای آن‌ها به حساب می‌آید. خیار دریایی معمولا ماده‌ای سمی را از خود ترشح کرده که سایر شکارچیان آبزی را از آن دور می‌کند؛ اما مروارید ماهی پادزهر این مواد سمی را دارد و با محافظت از خود در مقابل ترشحات خیار دریایی، برای مدتی طولانی در مقعد این جاندار عجیب و غریب مخفی می‌شود.در اینجا کلیپی از پناه بردن مروارید ماهی به خیار دریایی را می توانید ببینید.


حتی گاهی اوقات مروارید ماهی برای پیدا کردن غذا از مقعد خارج نمی‌شود و در همان‌جا از اعضای داخلی بدن خیار دریایی تغذیه می‌کند! البته این مورد از لیست باسن حیوانات شگفتی‌های مخصوص خود را دارد و بررسی‌ها نشان می‌دهند که خیار دریایی می‌تواند اعضای بدنش را بازسازی کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (18 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits