مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
همه چیز راجع به شیطان پرستی در ایران + تصاویر
133
زمان مطالعه: 9 دقیقه
شیطان و شیطان پرستی در ایران-نزدیک 70 فرقه شیطان پرستی در کشور فعال هستند که به صورن برنامه ریزی شده و هدفمند در حال جذب نیرو هستند.

شیطان و شیطان پرستی در ایران

مقدمه ای راجع به شیطان پرستی

نزدیک 70 فرقه شیطان پرستی در کشور فعال هستند که به صورن برنامه ریزی شده و هدفمند در حال جذب نیرو هستند.
در همین حال آشنایی با ظاهر این افراد در داخل کشور و مفهوم پوشش و علائم آنها می تواند در شناسایی و برخورد با آنها موثر باشد.
ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از جوانان از روی ناآگاهی از این پوشش وعلائم استفاده می کنند که بیان این گونه مطالب ضمن اینکه می تواند برای آنها روشنگر باشد، نباید باعث سوء ظن نادرست به جوانان شود.

شیطان پرستی در ایران

نشانه هایی از افراد شیطان پرست:

انگشتر‌های خاص تیغ دار، دستبندهای عجیب، گردنبندهای اسکلتی با موهای بلند یا سر طاس، نشانه‌های ویژه گروههای همسو با شیطان پرستی است که حضور افرادی با چنین ظاهری هر چند انگشت شمار اما هشدار دهنده است.

شیطان پرستی جدید به خدایی اعتقاد ندارد و شیطان را تنها نوعی کهن نماد ( archetype ) می داند و انسانها را تنها در برابر خود مسئول میداند و این نوع شیطان پرستی اعتقاد دارد که انسان به تنهایی می تواند راه درست و غلط را تشخیص دهد به همین دلیل هم این اعتقاد بیشتر به عنوان یک اعتقاد فلسفی شناخته می شود.

شیطان پرستی در ایران

ازدیگر نشانه های شیطان پرستی

از دیگر نشانه های این افراد مدل موهای عجیب و غریب شان است اکثرا ابروهایشان را می تراشند یا به سمت بالا طراحی می کنند، رنگ آرایششان اغلب مشکی، بنفش و قرمز تند است، پوست بدنشان را با اشکالی مانند جمجمه، صورتک‌های شیطانی و سمبل‌ها خالکوبی می‌کنند، لباس‌هایشان از جنس جیر و چرم و اکثرا به رنگ مشکی و قرمز می‌باشد، چکمه‌های چرمی ساق بلند که اغلب با فلز تزئین شده است می‌پوشند.

افراد وابسته به این فرقه مانند فراماسون‌ها از برخی علائم و نمادهای رفتاری نیز برای ابراز همراهی با این فرقه استفاده می‌کنند. یکی از این علائم دست شیطان (یا کرنوتی در ایتالیایی) به معنی حکومت شیطان است.

این علامت جهانی از سوی سیاستمداران، افراد مشهور و گروه‌های «هوی متال»، برای اظهار وفاداری به نیروهای شیطانی به کار می‌رود و علامت بصری به معنای «سلام شیطان» است.

شیطان پرستی در ایران

شیطان پرستی در ایران

شیطان پرستی جدید نیز مانند برخی فرقه های دیگر، کم و بیش در جامعه نفوذ کرده و جسته و گریخته رفتارها، چهره ها، کتاب ها و علائمی در این موضوعات مشاهده می کنیم.یک گروه تحقیقاتی، نسبت به گسترش شیطان پرستی در جامعه هشدار داده که اکنون بیش از 70 فرقه شیطان پرستی در کشور فعال هستند.

و نیز کارشناسان فرهنگی با اشاره به پوشش و مدلهای جدید موی برخی از دختران و پسران، از گسترش شیطان پرستی ابراز نگرانی کرده اند و هشدار داده اند: این جریان ضد فرهنگی که از دهه 70 وارد کشور شد .

در سایه غفلت مسئولان، به سرعت در غالب شبکه‌های زیرزمینی در تهران، برخی شهرستانها و مراکز استانها ریشه دوانیده است.در تحقیقات مستندی که به تازگی بیان شده و در اختیار مسئولان قرار گرفته است، لباسهای گشاد، رنگی جلف، انگشترهای تیغ‌دار، دستبندهای عجیب، گردنبندهای اسکلتی با موهای بلند یا سر طاس، به عنوان نشانه‌های ویژه گروههای همسو با شیطان پرستی بیان شده است.

شیطان پرستی در ایران

نمادهای شیطان پرستی

صلیب وارونه، عدد666(عدد مخصوص شیطان که از سال های پیش تاکنون این عدد با اشکال مختلف بر روی دیوار شهرهای بزرگ کشور مشاهده شده)، صلیب شکسته یا چرخ خورشید، چشمی در حال نگاه به همه جا( این علامت در پیشگویی، جادوگری، نفرین گری و کنترل های مخصوص جادوگری استفاده می شود)، ضد عدالت (تبر وارونه)، سربز، هرج و مرج که به معنای از بین بردن تمام قوانین است و دلالت بر این امر دارد که « هرچه تخریب کننده است، تو انجام بده» و هم چنین علامت دست شیطان، از نمادهای اصلی شیطان پرستی هستند.

شیطان پرستی در ایران

این اعتقاد شیطان پرستی دارای شاخه های متعددی است اما می توان گفت جز یکی دو نوع آن همگی دارای اصول زیر می باشند:

Atheism - : خدایی در شیطان پرستی وجود ندارد.

Not dualistic - : روح و جسم غیرقابل دیدن هستند و هیچ جنگی بین عالم خیر و شر وجود ندارد.

Autodeists - : خود پرستی ، خدایی جز خود انسان وجود ندارد و هر انسانی خود یک خداست.

Materialistic - : اعتقاد به اصالت ماده

 • وابسته به راه چپ بودن در برابر راه راست که راه خدایی است.
 • ضد مذهب بودن خصوصا مذاهبی که اعتقاد به زندگی پس از مرگ دارند.
 • عدم پرستش شیطان زیرا شیطان جسم نیست و وجود خارجی ندارد
 • اعتقاد به استفاده از لذت در حد اعلای آن زیرا تمام خوشی دنیایی است و این خوشی ها خصوصا لذات جنسی پتانسیل لازم را برای کارهای روزانه آماده می کنند و به هر شکلی انجام آنها لازم و ضروری است.
 • در بررسی نمادهای متعلق به شیطان‌پرستی خط بسیار روشنی از ارتباط صهیونیسم و شیطانیسم به وضوح قابل مشاهده است .

شیطان پرستی در ایران

در ذیل برخی از نمادها كه به عنوان نگین انگشتر ، ‌گردنبند ، تصاویر بر روی دست‌بندها، پیراهن ، شلوار ، كفش ،‌ ادكلن ، ساعت و ... درج شده و از جمله به ایران اسلامی نیز راه یافته است ، مورد بررسی و معرفی قرار می‌گیرد :

نمادهای شیطان پرستی

نمادهای شیطان پرستی

اگر نوشته وسط نماد یعنی (Satanism) به معنای شیطان‌گرایی به همراه دایره حذف كنیم ، آن وقت یك ستاره پنج‌ضلعی بر جای می‌ماند كه همان نشانه ستاره صبح یا پنتاگرام (pentagram) باقی می‌ماند .

نمادهای شیطان پرستی

این سمبل نیز همان پنتاگرام است ، با فرق اینكه انواع آن گاه پنج‌ضلعی وارونه (snvertedpentagram ) یا دیو (Buphomet ) و به شكل در میان نمادهای شیطان‌پرستان به چشم می‌خورد .

برخی از شیطان‌گرایان محدوده جغرافیایی « تحت سلطه » این نماد و در واقع منطقه نفوذ شیطان‌گرایی را در نقشه ذیل توصیف می‌نمایند . (محدوده در ایسلند و اروپا)

نمادهای شیطان پرستی

درمیان پنتاگرا‌های قبلی تصویر سر یك بز تعبیه شده است كه اقدامی ضد مسیحی ، ‌به این معناست كه مسیحیان معتقدند كه مسیح همچون یك بره برای نجات ایشان قربانی شده است و با توجه به اینكه ایشان بز را نماد شیطان و در برابر بره می‌دانند این آرم را انتخاب كرده‌اند.

نمادهای شیطان پرستی

666:یك سمبل با عنوان « شماره تلفن شیطان » توسط گروه‌های هوی متال وارد ایران اسلامی شده اما در حقیقت علامت انسان و نشانه جانور در میان شیطان‌پرستان تلقی می‌شود و براساس مكاشافات 13:18 « ... پس هر كس حكمت دارد عدد وحش را بشمارد ،زیرا كه عدد انسان است و عددش 666 است . » از سال‌ها پیش تاكنون این عدد با اشكال مختلف بر روی دیوارهای شهرهای بزرگ كشور مشاهده می‌شد .

نمادهای شیطان پرستی

صلیب وارونه (upside down cross ) : این نماد و حكایت از « وارونه شدن مسیحیت دارد » و عمدتا استهزا و سخره گرفتن این دین است.صلیب وارونه در گردن بندهای بسیاری مشاهده شده و خواننده‌های راك انواع مختلف آنرا به همراه دارند.

نمادهای شیطان پرستی

نماد صلیب شكسته یا چرخ خورشید (swastika or sun wheelc):چرخ خورشید یك نماد باستانی است كه در برخی فرهنگ‌های دینی همچون كتیبه‌های بر جای مانده از بودایی‌ها و مقبره‌های سلتی و یونانی دیده شده‌است .

لازم به توضیح است این علامت سال‌ها بعد توسط هیتلر به كار رفت ،‌ لكن برخی با هدف به سخره گرفتن مسیحیت این سمبل را وارد شیطان‌پرستی كردند .


نمادهای شیطان پرستی

چشمی در حال نگاه به همه جا (All seeing Eye) : چشم در برخی نمادهای روشنفكری نیز به كار می‌رود . اما شیطان‌پرستی اعتقاد دارند چشم در بالای هرم « ‌چشم شیطان » است و « بر همه جا نظارت و اشراف دارد » .این علامت در پیشگویی،‌ جادوگری، نفرین‌گری و كنترل‌های مخصوص جادوگری مورد استفاده قرار می‌گیرد .گفتنی است این نماد بر روی دلار آمریكایی به كار رفته است .

نمادهای شیطان پرستی

این نمادها به انگلیسی (Ankh) انشاء‌می‌شود و سمبل شهوت‌رانی و باروری است .این نمادها به معنای روح شهوت زنان نیز تعبیر می‌شود . امروزه نماد “ فمنیسم “ در واقع یك نماد برداشت شده دقیقا از سمبل‌های شیطانی است .پرچم رژیم صهیونیستی : قابل توجه جدی است كه رژیم صهیونیستی علاوه بر حمایت‌های آشكار و پنهان ،حتی از قرار گرفتن نماد رسمی كشور نامشروعش در كانون علائم شیطان‌گرایان نیز پرهیز ندارد .

نمادهای شیطان پرستی

ضد عدالت (Anti justice) : با توجه به اینكه تبر رو به بالا نماد عدالت در روم باستان به شمار می آمده است شیطان‌پرستان تبر رو به پایین را با عنوان نماد ضد عدالت در راه پیمودن مسیر تاریك انتخاب كرده‌اند.همچنین گفتنی است كه فمنیست‌ها از دو تبر رو به بالا به معنی مادر‌سالاری باستانی استفاده می‌نمودند.

نمادهای شیطان پرستی

سر بز (Goat Head) : بز شاخدار ، ‌بز مندس mendes (همان ba"al بعل خدای باروی مصر باستان) ، ‌بافومت ، خدای جادو ، scapegoat (بز طلیعه یا قربانی) این یكی از راه‌های شیطان‌پرستان برای مسخره كردن مسیح است زیرا گفته می‌شود كه مسیح مانند بره‌‌ای برای گناهان بشر كشته شد . همانطور كه در توضیح نمادهای اول اشاره شد ،‌این نماد تصویر كاملی است از بز قرار گرفته در نماد پنتاگرام .

شیطان پرستی در ایران

در اخر

از آنجا که دامنه فعالیت این گروه های منحرف و مرید شیطان در جامعه رو به گسترش است و بستر آن نیز در شهرهای بزرگ فراهم شده و برخی از جوانان جهت جبران محدودیت ها و عقده های بیمارگونه خود و ارضای نیازها و امیال جنسی ، خواسته و یا ناخواسته جذب این گروه ها می شوند، خانواده ها باید نظارت بیشتری بر رفت و آمد نوجوانان و جوانان خود داشته باشند، که خدای ناکرده آنان جذب این گروه ها نشوند و در منجلابی نیفتند که دیگر نمی توانند از آن بیرون آیند.

امیداست رسانه ها، صدا و سیما، مطبوعات، مردم و خصوصاً جوانان ما با هوشیاری هرچه بیشتر، با دوری از سیل تبلیغات شیطانی غرب، مسلح شدن به سلاح ایمان و اخلاق و با ابزارهای مناسب به مقابله با دشمنان انسانیت و دین برخیزند.این حکایت تأسف بار، حرکت انحرافی و خرافی است که مبارزه و اصلاح بیش از پیش مسئولان و متولیان امور فرهنگی جامعه را می‌طلبد..

شیطان پرستی در ایران

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

تصاویری از شیطان پرستی

شیطان پرستی در ایران

ویدئو های مربوط به شیطان پرستی

شیطان پرستی در ایران

گرد آوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (133 رای)  
 • منبع
 • گردآوری شده ی دلگرم
  قرآن آنلاین
  ۳۰ دیدگاه

  درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

  ه | ۳ سال پیش
  خدا ابلیس رو بخاطر ماها از بهشت روند و حالا ما داریم چی کار میکنیم؟
  هر چی بیشتر ازش سر در میارم ازش بدتر متنفر میشم
  2
  9
  باران | ۳ سال پیش
  وایییی شیطان پرستی اخرحماقته بیچارهادلشون به چی خوشه شیطان خودشم اول یکی ازقوانینش روبانام خداشروع کرده
  2
  7
  حمید | ۳ سال پیش
  چقدر بی سوادید شما،حرف هاتون بیشتر شبیه حرف های خاله زنک بازی و از روی نادانیه،نه یک تحقیق درست و جامع...
  5
  12
  mohsen | ۳ سال پیش
  نصف مطالبی که نوشتی اشتباه بود یکم تحقیق کن بعد بنویس ما علامتی به نام خورشید شکسته نداریم اون علامت چلیپاست که در ایران باستان استفاده میشد نه یونان ما داریم .
  3
  13
  Alissa | ۴ سال پیش
  من باید نکته رو جا بندازم که لطفا خواهشا جان هر کی که دوس دارین بدون شناخت از راک و متال و بندهای معروفشون انگ شیطان پرستی رو به این سبک نزنین(کلی میگم ن تنها شما)
  من خودم به شدت متالهدم(طرفدار سبک متال)و با این سبک به خوبی اشنایی دارم و حاضرم قسم بخورم که ۹۹ درصد بندهای متال معروف در دنیا شیطان پرست نیسن شما یه مدرک یا مشخصات یه اهنگ ازشون بیار که گاد رو دیس کرده باشن اونوقت من میگم اره حق با شماس!
  و در ضمن این میکاپ ها و نمادها و گریم های راک و متال مختص این سبکه اصلا هم ربطی ب دین و ایمانشون ندارهههه
  مدرکش هم بند بلک ویل برایدز هسن ک با این گریم ها گردنبند صلیب درست میندازن نه برعکس!
  امیدوارم این فرهنگ سازی بشه چون واقعا خنده داره
  6
  14
  ارماندل | ۴ سال پیش
  بعل خدای مردم میان رودان بوده نه مصر یکم سواد یکم اطلاعات صحیح
  2
  2
  آرتاس گریموری | ۴ سال پیش
  مطالبی خوبی هست ولی لطفا شیاطین رابا شیطان پرستان مقایسه و هم تراز قرار ندهید چون نسل های اصیل شیاطین با شیطان پرستان می جنگند
  1
  0
  ali | ۴ سال پیش
  سلام از شما به خاطر ای تصاویر ونکات جالبتان نهایت تشکر را دارم امید وارم که هر چه زود تر به خواست خداوند تبارک و تعالی ریشه ی این ایین احمقانه و زشت نابود گردد به نظرم نام خداوند تبارک و تعالی و یکتای تمامی اسمان ها و زمین زیباترین و نیکو ترین نام است از خداوند تبارک به خاطر تمامی نعمت هایی که به من و شما عطا فرموده است نهایت تشکر وسپاسگزاری را دارم ممنون مرسی خدانگهدارتان باشد.
  1
  8
  رضا | ۴ سال پیش
  خرافه پرستی و شیطان پرستی

  ۹۷ به این دلیل است که کافرترین و منکرترین انسانها نسبت به امور ماورای طبیعی را به ناگاه موجوداتی شدیدا خرافاتی می یابیم که مثلا سر از محافل جن گیری و احضار روح و انرژی درمانی و امثالهم در می آورند.

  ۹۸ و اینگونه است که انسان متکبر و کافر عصر جدید که خدایش تکنولوژی است به انواع خرافات حیرت آور مبتلا شده است که این خرافات را جایگزین دین نموده است.

  ۹۹ امروزه غایت همه انواع خرافات مدرن، به شیطان پرستی رسیده است و این حق است. چرا که منشأ همه خرافات شیطان است و این عذاب انکار دین خداست که انسان دشمن خودش را بپرستد.

  ۱۰۰ امروزه نهضت شیطان پرستی که همان مکتب خود دیوانه سازی است که علنا و عمدا عقل و اخلاق را انکار می کند عذاب انکار دین خدا و عدم اطاعت از رسولان است. شیطان پرستی مذهب یا مکتب نیست بلکه غایت عذاب است که گاه به خودکشی و آدم خواری می انجامد که در دوران ما به وفور رخ می نماید. و این غایت تسخیر شدگی انسان بواسطه شیطان است.

  از کتاب نامه های عرفانی استاد علی اکبر خانجانی ص100
  1
  2
  سحر | ۴ سال پیش
  هر ادمی که عقلشو به کار بندازه میتونه بفهمه که چه راهی براش خوشبختی و آرامش داره .هیچ آدم عاقلی از فحشا و *** و قتل و تجاوز و ...که شیطان پرستا میکنن خوشش نمیاد چون هرچقدر هم تو *** غرق شن هیچوقت آرامش و خوشبختی رو درک نمیکنن
  0
  6
  س | ۴ سال پیش
  شيطان پرستا چون خدا رو نشناختن رفتن سمت شيطان (دشمنشون)ديووان
  گي اينا شاخ و دم داره
  0
  5
  لیلا | ۵ سال پیش
  برای همه تون و کلا برای جامعه متاسفم که درگیر این دری وری ها هستید و وقت باارزشتونو به خوندن مطالبی میگذرونید که یه آدم نا آگاه به اشتراک گذاشته.آدمی که بیماری روانی یه عده ای رو به بیش از نیمی از دنیا و مخصوصا آمریکا داره ربط میده و میگه شیطان پرستی تبلیغات غربه!!!
  مسلما من نمیگم شیطون پرستی خوبه اما
  مطمین باشین این دست آدمها(صاحبان این جور وبلاگها) قصد و قرض اقتصادی دارن و یه جایی تو دم و دستگاه دستشون بنده و با این مطالب پیش پا افتاده به هدفهای ( به وامهای)چند میلیاردیشون میرسن. از نزدیک دیدم که میگم.
  4
  3
  ناشناس | ۵ سال پیش
  همه اینهادیوانه وکمبوددارن
  1
  3
  nabi | ۵ سال پیش
  سلاه دوستان عزیز.
  در جواب پاسخ دوستی که از عبارت دلار ترفداری کردند.
  در دلار عبارت ( IN GOD WE TRUST ) به معنی ما به خدا اعتقاد داریم نوشته شده است که ممکن است ما را قدری سردر گم و دچار پارادوکس گرداند ولی در *** این عبارت برای اولین بار در سال 1957 و در اوج کشمکش های جنگ سرد با شوروی بر روی دلار نقش بست چراکه شوروی عملا کمونیسم و بی دینی را ترویج می نمود و آمریکا برای جلب نظر کشور های مسیحی و عموما دین مدار دست به این اقدام زد.

  سوای تمامی دلایل مذکور چه دلیلی دارد که یک کشور بر روی اسکناس خود عبارت ما به خدا اعتقاد داریم را قرار دهد مگر دیگر کشور ها که چنین کاری نکرده اند به خدا اعتقاد ندارند! در واقع می بایست این اقدام سردمداران امریکایی را نوعی وانمود سازی دانست. شبیه فرد دروغ گویی که تکه کلامش “من از دروغ بدم می آید” است.
  *** جو *** طلب باشید.
  1
  3
  nabi | ۵ سال پیش
  سلام دوست عزیز این سایت مصاف است که هم کانال دارن و ااینستاگرامmasa
  f.ir/
  0
  3
  شیوا | ۵ سال پیش
  سلام خسته نباشید
  کاش ی کانال با همین موضوع جهت اطلاع رسانی جوانان کشورمون راه اندازی میشد.چون متاسفانه کشورمون در زمینه تبلیغات دینی بسیارضعیف است.
  2
  3
  shilla | ۵ سال پیش
  نماد فمینیسم نماد ونووس هست. لطفا اطلاعات درست و غلط رو در هم نکنید تا افکار خودتون رو غالب کنید.
  3
  0
  احسان | ۶ سال پیش
  همانطور که تک چشم را به آمریکا و دلار آمریکا منصوب میکنید...این را هم بگویید که تنها پول دنیا که نام خدا و تمسک به خدا بر روی آن چاپ شده است هم دلار است...میگید نه برید حاشیه دلار را ببینید
  3
  3
  پاسخ ها:
  nabi | ۵ سال پیش
  سلاه دوست عزیز.
  در جواب پاسخ شما
  در دلار عبارت ( IN GOD WE TRUST ) به معنی ما به خدا اعتقاد داریم نوشته شده است که ممکن است ما را قدری سردر گم و دچار پارادوکس گرداند ولی در *** این عبارت برای اولین بار در سال 1957 و در اوج کشمکش های جنگ سرد با شوروی بر روی دلار نقش بست چراکه شوروی عملا کمونیسم و بی دینی را ترویج می نمود و آمریکا برای جلب نظر کشور های مسیحی و عموما دین مدار دست به این اقدام زد.

  سوای تمامی دلایل مذکور چه دلیلی دارد که یک کشور بر روی اسکناس خود عبارت ما به خدا اعتقاد داریم را قرار دهد مگر دیگر کشور ها که چنین کاری نکرده اند به خدا اعتقاد ندارند! در واقع می بایست این اقدام سردمداران امریکایی را نوعی وانمود سازی دانست. شبیه فرد دروغ گویی که تکه کلامش “من از دروغ بدم می آید” است.
  *** جو *** طلب باشید.
  1
  2
  سعود | ۶ سال پیش
  با سلام
  من میگم آخه بدبختا اگه خدا رو نمی شناسین حالا چرا میاین به این شیطان می پیوندین از اسمش بفهمین چقد بده حالا تا خورشو دیدین
  می بینید نام خدا چقد زیباست
  1
  6
  رامبد | ۶ سال پیش
  از بابت اطلاعات خوبتون متشکرم.اونایی که مخالفن یا خودشون شیطان پرستن یا با شیطان پرست ها در ارتبازن که نمیتونن *** را قبول کنن
  0
  4
  فردین | ۶ سال پیش
  خسته نباشید.چرادرایر
  ان ازاین علامت های شیطانی استفاده می کنند.مثال داخل ساختمان ها. خیابان ها. در اکثر شهرها دارن مردم رابه شیطان پرستی دعوت می کند.وآن را به صورت آشکار ترویج می دهند.چه نهادی باید جلوی اینهارابگیرد.مم
  نون از دلگرم
  2
  2
  ابوذز | ۶ سال پیش
  ممنون از آکاهی رسانیتون خدا خیرتون بده ،اگر امکان داره گالری تعداد کامل آرمهای شیطان پرستی وهم جنس بازی رو برام ایمیل کنیم تا به دوستانمون اطلاع بدیم .موفق وپیروز باشید انشااله
  0
  2
  علی | ۶ سال پیش
  سلام به همه می خواستم بگم بیایم خودمون رو خیلی درگیر نمادها نکنیم چیزی که مهم تفکر فراماسونری یه کم باید مطالعه مون بیشتر کنیم و دچار هیجان نشیم
  0
  0
  تینا | ۶ سال پیش
  ممنون بابت اطلاع رسانیتون دارم یه وبلاگ میسازم در مورد عرفان های کاذب اگه ممکنه بهم کمک کنین چون میدونم همه منابع معتبر نیست. ممنون از دلگرم
  0
  0
  شکوفه | ۶ سال پیش
  سلام خسته نباشید . بابت اطلاعاتتون ممنونم ولی کاش مسئله رو باز تر کنید تا بهتر بتونیم با بقیه در این مورد بحث کنیم
  0
  0
  نیما | ۶ سال پیش
  من یک سوال از محضرتون دارم اینکه بانک قوامین جرا شبیه حرم است اگه توجه کنید بالای بانک شبیه حرم است چرا بادانستن این موضوع سران بانک این علائم راانتخاب کردن؟
  0
  1
  حسام | ۶ سال پیش
  خیلی خوب و کامل بود ممنون از مجله ی خوبتون
  0
  0
  یلدا | ۶ سال پیش
  دستتون درد نکنه عالی بود.
  0
  0
  فاطیما | ۶ سال پیش
  فقط میشه از نماد فمنیسم بیشتر بگید آخه
  من نماد فمنیسم رو خیلی جاها دیدم روی مداد ها خودکارها دسته کلیدها
  فکر نمیکنم شیطان پرستی باشه البته اون نمادی که من دیدم یکم فرق داشت ولی خیلی مثل این بود
  0
  1