دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ مه ۲۰۲۴ میلادی
علت سوختگی و سیاه شدن برگهای بالایی نخل ماداگاسکار
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نخل ماداگاسکار یا پاچپدیوم (Pachypodium lamerei) یک گیاه بومی جزیره ماداگاسکار است که به دلیل ظاهر منحصر به فردش به عنوان یک گیاه آپارتمانی محبوب شناخته می شود.

علت سوختگی و سیاه شدن برگهای بالایی نخل ماداگاسکار

گیاه نخل ماداگاسکار دارای ساقه های گوشتی و برگ های سبز تیره و کشیده است که به صورت مارپیچ دور ساقه قرار می گیرند. نخل ماداگاسکار می تواند تا ارتفاع 10 متر رشد کند، اما در محیط آپارتمانی معمولاً به ارتفاع 1 تا 2 متر می رسد. گل نخل ماداگاسکار در اواخر زمستان یا اوایل بهار ظاهر می شود. گل ها کوچک و سفید هستند و به صورت خوشه ای در انتهای ساقه های جانبی ظاهر می شوند.

علت سوختگی و سیاه شدن برگهای بالایی نخل ماداگاسکار می تواند یکی از موارد زیر باشد:

کمبود نور: نخل ماداگاسکار یک گیاه نور دوست است و به حداقل 6 ساعت نور مستقیم خورشید در روز نیاز دارد. اگر نور کافی به گیاه نرسد، برگ های بالایی آن شروع به سوختگی و سیاه شدن می کنند.

آبیاری بیش از حد: نخل ماداگاسکار یک گیاه مقاوم به خشکی است و به آبیاری زیاد نیاز ندارد. اگر گیاه بیش از حد آبیاری شود، ریشه های آن دچار پوسیدگی می شوند و این امر باعث سوختگی و سیاه شدن برگ ها می شود.

حتماً بخوانید:
نخل ماداگاسکار : پرورش ؛ تکثیر و نگهداری از نخل زیبای ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار : پرورش ؛ تکثیر و نگهداری از نخل زیبای ماداگاسکار

تکثیر نخل ماداگاسکار به سه روش کاشت بذر، قلمه زدن و کاشت پاجوش انجام می‌شود. این گیاه به محیطی با نور کامل خورشید نیاز دارد و بستر کاشت شامل ترکیبی…

دما و رطوبت نامناسب: نخل ماداگاسکار به دمای 20 تا 30 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 50 تا 60 درصد نیاز دارد. اگر دما یا رطوبت محیط نامناسب باشد، گیاه دچار استرس می شود و این امر می تواند باعث سوختگی و سیاه شدن برگ ها شود.

 سوختگی و سیاه شدن برگهای نخل ماداگاسکار

جلوگیری از سوختگی و سیاه شدن برگ های بالایی نخل ماداگاسکار

برای جلوگیری از سوختگی و سیاه شدن برگ های بالایی نخل ماداگاسکار، باید موارد زیر را رعایت کنید:

گیاه را در مکانی قرار دهید که حداقل 6 ساعت نور مستقیم خورشید در روز به آن برسد.
گیاه را فقط زمانی آبیاری کنید که خاک آن کاملاً خشک شده باشد.
دما و رطوبت محیط را در محدوده مناسب نگه دارید.
اگر برگ های بالایی گیاه شما دچار سوختگی و سیاه شدن شده اند، می توانید آن ها را با قیچی یا چاقوی تیز جدا کنید. همچنین می توانید با استفاده از کودهای متعادل، به بهبود وضعیت گیاه کمک کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits