alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
14 راه برای برطرف کردن قرمزی رنگ مو در خانه
29
زمان مطالعه: 8 دقیقه
اکثر خانم ها بعد از رنگ کردن موهایشان و بعد از چند بار استحمام کردن متوجه تن قرمزی در موهایشان می‌شوند. در این مقاله از دلگرم ما به شما 14 راهکار برای برطرف کردن تن قرمزی موهایتان را آموزش خواهیم داد.

چگونه تناژ قرمز مو را از بین ببریم ؟

رنگ کردن مو یکی از عواملی است که در زیبایی خانم‌ها تاثیر زیادی دارد به شرطی که در انتخاب رنگ مو دقت کنید و رنگ موی متناسب با ظاهر خود را انتخاب کنید.

یک نکته که باید به آن توجه داشته باشید این است که رنگ مویی را که در کاتالوگ رنگ‌ها انتخاب می کنید دقیقا آن رنگ را به شما نمی دهد و باید برای انتخاب رنگ از آرایشگر خود مشاوره بگیرید.

اکثر خانم ها طرفدار رنگ موهای روشن و بلوند مانند رنگ موی زیتونی و دودی هستند و تعداد کمی از بانوان رنگ‌های دارای تن قرمزی و یا طلایی را می پسندند و همیشه اکثر خانم ها به دنبال راه هایی برای رفع قرمزی از رنگ موی خود هستند.

بیشتر بانوان برای رنگ کردن موهایشان به آرایشگاه مراجعه می‌کنند و برخی نیز موهای خود را در منزل رنگ می‌کنند، آرایشگران و متخصصان زیبایی با توجه به تجربه و علمی که دارند. می‌دانند چگونه تناژ زردی و قرمزی مو را به حداقل برسانند.

اما با این که آرایشگران می‌توانند میزان قرمزی مو را به حداقل برسانند ولی باز هم بعد از چند بار حمام رفتن، زردی و قرمزی در مو ها معلوم می‌شود و رنگ اصلی و براق موها از بین می‌رود.

ولی آن دسته از بانوان که موهای خود را در منزل رنگ میکنند. بیشتر از آرایشگران دچار این مشکل می‌شوند. زیرا برای انتخاب رنگ مو جدید و دلخواهشان هیچ دانشی از رنگ زمینه مو و ترکیبات اصلی ندارند. به همین علت بعد از این که موهای خود را رنگ می‌کنند با موهایی با تن نارنجی و زرد و قرمز نیز مواجه می‌شوند.

رفع قرمزی مو

راه های برطرف کردن قرمزی موی رنگ شده

راه های برطرف کردن قرمزی موی رنگ شده

1. اولین راه حل برای برطرف کردن قرمزی مو که به ذهن هر کسی می‌رسد استفاده از واریاسیون های رنگی می باشد اگر شما هم موهای خود را در خانه رنگ کردید و می خواهید با استفاده از واریاسیون قرمزی موهای خود را از بین ببرید می توانید به روش زیر عمل کنید :

 • در مرحله اول به اندازه دو بند انگشتانتان واریاسیون نقره ای و بنفش که ضد قرمزی می باشد را با اکسیدان ۱۲ درصد ترکیب نمایید.
 • این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از واریاسیون باعث تیره‌گی موی شما می شود.
 • برای از بین بردن تناژ نارنجی و زرد می توانید از واریاسیون خاکستری و آبی استفاده نمایید.

2. روش دیگر برای پاک کردن قرمزی رنگ مو هنگامی است که می‌خواهید موهای خود را رنگ کنید آنگاه شما می توانید در ترکیب رنگ خود یکی از واریاسیون های نقره ای، بنفش، خاکستری، (هر کدام که در دسترس شما بود) مخلوط کنید.

اگر واریاسیون نداشتید می‌توانید مقداری از رنگ موی زیتونی تیره و دودی روشن را در رنگ موی خود ترکیب کنید.

3. یک روش دیگر که می توانیم از آن برای از بین بردن قرمزی و زردی موها استفاده کنید تیر کردن موها می باشد این روش سریع ترین راه برای از بین بردن قرمزی موها است. اگر می‌خواهید موهایتان روشن بماند می‌توانید از راهکارهای بالا استفاده کنید.

پاک کردن قرمزی رنگ مو

4. اگر بعد از رنگ کردن موهای خود متوجه شدید که رنگ موی شما به پایه نرسیده و بیش از حد تون نارنجی و قرمز دارد نگران نباشید شما می توانید مقداری از همان ترکیب رنگ را درست کنید و به آن کمی رنگ دودی روشن سری m را اضافه کنید. و پس از آنکه رنگساژ واریاسیون را به تمام موهای خود زدید، باید موهای خود را پس از گذشت 5 الی 15 دقیقه شست‌وشو دهید .

5. اگر میخواهید موهای خود را در منزل رنگ کنید باید رنگ موهای خود را به پایه 6 به بالا برسانید، سعی کنید، همیشه در ترکیب رنگ‌های رنگساژ خود، یک بند رنگساژ بنفش هم استفاده کنید تا زردی موها از ابتدا گرفته شود.

اگر موهایتان به پایه 7 به بالا رسید و دارای تناژ زردی بود، می‌توانید ترکیب بیسکوییتی 8 را به همراه یک بند واریاسیون بنفش رنگ ترکیب کنید و روی موهای خود بگذارید. نتیجه این کار، رنگی عروسکی و کاراملی است.

6. استفاده از فوم‌های رنگساژ مو برای از بین بردن قرمزی مو : فوم‌های رنگساژ مو کف‌هایی رنگ دهنده هستند، که پس از دکلره، می‌تواند موها را به وسیله آن‌ها رنگساژ کرد. اگر فوم رنگساژ را با شامپو های سیلور شاین ترکیب کنید تن زردی و قرمزی موی شما را میگیرد ضمن تقویت موی شما به شما موهای روشن و براق هدیه میکند. و دیگر نیازی نیست به صورت مرتب از رنگساژ هایی که به مو آسیب میرساند استفاده کنید.

7. رنگ موی انتخابی شما در هر درجه ی روشنی یا تیرگی بر روی موی طبیعی از گروه M انتخاب شود.

separator line

8. در هنگام رنگ کردن مو با گروه M به اندازه ی یک بند انگشت واریاسیون سبز به رنگ مویتان اضافه کنید.و حتما از اکسیدان های ضد قرمزی استفاده نمایید.

9. قبل از گذاشتن رنگ جدید بر روی مویتان در صورتی که رنگ موی قبلی شما قرمزی داشته و از گروه N بوده حتما چند روز قبل یکی دو بار با ویتامین بوناول طبق دستور آن استفاده شود تا علاوه بر تقویت موها مقداری از قرمزی موها پاک شود.

10.بعضی اوقات حتی با استفاده از رنگهای تیره ی گروه زیتونی و فاقد قرمزی باز می بینیم که هاله ی قرمز رنگی در نور بر روی موها دیده می شود که علت آن مقدار مصرفی اکسیدان است و بهتر است در هنگام درست کردن رنگ حتی الامکان از اکسیدان های با درصد پایین و به مقدار کم استفاده شود.

11. برای رقیق کردن رنگهای زیتونی با تن رنگ تیره و متوسط تا درجه ی ۵و۶ در کنار مقدار مصرفی اکسیدانهای ضد قرمزی می توان از مقدار کمی آب جهت کمتر مصرف کردن اکسیدان استفاده کرد.

پاک کردن قرمزی رنگ مو

12. در مورد رنگهای بسیار روشن و بلوند زیتونی استفاده از آب در روشن شدن اختلال ایجاد کرده و ممکن است کار را سخت تر کند بنابراین تنها استفاده از اکسیدان های ضد قرمزی و با درصد بالا اما به میزان کمتر از رنگ مو کافی است.

13. از تونر ضد قرمزی (toner) استفاده کنید. غالبا استفاده از تونر را بعد از بلیچ در خانه ، فراموش می کنیم.یک تونر مناسب از نارنجی شدن مو جلوگیری می کند.

 • تونر مناسب را با توجه به گرمی و سردی آب و هوا و تن رنگ پوستتان که سفید هستید یا سبزه انتخاب کنید.
 • مطابق دستورالعمل نوشته روی آن استفاده کنید و فقط روی ریشه مو بزنید تا تن کل رنگ مویتان تغییر نکند.

نکته : تمامی موارد ذکر شده در مورد موهای رنگ شده توسط رنگ های شرابی و بادمجانی در هر تن رنگی چه روشن و جه تیره صدق نمی کند و هرگز نمی توان قرمزی آنها را حتی پس از مدتی رفع کرد تنها با گذشت زمان و جایگزین شدن موی طبیعی می توان آن را تغییر داد به جز مواردی استثنا که توسط آرایشگران حرفه ای صورت می گیرد.

separator line

راهکار چهاردهم : از بین بردن قرمزی مو با رنگ پرکلاغی به جای واریاسیون و شامپو

گاهی هم به جای رنگساژ بوسیله ی واریاسیون سبز و شامپو برای رفع کامل قرمزی مو می توانید به اندازه ی یک نخود رنگ مشکی پر کلاغی را در کف دست با کمی شامپو مخلوط کرده و بر روی موهای خیس گذاشته و بلافاصله شستشو نمایید

البته روش استفاده از واریاسیون از نظر زمانی مطمئن تر است چرا که اگر بیش از ربع ساعت هم ماند مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما در مورد رنگ موی مشکی به دلیل حساس بودن زمان و سرعت کار و تغییر رنگ سریع بهتر است توسط آرایشگرتان صورت گیرد.

با توجه به اینکه هر رنگ موی طبیعی با رنگ موی انتخابی شما برای تغییر ۳ شماره اختلاف دارد با دقت در ترکیب رنگها می توان رنگ دلخواه را بر روی مو ایجاد کرد به خصوص زمانی که موها را کاملا دکلره میکنید رنگ موی انتخابی شما دقیقا و یا بسیار نزدیک به آن خواهد شد پس ابتدا با توجه به پایه ی رنگ طبیعی خود رنگ موی جدیدتان را به گونه ای انتخاب کنید که با ترکیب شدن با واریاسیون ها شما را در رسیدن به رنگ موی دلخواهتان کمک کند.

بیشتر بخوانید ::

همه چیز در باره دکلره ومش کردن مو در خانه

دانستنی های مهم در رابطه با دکلره کردن موها

تغییر رنگ موی تیره‌ به پایه روشن بدون دکلرهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (29 رای)  
 • منبع
 • persianv.com
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits