دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۴ اوت ۲۰۲۲ میلادی
داستان در مورد شب یلدا برای کودکان | قصه تولد یلدا کوچولو
25
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شب یَلدا یا شب چلّه یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است. در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیم‌کرهٔ شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی داشته می‌شود.

قصه زیبا در مورد شب یلدا برای بچه ها

در این مطلب از مجله دلگرم داستان کوتاه و زیبایی درباره شب یلدا به مناسبت فرا رسیدن شب چله آورده ایم. با ما همراه باشید .

داستان کودکانه در مورد شب یلدا برای کودکان

یلدا کوچولو در روز سی ام آذر یعنی آخرین روز پاییز و شب یلدا به دنیا آمده بود. هر سال شب یلدا همه در خانه ی یلدا جمع می شدند و تولدش را جشن می گرفتند. آن شب هم پدربزرگ و مادر بزرگ و عمه و عمو و خاله و دایی آمدند تا ۵ سالگی یلدا را جشن بگیرند.

وقتی مادر شمع های روی کیک را روشن کرد، به یلدا گفت: «دخترم، یک آرزو بکن». یلدا چشم هایش را بست و گفت: «آرزو می کنم که فردا برف ببارد و زمین سفیدپوش شود، آن قدر که بتوانم یک آدم برفی درست کنم.» مهمان ها خندیدند و برای او دست زدند.

یلدا شمع ها را فوت کرد، هدیه هایش را گرفت و از همه تشکر کرد. خاله پاییز و ننه سرما که روی یک تکه ابر سفید نشسته بودند و زمین را نگاه می کردند، یلدا را دیدند و آرزویش را شنیدند.

خاله پاییز به ننه سرما گفت: «شنیدی؟ یلدا کوچولو دلش می خواهد فردا برف ببارد. تو می توانی از کوله پشتی ات برفها را بیرون بریزی و همه جا را سفیدپوش کنی.» ننه سرما با اخم گفت: «اما من دلم نمی خواهد برفها را به کسی هدیه کنم، می خواهم آنها را برای خودم نگه دارم.»

داستان در مورد شب یلدا برای کودکان

خاله پاییز گفت: «اگر برف هایت را برای خودت نگه داری، نمی توانی بچه ها را خوشحال کنی.» ننه سرما فکری کرد و گفت :«باشد، به خاطر بچه ها همه جا را با برف سفیدپوش می کنم.»

او کوله پشتی اش را باز کرد و برف ها راه از آن بیرون ریخت، آن شب هوا سرد و آسمان ابری شد و برف شروع به باریدن کرد. تمام شب برف می بارید. فردا صبح بچه ها با خوشحالی روی برفها سُر خوردند و برف بازی کردند.

یلدا کوچولو وقتی بیدار شد و برفها را دید، از ته دل خندید و گفت: « ننه سرمای عزیزی، ممنونم که به من برف هدیه دادی. من به آرزوی خودم رسیدم.»

آن روز یلدا یک آدمک برفی ساخت و برایش دماغی از هویج و چشم هایی از زغال و دستهایی با تکه چوب گذاشت.

نمایشنامه شب یلدا برای مدرسه  نمایشنامه یلدا برای کودکان  متن نمایشنامه شب یلدا برای مدرسه  قصه کودکانه  متن کودکانه درباره ی شب یلدا  شعر میوه های شب یلدا  نمایشنامه طنز شب یلدا برای نوجوانان  نمایش عروسکی شب یلدا

بیشتر بخوانید :

آموزش کاپ کیک هندوانه ای بدون فر ویژه شب یلدا

متن و شعر برای شب یلدا : شب چله 1400 مبارک

تزیین سفره شب یلدا برای مدرسه : زیباترین آرایش سفره شب یلدااین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (25 رای)  
  • منبع
  • sorsore.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است