دلگرم
امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
گچ در خواب: تعبیر دیدن خواب گچ چیست ؟
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
خواب گچ دیدن تعابیر مختلفی از دیدگاه معبران متفاوت دارد . تعبیر های دیدن گچ در خواب را در دلگرم بخوانید .

خواب گچ دیدن چه تعبیری دارد ؟

مجله دلگرم: تعبیر خواب گچ ، تعبیر خواب گچی شدن، تعبیر خواب خوردن گچ دیوار و ... از نظر تعبیرکنندگان مختلف معناها و نشانه های متفاوتی دارد ما در این مقاله به جزئیات ، برداشت ها و پیام های مختلف این خواب می پردازیم

تعبیر خواب گچ

تعبیر خواب گچ

گچ نماد ادامه تحصیل است. به زودی تصمیمات جدیدی را درمورد ادامه تحصیل خواهید گرفت.


تعبیر خواب نوشتن با گچ روی تخته سیاه

تعبیر خواب نوشتن با گچ:

 • اگر در خواب دیدید که با گچ نوشتید، تعبیرش این است که عاشق شده اید. شما برای اینکه توجه عشقتان را جلب کنید از هیچ راهی دریغ نخواهید کرد. به زودی او می فهمد که چقدر او را دوست دارید.
 • اما اگر دیدید که دیگران روی دیوار با گچ می نوشتند، تعبیرش این است که برای داشتن زندگی بهتر و بی دغدغه روی خود کار میکنید. شما تشنه آموختن هستید و دوست دارید همه چیز را یاد بگیرید. تلاش مستمر شما قابل تقدیر است.
 • طراحی کردن با گچ نشانه خلاقیت و قوه تخیل قوی شماست. اما از استعداد خود به اندازه کافی استفاده نمی کنید. سعی کنید در کارهایتان، خلاقیت به خرج دهید و کمی ایده پردازی کنید.
 • اما اگر دیگران مشغول طراحی بودند و شما تنها نظاره گر بودید، تعبیرش این است که نمی توانید در زندگی تعادل داشته باشید. رفتار کودکانه شما، همه را متعجب خواهد کرد.

تعبیر خواب گچی شدن

تعبیر گچی شدن در خواب:

 • تعبیر خواب گچی کردن مو: تعبیر این خواب این است که شما نیاز به تغییر دارید.. احتمالاً تصمیم گرفته اید که گذشته را در گذشته رها کرده و زندگی جدیدی را شروع کنید. شما می خواهید از شر همه چیزهایی که شما را اذیت می کنند، خلاص شوید و به زودی به این نتیجه خواهید رسید که نباید زندگی خود را صرف افراد بی مصرف و نالایق کنید.
 • اگر دیدید شخص دیگری موهای خود را با گچ رنگ می کند ، تعبیرش این است که شخصی شما را با وعده های دروغ اغوا می کند. آن ها تنها به شما دروغ می گویند و هدفی جز فریب ندارند. سعی کنید به آن ها اهمیت ندهید.

تعبیر خواب خوردن گچ دیوار

تعبیرهای گچ خوردن در خواب :

 • تعبیر خوردن گچ، نشانه تخصص و مهارت در کاری است. حتی اگر زندگی سختی داشته باشید، هیچگاه متوقف نخواهید شد و به آنچه لیاقتش را دارید خواهید رسید.
 • تعبیر گچ خوردن دیگران این است که نباید تصمیمات مهم را به تنهایی بگیرید. از شخصی که به او اعتماد دارید مشاوره بخواهید.
 • اگر خواب دیدید که گچ خریدید، تعبیرش این است که با استعداد و مهارتی که دارید، دیگران را از ناراحتی و غم و اندوه نجات می دهید. شاید روی شغلی سرمایه گذاری کنید و پروژه جدیدی را شروع کنید و به دیگران سود برسانید. این کار شما باعث شهرت شما خواهد شد.
 • این خواب نماد سرمایه گذاری خوب است. شاید چیزی بسیار گران قیمت بخرید که در آینده نتیجه بدهد.. اگر تصمیم گرفتید که در شغلی سرمایه گذاری کنید، حالا وقت آن رسیده است.
 • اگر خواب دیدید کسی به شما گچ هدیه می دهد ، تعبیرش این است که شخصی از نزدیکانتان به شما امید و انگیزه خواهد داد. شما فردی بی انگیزه وناامید هستید و تجربه ای ندارید. اما به محض حضور او در زندگی تان، همه چیز تغییر میکند و به زودی همان چیزی می شود که شما می خواهید.
 • اگر شما به کسی گچ هدیه می دادید، تعبیرش این است دوستانتان را تحریک می کنید تا در شغلی سرمایه گذاری کنند. آن ها هم به شما گوش می دهند و سود خوبی می برند.

تعبیر خواب گچ رنگی

تکه های رنگی گچ نماد فرصت های جدید تجاری در رویا است. ممکن است شخصی شغل با درآمد بهتر را به شما پیشنهاد دهد. این خوب است ولی مجبورید که به خاطر این شغل، از شهرتان دور شوید.

تعبیرهای دیگر :

 • شکستن گچ در خواب نشانه بروز مشکلات و موانع در زندگی است. شما آسایش و رفاه ندارید و نمی دانید که چگونه از پس مشکلاتتان بر بیایید. سعی کنید مدتی هم استراحت کنید و کمی به خود آرامش دهید. اگر دیدید شخص دیگری در خواب گچ می شکند ، تعبیرش این است که عزیزی با رفتارهای عجیب و غریبش شما را نگران می کند.
 • اگر در خواب دیدید که گچ را با دستان خود شکستید، تعبیرش این است که باید بیشتر مراقب سلامتی خود باشید. اگر به رژیم غذایی و فعالیت بدنی خود توجه بیشتری می کردید، اکنون نیازی به پزشک نداشتید. اینکه شما مدام خسته هستید نتیجه استرس است و بهترین راه برای رفع آن ورزش و تحرک است. پس بنجبید.
 • اگر دیگران با دستشان گچ را خرد میکردند، تعبیرش این است که کسی نگران شما شده است. شما استرس دارید زیرا نمی توانید به آنها کمک کنید ، اما باید به خاطر داشته باشید که پشتیبانی شما برای آنها به همان اندازه مهم است. شما باید نشان دهید که وقتی بیشتر از همه به شما احتیاج دارند درک می کنید و باید در کنارشان باشید.
 • سرقت کردن یا دزیدن گچ در خواب نشانه این است که برای داشتن زندگی بهتر و با کیفیت، زندگی خود را فدا خواهید کرد. شما برای پیشرفت در حرفه خود وقتتان را به کاری اختصاص می دهید. به همین دلیل زندگی خصوصی شما آسیب می بیند.
 • اگر خواب دیدید که از شخصی که می شناسید گچ دزدیدید تعبیرش این است که شما از آن شخص خوشتتان نمی آید و دوست دارید به هر عنوان به او آسیب بزنید.
 • اما اگر دیدید که کسی گچ شما را دزدید، تعبیرش این است که در زندگی واقعی جلوی مشکلات جدی را می گیرید. برای غلبه بر آن به شجاعت ، قدرت و صبر زیادی نیاز خواهید داشت. شاید مشکلات، راه رسیدن به موفقیت را برای شما سخت کرده باشد، اما شما قادرید از پس هر کاری بر بیایید.
 • اگر خواب دیدید که گچی را دور انداخته اید، تعبیرش این است که از سرمایه گذاری وقت و تلاش خود برای شخص یا چیزی پشیمان هستید. یک نفربا نتایج بد، شما را ناامید خواهد کرد. این امر باعث کاهش انرژی و کمبود انگیزه می شود ، بنابراین برای بازگشت به مسیر خود به مدتی زمان نیاز خواهید داشت.
 • اما اگر دیدید که دیگران گچ را دور می اندازند، تعبیرش این است که به خاطر ندانم کاری دیگران، خسارت بدی خواهید دید. شاید همکارتان در محل کار غیرمسئولانه رفتار کند یا غیر حرفه ای رفتار کند . یا اینکه شریک زندگی یا یکی از اعضای خانواده کاری احمقانه انجام دهد که به بودجه مشترک شما آسیب برساند.
 • گم شدن گچ در خواب نماد روابط پیچیده با عزیزان است. ارتباط شما با شریک زندگی یا یکی از اعضای خانواده اخیراً به مشکل خورده است و احتمالا هم شما علت این مشکل هستید.
 • پیدا کردن گچ نمادی از خبرهای خوب است. به زودی طعم خوشبختی را خواهید چشید.

تعبیر خواب گچ ابن سیرین

محمدبن سیرین گوید :
دیدن گچ درخواب جنگ و خصومت است . اگر دید گچ فروخت تاویلش بد است .

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

 • گچ چه خشک باشد و چه تر و چه محلول ، گرفتاری و مشکلات زندگی است . ابن سیرین نقل کرده است که گچ در در خواب ها ی ما جنگ است و خصومت و دشمنی . کلا گچ چیزی است که استفاده از آن در خواب ابتلا و گرفتاری دست و پاگیر ایجاد می کند و بد نامی و رسوائی تلقی می شود .
 • اگر ببینید مقداری گچ در حیاط خانه شما ریخته مشکلی در زندگی خانوادگی شما پدید می آید که اثرش چندی باقی می ماند و این مشکل طوری است که حتی در نزدیک شدن به آن تردید دارید .
 • اگر در خواب ببینید که گچ درست می کنید یعنی ببینید که گچ را با آب محلول می نمائید که به دیوار بکشید یا در بنائی به کار ببرید خودتان برای خود مشکلی به وجود می آورید .
 • اگر ببینید لباس شما از گچ سفید شده پشت سر شما بد می گویند و به شما تهام می زنند .
 • اگر دستتان به گچ آلوده شده باشد دست به کاری خلاف می زنید که نمی توانید از دیگران مخفی نگه دارید و همه از آن آگاه می شوند .
 • روی هم رفته دیدن گچ در خواب چندان خوب نیست مگر این که ببینید دیگری اتاق شما را با گچ سفید می کند بی آن که شما در انجام این کار دخالت داشته باشید و حتی به آن نزدیک شوید در این صورت خواب شما می گوید کسی شما را با گچ سفید می کند بی آن که شما در انجام این کار دخالت داشته باشید و حتی به آن نزدیک شوید در این صورت خواب شما می گوید کسی با به خطر انداختن نام و جان خود آبروی شما را حفظ می کند و به شما سود و بهره می رساند .

آنلی بیتون می‌گوید :

 • اگر خواب ببینید دیوارها را گچ کاری می کنید ، علامت آن است که به پیروزی قطعی در زندگی دست نخواهید یافت .
 • اگر خواب ببینید گچ بر روی شما می ریزد ، علامت آن است که با مصیبتی تمام و کمال رو در رو خواهید شد .
 • اگر خواب ببینید گچ کاران مشغول کار هستند ، علامت آن است که به حد کافی درآمد خواهید داشت تا بتوانید آسوده زندگی کنید .

تهیه و ترجمه در مجله دلگرم

تعبیر خواب گچ

تعبیرهای مرتبط :

تعبیر خواب کاغذ: 21 تفسیر و تعبیر دیدن کاغذ در خواب

تعبیر خواب مداد : دیدن مداد و قلم در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب دیوار : 47 نشانه و تعبیر دیدن دیوار در خواب

تعبیر خواب امتحان : ۲۵ نشانه و تعبیر امتحان دادن در خواب

تعبیر خواب اعداد : 32 نشانه و تعبیر دیدن خواب اعداد و ارقام مختلفاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits