دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
داستان در مورد شب یلدا برای کودکان | قصه تولد یلدا کوچولو
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در این مطلب قصه زیبا در مورد شب یلدا را برای بچه ها و کودکان آورده ایم .

قصه زیبا در مورد شب یلدا برای بچه ها

در این مطلب از مجله دلگرم داستان کوتاه و زیبایی درباره شب یلدا به مناسبت فرا رسیدن شب چله آورده ایم. با ما همراه باشید .

داستان کودکانه در مورد شب یلدا برای کودکان

یلدا کوچولو در روز سی ام آذر یعنی آخرین روز پاییز و شب یلدا به دنیا آمده بود. هر سال شب یلدا همه در خانه ی یلدا جمع می شدند و تولدش را جشن می گرفتند. آن شب هم پدربزرگ و مادر بزرگ و عمه و عمو و خاله و دایی آمدند تا ۵ سالگی یلدا را جشن بگیرند.

وقتی مادر شمع های روی کیک را روشن کرد، به یلدا گفت: «دخترم، یک آرزو بکن». یلدا چشم هایش را بست و گفت: «آرزو می کنم که فردا برف ببارد و زمین سفیدپوش شود، آن قدر که بتوانم یک آدم برفی درست کنم.» مهمان ها خندیدند و برای او دست زدند.

یلدا شمع ها را فوت کرد، هدیه هایش را گرفت و از همه تشکر کرد. خاله پاییز و ننه سرما که روی یک تکه ابر سفید نشسته بودند و زمین را نگاه می کردند، یلدا را دیدند و آرزویش را شنیدند.

خاله پاییز به ننه سرما گفت: «شنیدی؟ یلدا کوچولو دلش می خواهد فردا برف ببارد. تو می توانی از کوله پشتی ات برفها را بیرون بریزی و همه جا را سفیدپوش کنی.» ننه سرما با اخم گفت: «اما من دلم نمی خواهد برفها را به کسی هدیه کنم، می خواهم آنها را برای خودم نگه دارم.»

داستان در مورد شب یلدا برای کودکان

خاله پاییز گفت: «اگر برف هایت را برای خودت نگه داری، نمی توانی بچه ها را خوشحال کنی.» ننه سرما فکری کرد و گفت :«باشد، به خاطر بچه ها همه جا را با برف سفیدپوش می کنم.»

او کوله پشتی اش را باز کرد و برف ها راه از آن بیرون ریخت، آن شب هوا سرد و آسمان ابری شد و برف شروع به باریدن کرد. تمام شب برف می بارید. فردا صبح بچه ها با خوشحالی روی برفها سُر خوردند و برف بازی کردند.

یلدا کوچولو وقتی بیدار شد و برفها را دید، از ته دل خندید و گفت: « ننه سرمای عزیزی، ممنونم که به من برف هدیه دادی. من به آرزوی خودم رسیدم.»

آن روز یلدا یک آدمک برفی ساخت و برایش دماغی از هویج و چشم هایی از زغال و دستهایی با تکه چوب گذاشت.

نمایشنامه شب یلدا برای مدرسه نمایشنامه یلدا برای کودکان متن نمایشنامه شب یلدا برای مدرسه قصه کودکانه متن کودکانه درباره ی شب یلدا شعر میوه های شب یلدا نمایشنامه طنز شب یلدا برای نوجوانان نمایش عروسکی شب یلدا

بیشتر بخوانید :

شب یلدا ۱۳۹۸ چند شنبه است ؟

آموزش کاپ کیک هندوانه ای بدون فر ویژه شب یلدا

متن و شعر برای شب یلدا : شب چله ۹۸ مبارک

تزیین سفره شب یلدا برای مدرسه : زیباترین آرایش سفره شب یلدا

زیباترین ایده ها برای آرایش و تزیین سفره شب یلدا ۹۸این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • sorsore.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter