دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
VLCD چیست؟ رژیم غذایی کمبریج: رژیم غذایی با کالری بسیار پایین

رژیم غذایی کمبریج : لاغری در ۱۴ روز با رژیم غذایی کمبریج

VLCD چیست؟ رژیم غذایی کمبریج: رژیم غذایی با کالری بسیار پایین
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
رژیم غذایی کمبریج : در این برنامه افراد از غذای کم کالری که اغلب در کارخانه تولید می شود به جای غذاهای چرب استفاده می کنند. این غذا ها طوری طراحی شده اند که از نظر تغذیه ای کامل هستند. این رژیم غذایی یک برنامه بسیار کم کالری (حدود 400 کالری ) می...

همه چیز در مورد رژیم غذایی کمبریج که تا به حال نمی دانستید!

اگر شما در حال تلاش برای از دست دادن وزن هستید داشتن تغذیه سالم به همراه فعالیت بدنی کلید آن است. هر چند در موارد خاص امکان بکارگیری رژیم های بسیار کم کالری (VLCD) وجود دارد اما فقط باید برای یک مدت زمان محدود دنبال شود، پس قبل از اینکه شروع کنید حتما با مشاور تغذیه صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند.

همه آنچه که در مورد دستیابی به وزن سالم قابل توجه است تعادل بین انرژی دریافتی و مصرفی بدن شماست .
برای از دست دادن وزن، شما باید انرژی بیشتری در مقایسه با انرژی ای که از مواد غذایی و نوشیدنی در طول روز می گیرید ،مصرف کنید.

شما می توانید با ایجاد تغییرات سالم در عادات غذایی و سوخت و ساز بیشتر از طریق فعالیت بدنی در زندگی روزانه خود به آن دست یابید .در بسیاری از موارد، این روش به اندازه کافی برای رسیدن به یک وزن سالم موثر خواهد بود.

شما می توانید در مورد تغییر رژیم غذایی خود روش های تغذیه سالم را یاد بگیرید، و برای فعال تر شدن و داشتن تناسب اندام مشاوره بگیرید.
با این حال، اگر شما در حال حاضر این تغییرات را ایجاد کرده اما کاهش وزن را تجربه نکرده و به یک وزن سالم نرسیده اید ممکن است بتوانید از یک رژیم غذایی با کالری بسیار پایین بهره مند شوید.

VLCD در دسترس هستند ، اما مزایای اثبات شده آن ها معمولا کوتاه مدت اند. شواهد اندکی از سود بلند مدت این روش ها وجود دارد.
قبل از اینکه شما شروع به گرفتن این رژیم ها کنید ، مطمئن شوید که آن ها می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. این نکته نیز مهم است که رژیم غذایی که شما انتخاب می کنید ایمن باشد،. این بدان معناست که شما نیاز به مشاوره با متخصصین این امر را دارید.

این رژیم غذایی در دو هفته اول اجازه می دهد که فرد چاق 3-4 عدد شیک ( که در هشت طعم وجود دارد ) بنوشد. و دو لیتر مایع بدون کالری هم روزانه مصرف کند و بعد از دو هفته از سوپ با فرمول خاص استفاده کند. بعد از دو هفته که وزن فرد طبیعی شد از یک برنامه نگهدارنده ( 800 – 1500 کالری ) پیروی می کند.

این گونه رژیم ها که با دریافت کم کالری می باشد باعث کاهش وزن می شود ولی در حفظ وزن در دراز مدت ناموفق است و وقتی فرد به خوردن معمولی بر می گردد دوباره به وزن اول بر می گردد. و حتی در بعضی موارد وزن بیشتری هم پیدا می کنند. گاهی مواقع رژیم های کم کالری اختلالاتی در مواد معدنی ایجاد می کند و باعث مرگ فرد می شود.

separator line

نمونه رژیم غذایی کمبریج

  • صبحانه: شیک پر پروتئین
  • ناهار: شیک پر پروتئین
  • شام: شیک پر پروتئین
  • میان وعده ها: مجاز نیست

رژیم کم کالری

VLCD چیست؟

هر رژیم غذایی با کالری بسیار پایین که شامل مصرف ۸۰۰ کالری در روز یا کمتر است. این روش به مدت ۱۲ هفته به طور مداوم، یا متناوب انجام می شود برای مثال، هر دو یا سه روز همراه با یک رژیم غذایی کم کالری و یا طبیعی.

مصرف کالری روزانه معمولا ۲۰۰۰ کالری برای زنان و ۲۵۰۰ کالری برای مردان توصیه شده است . این به این معنی است که VLCD حاوی کالری بسیار کمتر از کالری مورد نیاز افراد در خصوص قادر بودن به حفظ ثبات و وزن سالم است. به همین دلیل، داشتن یک رژیم غذایی بسیار کم کالری می تواند منجر به کاهش وزن سریع تری از یک برنامه کاهش وزن معمولی شود.

این مهم است که VLCD تنها توسط افرادی که به آنها نیاز دارند به کار گرفته شود و این که رژیم غذایی بی خطری برای آن ها باشد و به درستی استفاده شود. کاهش کالری زیاد می تواند مشکلات سلامتی قابل توجهی مانند ایجاد سنگ کیسه صفرا، مشکلات قلبی و سایر مسائل مرتبط با تغذیه ایجاد کند، مانند خستگی و کم خونی.

باید اطمینان حاصل شود که با داشتن این رژیم شما همچنان تمام مواد مغذی مورد نیاز تان را تامین خواهید کرد و به طور معمول تحت نظارت یک مشاور تغذیه انجام می شود به طوری که اگر مشکلات سلامتی رخ دهد بتوان آن را حل کرد.

در انگلستان، طیف وسیعی از سازمان های خصوصی برنامه های رژیم غذایی کم کالری را ارائه می دهند در طول دوره VLCD یک فرد رژیم غذایی معمولی خود را متوقف خواهد کرد و همه مواد غذایی طبیعی، نوشیدنی های خاص، سوپ، کافه ها یا فرنی های حاوی شیر، پروتئین سویا و یا مبتنی بر تخم مرغ را جایگزین می کند مواد غذایی جایگزین که برای این رژیم ها طراحی شده اند شامل همه مواد مغذی اند که بدن به آن نیاز دارد، در حالی که ۸۰۰ کالری در روز یا کمتر به ما می رسانند .

فردی که این نوع رژیم غذایی را می گیرد به طور منظم با یک عضو آموزش دیده و مشاور در این خصوص در ارتباط است .

separator line

چه کسی باید از VLCD استفاده کند؟

VLCD تنها برای افرادی که اضافه وزن (چاقی) داشته و با وجود ایجاد تغییرات سالم در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود باز هم بسیاری از اضافه وزن باقی مانده است.
بسیاری از افرادی که قصد کاهش وزن دارند لازم نیست که یک رژیم غذایی با کالری بسیار کم را دنبال کنند .

separator line

با این حال، اگر هر سه مورد زیر در شما صدق میکند ممکن است این رژیم ها مفید باشند :

  1. در حال حاضر تغییرات سالم در رژیم غذایی و سطح فعالیت فیزیکی خود داشته اید.
  2. هنوز هم بسیار اضافه وزن دارید و BMI شما ۳۰ و یا بیشتر است.
  3. شما دیگر وزن کم نمی کنید .
VLCD برای زنان باردار یا شیرده توصیه نمی شود، و برای کودکان مناسب نیست. اطلاعات بیشتر در مورد غذا خوردن سالم در دوران بارداری را حتما کسب کنید.

رژیم کم کالری

چگونه از یک VLCD استفاده کنیم؟

اگر فکر می کنید VLCD ممکن است برای شما مناسب باشد اولین قدم این است که با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. آنها می توانند در مورد اینکه آیا VLCD می تواند به شما کمک کند یا خیر، شما را راهنمایی کنند ممکن است BMI شما را اندازه گیری کنند و با شما در مورد روش های دیگر کاهش وزن صحبت کنند. این روش برای افراد مبتلا به برخی بیماری ها مانند اختلالات تغذیه و صرع مناسب نیست.

اگر مشاور تغذیه شما موافق است که VLCD یک ایده خوب برای شماست، گام بعدی پیداکردن یک برنامه خوب از یک VLCD است که شما قادر به انجام آن هستید .

در اولین جلسه مشاوره، او به شما در مورد چگونگی کار این رژیم غذایی و انتظارات و عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد میگوید، اینها معمولا جزئی هستند و می تواند شامل خستگی، اسهال، یبوست و حالت تهوع باشد.

به طور معمول، شما باید برای حفظ یک رکورد کاهش وزن بدون هر گونه عوارض جانبی از مشاور تغذیه کمک بخواهید اگر افراد در طول رژیم غذایی با هر گونه مشکلات سلامتی روبرو شوند مشاور شما را به یک پزشک عمومی ارجاع می دهد.

separator line

همچنین بخوانید:

لاغری و کاهش وزن سریع با رژیم موزی

رژیم لاغری کانادایی - بهترین و سریع ترین راه درمان چاقی

رژیم فستینگ (روزه داری) و فواید رژیم غذایی فستینگ برای کاهش وزن

با رژیم موز هفت روزه لاغر شوید!

لاغری و کاهش وزن سریع با رژیم سیب و دارچین

درمان گرسنگی در زمان رژیم غذاییاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !