دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
راه های افزایش یادگیری ریاضی
5
زمان مطالعه: 4 دقیقه
در این صفحه راه و روش های یادگیری آسان و سریع ریاضی را آموزش می دهیم . با ما در دلگرم همراه باشید .

راه و روش های یادگیری آسان و سریع ریاضی

در این مقاله از مجله دلگرم راه و روش های یادگیری آسان و سریع ریاضی را می آموزید. اگر می خواهید بدانید چگونه ریاضی را تمرین کنیم، چگونه ریاضی را بفهمیم ، روش خواندن ریاضی برای امتحان چیست و مایلید راهکارهای تقویت و یادگیری ریاضی را بیاموزید این صفحه را مطالعه کنید.

ریاضی از جمله دروسی است که اغلب افراد علاقه ی چندانی به آن ندارند. ولی اگر روش یادگیری آن را بدانید نه تنها سخت نیست بلکه به سادگی نمرات بالایی در ریاضی کسب خواهید کرد. آن زمان است که درمیابید که شاید ریاضی درس شیرینی نباشد ولی کسب نمره بالا در آن شدنی است.

راه و روش های یادگیری آسان و سریع ریاضی برای امتحان

قصد داریم خیلی مختصر و مفید روش های یادگیری آسان و سریع ریاضی برای امتحان را به صورت کلیدی آموزش دهیم.

گام اول در یادگیری ریاضی : در گام اول لازم است دیدگاه خود را نسبت به درس ریاضی تغییر دهید. ذهن خود را از ترس نگرانی و هرگونه حس منفی خالی کنید.

یادتان باشد ریاضی و راه حل های ریاضی چیزی جز اعدادی که با فرمول ها و محاسبات مشخص انجام می شود نیست. کافیست روش های ساده را بیاموزید و تمرین کنید.

گام دوم در یادگیری ریاضی : بعد از یادگیری هر مبحث و روش ، چند مسال حل کنید.

پیشنهاد می دهیم برای حل یک مسئله ریاضی ، زمان بگیرید. به تدریج سرعت شما در حل مسائل بیشتر می شود.

گام سوم در یادگیری ریاضی : مسائل ریاضی را درجه بندی کنید. اول مثال های ساده حل کنید و وفتی شیوه حل مسئله را آموختید سوالات طولانی یا نکته دار را حل کنید.

به بارم بندی دروس توجه داشته باشید. برای درسی که در امتحان ریاضی بارم بالاتری دارد وقت بیشتری بگذارید.

راه های افزایش یادگیری ریاضی

گام چهارم در یادگیری ریاضی : به ترتیب یادگیری دروس مرتبط به هم در ریاضی توجه داشته باشید.

گام پنجم در یادگیری ریاضی : حتما بعد از هر یک ساعت تمرین 15دقیقه به ذهنتان استراحت دهید. از نوشیدنی های حاوی ویتامین ث استفاده کنید.

گام ششم در یادگیری ریاضی : مسائل و سوالات مشابه هم را دسته بندی کنید. زمانبندی لازم برای تمرین هر دسته را تعیین کنید.

گام هفتم در یادگیری ریاضی : راه حل های مختلف را برای حل مسئله امتحان کنید.

گام هشتم در یادگیری ریاضی : می توانید فرمول های ریاضی را به فارسی برای خودتان ترجمه کنید. تا مفهوم آن روان تر و ساده تر شود.

گام نهم در یادگیری ریاضی : یک جزوه برای خودتان تهیه کنید و خلاصه نکات مهم درس را به طور کلیدی یادداشت کنید و به عنوان مثال یک مسئله برای هر مبحث بنویسید.

این بهترین روش برای مرور و به خاطر آوردن آموخته های شماست . این روش تاثیر بسیاری در یادگیری سربع ریاضی دارد.

گام دهم در یادگیری ریاضی : در انتهای جزوه خود ، یک جدول از فرمول های هر درس تهیه کنید.

گام یازدهم در یادگیری ریاضی : قبل از حل مسئله در ذهن خود مسیر راه حلی که قرار است بنویسید را تجسم کنید با این روش مسئله را سریع تر حل خواهید کرد.

گام دوازدهم در یادگیری ریاضی : مسئله را روی کاغذ حل کنید نه به صورت ذهنی

گام سیزدهم در یادگیری ریاضی : اگر در کلاس درس ریاضی حضور دارید با دقت به آموزش معلم یا استاد خود توجه کنید. اگر برای یادگیری ریاضی در کلاس حضور نداشته اید، از کتاب درسی یا کمک درسی خود استفاده کنید. آموزش کافی در اغلب کتب درسی داده شده است.

گام چهاردهم در یادگیری ریاضی : اگر یادگیری مبحثی در ریاضی بسیار زمانبر بود، پیشنهاد می دهیم موقتا به سراغ مباحث دیگر بروید. زیرا با از دست دادن زمان دچار استرس می شوید و در نهایت دروس ساده تر را که بارم خوبی در امتحان دارد را از دست می دهید.

گام پانزدهم در یادگیری ریاضی : یعد از یادگیری دروس ریاضی در کلاس درس یا رفع اشکال حتما چند مسئله در منزل حل کنید. آموخته های خود را مرور کنید.

گام شانزدهم در یادگیری ریاضی : نقاط ضعف و قوت خود را در ریاضی بدانید.

گام هفدهم در یادگیری ریاضی : اگر سوال یا ابهامی در دروس دارید ، آن را یادداشت کنید که در صورت امکان از کمک فردی که به آن درس مسلط است استفاده کنید و یا در فرصتی دیگر برای یادگیری آن زمان بیشتری صرف کنید.

separator line

روش ده مرحله ای جهت یادگیری درس عربی

۸ روش طلایی و آسان برای یادگیری مطالب درسیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (5 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits