دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
زنان و مردان در چه سنی بیشترین لذت را از رابطه جنسی می‌برند؟

اوج میل جنسی مردان و زنان در چه سنی است؟

زنان و مردان در چه سنی بیشترین لذت را از رابطه جنسی می‌برند؟
5
زمان مطالعه: 10 دقیقه
در چه سنی بیشترین لذت از رابطه جنسی حاصل میشود؟ ‎تحقیقات جدید نشان می‌دهد زنان خیلی زودتر از مردان به بالاترین نقطه لذت جنسی‌‌شان دست پیدا می‌کنند.

در چه سنی بیشترین لذت از رابطه جنسی وجود دارد؟

شاید روند جنسی یکی از رایج ترین مواردی باشد که زوج ها ممکن است از یکدیگر لذت ببرند. دست زدن، احساس کردن و کاوش هر طرف بدن همسر بدون توقف، هیجان انگیز است، و هر دو اغلب خواستار افزایش بیشتر هستند.

شما ممکن است فکر کنید که بیست سالگی شما دوره ای است که بهترین تجربیات جنسی را تجربه می کنید، اما این ممکن است لزوما درست نباشد. طبق گفته Happify، افراد ۵۰ تا ۶۰ ساله هر دو جنس گفتند که بهترین لحظات جنسی خود را دارند ، و به حداکثر لذت جنسی خود در زندگی خود در طول ۴۰ سالگی خود، به خصوص در سن چهل و شش سالگی، رسیده است، بنابراین، هنگامی که شما فکر می کنید که چیزها بهبود نمی یابد، پس شما را متعجب ساخت که مخالف.

محققان همچنین خاطر نشان کردند که بهترین راه برای حفظ یک رابطه سالم جنسی با شریک زندگی شما، داشتن رابطه جنسی با او حداقل یک بار در هفته است. آنها دریافتند که شوهران که حداقل یکبار در هفته انجام دادند، شادتر بودند.

به منظور دستیابی به این نتایج، تیم تحقیقاتی از یک نمونه از زوج های شرکت کننده در مطالعه خواسته است تا سهم جنسیت را که در طی سه ماه تمرین می کنند، افزایش دهند، اما در پایان همان گزارش، زوج های شرکت کننده هیچ تغیری در سطوح شادی خود را بیان نکردند که نشان می دهد که رابطه جنسی بیش از یک بار در هفته ممکن است تنها کالری سوزان بیش از حد باشد.

هیچکدام، میزان شادی در زوجها را به هیچ وجه افزایش نمی دهد، و محققان نشان می دهند که این ممکن است به دلیل این واقعیت باشد که بسیاری از جنس امکان لذت جنسی را کاهش می دهد ، و میل جنسی را در زوجین کاهش می دهد.

نتایج بدست آمده نشان می دهد که زنانی که به اندازه کافی جنس بودند، شادتر بودند، زیرا آنها باید داشته باشند، به خصوص از آنجا که جنس با مزایای زیادی مانند فشار خون پایین، اضطراب و استرس همراه است.

مطالعه ای که در اوایل سال جاری در مطالعه و تحلیل رضایت جنسی در زنان منتشر شد و با تمرکز بر ساده ترین راه برای رسیدن به ارگاسم، شامل ۱۰۵۵ زن آمریکایی بین سن ۱۸ تا ۹۴ ساله بود که اکثر پرسشنامه ها را تکمیل کرد ملیت آنها در زندگی آنها لذت بخش است.

فقط ۱۸٫۴ درصد از شرکت کنندگان در این باره اذعان داشتند که روند جنسی واژن به اندازه کافی برای رسیدن به اکستازی کافی است، در حالی که ۳۶٫۶ درصد نیاز به تحریک بالقوه خود را تا زمانی که به اوج لذت جنسی رسیده اند، ۳۶ درصد دیگر گفتند که در حالی که آنها clitoris را تحریک نمی کنند ضروری و یا ضروری است، اما آن را به مرحله اکستازی است که آنها سرگرم کننده تر است.

خوب، در حال حاضر، خواننده عزیز، اگر شما در آستانه جشن تولد ۴۶ سالگی هستید، ممکن است منتظر یک شگفتی بسیار خوشایند باشید، زیرا ممکن است در مورد بهترین جنبه ای که ممکن است در طول زندگی خود داشته باشید، تست کنید.


باید‌ها و نباید‌های رابطه جنسی در ۴۰ سالگی

۱0 نکته‌ای که باید راجع به رابطه جنسی در ۴۰ سالگی تان بدانید

1. ممکن است نیاز به تلاش بیشتری داشته باشید.

کاهش هورمون‌های جنسی شما می‌تواند به مشکلات متعددی منجر شود. اما اگر تغییر و افت شدیدی در میل جنسی تان احساس می‌کنید، پس بهتر است از روش‌های خودجوش برای این کار استفاده کرده و کارتان را راه بیندازید.

دکتر شانون چاوز، دکترای سکسولوژی در این باره می‌گوید: «تفاوتی نمی‌کند، هم مردان و هم زنان در ۴۰ سالگی شان با تغییراتی در هورمون‌های جنسی و نهایتاً در میل و علاقه و تحرکاتشان در حین رابطه جنسی رو به رو می‌شوند. برای از بین بردن یا ثبات چنین تغییراتی، به تمرکز و یا تلاش بیشتری برای ارتباط احساسی نیاز است، نه تحریک جنسی!»

۲ - ممکن است در این دوره آتشین‌تر باشید

دکتر چاوز معتقد است زوج‌هایی که در این سن قرار دارند، بهترین روابط جنسی کل عمرشان را تجربه می‌کنند، چرا که به خودشان اجازه‌ی تجربه‌های مختلف را می‌دهند و سعی می‌کنند جنبه‌های مختلف سکس را کشف کنند.

در همین راستا ممکن است که آن‌ها رول پلی یا همان نقش بازی کردن و دیدن فیلم‌های مخصوص به بزرگسالان را در کنار یکدیگر، به خاطر بالا بردن انگیزه‌های جنسی تجربه کنند.

همچنین به علت اعتماد به نفس و احساس احترام به نفسی که هر دو نفر در این رابطه دارند، رابطه جنسی می‌تواند جنبه‌ی سرگرم کننده و از نظر احساسی صورت عمیق تری پیدا کند و هر دو طرف رابطه را شدیدا به یکدیگر نزدیک‌تر نماید.

۳ - در این زمان بهتر است که توجه بیشتری به سلامت قلبتان داشته باشید

عنوان این پاراگراف اصلاً جنبه‌ی استعاره‌ای ندارد و به معنی واقعی کلمه منظور ما قلب است. سیستم قلبی عروقی شما شاه کلید رسیدن به یک زندگی جنسی در حال پیشرفت است.

یک سیستم قلبی عروقی سالم می‌تواند در عملکرد شما در زمان برقراری رابطه جنسی به شدت تاثیرگذار باشد؛ و این نظر دکتر گریسی لندز، مشاور خانواده و زندگی زناشویی در نیویورک است.

او باور دارد که سلامت فیزیکی به طور کلی در تمامی امور خصوصاً رابطه جنسی می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این بدین معنی است که ورزش کردن هم باید در زمره‌ی کار‌های روزانه تان قرار بگیرد. نه تنها ورزش کردن می‌تواند شور جنسی شما را بالا ببرد، بلکه ظاهر زیبا هم می‌تواند اعتماد به نفس بالایی را برایتان رقم بزند.

۴ - ممکن است در مقطعی از زمان میل جنسی تان را از دست بدهید؛ هیچ اشکالی ندارد

میل جنسی فراز و نشیب‌های زیادی دارد و احتمال افت شدید آن در این سن به شدت بالاست. اما افت میل جنسی در هر سنی کاملاً ناگزیر است. اکثر افرادی که رابطه‌های طولانی مدت دارند، به علت راحتی بیش از حد در زندگی و رابطه جنسی، دیگر شور و اشتیاق قبلی را برای برقراری رابطه ندارند.

مثلا دیگر به یاد دوران جوانی قرار نمی‌گذارند و با یکدیگر حرف‌های عاشقانه نمی‌زنند. تمام این موارد می‌تواند میل جنسی و به صورت کلی میل به رابطه را از بین ببرد. بهتر است در این باره با همسرتان یا یک مشاور حرفه‌ای صحبت کنید.

۵ - اگر به رابطه جنسی دیدِ یکسانی داشته باشید، ممکن است برایتان حوصله سربر باشد

کیفیت و کمیت تخمک‌های زن در طی سال‌ها به صورت تدریجی افت می‌کند و پس از ۴۰ سالگی تولید این تخمک‌ها تقریباً متوقف می‌شود

. اگر شما هنوز هم به فکر داشتن فرزندان بیشتر هستید، پس ممکن است پس از چندماه خودتان را غرق در روش‌های درمانی مختلف و روابط جنسی ناموفق ببینید. این باور و نگاه تک بعدی می‌تواند رابطه جنسی را تبدیل به یک امر عادی و روزانه مثل ظرف شستن کند.

۶ - ممکن است که زنان در این سن زودتر به ارگاسم برسند

ممکن است شما هم این دروغ‌ها را شنیده باشید که می‌گویند: «زنان بعد از ۴۰ سالگی قابلیت به ارگاسم رسیدن خود را از دست می‌دهند.»، اما متخصصان سکسولوژی باور دارند که زن‌ها بعد از ۴۰ سالگی، لذت و عمق بیشتری را در رابطه جنسی پیدا می‌کنند.

برای برخی از زن ها، به علت افزایش تجربه و اعتماد به نفس و راحتی، ارگاسم راحت‌تر اتفاق می‌افتد. همچنین دکتر لندز باور دارد که بسیاری از زنان در این دوره به تازگی متوجه می‌شوند که چه چیزی سبب به ارگاسم رسیدن آن‌ها می‌شود و از انجام آن خجالتی نمی‌کشند.

۷ - مردان در این سن می‌توانند خودداری بیشتری پیشه کنند

کاهش هورمون‌ها در این سن می‌تواند فایده‌ای هم برای مردان داشته باشد، بدین شکل که مردان پس از ۴۰ سالگی توانایی بیشتری برای عقب انداختن ارگاسم خویش دارند و می‌توانند با آهسته سازی این روند لذت بیشتری از برقراری رابطه جنسی ببرند.

۸ - ممکن است به کرم‌های استروژن نیاز پیدا کنید

شما هم می‌توانید هورمون‌ها را به این خاطر مقصر بدانید، اما پس از ۴۰ سالگی، رابطه جنسی می‌تواند به راحتی آب بدن شما را خشک کند. نوسان استروژن و عادات ماهانه‌ی نامنظم ممکن است برای بسیاری از افراد اعصاب خرد کن باشد.

دیواره‌های واژن در این دوره نازک‌تر شده و به راحتی تحریک می‌شوند و سریعا دچار خون ریزی می‌شوند. درمان این مشکل می‌تواند در دست پزشکان و کرم‌های استروژن باشد که با استفاده در مناطق آسیب دیده تر، می‌توانید خشکی واژن را از بین ببرید.

۹ - شمایی که در ۴۰ سالگی به سر می‌برید در خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های واگیردار جنسی قرار دارید

بیماری‌های واگیردار جنسی؛ این اسم اغلب جوانان ۲۰ ساله را نگران می‌کند! اما طبق تحقیقاتی که اخیرا توسط سازمان سلامت و بهداشت صورت گرفته، آمار افراد بالای ۴۰ سالی که به این بیماری‌ها مبتلا شده اند رو به افزایش است.

متخصصین باور دارند که این بیماری‌ها به علت استفاده‌ی عموم مردم از قرص‌های مربوط به اختلال نعوظ، جلوگیری از بارداری و نازک‌تر کردن بافت‌های واژن است که قادر است زنان را در برابر هر نوع عفونتی آسیب پذیر کند. پس بهتر است برای جلوگیری از حاملگی و حفظ سلامت جنسی و جسمی تان تحت هر شرایطی، از کاندوم استفاده کنید.

۱۰ - بهتر است مردان برای جلوگیری از اختلال نعوظ دست به کار شوند

در طی دهه‌ی چهارم زندگی، مردان به مشکلات نعوظ دچار می‌شوند. ممکن است که نعوظ آن‌ها به اندازه‌ی کافی سفت یا قابل اعتماد نباشد و زمان بین نعوظ‌های آنان به شدت زیاد باشد. دکتر لندز در این باره می‌گوید که بهتر است قبل از روی آوردن به دارو‌هایی همچون ویاگرا، اقدام به تغییر سبک زندگی تان کنید.

تحقیقات نشان داده است که تمرین بدنی و یا رژیم‌های غذایی غنی مانند تمشک، انواع توت‌ها و تربچه می‌تواند در جلوگیری از این مشکل جنسی موثر باشد. همچنین اهتمام ورزیدن در ورزش نیز می‌تواند راهکار مناسبی برای این موضوع باشد.

همچنین بخوانید:

۳۰ مدل رابطه جنسی بدون دخول مناسب دوران عقد و نامزدی !

تاثیر متادون بر عملکرد جنسی و باروری مردان

گفتن برخی از جملات حین رابطه جنسی

با رعایت این ۱۲ نکته بهترین رابطه جنسی عمر تان را تجربه کنیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (5 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits