دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۴ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کارهایی که بعد از دعوا با همسر هرگز نباید انجام دهید!

بعد از دعوا با همسر چه کنیم؟

کارهایی که بعد از دعوا با همسر هرگز نباید انجام دهید!
10
زمان مطالعه: 5 دقیقه
توصیه‌های مهم برای آشتی بعد از دعوا با همسر : معمولا زوجین بعد دعواهای زناشویی دچار رفتارهای اشتباهی می شوند که مشکلاتشان را با همسرشان بیشتر می کند و باعث سردی رابطه شان می شود.

چه کنیم دعوا با همسرمان خیلی طول نکشد؟

نگذارید مشکل تان مدت زیادی حل نشده بماند

در صورت باقی ماندن اختلافات حل نشده شما به همان صورت احساس خشم و نارضایتی تان بیشتر می شود. خشم ِ حل نشده و احساس آزردگی ِ التیام پیدا نکرده رشد کرده و کنترل بحث های تان را دشوارتر و استرس تان را بیشتر و سلامت رابطه شما را به خطر می اندازد.

یکدنده نباشید و عذرخواهی همسرتان را بپذیرید

اگر همسرتان از شما صمیمانه و صادقانه عذرخواهی کرد آن را بپذیرید تا بیشتر از حد لازم احساسات منفی باقی نمانند. لجبازی و رد عذرخواهی تنها شرایط را بدتر و مشکلات را عمیق ترمی کند.در رابطه ی زناشویی، برنده و بازنده نداریم و هردوی شما در یک جبهه هستید.

بعدها دوباره این دعواها را پیش نکشید

یادآوری مداوم دعواها و ناراحتی ها سبب می شود زمانی برای عشق ورزیدن باقی نماند. در بحث رواشناسی در نمناک گفته بودیم که یادآوری مداوم اختلاف های گذشته حل شده، رفتاری مهربانانه نیست و رابطه را خراب می کندو با این کار دعوای جدیدی را شروع خواهید کرد و به همسرتان هم نشان می دهید که حل اختلاف های پیشین هیچ ارزشی نداشته اند.

نگویید که منظوری نداشته اید

اگر حرف ناراحت کننده ای در زمان دعوا به همسر خود زده اید فقط به او نگویید که منظوری نداشته اید زیرا این حرف می تواند همسرتان را عصبانی کند و نشان دهد که خوب هم منظور داشته اید. اگر بگویید منظوری نداشته اید آن را حل نمی کنید و ممکن است در آینده دوباره پیش بیاید.

دعوا با همسر

کارهایی که بعد از دعوای زن وشوهری ممنوع است

دردعوای زن وشوهری زندگی همه زن و شوهر ها جر و بحث و دعوا به علت متفاوت بودن طرز فکرهایشان وجود دارد تا جایی که قدیمی ها دعوای زن و شوهری را نمک زندگی می دانستند اما در بسیاری از موارد بعد از دعوا رفتارهای اشتباهی از زوجین سر می زند که به کل زندگی را شور می کند و باعث تثبیت و طولانی تر شدن این بحث ها می شود .

بعد از دعوا برخی از اشتباهات رفتاری بعد از دعوا در زندگی مشترک می تواند پایه های زندگی شما را از هم بگستراند و زندگی شما را به یک جهنم واقعی تبدیل کند. در این مطلب چند مورد از این اشتباهات را یادآور شده ایم با دلگرم همراه شوید.

سرزنش کردن

اگر بعد از دعوا یکدیگر را سرزنش کنید این مفهوم را می رساند که همسرتان مقصر تمام اتفاقات است.

تحقیر کردن

از اشتباهات رفتاری بعد از دعوا تحقیر کردن است که حس حماقت را القا می کند.

برانگیختن احساس گناه

اگر بعد از دعوا احساس گناه طرف مقابلتان را بر انگیزید در واقع به او می گویید او بی انصاف و بی ملاحظه است و فقط به رسیدن به خواسته های خود فکر می کند.

عوض کردن بحث

اگر بعد از دعوا به همسرتان بی توجهی کنید و یا بحث را عوض کنید ، به او می فهمانید که خواسته های اوارزش صحبت کردن هم ندارند.

تلافی یا مقابله به مثل کردن

با این کار با او مثل خودش رفتار می کنید و رفتارهای او را تلافی می کنید مثلا حالا که لباس مورد علاقه ام را برایم نخرید من هم منزل مادرش نمی روم!

بی ارزش کردن همسر

اگر بعد از دعوا همسرمان را با رفتارمان بی ارزش کنیم به او می فهمانیم نیازهای او به اندازه نیازهای خودمان باارزش نیست.

قهر کردن

اگر بعد از دعوا قهر کنیم این پیامد را دارد که یا آن چه می خواهم انجام بده یا تو را ترک می کنم.

تهدید کردن

تهدید کردن از اشتباهات رفتاری بعد از دعوای زن و شوهراست واز آن ، این برداشت می شود که به تو صدمه خواهم زد.

همچنین بخوانید:

بدترین کارها بعد از دعوای زن و شوهر

راه های مناسب برای کاهش اختلاف و دعوای بین زن و شوهر

راه های مناسب برای کاهش جر و بحث بین زوجین

رفتار مناسب با همسر برای رفع دلخوری و ناراحتی

دعوا با همسر

بهترین روش حل اختلافات

برای مطرح کردن مشکلات و اختلافات خود با همسرتان روش هایی وجود دارد آیا شما می دانید این روش ها چیست و چگونه می توانید با این روش ها از بروز اختلافات جدی جلوگیری کنید؟

در ادامه مهارت هایی را به شما معرفی می کنیم که با انجام آن ها می توانید دعوای زن و شوهریتان را در نطفه خفه کنید و اجازه ندهید که به رفتارهای خشونت آمیز تبدیل شود.

درک همسر:

هنگام صحبت یا جر و بحث با هسرتان او را درک کنید و اگر کار اشتباهی انجام داده اید از او معذرت بخواهید .

تعویق انداختن بحث:

علامت هایی را با توافق همدیگربرای مواقعی که که در ارتباط خود با همسرتان بیشتر عصبانی می شوید،تعیین کنید و در مواقع عصبانیت فرصتی را برای آرام شدن به یکدیگر بدهید.

پذیرش عصبانیت همسرتان:

اگر همسرتان به هر دلیلی عصبانی بود به جای پرخاشگری متقابل عصبانیت وی را بپذیرید و او را آرام کنید.

حفظ آرامش :

در هنگام جر و بحث با همسرتان اگر احساس کردید روی رفتارتان هیچ کنترلی ندارید، نفس عمیق بکشید ، پنجره ها را باز کنید ، آب خنک بنوشید و با حرف های آرام بخش خود را آرام کنید.

جبهه گیری ممنوع:

هنگام جر و بحث و انتقاد از شما ، به خوبی به حرف همسرتان گوش کنید و حالت تدافعی نگیرید و خود را جای همسرتان بگذارید. در برخی مواقع انتقاد به جای اینکه سازنده باشد آسیب زاست پس به جای انتقاد از همسرتان مشکل خود را به شکل شکایت مطرح کنید تا او نیز در مقابل شما جبهه نگیرد.این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter