دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
شخصیت شناسی مردان و زنان از روی بلندی انگشت های دست
62
زمان مطالعه: 7 دقیقه
خطر سرطان- پدرهای بهتر - انگشت حلقه و اشاره- هورمون تستوسترون- زیباترها- طول انگشت- فرق زن‌ها و مردها- اندازه انگشتان- ثروت- انگشت حلقه

شخصیت شناسی مردان و زنان از روی بلندی انگشت های دست

گروهی از پژوهشگران می‌گویند، پس از بررسی تعداد زیادی از انسان‌ها توانسته‌اند خصوصیات مشترکی میان آن‌هایی که دست‌های یک شکل دارند پیدا کنند.


این ایده که شکل دست‌ها می‌تواند چیزهای زیاد و عمیقی درباره شخصیت، توانایی‌های جسمی‌، میزان شجاعت و ریسک‌پذیری بگوید شاید در نگاه اول بسیار عجیب باشد اما دانشمندان در دانشگاه‌های مختلف دنیا با تحقیقات متفاوتی که انجام داده‌اند نتایج حیرت‌انگیزی را مشاهده کرده‌اند، آن‌ها می‌گویند انگشتان دست به‌طور موثری نوعی کارت شناسایی هستند که به ما اجازه می‌دهند اولین نگاه را روی پتانسیل‌های شریک آینده زندگی مان بیندازیم و تشخیص دهیم چگونه شخصیتی دارد و در چه حوزه‌هایی می‌توان بیشتر روی او حساب باز کرد.

خطر سرطان
از دهه‌های پیش دانشمندان متوجه یک نسبت غیرعادی و شگفت‌آور بین اندازه ۲‌انگشت دست، انگشت حلقه و اشاره شده‌اند، آن‌ها به این انگشت‌ها نام‌های خاصی ۴D و ۲D داده‌اند. روز به روز شواهد بیشتری به‌دست می‌آید که نسبت بین این ۲‌انگشت یعنی حلقه و اشاره به‌خصوص در دست راست می‌تواند به خوبی نشان‌دهنده میزان پرخاشگری و بیماری‌هایی باشد که در مردان وجود دارد.

شخصیت شناسی مردان و زنان از روی بلندی انگشت های دست


مثلا نسبت میان اندازه انگشتان یعنی؛ نسبت انگشت ۲D به ۴D می‌تواند نشان دهد آن مرد چقدر مستعد ابتلا به سرطان پروستات است.براساس پژوهش‌های موسسه تحقیقاتی سرطان، مردانی که انگشت اشاره بلندتر از انگشت حلقه دارند کمتر مستعد ابتلا به بیماری هستند.

کدام مردها، پدرهای بهتری هستند
معمولا در خانم‌ها انگشت حلقه و اشاره تقریبا با هم برابر است یا حتی انگشت اشاره بلندتر است اما در آقایان برعکس است اما اگر انگشت حلقه یک مرد کوتاه‌تر از انگشت اشاره‌اش باشد به این معنی است که مهربان‌تر، محجوب‌تر و با خشونت کمتر است.
این افراد معمولا پدرانی هستند که با وسواس مادرانه از کودکان خود مراقبت می‌کنند و مادرها می‌توانند با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی بچه‌ها را به آن‌ها بسپارند.

انگشت‌هایی که ثروت را نشان می‌دهد
دانشمندان دانشگاه کمبریج متوجه شدند، مردانی که انگشت حلقه آن‌ها نسبت به دیگر انگشتان دست به‌خصوص انگشت اشاره بلند‌تر است، شانس بیشتری برای ثروتمندتر شدن و موفقیت در آینده دارند.هم‌چنین این تحقیقات نشان می‌دهند، این افراد معمولا در زندگی به سختی تلاش می‌کنند تا به هدف خود برسند و اصلا جزو آدم‌هایی نیستند که با شنیدن پاسخ منفی ناامید شوند.

این افراد برای موفقیت در یک معامله مالی یا رسیدن به فرد مورد علاقه خود بیش از همه تلاش می‌کنند و تا رسیدن به هدف دست از تلاش برنمی‌دارند، آن‌ها نمونه بارز تلاش حقیقی تا رسیدن به هدف هستند. پس فراموش نکنید، هنگام خواستگاری حتما به انگشتان خواستگارتان توجه کنید، شاید رازهایی در آن نهفته باشد.

کدام مردها ورزشکارترند
مردانی که انگشت حلقه‌ آن‌ها بلندتر از انگشت اشاره‌شان است، نسبت به دیگران توانایی بیشتری در ۳ زمینه مالی، اجتماعی و سرگرمی‌ها دارند. در واقع این مردها بیشتر می‌توانند به فعالیت‌های ورزشی و حتی فعالیت‌های مربوط به موسیقی اشتغال داشته ‌باشند.


باید گفته شود، بانکدارانی که انگشت حلقه بلندتری دارند موفق‌ترند. دلیل اصلی این است که آن‌ها بیشتر ریسک را می‌پذیرند و سریع‌تر نسبت به تغییرات بازار واکنش نشان می‌دهند.

شجاعتی که از هورمون‌ها می‌آید
دانشمندان کشف کرده‌اند؛ میزان هورمون است که تمام ویژگی‌ها را ایجاد می‌کند. در واقع میزان هورمون تستوسترون در بدن روی اندازه انگشت‌های دست تاثیر‌گذار است. این عامل هم در مورد مردان و هم در مورد زنان صادق است، این عامل روی شخصیت مردان تاثیرگذاری بیشتری دارد و روحیه آن‌ها را تغییر می‌دهد.


این تحقیقات رابطه بین هورمون تستوسترون و ریسک‌پذیری در بین مردانی که انگشت حلقه بلندتری نسبت به انگشت اشاره دارند را نشان می‌دهد. در واقع این حالت در زمان رشد جنین انسان‌ها در رحم وجود دارد. هرچه یک جنین در حین رشد در معرض هورمون تستوسترون بیشتری قرار گیرد با احتمال بیشتری در زندگی آینده خود دست به ریسک می‌زند.

زیباترها
دکتر «کامیل فرندزی» از دانشگاه ژنو و همکارانش نسبت بین ۲ انگشت حلقه و اشاره را برای ۴۹ مرد اندازه‌گیری کردند، سپس تصویر آن‌ها را به‌صورت تصادفی به خانم‌های داوطلب تحقیق نشان دادند. به خانم‌های داوطلب این تحقیق گفته شده بود که به چهره‌ها از نظر زیبایی مردانه و این‌که کدام می‌توانند به‌طور بالقوه شریکی برای زندگی باشند، حالت مردانگی و تناسب آن‌ها، امتیازی بدهند.

شخصیت شناسی مردان و زنان از روی بلندی انگشت های دست


محققان دریافتند هرچقدر نسبت بین انگشت اشاره به انگشت حلقه کمتر باشد، زن‌ها امتیاز بالاتری داده بودند.دکتر فرندزی می‌گوید: «احتمالا این موضوع از اینجا سرچشمه می‌گیرد که این آقایان چهره همسان و هماهنگ‌تری با زنان دارند در واقع تفاهم ظاهری و همسان‌سازی می‌تواند از دلایل زیبایی یک فرد باشد.»

آیا بین چهره و انگشتان ارتباطی هست؟
هرچه انگشت حلقه به نسبت انگشت اشاره بلندتر باشد، به همان نسبت چهره افراد برای دیگران زیبا‌تر خواهد بود البته باید گفت این اثر بیشتر روی دست راست فرد بررسی می‌شود نه دست چپ.در واقع طبق ادعای محققان، اندازه انگشت‌ها کاملا به دلیل اثر هورمون‌ها میزان می‌شود و همین هورمون در سنین بلوغ روی چهره فرد تاثیر می‌گذارند و باعث پیدایش زیبایی ظاهری در نظر زنان می‌شوند.

پولدارتر می‌شوند
محققان دانشگاه کمبریج انگشتان دست راست ۴۴ مرد که در بازار سهام لندن مشغول به کار بودند- شغلی که نیازمند تصمیم‌ گیری‌های سریع و متوالی و عکس‌العمل‌های سریع فیزیکی است- را اندازه‌گیری کردند.
محققان افرادی‌ که نسبت انگشت اشاره آن‌ها از انگشت حلقه بلندتری برخوردار بودند را به‌مدت ۲۰ ماه با سایرین مقایسه کرده و مشاهده کردند که این افراد نسبت به سایرین ۱۱ برابر بیشتر درآمدزایی دارند.
طی همین دوره زمانی، افرادی‌که در این شغل از تجربه بیشتری برخوردار بودند به نسبت افراد بی‌تجربه ۹ برابر بیشتر درآمدزایی داشتند. همچنین در میان افراد باتجربه کسانی که از انگشت حلقه بلندتری برخوردار بودند ۵‌برابر دیگر افراد در کار خود موفق بوده و پول به‌دست می آوردند.

اندازه انگشتان بر چه اساسی‌تعیین می‌شود
«زاک مندنهال» محقق که در زمینه اندازه انگشتان تحقیق کرده ‌است می‌گوید: «قرارگرفتن در معرض هورمون تستوسترون در دوره بارداری نه تنها روی رشد مغز جنین تاثیر‌گذار است بلکه رشد انگشت حلقه را نسبت به انگشتان دیگر کندتر می‌کند. از طرف دیگر قرارگرفتن در معرض هورمون استروژن که نوعی هورمون جنسی زنانه است اثری عکس این را دارد.»

فرق زن‌ها و مردها
پروفسور «گاد ساد» یکی از محققانی که در زمینه اندازه انگشتان تحقیق کرده‌ است می‌گوید: «در زنان معمولا اندازه این ۲ انگشت یعنی؛ انگشت حلقه، انگشت اشاره برابر است. برای اندازه‌گیری شما باید به‌طور دقیق فاصله بین نوک انگشت را تا محل اتصال با کف دست اندازه‌گیری کنید. در مردان معمولا انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره است.»

چگونه طول انگشت را اندازه بگیرید
- انگشتان‌تان را کاملا صاف نگه دارید و به کف دست نگاه کنید(دست راست بهتر است).
- حالا از نوک تا پایین‌ترین بند انگشت را اندازه بگیرید بند پایینی انگشت اشاره کاملا مشخص است ولی بند پایینی انگشت حلقه کمی ابهام‌آمیز است چون مجموعه‌ای از خط‌ها در کنار هم قرار دارند.
- روی بند پایین انگشت حلقه، خطی را انتخاب کنید که بیشتر از همه به کف دست نزدیک است، نقطه وسط خط این بند را علامت بزنید.
- حالا از نقطه‌ای که علامت زده‌اید تا نوک انگشت را اندازه بگیرید، حواس‌تان باشد که اندازه ناخن اصلا مهم نیست.

کافه میکساین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.2 از 5 (62 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits