دلگرم
امروز: شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۳ اوت ۲۰۲۲ میلادی
14 نکته برای شروع یک کار جدید
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
برای شروع یک کار جدید چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ مطمئناً می دانید که اولین تاثیر در مصاحبه شغلی اهمیت زیادی دارد، و احتمالاً هم این نکته را رعایت کرده اید، چون الان یک کار جدید دارید. اما آیا می دانستید در شروع کردن یک کار جدید هم اولین تاثیر...

نکاتی که برای شروع یک کار جدید باید رعایت کنید

شروع کار در محیطی جدید و در کنار افرادی که آن‌ها را نمی‌شناسید هیچ‌وقت راحت نیست. اگر فکر می‌کنید هماهنگ شدن‌تان با شغل جدیدی که پیدا کرده‌اید سخت است، بهتر است خود را برای سختی‌های بیشتر آماده کنید.

سختی‌هایی که قرار است پیشرفت‌تان را در شغل جدیدتان تضمین کنند. چالش‌های جدید، بخشی از شغل شما هستند. با این حال، راه‌های ساده‌ای هم برای مقابله با این سختی‌ها وجود دارند.

وب‌سایت دلگرم توصیه‌هایی برای کسانی که شغل جدیدی پیدا کرده‌اند دارد. این نکات می‌توانند سختی‌های یک شغل جدید را کم کنند.اگر می‌خواهید سختی‌های شغل جدیدتان را کمتر و در عین حال هم در شغل خود پیشرفت کنید. شاید بخواهید به توصیه‌های زیر توجه کنید.

به نکته‌های زیر توجه کنید و تجربه‌ی بهتری از شغل جدیدتان برای خود رقم بزنید:

1. با یکی از همکارهای‌تان نهار بخورید.

چند صحبت کوتاه در محل کارتان، و صد البته با افرادی که خودتان به‌درستی تشخیص‌شان داده‌اید، می‌تواند ذهن شما را نسبت به شغل جدید بهتر کند و دیدی متفاوت از محل کارتان به شما دهد.

2. روش کار رییس‌تان را پیدا کنید.

خیلی مهم است که در یک خط با رییس‌تان حرکت کنید. برای مثال، حتی در مواردی مثل صحبت با او، به این نکته توجه کنید که آیا او انتظار دارد تا به او ایمیل بزنید، یا اینکه مستقیما پیش او بروید. توجه به این نکات کوچک می‌تواند موفقیت آینده‌تان را تضمین کند.

3. برای خود در محل کار دوستی پیدا کنید.

بهتر است که این دوست به کارتان هم آشنا باشد. به دنبال کسی باشید که تمام بالا و پایین‌ها و گوشه و کنارهای محل کار شما را می‌داند. اغلب اوقات با آن‌ها صحبت کنید و از آن‌ها کمک بخواهید. آن‌ها می‌توانند در هر بخشی به شما کمک کنند.

4. محیط کار خودتان را بهتر بشناسید.

رفتارهای درست و غلط و بایدها و نبایدهای محل کارتان را یاد بگیرید. این موضوع می‌تواند شما را سریعا در محل کار جای دهد. همکاران‌تان هم به شما احترام بیشتری خواهند گذاشت.

5. مطمئن شوید می‌خواهید با چه کسی صحبت کنید.

قبل از اینکه با همکارهای خود به صحبت بنشینید، آن‌ها را بشناسید. درباره‌شان مقداری تحقیق و سپس سر صحبت را با آن‌ها باز کنید. این موضوع محیط راحت‌تری را در محل کار برای‌تان می‌سازد.

‌6. اخبار شرکتی که در آن کار می‌کنید را در رسانه‌ها دنبال کنید.

حتما به این موضوع که رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها از شرکت و محل کار شما چگونه صحبت می‌کنند آگاه باشید.درباره‌ی تاریخچه شرکت‌تان هم بدانید، تا بتوانید نحوه‌ی کاری آن را بهتر درک کنید.

‌7. به حرفه‌ای‌های صنعتی که در آن کار می‌کنید گوش کنید.

نظر افرادی که شغل‌هایی مثل شما دارند و به‌صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند مهم است. به‌طور کلی از صنعتی که در آن کار می‌کنید به خوبی آگاهی داشته باشید.

‌8. با کسانی که قبلا شغلی مثل شما داشته‌اند صحبت کنید.

خیلی عادی و دوستانه با کسانی که به شغل شما آشنایی دارند صحبت کنید و از آن‌ها درباره‌ی کار جدیدتان بپرسید. خیلی از اوقات، بهترین راه صحبت با کسی مثل شما است. آن‌ها می‌توانند کمک بزرگی به شما کنند.

‌‌9. در تخصص خود پیشرفت کنید.

به شغل‌تان بیرون از محیط کار هم فکر کنید و سعی کنید بیشتر درباره‌ی آن یاد بگیرید. هزاران وب‌سایت وجود دارند که می‌توانند به شما اطلاعات بیشتری درباره‌ی کار و تخصص شما بدهند. حتی اگر می‌توانید به چند کلاس هم بروید. کلاس‌هایی که مرتبط با تخصص شما هستند و می‌توانند به پیشرفت شما کمک کنند.

‌10. دیدگاهی مثبت داشته باشید.

افراد خوشبین همیشه تاثیر بهتری روی دیگران می گذارند. کسانیکه برای کار و مسئولیت ها و مشکلات جدیدشان دیدگاهی مثبت دارند و خوشبین هستند، مطمئناً بیشتر مورد پسند عموم قرار می گیرند. وقتی با افراد جدید یا همکارانتان برخورد می کنید، همیشه لبخند بزنید. از گله و شکایت درمورد چیزی بپرهیزید . طی چند هفته اول از غیبت کردن های همکارانتان درمورد محل کار، خود را دور کنید.

11. اهمیت تاثیر خوب.

اگر از آن دسته افراد باشید که زود به زود کارشان را عوض می کنند، ممکن است بپرسید چه اهمیتی دارد که دیگر تاثیر خوبی روی بقیه بگذارید. بااینکه اینکار فقط یکراه حل کوتاه مدت برای شماست اما هنوز هم می تواند روی روند و زندگی شغلی شما تاثیرگذار باشد.

یک تاثیر خوب روی رئیس می تواند به شما کمک کند خیلی زود در کارتان پیشرفت کنید و ترفیع بگیرید. علاوه بر این با شروع کردن یک کار جدید می توانید ارتباطات اجتماعی دراز مدتی در زمینه کاری برای خودتان درست کنید.

12. نکات اضافه برای ساده کردن شروع کار جدید.

  • قبل از شروع کار جدید وقت بگذارید و کمی درمورد شرکت مورد نظرتان تحقیق کنید. ببینید چه کارهایی میتوانید درمورد کارفرمای جدیدتان انجام دهید تا نظر مثبت او را به خودتان جلب کنید. ببینید کسی را پیدا می کنید که بعضی از این همکاران جدیدتان را بشناسد و از او بخواهید قبل از روز اول کارتان، شما را به او معرفی کند.
  • درمورد لباسی که قرار است در هفته اول کار تنتان کنید خوب فکر کنید. یادتان باشد برای شروع باید معقول ترین و بهترین لباستان را تنتان کنید و بعد کم کم لباسهای راحت تری بپوشید. اگر باید لباس بخرید یا چند دست از لباس های قدیمیتان را مرتب کرده و بپوشی، حتماً قبل از روز اول اقدام کنید.
  • راه های خانه تا شرکت را خوب بررسی کنید و کوتاهترین آنها را پیدا کنید. مطمئناً دوست ندارید روز اول کار دیر برسید

13. داوطلب شوید

در چند هفته اول هر کار مطمئناً کارفرمایتان کار سبک تری نسبت به بقیه همکارانتان به شما محول می کند. بااینکه انتظار نمی رود خیلی زود پیشرفت کنید اما رئیستان انتظار دارد وقتی برای انجام کار بیشتر آمادگی پیدا کردید خودتان اعلام کنید.

از آن چند هفته کار سبک استفاده کنید و خیلی خوب روی کارتان تمرکز کنید و هر کاری که به شما محول می شود را با دقت و درستی انجام دهید و سعی کنید در کارتان وارد شوید. و خودتان به ناظر شرکت بگویید که آمادگی مار بیشتر یا یک مسئولیت جدید را دارید.

هرچه زودتر بتوانید برای انجام کار سنگین تر آماده شوید، تاثیر بهتری هم روی رئیس و همکارانتان میگذارید. حتی می توانید برای انجام برخی پروژه های خاص داوطلب شوید—اما یادتان باشد فقط زمانی اینکار را بکنید که مطمئنید با وجود وظائف خودتان از عهده آن برمی آیید.

14. برنامه ریزی کنید.

داشتن یک برنامه باعث می شود خوب کارهایتان را کنترل کنید و در همان چند هفته اول به اهدافتان برسید. برنامه شما باید شامل همه چیزهایی که باید یاد بگیرید بشود، و همچنین چند هدف برای خودتان که به شما انگیزه دهد. اهدافتان و مهارت هایی که باید یاد بگیرید را به ترتیب اهمیت اولویت بندی کنید.

یادتان باشد نکته این است که برای خودتان چالش ایجاد کنید تا برایتان ایجاد انگیزه شود اما نه آنقدر که کلاً از کار کردن دلسرد شوید.کار قشنگی که می توانید بکنید این است که اهدافتان—و همچنین پیشرفتتان—را به اطلاع رئیستان برسانید. بااینکه ممکن است تصور کنید این کارتان خودنمایی باشد، اما برای رئیستان نشانه جاه طلبی و نظم شماست.

همچنین بخوانید:

یک مدیر خوب باید چگونه باشد

۱۵ توصیه برای اینکه یک رئیس خوب باشیم!

چگونه حسابدار خوب و مدیری توانا باشیم؟

یک مدیر هوشمند چگونه شاخ بحران را می‌شکند؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • mardoman.net
  • digikala.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است