دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
مزایا و شرایط بیمه عمر گروهی چیست؟
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
بیمه عمر گروهی بیمه نامه‌ای است که در مقابل حق بیمه اندکی که دارد پوشش‌های مناسب بیمه‌ای را در صورت حادثه و فوت به علت حادثه و فوت طبیعی به بیمه گذاران خود ارائه می‌دهد.

فقط برای آنان که می‌خواهند بدانند بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟

به گزارش دلگرم : بیمه عمر و حوادث گروهی از جمله بیمه نامه‌های خوش قیمت در حق بیمه و تقریبا مرسومی است که بیشتر سازمان‌ها و ادارت دولتی و حتی بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی برای کارمندان خود انجام می‌دهند یکی از راه‌های مؤثر برای جبران حوادث و اتفاقات غیر قابل پیش بینی در آینده، استفاده از بیمه عمر می‌باشد. این بیمه انواع مختلفی دارد و در قالب طرح‌های متفاوتی ارائه می‌شود. یکی از انواع بیمه عمر، بیمه عمر گروهی است که غالبا برای کارمندان و کارکنان شرکت‌ها، سازمان‌ها و … ارائه می‌گردد. آنچه به عنوان بیمه عمر گروهی رایج است، می‌تواند در برگیرنده بیمه‌های مختلفی مثل بیمه عمر و حوادث گروهی، بیمه عمر و سرمایه گذاری گروهی و … باشد که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

بیمه عمر و حوادث گروهی چه شرایطی دارد؟

این بیمه در واقع ترکیبی از بیمه عمر زمانی و بیمه حوادث است.

بیمه عمر زمانی: بیمه عمر زمانی (بیمه عمر به شرط فوت) یکی از انواع بیمه عمر است که در آن بیمه‌گذار با پرداخت مبلغی اندک تحت پوشش قرار می‌گیرد. در این بیمه در صورت فوت بیمه‌گذار به هر علت (بیماری، حادثه و …) سرمایه بیمه به ذینفعان یا وراث قانونی او پرداخت خواهد شد. این بیمه‌نامه‌ها قابلیت بازخریدی ندارند. یعنی در صورتی که بیمه‌شده تا پایان مدت قرارداد بیمه‌نامه در قید حیات باشد، وجهی به عنوان سرمایه بیمه به او پرداخت نمی‌شود.بیمه عمر زمانی به صورت انفرادی و گروهی ارائه می‌گردد.بیمه عمر زمانی گروهی یکی از رایج ترین انواع بیمه عمر گروهی است و به صورت قراردادی با سازمان‌ها، شرکت‌ها، موسسات و … منعقد می‌شود.

بیمه عمر و حوادث گروهی

شرایط بیمه عمر و حوادث گروهی

حق بیمه در بیمه عمر گروهی بر اساس سرمایه فوت درخواستی، تعداد و میانگین سن بیمه‌شده‌ها و نوع شغل آن‌ها تعیین می‌شود. این بیمه معمولا به صورت یک ساله صادر می‌شود و بعد از پایان هر سال از قرارداد بیمه، نرخ حق بیمه مجددا بر اساس میانگین سنی محاسبه می‌گردد.محدودیت سن بیمه‌شده در این بیمه ممکن است در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت باشد، اما معمولا کارمندان سازمان‌ها می‌توانند تا سن 70 یا 75 سالگی تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.در این بیمه، سرمایه بیمه یا به صورت ضریبی از حقوق بیمه‌شده تعیین می‌شود و یا به صورت سرمایه‌ای ثابت و یکسان.

مزایای بیمه عمر و حوادث گروهی

 1. پایین بودن مبلغ حق بیمه نسبت به بیمه عمر انفرادی یا بیمه حوادث انفرادی
 2. یکسان بودن نرخ حق بیمه برای کلیه بیمه‌شده‌ها
 3. برخوردار شدن خانواده بیمه‌شده از امکانات مالی بیمه در صورت فوت یا از کار افتادگی دائم او انعطاف پذیر بودن شرایط و مقررات بیمه‌نامه
 4. عدم نیاز به انجام آزمایشات پزشکی در اکثر موارد

پوشش‌های بیمه عمر و حوادث گروهی

پوشش‌های این بیمه ممکن است در طرح‌های مختلف بیمه‌ای متفاوت باشد اما به صورت کلی این پوشش‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • فوت به هر علت
 • نقص عضو
 • از کار افتادگی دائم به صورت کلی و جزئی (ناشی از حادثه)
 • هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه
 • بیمه عمر و حوادث گروهی ، بیمه‌ای اجباری برای کارمندان دولت

فواید بیمه عمر و حوادث گروهی

طبق مصوبه 4205/ت/352 هیئت وزیران، بیمه عمر و حوادث گروهی بیمه‌ای اجباری برای کلیه کارکنان سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌ها و تمامی نهادهایی می‌باشد که به نحوی تحت نظر دولت هستند و یا از طرف دولت کمک دریافت می‌کنند.در این نوع از بیمه‌های عمر اجباری، حق بیمه معمولا ثابت است و امکان ایجاد تغییرات در شرایط بیمه‌نامه وجود ندارد.یکی از انواع بیمه عمر گروهی، بیمه عمر و سرمایه گذاری گروهی است.در این بیمه شرکت‌ها یا سازمان‌ها می‌توانند علاوه بر بیمه کار و تأمین اجتماعی و یا بیمه درمان تکمیلی، برای کارمندان خود بیمه عمر و سرمایه گذاری گروهی تهیه کنند.در این بیمه سازمان مربوطه مبلغ حق بیمه را از حقوق کارکنان خود کسر کرده و آن را به صورت یکجا به حساب شرکت بیمه واریز خواهد کرد.تعهدات، پوشش‌ها و شرایط بیمه عمر و سرمایه گذاری گروهی تفاوتی با بیمه عمر و سرمایه گذاری انفرادی ندارد و مهم ترین تفاوت آن در نوع قراردادِ منعقد شده است.همچنین هر کدام از بیمه‌شده‌ها می‌توانند با افزایش حق بیمه پرداختی، پوشش‌های بیمه‌نامه خود را افزایش دهند.

حتماً بخوانید:
بیمه حوادث انفرادی چیست و چه حوادثی را پوشش میدهد ؟

بیمه حوادث انفرادی چیست و چه حوادثی را پوشش میدهد ؟

در بیمه حوادث انفرادی، فرد می‌تواند خود را در برابر حوادث ۲۴ ساعتِ شغلی و یا حتی غیر شغلی به مدت یک سال بیمه کند. خطراتی چون فوت، نقص عضو،…

مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری گروهی

 1. دریافت تخفیف بیمه‌ای
 2. پرداخت حق بیمه‌ها به صورت خودکار و به صورت کسر از حقوق
 3. امکان اضافه شدن اعضا جدید به گروه
 4. امکان تعیین حق بیمه‌ اختصاصی برای هر فرد و بر اساس شرایط او
 5. دریافت تخفیف از سایر رشته‌های بیمه‌ای
 6. امکان ادامه بیمه‌نامه به صورت انفرادی در صورت تغییر شغل یا خروج از سازمان به هر علت

بیمه عمر گروهی را چگونه خریداری کنیم؟

یک روش سریع و آسان برای خرید بیمه عمر گروهی وجود دارد و آن هم خرید این بیمه از ازکی است.ازکی به عنوان یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه، از طریق متخصصان بیمه‌ای خود شما را در انتخاب بهترین بیمه عمر گروهی راهنمایی کرده و به تمام پرسش‌های شما با دقت و حوصله پاسخ خواهد داد.شما می‌توانید بیمه عمر و حوادث گروهی و بیمه عمر و سرمایه گذاری گروهی را به راحتی از طریق ازکی تهیه نمایید.ازکی ارائه دهنده انواع بیمه‌نامه از جمله بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه درمان تکمیلی، بیمه عمر و … از تمامی شرکت‌های معتبر بیمه مثل ایران، دانا، البرز، آسیا، پاسارگاد، پارسیان، سامان و … می‌باشد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید