دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۲ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ مه ۲۰۲۴ میلادی
مهم ترین و پرکاربرد ترین زبان های خارجی دنیا کدامند ؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
معرفی مهم ترین و پرکاربرد ترین زبان های خارجی دنیا - امروزه حدود 2700 زبان بر روی کره زمین در حال استفاده است که البته تعداد زیادی از آنها موارد استفاده کوچکی دارند و تنها در موقعیت های جغرافیایی کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

زبان های خارجی زبان هایی هستند که مربوط به حوزه جغرافیایی ایران نیستند و استفاده آن در دیگر نقاط دنیا رواج دارد. امروزه حدود 2700 زبان بر روی کره زمین در حال استفاده است که البته تعداد زیادی از آنها موارد استفاده کوچکی دارند و تنها در موقعیت های جغرافیایی کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مثال حدود 375 عدد از این زبان ها در کشور اندونزی و حدود 1000 عدد از آنها در قاره آفریقا مورد استفاده قرار می گیرند، و به همین دلیل می توان آنها را زبان های کم اهمیتی دانست که تنها در مراودات خاص مورد استفاده قرار می گیرند و نمی توان از آنها به عنوان زبان های پرکاربرد دنیا نام برد.

معرفی مهم ترین و پرکاربرد ترین زبان های خارجی دنیا

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی

انگلیسی زبان کسب و کار، اینترنت و زبان دوم مردم بسیاری از کشورها به حساب می‌آید. اگر قصد مسافرت خارجی داشته باشید یا برای کسب و کار خود با خارج از کشور ارتباط برقرار کنید، زبان انگلیسی در جایجای دنیا و در هر مرحله راهگشای شما خواهد بود. تعداد کسانی که زبان مادری‌شان انگلیسی است امروزه ۳۸۰ میلیون نفر است. انگلیسی در بسیاری از کشورها زبان میانجی است و مهم‌ترین زبان دنیا در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعتی، فرهنگی و علمی در روابط بین‌الملل به شمار می‌آید. بنابرین نیاز به آموزش آیلتس IELTS و مکالمه زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان الزامیست.


زبان فرانسه

زبان فرانسه

با اینکه ممکن است ارتباطات بین‌المللی با زبان انگلیسی گره خورده باشد، ولی زبان فرانسه هنوز ارتباطش را با این ارگان‌ها حفظ کرده است. حدود 280 میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. البته، فقط 76 میلیون نفر از آن‌ها بومی فرانسوی‌زبان هستند. با این حساب، زبان فرانسه به چهاردهمین زبان مادری رایج در دنیا تبدیل شده است. 200 میلیون نفری که باقی می‌ماند، زبان فرانسه را به عنوان دومین زبان خارجی صحبت می‌کنند.


زبان آلمانی

زبان آلمانی

وقتی پای کاربرد یک زبان به میان می‌آید، زبان آلمانی را ابدا نباید از قلم انداخت. این زبان توسط 130 میلیون‌ نفر در دنیا صحبت می‌شود. علاوه بر این، زبان آلمانی، سیزدهمین زبان مادری رایج در دنیاست. زبان آلمانی نه تنها پرکاربردترین و رایج‌ترین زبان در اتحادیه‌ی اروپاست، بلکه کشور آلمان اقتصادی بسیار قوی‌ دارد. طبق آخرین گزارش CNN، این کشور از چهارمین بازار بزرگ اقتصادی در دنیا بهره می‌برد. دفتر سرشماری ایالات متحده اظهار دارد که کشور آلمان، پنجمین شریک تجاری آمریکا محسوب می‌شود. این قابلیت، برای کسانی که به زبان آلمانی صحبت می‌کنند، فرصت‌های شغلی و تجاری زیادی ایجاد می‌کند.


زبان عربی

زبان عربی

اگر می‌خواهید زبانی را یاد بگیرید که توسط چند صد میلیون نفر صحبت می‌شود و برای شما موقعیت‌های شغلی فراوانی را ایجاد ‌کند، جز زبان عربی به هیچ زبان دیگری فکر نکنید. زبان عربی توسط 290 میلیون‌ نفر صحبت می‌شود که آن را به چهارمین زبان پرکاربرد در دنیا تبدیل کرده است. در حقیقت زبان رسمی بیش از 20 کشور در دنیا، زبان عربی است. بنابراین شما می‌توانید در موارد و شرایط متعددی از مهارت خود در زبان عربی بهره ببرید. زبان عربی، زبان رسمی سازمان ملل هم محسوب می‌شود.


زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی

با اینکه ممکن است تعداد زیادی از مردم دنیا به این زبان صحبت نکنند، ولی زبان ایتالیایی هم می‌تواند پرکاربرد باشد. تقریبا 65 میلیون نفر بومی ایتالیایی‌زبان در دنیا وجود دارد که آن را به بیست و یکمین زبان مادری رایج در دنیا تبدیل کرده است. با اینکه در مقایسه با سایر زبان‌ها، ممکن است زبان پرکاربردی به نظر نرسد، ولی یادگیری و آموزش زبان ایتالیایی هم فواید مخصوص خودش را دارد. گذشته از این موارد، زبان ایتالیایی با فرهنگ و هنر ارتباطی دیرینه دارد.


زبان روسی

زبان روسی

تقریبا 268 میلیون نفر در دنیا به زبان روسی صحبت می‌کنند که 153 میلیون نفر از آن‌ها را بومی روسی‌زبان تشکیل داده است و زبان دوم بیش از 113 میلیون نفر در دنیا زبان روسی است. بنابراین، زبان روسی به هشتمین زبان مادری رایج در دنیا تبدیل شده است. علاوه بر این، زبان روسی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل است.


زبان چینی

زبان چینی

آیا می‌خواهید با بیش از یک میلیارد نفر در دنیا ارتباط برقرار کنید؟ یادگیری زبان چینی توانایی شما را در برقراری ارتباط با بخش بزرگی از مردم دنیا، بالاتر می‌برد. اگر سایر گویش‌های زبان چینی را نادیده بگیریم، زبان چینی استاندارد (یا ماندارین) به تنهایی توسط یک میلیارد نفر در سراسر دنیا صحبت می‌شود. با توجه به این که طبق آمار جمعیت جهانی، تعداد افراد زنده در کره‌ی زمین بیش از 7.6 میلیارد نفر است، حدود 13 درصد از مردم جهان به زبان چینی صحبت می‌کنند.


زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی

اگر در آمریکا زندگی می‌کنید و می‌خواهید زبانی یاد بگیرید که دائما از ‌آن استفاده کنید،‌ آموزش زبان اسپانیایی بهترین گزینه برای شماست. نزدیک به 500 میلیون نفر در دنیا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که آن را به دومین زبان مادری رایج در دنیا تبدیل کرده است. زبان اسپانیایی، زبان ملی و رسمی 20 کشور در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و آفریقا است. زبان اسپانیایی یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل هم محسوب می‌شود.


زبان ترکی

مهم ترین و پرکاربرد ترین زبان های خارجی دنیا کدامند ؟

زبان ترکی استانبولی یا درست تر زبان ترکی ترکیه ، پانزدهمین زبان جهان است. حدود ۷۵ میلیون نفر در سطح جهان زبان ترکی را به عنوان زبان مادری خود صحبت می‌کنند و این زبان یکی از ۱۵ زبان اول جهان است. زبان ترکی در جغرافیای وسیعی از جمله ترکیه عراق، جزایر بالکان، آسیای میانه، جمهوری آذربایجان، قبرس، ترکنمستان، اروپای میانه، بخشی از روسیه و بخش هایی از بلغارستان و قرقیزستان نیز صحبت می شود.

separator line

آموزش و یادگیری زبان های خارجی

زبان های خارجی متعددی در کشور ایران آموزش داده می شوند اما عمده تمرکز آموزشی زبان های خارجی در ایران بر روی زبان های مهم است.

موسسه سخن سرایان بعنوان یکی از بهترین آموزشگاه زبان اصفهان با 18 سال سابقه در زمینه آموزش های زبان های خارجی با بالاترین کیفیت به صورت خصوصی و نیمه خصوصی در اصفهان شناخته شده است.

تلفن تماس: 03136285448 – 03136251197
وب سایت: www.sokhansarayan.comاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits