دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
موفقیت در کسب و کار تولید
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
کار سخت و کوشش، نیاز به مهارت و ابزار بیشتری مانند نرم افزار تولید دارد. در این مقاله به بررسی عوامل موفقیت یک کسب‌و‌کار تولیدی و ابزار مورد نیاز آن می‌پردازیم. 

کسب‌و‌کارهای تولیدی به عنوان چرخ مولد اقتصادی کشور، همواره با چالش‌های جدی برای موفقیت در بازارهای داخلی، منطقه و بازارهای جهانی روبرو بوده‌اند. موفقیت در کسب و کار تولید به عوامل متعددی بستگی دارد و تعدد این عوامل باعث پیچیدگی در مدیریت این کسب‌و‌کارها می‌شود. در نتیجه، اتخاذ تصمیم برای هدایت یک کسب‌و‌کار تولیدی همواره با میزانی از ریسک همراه است. شکست یک کسب‌و‌کار تولیدی می‌تواند تعداد زیادی از اعضای یک جامعه را به صورت مستقیم و غیرمستقیم تحت تاثیر قرار دهد و به همین دلیل است که یک مدیر در پیشبرد اهداف یک مجموعه تولیدی علاوه بر جسارت، کار سخت و کوشش، نیاز به مهارت و ابزار بیشتری مانند نرم افزار تولید دارد. در این مقاله به بررسی عوامل موفقیت یک کسب‌و‌کار تولیدی و ابزار مورد نیاز آن می‌پردازیم.

عوامل موفقیت در تولید

موفقیت در کسب و کار تولید، نیاز به ابزار و مهارت‌های خاص در چند حوزه مشخص دارد.

  • حوزه تولید و بهره‌وری تولید
  • حوزه طراحی
  • حوزه نیروی کار و منابع انسانی
  • حوزه‌های مالی
  • حوزه شناخت بازار، تبلیغات و بازاریابی
  • حوزه مدیریت و تصمیم گیری

ناکارآمدی مجموعه در هر یک از این حوزه‌ها و یا اتخاذ تصمیمات نادرست نه تنها از موفقیت در کسب‌و‌کار تولید جلوگیری می‌کند، بلکه می‌تواند در کوتاه مدت و به طور حتم در بلند مدت، موجب شکست کامل آن مجموعه شود. در ادامه به بررسی بیشتر این عوامل می‌پردازیم.

بهره‌وری تولید با نرم افزار تولید

تولید فرایندی به شدت نیازمند مدیریت است. سوء‌مدیریت در تولید هزینه‌هایی را به خط تولید تحمیل می‌کند که در نهایت موجب توقف کامل آن شود. هدف از بهره‌وری تولید، کسب حداکثر نتیجه از تمام توان خط تولید و نیروی کار و در عین حال حفظ و نگهداری آن است. تولید با تمام توان به هر قیمتی برابر با بهره‌وری تولید نیست. برای بالا بردن این بهره‌وری، مدیران به چند مهارت و ابزار نیاز دارند. استفاده از نرم افزار تولید می‌تواند به مدیران تولید و مدیران ارشد در مدیریت خط تولید، دریافت گزارشات دقیق از خروجی خطوط تولید، تعریف ایستگاه‌های تولید و در نهایت تعیین بهای تمام شده کالا کمک کند. نرم افزار تولید یکی از مهمترین ابزارهایی است که می تواند به مدیران کمک نمایند تا کلیه فرآیندهای تولید را از ابتدایی ترین مرحله تا تولید و بسته بندی محصول نهایی مدیریت نمایند.

قیمت‌گذاری صحیح محصول نهایی، ضامن موفقیت در کسب و کار تولید در فروش است. محصول بیش از اندازه ارزان، حاشیه سود شما را تامین نمی‌کند و محصول بیش‌از‌اندازه گران مزیت رقابتی را از بین می‌برد. علاوه‌بر‌این، با شناسایی میزان خروجی هر خط تولید و ایجاد ایستگاه‌ها، می‌توان مشکلات و گلوگاه‌های تولید را شناسایی کرد. مدیریت انبار و کالا در تولید، سفارش‌دهی به موقع مواد اولیه و … می‌تواند خط تولید را در تمامی ساعات کار فعال نگه دارد.

موفقیت در کسب و کار تولید

طراحی مناسب

یک محصول خوب، با ارائه بست‌بندی مناسب و استفاده از هنر طراحان در طراحی خود محصول و پکیج بسته بندی آن، اعتماد مشتریان به کیفیت محصول را جلب می‌کند. طراحی مناسب محصول می‌تواند کارایی و کاربرپسند بودن محصول را برای مشتریان و موفقیت در کسب و کار تولید تضمین کند. در عین حال بسته‌بندی مناسب و طراحی شده در زمان تصمیم‌گیری به مشتری برای انتخاب محصول شما کمک می‌کند. بهترین محصول در یک بسته‌بندی نامناسب از چشمان مشتریان به دور خواهد ماند.

نیروی انسانی و حقوق و دستمزد

محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان و درج دقیق این اطلاعات در محاسبه بهای تمام شده کالا از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به تنوع قرارداد در واحدهای کسب‌و‌کار و یا امکان کار در ساعات و شیفت‌های مختلف خط تولید، محاسبه ماهیانه این ارقام با مشکلات و پیچیدگی‌های زیادی همراه است. عدم محاسبه دقیق این ارقام مستقیما بر رابطه کارفرما و نیروی کار تاثیر می‌گذارد و این عدم رضایت در مرور زمان می‌واند موفقیت در کسب و کار تولید را با چالش‌های جدی روبرو کند. استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد کلیه امور این بخش را مکانیزه می‌کند تا از این طریق با کمترین مشکل در این حوزه مواجه شوید. نرم افزار حقوق و دستمزد برای مراکز تولیدی باید امکانات متنوعی را در اختیار مدیران قرار دهد تا مدیران بتوانند بهای تمام شده حقوق و دستمزد کالاهای تولیدی را بدرستی محاسبه نمایند. نرم افزار حقوق و دستمزد تولیدی باید بتواند حقوق و دستمزد کارخانه تولیدی را به تفکیک مراکز تولید محاسبه و نگهداری نماید، همچنین باید بتواند انواع فرمول نویسی ها را برای محاسبه حقوق و دستمزد نیز داشته باشد.

مدیریت وجوه نقد، چک ها و امور مالی با نرم افزار مالی

تعداد گردش مالی در یک کسب‌و‌کار تولیدی بسیار بالاست. تراکنش‌های مرتبط با تهیه اقلام و مواد اولیه، حقوق کارکنان، داد و ستد با مشتریان و نمایندگان فروش و …. حجم بالایی از گردش وجوه نقد و اسناد دریافتنی و پرداختنی را با خود به همراه دارد. استفاده از نرم افزار مالی مناسب به خصوص نرم افزارهای یکپارچه مدیریت مالی با دیگر واحدهای کسب ‌و‌کار تولیدی، می‌تواند به ایجاد جریان مناسب گردش داده‌ها و جلوگیری از ایجاد گلوگاه‌ها در واحدهای سازمانی کمک فراوانی کند. مدیریت چک‌ها و دیگر اسناد دریافتنی و پرداختنی نیز می‌تواند ضامن حفظ اعتبار کارفرما و در نهایت موفقیت در کسب و کار تولید در بازار شود. گزارشات یکپارچه نرم افزار مالی نیز به مدیران کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری را نسبت به کسب‌و‌کار خود اتخاذ کنند. نرم افزارهای حسابداری مختلفی توسط شرکت های معتبر نرم افزار تولید شده اند که در این مسیر می توانند به کمک کسب و کارها بیایند. نرم افزار مالی و حسابداری پارمیس یکی از نرم افزارهای معتبر در ایران است که می تواند یکی از انتخاب های مناسب باشد.

مارکتینگ و شناخت بازار

شناخت بازار به مدیران کمک می‌کند در زمان تصمی‌گیری برای تولید، محصولی را طراحی و تولید کنند که با نیازهای بازار منطبق باشد و در نتیجه در زمان فروش، چالش کمتری را برای تیم فروش ایجاد کند. علاوه بر این تیم بازاریاب باید با ایجاد کانال‌های جدید فروش و مدیریت ارتباط با مشتریان، به فکر گسترش بازارهای خود در داخل و خارج کشور باشند. آگاهی از علم روز، نیازهای جامعه بازار هدف، تعریف پرسونای این بازار و مخاطبین و همچین استفاده از ابزارهای تبلیغات نقش اساس در موفقیت در کسب و کار تولید دارد. شما می‌توانید برای این منظور از نرم افزار CRM برای مدیریت ارتباط با مشتریان، نرم افزار سازمان همراه برای مدیریت نمایندگان فروش، فروشگاه ساز اینترنتی برای فروش آنلاین و بسیاری دیگر از ابزارهای مالی و مدیریتی پارمیس استفاده کنید.

موفقیت در کسب و کار تولید

محصولات پارمیس برای کسب و کارهای تولیدی

شرکت فناوری اطلاعات پارمیس بیش از 20 سال است که در حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کار، مشغول به تولید نرم افزارهای مالی و مدیریت است. درحال حاضر به روزترین محصول این شرکت، نرم افزار یکپارچه پارمیس استار است که شامل بیش از 20 زیرسیستم نرم افزار منجمله نرم افزار انبار، حسابداری چند ارزی، خزانه، بازرگانی و بازرگانی خارجی، نرم افزار تولید،نرم افزار حقوق و دستمزد، تسهیلات،نرم افزار CRM و غیره می‌شود. یکپارچگی اطلاعات در این محصول، به مدیران برای دریافت گزارشات جامع و تحلیل پذیر کمک فراوانی می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول قدرتمند، به وب سایت پارمیس به آدرس www.ParmisIT.com مراجعه نموده و یا برای دریافت مشاوره و دمو رایگان با واحد فروش این شرکت به شماره 02187758 تماس حاصل فرمایید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است