دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی

قوانین حقوقی و اداری

آیا شما با دعاوی مزاحمت ملکی و همچنین مجازات مزاحمت ملکی آشنا هستید؟ آیا می دانید اثبات مزاحمت ملکی به چه روشی می تواند انجام شود؟ با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا با مجازات دخالت غیرمجاز در امور پزشکی و دارویی آشنا شوید.

یکی از سوالاتی حقوقی که همیشه چالش برانگیز است این می‌باشد که مهریه بهتر است یا حق طلاق؟ این سوالی است که هم برای بانوان و هم برای آقایان در هنگام اجرای صیغه عقد به وجود می‌آید ، برای رسیدن به پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

اخذ معافیت جریمه مشمولان غایب : یکی از روش‌ هایی است که برای افرادی که به هر دلیل نتوانسته‌ اند در زمان مقرر به خدمت سربازی بروند، در نظر گرفته شده است. چه کسانی می‌ توانند از بخشنامه جریمه غیبت استفاده کنند؟

گواهی پایان کار در واقع تاییدیه شهرداری و ساختارهای نظارتی برای یک سازه است که تایید می‌ کند این ملک از این به بعد آماده استفاده توسط افراد جامعه است.

تمامی مشمولین خدمت سربازی برای جلوگیری از ثبت غیبت، باید نسبت به دریافت استعلام وضعیت خود اقدامات لازم را انجام دهند.

شرایط این افراد مانند دانشجویان مشغول به تحصیل است. در نتیجه طلاب به راحتی از معافیت تحصیلی برخوردار می شوند تا مادامی که به نحصیل مشغول هستند و مجوز تحصیل ایشان مربوط به ارائه معافیت تحصیلی توسط سازمان نظام وظیفه است.

برای معافیت از سربازی اجباری در ایران، شرایط مختلفی وجود دارد. به‌ طور کلی دو نوع معافیت وجود دارد؛ معافیت موقت و معافیت دائم. معافیت موقت فقط برای «جریمه‌ نشدن و نداشتن غیبت» است. در این بخش شما را با انواع معافیت از سربازی آشنا می کنیم.

دعوای تخلیه به دلیل تغییر شغل را باید چگونه مطرح کرد؟ گاهی ممکن است مستاجر بدون اخذ رضایت مالک ملک، اقدام به تغییر شغل کند که در چنین مواردی، مالک می ‎تواند، تخلیه به دلیل تغییر شغل را از دادگاه بخواهد.

هر کس به طور غیر مجاز شوک دهنده یا شوکر را خریداری، حمل و یا نگهداری نماید و یا به توزیع یا فروش آن ها اقدام کند و یا هرگونه معامله دیگری با آنها انجام دهد، مجرم است و مرتکب به حبس از 91 روز تا 6 ماه محکوم خواهد شد.

سلبِ امتیاز سیم کارت یعنی اینکه سیمکارت‌ های اعتباری یا دائمی که تاکنون بنام شما خریداری شده‌اند و شما مالک آن‌ها هستید را از مالکیت خود خارج کنید. به دو روش حضوری و غیر حضوری می‌توان سیم کارت های بلا استفاده را سلبِ امتیاز کرد.

برای سالم ماندن آسانسور قوانینی برای تعداد مسافرین در هر نوبت وجود دارد، در مورد نقل‌ و انتقال اسباب و اثاثیه منزل نیز قوانین اسباب‌ کشی با آسانسور برقرار است. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این قوانین و دیگر موارد مهم مربوط به اسباب‌کشی با…

شرایط احداث داروخانه: برای راه‌اندازی داروخانه چه چیزهایی لازم است؟! در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

وکیل دیوان عدالت اداری وکیل دادگستری است که در خصوص دعاوی قابل طرح در دیوان عدالت اداری تخصص و تجربه دارد.

وکالت تام الاختیار، یعنی، شخصی، به موجب یک وکالت نامه، در انجام تمام امور مربوط به یک موضوع، نظیر فروش مال یا طلاق، نایب و نماینده فرد دیگر شود و برای انجام آن ها، اختیار کامل داشته باشد.

در صورتی که شخصی از ملاقات با فرزند ، ممانعت به عمل آورد ، ذی نفع ، می تواند با در نظر گرفتن نکات قانونی مربوطه در قانون ، اقدام به تنظیم شکوائیه، بر اساس نمونه متن شکایت کیفری ممانعت از ملاقات فرزند ، نموده و از این جرم ، در دادسرا شکایت کند.

هر نوع اقدامی که در نتیجه آن، مالک یا دارنده مالکیت یک دارایی ملکی مورد مزاحمت قرار می‌گیرد، مزاحمت ملکی محسوب می‌شود. این حفاظت شامل ممنوعیت دخالت غیرمجاز در مالکیت شخصی، مزاحمت‌ های مالکیتی، و هر گونه تخلف از حقوق مالکیت است.

در جایی که مالی میان دو نفر مشترک باشد و یکی از آنها آن مال را به شخص سوم واگذار کند، حق شفُعه به وجود می آید. در ادامه به شرح این مطلب و شرایط قانونی مربوط به آن می‌ پردازیم.

صفر تا صد نوشتن قولنامه موتور : یک اشتباه در نوشتن قولنامه موتور سیکلت می‌تواند ضرر قابل توجهی برای شما به همراه داشته باشد. برای اینکه از بروز اختلافات پس از نوشتن قولنامه جلوگیری کنید، نیاز است نسبت به اصول نوشتن قولنامه موتور تسلط داشته باشید.

ثبت شرکت صرافی : مطلبی را در ادامه آماده کرده ایم تا راهنمای کاملی از شرایط، مراحل، هزینه، مدارک و نحوه ثبت شرکت صرافی را ارائه نماییم. لطفا با ما همراه باشید. دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی ها

جرم‌ سوء استفاده‌ از سفید مهر یا سفید امضاء، موضوع‌ ماده‌ ۶۷۳ قانون‌ مجازات‌ اسلامی‌ است‌ که خیانت‌ در امانت‌ است‌ ، هر کس‌ از سفید مهر یا سفید امضایی‌ که‌ به‌ او سپرده‌ شده‌ است‌ یا به‌ هرطریق‌ بدست‌ آورده‌ سوء استفاده‌ نماید به‌ حبس‌ محکوم‌ می شود.

نگاه قانون به لایک و بازنشر مطالب مجرمانه در فضای مجازی : لایک یا تایید گفتار و رفتار مجرمانه در فضای مجازی جرم نیست.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران فرض فوت رئیس جمهور را پیش بینی کرده است

مراحل و شرایط دریافت گواهی وکالت تخصصی ، با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

متقاضیان تاسیس کلینیک ترک اعتیاد می توانند بر اساس نوع مرکزی که می خواهند تاسیس کنند ، با ارائه تقاضا نامه رسمی نسبت به اخذ مجوز از وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی اقدام نمایند .

طبق قانون، حمل و استفاده از اسپری فلفل و شوکر بدون مجوز جرم به شمار می‌رود و شش ماه تا دو سال حبس برای فرد به همراه دارد. در این مقاله برای شما در مورد مجازات استفاده از اسپری فلفل صحبت کرده و اطلاعات مهم را در مورد آن در اختیار شما قرار می‌دهیم.

شرایط دریافت مجوز تاسیس پمپ بنزین و پاسخ به تمامی سوالات شما : در ادامه با دلگرم همراه باشید.

در این مطلب از مجله دلگرم با ما همراه شوید تا آدرس و تلفن دفاتر خدمات الکترونیک قضایی (دفاتر ثبت ثنا) یزد را در اختیارتان قرار دهیم .

به مجموعه ای از اسناد و مدارکی که در دادگاه حقوقی و کیفری مورد استفاده قرار می گیرند، اوراق قضایی گفته می شود. شایان ذکر است که اوراق قضایی مجموعه ای از اظهارنامه ها، ابلاغیه ها و… می باشد.

صفر تا صد تاسیس نمایندگی بیمه | مدارک مورد نیاز جهت تاسیس دفتر بیمه : با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

یکی از پرسش های بسیاری از متقاضیانی که قصد تاسیس مهدکودک را دارند این می باشد که برای گرفتن مجوز مهدکودک چه مدارک و شرایطی لازم است ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

افراز ملک یک اصطلاح حقوقی است که به جدا کردن و تفکیک سهام مالکان مشاعی در یک ملک یا اموال غیر منقول مشاع گفته می شود.

وکالت کاری، وکالتی است که عموما برای کارهای اداری به شخصی داده می شود و اصلا ربطی به انجام کارهای موجود در حوزه ی دادگستری ندارد. وکالت کاری را می توانید به هر فردی واگذار کنید.

تفاوت چک کیفری و چک حقوقی در قوانین کشور ایران چیست؟ با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

در حال حاضر ، دریافت پروانه وکالت ، به این صورت است که متقاضی باید در آزمون های وکالت شرکت نموده و هفتاد درصد امتیاز یک درصد برتر آزمون را کسب نماید که این موضوع ، در تبصره 1 ماده 1 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت اصلاحی قید شده است .

در این مقاله، قصد داریم، بررسی کنیم که تعریف عقد منجز چیست و مفهوم عقد معلق در حقوق چه می باشد و تفاوت آن ها با یکدیگر، در چه مواردی است. چنانچه، پیرامون این موضوع، سوالاتی دارید، با ما همراه باشید.

بازسازی و تغییر نمای خارجی آپارتمان که شامل درب و پنجره‌ها نیز می‌شود، مستلزم دریافت مجوز از شهرداری است.

آزادی مشروط به این معناست که دادگاه فرد محکوم به حبس تعزیری که مدتی از مجازات وی باقی مانده را آزاد کند تا اگر ظرف مدت معینی مرتکب جرم نشود آزادی وی قطعی شود.

قسط بندی مهریه به این معنا است که براساس حکم دادگاه مرد مهریه زن را به صورت اقساط پرداخت کند که میزان قسط بعد از بررسی های لازم در مورد میزان توانایی مالی و درآمد مرد از سوی دادگاه تعیین می گردد.

سندتک برگ یکی از انواع سند ملکی است که مالکیت صاحب ملک را نشان می‌دهد. در گذشته سند املاک به صورت دفترچه‌ای بود ولی امروزه سند تک برگی ملک صادر می‌شود.
صفحه 1 از 36