دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی

آخرین مطالب در مورد گل و گیاهان

معرفی کود برای درشتی گوجه فرنگی : از نکات مهم برای تولید گوجه فرنگی‌ های بزرگ، سالم و مولد این است که بدانید از چه کودی، چگونه و در چه زمانی استفاده کنید.

پیرومیا هندوانه ای (نام علمی: Pepromia argyreia) با برگ های گرد و گوشتی که طرح های زیبایی شبیه به پوست هندوانه دارند، از جمله گیاهان آپارتمانی محبوب و خاص است.

زبرینا صورتی (Tradescantia zebrina 'Pink Passion')، که به برگ بیدی صورتی نیز معروف است، یک گیاه آپارتمانی زیبا و کم‌توقع با برگ‌های ظریف و رنگارنگ است.

پاچیرا ( Pachira aquatica) که به درخت پول یا گیاه مانی تو نیز معروف است، یک گیاه آپارتمانی محبوب و زیبا است که به دلیل برگ‌های براق و ساقه‌های تنومندش شناخته می‌شود.

پیاز یکی از محصولات کشاورزی پرمصرف در ایران است که تولید آن با تناژ بالا یکی از اهداف کشاورزان است. برای کشت پیاز درشت با تناژ خوب نیاز است که، از کودهای درشت کننده استفاده شود.

شپشک آردآلود یکی از رایج‌ترین آفات حسن یوسف است که به شیره گیاه در محل اتصال برگ به ساقه تغذیه می‌کند. این آفت می‌تواند باعث ضعیف شدن گیاه، ریزش برگ‌ها و عدم گلدهی شود.

کود سه بیست، که به عنوان کود کامل NPK نیز شناخته می‌شود، نوعی کود شیمیایی است که حاوی 20 درصد ازت، 20 درصد فسفر و 20 درصد پتاسیم است. این سه عنصر، درشت مغذی‌های ضروری برای رشد گیاهان هستند.

دراسنا بلالی علاوه بر زیبایی، به دلیل تصفیه هوا و جذب سموم موجود در آن، به عنوان یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب شناخته می‌شود.

تشنگی یکی از مشکلات رایج گیاه دیفن باخیا است که در اثر کمبود آب ایجاد می‌شود. علائم مختلفی می‌توانند نشان‌دهنده تشنگی این گیاه باشند.

عوامل پهن شدن برگ گیاهان آپارتمانی : اگر به دنبال پرپشت و پهن شدن برگ گیاهان هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

انواع سه بیست، جت ایکس گرین و ۱۰-۱۰-۳۰ پرینوا می توانند منبع خوبی برای نیتروژن درختان شما باشند. این عنصر هم ریشه زا است و هم باعث فتوسنتنز بهتر می شود. این دو مورد جذب و تولید مواد غذایی را افزایش داده و در نتیجه تنه درختان را ضخیم تر می کند.

هویا کارنوزا، که به پیچ مومی یا شمعی نیز معروف است، یک گیاه آپارتمانی زیبا و محبوب است که به دلیل برگ های گوشتی و گل های معطر آن شناخته می شود.

یوکا، گیاهی زیبا و بومی مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری آمریکا است. به طور کلی گل یوکا رشد کمی دارد. اما گاهی متوقف شدن رشد این گیاه را باید مانند خشک شدن برگ های یوکا یک بیماری بدانیم.

یکی از درخت‌ های زیبا و ماندگار،درخت انگور است. اگر شما هم به تغذیه مناسب برای درخت به روش استفاده از کودهای حیوانی علاقه ‌مندید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کاکتوس مامیلاریا توپی، که با نام علمی Mammillaria شناخته می‌شود، یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین انواع کاکتوس‌ها است. این کاکتوس دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب است.

پتوس به عنوان یک گیاه گرمسیری، رطوبت را دوست دارد. رطوبت ایده آل برای پتوس بین 50 تا 60 درصد است. با این حال، می تواند در رطوبت کم تا 40 درصد نیز زنده بماند.

گیاه دیسچیدا نومولاریا یک ساکولنت زیبا است. این گیاه می‌تواند روی تنه درختان، شاخه‌ها و زمین‌های صخره‌ای در زیستگاه طبیعی خود رشد کند.

قهوه‌ای شدن برگ‌های آووکادو برای هیچ باغبانی نشانه خوبی نیست، زیرا ممکن است نشانه ای از یک مشکل باشد. در ادامه علت این لکه های قهوه ای روی برگ های گیاه آووکادوی خود و نحوه درمان آن آشنا می شوید.

گیاه سینگونیوم خاک سبک را دوست دارد. بهترین ترکیب برای این گیاه مقدار کمی خاک باغچه، پیت ماس، پرلیت و مقدار خیلی کمی ماسه است اگر به ترکیب خاک کوکوپیت هم اضافه کنید عالی می شود.

یکی از عوامل مهم و اثر گذار در کاهش عملکرد گل و همچنین کیفیت محصولات جانبی گل محمدی آفات و بیماری ها می باشند.

دارچین، که بیشتر به عنوان یک ادویه خوشمزه در آشپزی شناخته می‌شود، کاربردهای شگفت‌انگیزی در باغبانی نیز دارد. در اینجا برخی از کاربردهای رایج دارچین در باغبانی آورده شده است.

پتوس (Epipremnum aureum) یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است که به دلیل زیبایی برگ های رنگارنگ و مقاومت بالا به شرایط مختلف محیطی شناخته می شود.

گل شمعدانی هلندی بومی آفریقای جنوبی بوده و به دلیل تنوع رنگی چشم‌ نواز و گل‌های درشت و حجیم، در سرتاسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است.

پوسیدگی ریشه گیاه معمولاً به دلیل شرایط آب و هوایی نامناسب و یا عفونت با قارچ‌ها و باکتری‌ها رخ می‌دهد. در صورتی که شما نشانه‌های پوسیدگی ریشه را در گیاه مشاهده می‌کنید، باید به سرعت اقداماتی را انجام نمایید.

شوکه شدن گیاه به وضعیتی گفته می‌شود که در آن گیاه به دلیل تغییرات ناگهانی در محیط اطراف خود دچار استرس می‌شود.

بهترین راه برای کوددهی طالبی این است که ابتدا آزمایش خاک زمین خود را تهیه کنید و با توجه به کمبود های زمین کود های مناسب را استفاده کنید و برنامه تغذیه طالبی مخصوص زمین خود را داشته باشید.

آفت طالبی به موجودات زنده‌ای گفته می‌شود که به گیاه طالبی آسیب می‌رسانند و باعث کاهش محصول، کیفیت نامناسب و یا از بین رفتن کامل آن می‌شوند. این موجودات می‌توانند شامل حشرات، کنه‌ها، قارچ‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها باشند.

استفاده از یک کود کامل برای درخت سیب باعث حداکثر بهره وری و کیفیت بالا محصول می شود. در این بخش با دلگرم همراه باشید تا با کامل ترین کود برای درخت سیب آشنا شوید.

پتوس نئون به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و چشم‌نوازترین انواع پتوس است. این گیاه زیبا به دلیل سهل‌نگهداری و تطبیق‌پذیری با شرایط مختلف، انتخابی ایده‌آل برای افراد مبتدی و باتجربه در نگهداری از گیاهان است.

هیدروپونیک روشی است که در آن گل و گیاه فقط با استفاده از آب و مواد مغذی در حال رشد هستند. کلمه هیدروپونیک از ریشه «هیدرو» به معنی آب و «پونوس» به معنای کار گرفته شده است و در کل به معنی کار با آب است.

کوددهی به موقع و مناسب درخت انجیر و وجود تعادل بین عناصر مورد نیاز خاک از ضروری ترین و اصلی ترین راه ها برای داشتن میوه شیرین انجیر و محصول پربار است.

تاثیر نور سبز بر رشد گیاهان موضوعی پیچیده و مورد بحث دانشمندان است. در حالی که نور قرمز و آبی برای فتوسنتز، که فرآیند تولید غذا در گیاهان است، ضروری هستند، نقش نور سبز دقیقاً مشخص نیست.

نیتروژن محرک رشد رویشی موز است و در نتیجه در زمانی که هنوز گیاه وارد فاز زایشی نشده است لازم است از این کود استفاده شود. نیتروژن به عنوان بهترین کود برای رشد سریع درختان میوه موز شناخته شده است اما اگر در زمان صحیح اعمال نگردد، نتیجه عکس خواهد داشت.

نور نارنجی بخشی از طیف نور مرئی است که بین نور قرمز و نور زرد قرار می گیرد. در حالی که نور قرمز و آبی برای فتوسنتز در گیاهان ضروری هستند، نقش نور نارنجی دقیقاً مشخص نیست.

رنگ‌ سبز به عنوان بدترین رنگ‌ها برای لامپ رشد گیاه شناخته می‌شود و از کمترین میزان تأثیر بر روی رشد گیاه برخوردار می‌باشند. نور سبز صرفا به‌ صورت مکمل در کنار رنگ‌های دیگر می‌تواند عملکرد خوبی در رشد گیاه داشته باشد.

آفتاب سوختگی زمانی اتفاق می افتد که گیاهان نور خورشید را بیش از حد دریافت کنند. این می تواند باعث آسیب به برگ ها، ساقه ها و حتی ریشه های گیاه شود.

کاهو مصارف بسیار بالایی در کشور ما داشته و نحوه کود دهی و کاشت آن کمی متفاوت­ تر است که ما در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

در دنیای کشاورزی، انتخاب مناسب کود برای هر گیاه خاص، یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در کشت و پرورش آن گیاه است.خیار بوته‌ ای نیز از جمله گیاهانی است که با انتخاب درست کود، می‌توان به بهترین عملکرد و بازدهی آن پرداخت.

کامکوات مارومی، که با نام‌های پرتقال تزیینی، نارنج چینی و کومکوات نیز شناخته می‌شود، نوعی مرکبات زینتی و میوه‌ ده است که به دلیل ظاهر زیبا، برگ‌های سبز براق و میوه‌های نارنجی رنگ درشت، طرفداران زیادی دارد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بونسای شما پیش بیاید، نرم و آبکی شدن تنه آن است. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی مانند پوسیدگی ریشه، آبیاری بیش از حد، زهکشی نامناسب خاک و یا بیماری‌های قارچی رخ دهد.
صفحه 1 از 40