دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
شخصیت شناسی از روی انواع گوشی موبایل
6
زمان مطالعه: 16 دقیقه
شخصیت شناسی از روی گوشی موبایل: عده‌ای از افراد هستند که به گوشی موبایل‌شان تعلق خاطری عاطفی دارند و آنقدر آن را دوست دارند که به راحتی نمی‌توانند آن را تعویض کنند و کنار بگذارند؛ این دسته افراد شخصیت‌هایی عاطفی و لمسی دارند.

شخصیت شناسی از روی گوشی موبایل

شخصیت شناسی از روی گوشی موبایل امروزه بسیاری از افراد از گوشی هوشمند استفاده می کنند و هزینه های بسیاری را برای تهیه یک گوشی با کیفیت می کنند تا علاوه بر استفاده از ی دوربین خوب ویا یک دستگاه پخش موسیقی و فیلم از اینترنت و شبکه های اجتماعی این گوشی ها بهره مند شوند. ولی انتخاب یک گوشی خوب و یا انتخاب یک برند و یا سیستم عامل می تواند با شخصیت افراد رابطه نزدیکی داشته باشد. شخصیت شناسی براساس گوشی موبایل را با هم ببینیم.

شخصیت شناسی از روی تلفن همراه عده‌ای از افراد هستند که به گوشی موبایل‌شان تعلق خاطری عاطفی دارند و آنقدر آن را دوست دارند که به راحتی نمی‌توانند آن را تعویض کنند و کنار بگذارند؛ این دسته افراد شخصیت‌هایی عاطفی و لمسی دارند. تحقیقات نشان داده که لمس کردن، بخش وسیعی از مغز را درگیر کرده و به همین دلیل زیاد دیده می‌شود که افراد به گوشی لمسی‌شان تعلق خاطر پیدا کنند و به راحتی نتوانند آن را با گوشی دیگری تعویض کنند. رگه‌هایی از وابستگی نیز در شخصیت این افراد دیده می‌شود. از این جهت که شروع مجدد برای این افراد بسیار اضطراب‌آور است و نسبت به تغییر مقاومت نشان می‌دهند؛ بنابراین به‌طور ناخودآگاه از تعویض موبایل‌شان سر باز می‌زنند و چندین سال است که گوشی موبایل‌شان را تعویض نکرده‌اند و علاقه و تعلق خاطر خاصی به آن دارند.

شخصیت شناسی از روی گوشی تلفن همراه

طرفداران پروپاقرص apple و iosاپِلیوس‌ها (applioses)

افرادی که نخستین انتخاب‌شان در موبایل مدل‌های اپل است افرادی هستند محتاط، محکم و کمتر انعطاف‌پذیر؛ از این رو همیشه دوست دارند ریشه‌دارترین، قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین‌ها را انتخاب کنند. درواقع آنها اپل را از این جهت انتخاب می‌کنند که دوست دارند احساس قدمت و ریشه را با آن لمس کنند. اگر محتاط بودن را یکی از ویژگی‌های افراد درونگرا بدانیم، می‌توانیم بگوییم بعضی از طرفداران اپل بیشتر به سمت درونگرایی گرایش دارند. همچنین افرادی که گوشی‌های اپل را انتخاب می‌کنند نسبت به افرادی که گوشی‌های دیگر را می‌پسندند کمال‌گراتر و ایده‌آل‌گراتر به نظر می‌رسند.

اپلیکیشن‌های ios از آنجاکه خاص‌تر و ویژه‌تر هستند بیشتر توسط افرادی انتخاب می‌شوند که دوست دارند متفاوت و مطرح باشند و با انتخاب اپل به‌نوعی می‌خواهند به‌طور غیرمستقیم این متفاوت و خاص بودن را به دیگران اعلام کنند. افرادی که تنها انتخاب‌شان در گوشی موبایل اپل است و بس، رگه‌هایی از خودمحوری، قدرت‌طلبی و قدرت‌نمایی در شخصیت‌شان دیده می‌شود. درواقع دور شدن از آنچه متداول‌تر و رایج‌تر است به این افراد حس خوبی می‌دهد.

شخصیت اندرویدی‌ها androidians

افرادی که گوشی‌هایی با سیستم ‌عامل اندروید مثل سامسونگ، سونی و لکسوس را انتخاب می‌کنند افرادی هستند که تنوع‌طلبی، انعطاف‌پذیری و سهل‌الوصول بودن برای آنها نسبت به قدمت اهمیت بیشتری دارد؛ از این رو برای اینکه بتوانند به سادگی نیازهای‌شان را از طریق امکاناتی که گوشی برای‌شان فراهم می‌کند برطرف کنند بیشتر گوشی‌های مجهز به سیستم اندروید را می‌پسندند. این افراد به‌روز بودن را دوست دارند و چون اندروید به آنها این امکان را می‌دهد که اپلیکیشن‌های به‌روز و جدید را روی گوشی‌شان نصب کنند گوشی‌هایی مثل سامسونگ و سونی را انتخاب می‌کنند.

شخصیت گوشی‌بازها mobilians

دسته‌ای از افراد دوست دارند هر چند وقت یک بار گوشی موبایل‌شان را عوض کنند و همواره به‌روزترین و جدیدترین گوشی را داشته باشند. تنوع‌طلبی و به‌روز بودن (up to date) شاخص‌ترین ویژگی شخصیتی این افراد است. آنها از ذات تکنولوژی و به‌روز بودن لذت برده و نوطلبی، برون‌گرایی، انعطاف‌پذیری و کنجکاوی از ویژگی‌های شخصیتی آنهاست. این افراد دوست دارند بدانند در دنیای تکنولوژی چه می‌گذرد تا از آن بهینه‌ترین و کارآمدترین استفاده را داشته باشند. اما انجام افراطی این کار نشانگر آن است که این افراد بیشتر از اینکه گوشی موبایل، قابلیت‌ها و کارایی آن برای‌شان اهمیت داشته باشد، این برای‌شان مهم است که به‌روز بودن‌شان را برای دیگران به نمایش بگذارند.

سطحی بودن و فقدان زیربناهای شأن اقتصادی-اجتماعی در سایر حوزه‌ها می‌تواند از ابعاد زندگی آنها باشد. ممکن است این افراد اعتمادبه‌نفس اجتماعی پایینی داشته و تمایل به نمایش غلوآمیز موقعیت اقتصادی و شأن و اعتبار اجتماعی خود داشته باشند. این افراد به جای اینکه با همت، جسارت، قابلیت و شجاعت سعی در رشد و پیشرفت برای رسیدن به جایگاه ایده‌آل‌شان داشته باشند با ارتقای مدل گوشی‌ای که دست‌شان می‌گیرند تلاش می‌کنند این جدید و به‌روز بودن را به رخ دیگران بکشند.

شخصیت طرفداران موبایل‌های کشویی و دردار

زمانی که گوشی‌های موبایل به شکل کشویی و دردار عرضه می‌شد، دسته‌ای از افراد همیشه در انتخاب‌ گوشی موبایل، مدل‌های کشویی و دردار را می‌پسندیدند. این افراد معمولا افرادی هستند که درجاتی از احساس تقلا و احساس نمایش اجتماعی دارند. می‌توان گفت ممکن است این عده درجات خفیفی از تمایل به سلطه‌طلبی، پرخاشگری و تهاجمی بودن را داشته باشند. گاهی باز کردن کشو یا در گوشی حس تاثیرگذاری را در آنها تقویت می‌کند؛ از این رو مدل گوشی مورد علاقه آنها همیشه گوشی‌های دردار و کشویی است.

شخصیت بیزار از گوشی‌های لمسی

دسته‌ای از افراد هم هستند که با گوشی‌های لمسی ارتباط چندان خوبی برقرار نمی‌کنند و به‌خصوص در چند سال گذشته که گوشی‌های دکمه‌ای و لمسی در بازار ارائه می‌شد، همیشه نوع دکمه‌دار را ترجیح می‌دهند و از گوشی‌های لمسی گریزان هستند. احتمالا این دسته از افراد اندکی از نظر روانی شلخته و بی‌دقت بوده و چون احتمال خطا در موبایل‌های لمسی بسیار زیاد است و این گوشی‌ها همیشه احساس اضطراب را در آنها ایجاد می‌کند، از این رو درصورتی‌که انتخاب دیگری غیر از گوشی لمسی داشته باشند حتما آن را انتخاب می‌کنند.

خصوصیات افراد کوچک‌ پسند

عده‌ای از افراد هستند که هر چه اندازه گوشی موبایل کوچک‌تر باشد بیشتر آن را می‌پسندند و همیشه در خرید گوشی موبایل دنبال گوشی موبایلی هستند که سایز کوچک‌تری دارد. محتاط، دیرجوش و مرموز بودن یکی از ویژگی‌های محتمل شخصیت این افراد است. این افراد در سایر جنبه‌های زندگی هم خیلی دوست ندارند به چشم آمده و مطرح شوند و نسبت به اینکه کسی وارد حریم خصوصی‌شان شود حساسیت زیادی دارند.

گیم‌بازها

افرادی که به بازی کردن با موبایل‌شان علاقه زیادی دارند همیشه گوشی موبایلی را انتخاب می‌کنند که امکان استفاده از گیم را برای آنها فراهم کند. هنگام انتخاب گوشی موبایل اندازه موبایل و میزان وضوح و شفافیت صفحه نمایش آن برای این دسته اهمیت زیادی دارد و باید به‌گونه‌ای باشد که هنگامی که از گوشی موبایل‌شان برای بازی کردن استفاده می‌کنند لذت دلخواه‌شان را کسب کنند. از آنجا که گیم به‌شدت تمرکز ایجاد می‌کند و یکی از ابزارهایی است که حواس افراد را از مسائل آزاردهنده پرت می‌کند، می‌توان گفت این عده افرادی هستند که استرس، اضطراب و آشفتگی ذهنی بالایی دارند.

شخصیت شناسی از روی تلفن همراه

شخصیت شناسی از روی رنگ و مدل تلفن همراه

شخصیت مشکی‌پسندها blackians

عده‌ای از افراد هستند که انتخاب اول‌شان در رنگ همه چیز ازجمله گوشی موبایل مشکی است. این افراد در کل از تفاوت رنگ خیلی لذت نمی‌برند. متعصب و خشک بودن می‌تواند یکی از ویژگی‌های این افراد باشد اما از آنجا که مشکی به‌طور کلی مظهر و نمادی از رمز و راز و قدرت است، می‌توان گفت آن دسته از افراد که در انتخاب گوشی موبایل مشکی بودن اولویت‌شان است افرادی قدرت‌طلب، قدرت‌نما، مرموز و درون‌گرا هستند.

شخصیت طلایی‌پسندها goldians

آقایان به‌طور متداول گوشی‌های موبایل به رنگ تیره و خانم‌ها گوشی‌هایی به رنگ‌های روشن و شاد را انتخاب می‌کنند. اما عده‌ای از افراد هستند که گوشی‌های موبایل با رنگ طلایی را می‌پسندند. از آنجا که طلا نماد ارزش است، رنگ طلایی نمادی است از برتری‌طلبی و تفاوت؛ بنابراین کسانی که گوشی‌های طلایی‌رنگ را انتخاب می‌کنند می‌توانند تمایلاتی از قدرت‌طلبی و برتری‌طلبی داشته باشند. این افراد متفاوت و ویژه بودن و تجمل را دوست داشته و مایلند که قدرت و ثروت خودشان را به وسیله ابزار متحرکی مثل گوشی موبایل یا خودرو به نمایش بگذارند. ممکن است رگه‌هایی از ویژگی‌های خودشیفتگی و نمایشی بودن هم در شخصیت این افراد دیده می‌شود.

شخصیت قاب سفید و روشن

پر از انرژی مثبت هستید

اگر از افرادی هستید که رنگ‌های سفید و روشن را دوست دارید و حتی می‌خواهید برای گوشی موبایل خود قابی با رنگ روشن انتخاب کنید باید بگوییم احتمالا انسان خوش قلبی هستید وهمیشه به دنبال دوست می گردید.از تکیه کردن به دیگران هم چندان خوش‌تان نمی‌آید و از کودکی روی پای خود بزرگ شده‌اید. در موقعیت‌های کاری، همیشه در حال ساختن نردبانی برای بالا رفتن از آن هستید، چرا که معتقدید از هر فرصتی باید استفاده کرد.به طور کلی سرشار از انرژی مثبت بوده وعشق و سازندگی را به اطراف خود پخش می‌کنید.

شخصیت قاب صورتی

همه دوست‌تان دارند

رنگ صورتی درواقع همان قرمز است که کمرنگ شده باشد. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را کمی ملایم‌تر دارید یعنی با گذشت هستید و در عشق، تندی نشان نمی دهید. دیگران را خوب درک می‌کنید و با اطرافیان خود با ملایمت و لطف رفتار می‌کنید و به دلیل نشاط و شادابی‌تان مورد علاقه اطرافیان خود هستید.البته ناگفته نماند که شخصیت بسیار انعطاف‌پذیری دارید و حتی خیلی از اوقات ترجیح می‌دهید به جای اینکه خودتان تصمیم‌گیرنده نهایی باشید، به تصمیم‌های دیگران تن بدهید.

شخصیت قاب‌های عروسکی یا گل‌گلی

کودک درون‌تان زنده است

قاب‌های عروسکی و گل‌گلی را بیشتر خانم‌ها و به‌خصوص دختران نوجوان استفاده می‌کنند و بین خانم‌های جوان تعداد زیادی نیستند که از چنین قاب‌هایی استفاده کنند مگر اینکه آنقدر با کودک درون خود به تفاهم رسیده باشند که به راحتی و بدون توجه به اینکه دیگران چه فکری می‌کنند، چنین قابی را می‌خرند و روی گوشی خود نصب می‌کنند، اگر شما هم جزو همین دسته هستید احتمالا روحیه‌ای شاد و سرزنده دارید یا اگر هم نداشته‌باشید دوست دارید که شاد جلوه کنید و همین تظاهر به شادی می‌تواند تاثیر زیادی در روحیه شما داشته ‌باشد. از هیچ کمکی برای دوستان‌تان دریغ نمی‌کنید و تمام تلاش خود را برای خوشحال کردن آنها به کار می‌برید. کمتر کسی دوست هستید که بزرگ‌تر از شما باشد و ترجیح می‌دهید با جوان‌تر از خودتان دوستی کنید.شما خواستار شکستن و عبور از حد و مرزها هستید و اعتقاد دارید قوانین را باید فراموش کرد، مهربانی و محبت کردن از خصلت‌های ذاتی شماست.

شخصیت طرفداران قاب خاکستری یا مشکی

از زندگی راضی هستید

اگر ترجیح داده‌اید به جای قاب‌های رنگی از همان قاب اصلی خود گوشی استفاده کنید یا قابی خاکستری یا مشکی روی گوشی خود قرار داده‌اید باید بگوییم جزو کسانی هستید که اغلب در زندگی احساس رضایت می‌کنند. خاکستری رنگ عقلا است و جوانانی که به این رنگ اظهار علاقه می‌کنند درواقع خود را هم شأن و هم‌تراز اشخاص کهنسال می‌دانند و در زندگی احساس بی‌نیازی می‌کنند. مسلما به شخصیت اطرافیان خود احترام می گذارید و برای آنکه دیگران را با ارزش و برجسته نشان دهید از هیچ‌گونه کمکی به آنها دریغ نکرده و هرگز خود را به دیگران تحمیل نمی‌کنید. همچنین عقاید و نظریات دیگران را به آسانی می‌پذیرید.

شخصیت دوستداران قاب‌های پر زرق و برق

عاشق زندگی لوکس هستید

اگر دوست دارید برای گوشی موبایل‌تان قاب‌های پر زرق و برق و مملو از نگین انتخاب کنید احتمالا عاشق ولخرجی و زندگی لوکس هستید؛ برای شما قیمت و مارک تعیین کننده اصلی است وهنگام خرید بیش از آنکه بخواهید به کیفیت یا هرچیز دیگری توجه کنید مهم آن است که جنس مورد نظرتان چشم‌گیری لازم را داشته باشد و بتواند حسابی جلب توجه کند. کلا در زندگی به لباس و ظواهر اهمیت زیادی می‌دهید و ترجیح می‌دهید با آدم‌هایی دوست شوید که شخصیتی شبیه خودتان دارند. با ساده زیستی میانه چندان خوبی ندارید و تمام هدف‌تان پول درآوردن و خرج کردن بیشتر است. البته ناگفته نماند فرد دست و دلبازی هم هستید و برای دوستا‌ن‌تان از هیچ‌گونه کمکی مضایقه نمی‌کنید.

شخصیت دوستداران قاب قهوه‌ای

می‌توان روی شما حساب کرد

اگر رنگ قهوه‌ای و خرمایی را دوست دارید و برای گوشی خود قابی با این رنگ گرفته‌اید کاملا می‌توان روی شما حساب بازکرد. باثبات، شاعرپیشه و کمی فیلسوف‌ هستید. به ندرت تغییر عقیده می دهید و با آنکه کمتر تصمیم می گیرید اما هر بار که تصمیمی بگیرید آن را به مورد عمل می‌گذارید.

شما کاملا در نگهداری پول و اسرار دیگران قابل اعتماد هستید. میل دارید پیوسته در عالم خودتان باشید و گاهی اوقات با اطرافیان خود رفتار خشونت‌آمیزی در پیش می گیرید. در عشق هرگز بدبین نیستید.

خصوصیات طرفداران قاب آبی

کاملا قابل اعتمادید

رنگ آبی از آن دست رنگ‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. اگر به این رنگ علاقه دارید و برای گوشی خود قابی با این رنگ گرفته‌اید باید گفت کاملا می‌توانید احساسات و هیجانات خود را کنترل کنید. ظاهر شما آرام است و این دیگران را وادار می‌کند که به شما احترام بگذارند؛ دوست دارید پیوسته مورد احترام و ستایش دیگران قرار بگیرید.

در خرید و پوشش لباس قناعت می‌کنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری که دارید میل دارید اغلب تنها باشید. حماقت و دیرفهمی دیگران شما را کسل می‌کند و کسانی‌که از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می‌کنند. کارهای خود را از روی نظم و ترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می دهید. یکی از صفات مشخص شما پشتکار شماست.

خصوصیات طرفداران قاب قرمز

پر از خصوصیت متضادید

قرمز رنگ عشق و تنفر و فداکاری و خشونت و خون و آتش است و اگر شما جزو کسانی هستید که این رنگ را برای قاب گوشی خود انتخاب می‌کنید باید بگوییم هرگز نمی توانید در زندگی بی‌تفاوت باشید.از طرف دیگر معمولا تند و سرکش و در عین حال فعال و شجاع و کمی عجول هستید. حواس‌تان باشد که قضاوت‌های عجولانه و ناگهانی شما در مورد دیگران اغلب سبب از بین رفتن دوستی‌های‌تان می‌شود. با آنکه در عشق کاملا فداکارید اما اگر روزی حوادث بر وفق مرادتان نباشد بدون تفکر و جویا شدن علت می جنگید.

دو عیب بزرگ خودپرستی و نداشتن کنترل، در شما وجود دارد و دو صفت ممتازتان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طورکلی شما به عنوان دوستدار رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستید.

شخصیت دوستداران رنگ‌های خیلی فانتزی

با همه رفتار خوبی دارید

اگر دوست دارید برای گوشی خود از رنگ‌های خیلی فانتزی مانند نارنجی یا فیروزه‌ای یا سبز یا نیلی یا بنفش یاارغوانی یا... استفاده کنید باید بگوییم معمولا اجتماعی و خوش‌خلق هستید و با مردم خوب رفتار می‌کنید. زندگی با شما آسان است و روابط شما با دیگران بر پایه اصول و قرارداد است.کارهای شخصی خود را به خوبی اداره می‌کنید. پشتکار دارید و با ثباتید و به نصایح دیگران در مورد کارهای خود کمتر توجه دارید. از طرف دیگر معمولا دوست دارید ابتکار به خرج می دهد و خلاق باشید.

شخصیت دوستداران قاب‌هایی با طرح‌های قدیمی

شخصیتی رمانتیک دارید

این روزها قاب‌هایی با طرح‌های قدیمی مانند نوار کاست یا پارچه‌های چهارخانه قدیمی یا... در بازار فراوان است و مشتری‌های فراوانی هم دارند اگر شما هم یکی از مشتریان این قاب‌ها هستید باید بگوییم اصولا اهل نوستالژی‌بازی هستید و فکر می‌کنید که زندگی گذشته خوبی‌های بیشتری نسبت به زندگی امروزی داشته‌است، البته اینها به معنای مدرن نبودن شما نیست، شما ترکیبی هستید از گذشته رؤیایی و امروز مدرن و به اصطلاح خارجی‌های وینتیج پسند هستید. حتما در خانه شما چند وسیله قدیمی مانند رادیوی قدیمی یا گرامافون پیدا می‌شود و اگر هم نداشته‌باشید به طور حتم در اولین فرصت خواهید خرید.


بیشتر بخوانید:

تست شخصیت شناسی MBTI و کاربردهای جادویی این تست

شخصیت‌ شناسی از روی سلفی گرفتن

اول اسم شما چیست ؟ شخصیت شناسی از روی حروف انگلیسی

شخصیت شناسی مردان و زنان از روی بلندی انگشت های دست

روان شناسی شخصیتاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (6 رای)  
    توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

    دیدگاه ها

    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    
    hits