دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
بهترین روش پیوند زدن ساکولنت کلنچو دیگرمونتیانا در گلدان
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نام گیاه شناسی آن Kalanchoe Pinnata است و انواع مختلفی دارد. این گیاه در کارائیب و آمریکای جنوبی و همچنین ماداگاسکار و مشرق زمین بسیار رشد می کند.

چگونگی تکثیر ساکولنت کلنچو دیگرمونتیانا

چگونه گیاه مادر هزاران فرزند را بوسیله گیاهچه های آن تکثیر کنیم. ساکولنت کلنچو دیگرمونتیانا (Bryophyllum daigremontianum) بومی مناطق گرمسیری ماداگاسکار است، اما شما می توانید به لطف سیستم تکثیر جالب توجه، گیاه اشک تمساح خود را داشته باشید.

مراحل تکثیر گیاه مادر هزار فرزند:

1- باغچه‌ای پیدا کنید که این ساکولنت دوست دارد:

نیازی نیست که شما صاحب یک گیاه مادر هزاران فرزند باشید، اما نیازمند دسترسی به کسی با گیاهچه های این گیاه هستید. برگهای گیاه را از نزدیک ببینید.

2- چند عدد از گیاهچه ها را بچینید:

با رشد گیاه مادر هزاران فرزند، گیاهچه های کوچک، شبیه جوانه ها، در امتداد برجستگی برگ های گیاهان رشد می کنند. بیش از یک عدد بردارید، زیرا گیاهچه ها به راحتی می میرند. نگران نباشید با چیدن گیاهچه ها به خود گیاه آسیب نمی رسانید. به هر حال همه آنها می ریزند و وقتی که گیاهان مادر هزاران فرزند دیگر نیازی به نگهداری از گیاهچه ها نداشته باشند، انرژی بیشتری برای رشد خواهند داشت. تکه برگ را جدا کنید.

3- گیاهچه ها را در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کنید:

آنها را در کیسه نگه دارید تا زمانی که بتوانید گیاهچه ها را پیوند بزنید. نگذارید آنها خشک شوند و گرنه می میرند. برگهای کوچک را در کیسه قرار دهید.

چگونگی تکثیر ساکولنت کلنچو دیگرمونتیانا

4- یک کاسه کم عمق را با خاک گلدان پر کنید:

نیازی به عمیق بودن آن نیست. ریشه ها در ابتدا خیلی عمیق نخواهند بود، بنابراین کاسه بزرگی لازم نیست. خاک رس را در گلدان بریز

5- گیاهچه ها را به آرامی روی سطح خاک و با فاصله تقریبی 2 سانتی متر تا 2.5 سانتی متر قرار دهید:

نیازی به هل دادن آنها به داخل خاک نیست. گیاه مادر هزاران فرزند به طور طبیعی با گذاشتن گیاهچه های آن در خاک تکثیر می شود.

6- روی کاسه را با بسته بندی پلاستیکی بپوشانید:

این به حفظ رطوبت و همچنین داشتن عملکردی شبیه به گلخانه موقت کمک می کند.

7- گیاهچه ها را به مکانی آفتابی ببرید:

لبه پنجره معجزه می کند، اما به یاد داشته باشید که هرچه گیاهچه ها آفتاب بیشتری بگیرند، باید توجه بیشتری به آنها داشته بباشید.

8- خاک را مرطوب نگه دارید، خیس نکنید:

گیاه مادر هزاران فرزند یک گیاه ساکولنت است، به این معنی که به آب زیادی احتیاج ندارد. اگرچه برای تحریک رشد ریشه ها به رطوبت نیاز دارد.

9- صبر کنید، نظارت کنید و مشاهده کنید:

با تحریک رطوبت و خاک، گیاه از طریق بافت میتوز نوع مریستماتیک در شکاف برگها ریشه می زند. ممکن است ریشه های ریز، نازک و سفیدی مشاهده کنید که از پایه گیاهچه ها جوانه می زنند. مطمئن شوید که رطوبت و ارتفاع گیاهچه ها را زیر نظر دارید.

10- وقتی طول گیاهچه ها از طول کاسه بیش از حد بلند شد، پوشش پلاستیکی را از روی کاسه باز کنید:

آنها اکنون آماده قرار گرفتن در راستای نور خورشید هستند!

11- هنگامی که ریشه گیاهچه ها به اندازه قابل توجهی رشد کردند، آنها را در گلدان ها یا کاسه های مناسب تری بکارید:

می توانید با آرام بلند کردن، گیاهچه ها را امتحان کنید. هنگام انجام این کار مراقب باشید؛ اگر خیلی خشن باشید می توانید به ریشه های کوچک آسیب برسانید.

تکثیر گیاه مادر هزار فرزند

12- از گیاه مادر هزاران فرزند تازه تکثیر شده خود لذت ببرید!

اکنون نوبت آن است که از این گیاه تازه تکثیر شده زیبا لذت ببرید.

حتماً بخوانید:
روش کاشت و تکثیر میوه استار فروت یا کارامبولا

روش کاشت و تکثیر میوه استار فروت یا کارامبولا

اگر می خواهید یک درخت میوه عجیب و غریب پرورش دهید، درختان استار فروت یکی از گزینه برای داشتن میوه های متنوع و جذاب است. این درخت بومی آسیای جنوب شرقی…

13- برای از بین رفتن گیاه پس از گلدهی آماده باشید:

متأسفانه، برخی از گونه های گیاه مادر هزاران فرزند و گونه های مشابه آنها پس از شکوفایی گل های کوچک صورتی-بنفش در اواخر عمر، می توانند از بین بروند. همه گیاهان این گونه گل نمیدهند، اما اگر اتفاق بیفتد هراز گاهی اتفاق می افتد. طول عمر آنها می تواند در آماده سازی برای شکل گیری گلها با آبیاری ساده کمتر از یک گل 1 فوت (0.3 متر) تا 1.5 فوت (0.5 متر) رشد کند.

مراقب باشید که آب آن کم نشود، بین آب زیاد و کم یک خط خوب وجود دارد. اگر به نظر می رسد زندگی اش در آستانه پایان است، کافی است چند تا از گیاهچه های آن را بچینید و یک یا دو گیاه جدید بکارید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits