دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۱ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
بیوگرافی و زندگی خصوصی ماندانا سوری + جزئیات بیماری
4
زمان مطالعه: 7 دقیقه
ماندانا سوری بازیگر تئاتر و تلویزیون کشورمان که با سریال قهوه تلخ مهران مدیری در نقش قیصر السلطنه به شهرت رسید درگیر بیماری سختی شده که زندگی این بازیگر را تحت الشعاع قرار داده است. برای اطلاعات بیشتر از زندگی و جزئیات بیماری این بازیگر خوب کشور با…

بیوگرافی ماندانا سوری

ماندانا سوری متولد 6 شهریور 1364 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علمی و کاربردی تهران می باشد با تئاتر فعالیت خود را شروع کرد و با قهوه تلخ به اوج شهرت رسیید

اینستاگرام ماندانا سوری

https://www.instagram.com/mandanasourii/

ازدواج و طلاق ماندانا سوری

ماندانا سوری، در سال 97 اعلام کرد عاشق شده و بزودی ازدواج می کند، بعد از ازدواج و حاملگی، بخاطر بیماری فرزندشان سقط و این زندگی در نهایت به طلاق ختم شد.

کلاس های بازیگری ماندانا سوری

ماندانا سوری، در سال 1383 وقتی 19 ساله بود وارد کلاس های بازیگری حمید سمندریان شد و تحلیل شخصیت بازیگری را زیر نظر او گذارند و فن و بیان را از میکائیل شهرستانی آموخت.

شروع فعالیت ماندانا سوری

از سال 83 تا 87 بصورت جدی در تئاتر کار می کرد که ثمره آن دو جایزه اول بازیگری شد تا این که توسط همین تئاتر ها برای بازی در سریال مرد دو هزار چهره در سال 88 انتخاب شد.

شهرت ماندانا سوری

در سال 1389 با سریال شبکه خانگی قهوه تلخ مهران مدیری در نقش قیصر السلطنه همسر بابا اتی بسیار خوش درخشید و به شهرت زیادی دست یافت.

او در این سالها تقریبا در اغلب سریال های مدیری حضور داشت.

بیوگرافی ماندانا سوری

بیماری (MS) ماندانا سوری

در هفته اول بازی در سریال قهوه تلخ بود که متوجه بیماری ام اس (MS) شد و حالا سالهاست درگیر این بیماری بوده تا جایی که توان حرکت عاملی برای کم کاری وی شده است.

کمک های مهران مدیری به ماندانا سوری

ماندانا سوری، می گوید در زمان حضور خود در قهوه تلخ هزینه آمپول های خود که هفتگی 500 هزار تومان بود آقای مهران مدیری پرداخت هزینه ها را تقبل می کرد.

وضعیت وخیم ماندانا سوری

ماندانا سوری در سال 97 از هزینه دو میلیون تومان در هفته برای تهیه آمپول آونکس بیماری ام اس خبر داد که حالا به نظر می رسد این وضعیت بدتر شده است.

پوریا ذوالفقاری روزنامه نگار سینمایی در این رابطه خبر داد :

همکلاس سابق من و بازیگری که زمانی خنده به لب های مان آورد، حالا دارد توان حرکت را از دست می دهد و تهیه داروهای ام اس برایش روز به روز دشوارتر می شود

این را می نویسم که در روزهای بعد اگر خدای نکرده خبرهای بدتری رسید، کسی با ادعای بی خبری از وخامت حال او وجدان معذبش را آرام نکند.

برای کمک به ماندانا سوری همین حالا هم دیر است.

بیوگرافی و زندگی خصوصی ماندانا سوری + جزئیات بیماری

کمک به خانم سوری

این بازیگر که سال ها خنده به لبان ما آورده حالا بخاطر وضعیت جسمانی خود نیاز به کمک و یاری دارد، در صورت تمایل می توانید کمک مالی خود را به شماره کارت شخصی ایشان واریز کنید.

شماره کارت : 5022291074870120

بنام : ماندانا سوری

این شماره کارت به نام این بازیگر بوده و در گفتگوی ایشان با تی وی پلاس اعلام شده است.

تدریس بازیگری ماندانا سوری

خانم سوری در چند سال اخیر کنار بازیگری تئاتر و تلویزیون چندین ورکشاپ به شرط بازی را نیز برگزار کرده و تجربه قبلی تدریس این رشته را هم دارد.

حامی حیوانات

این بازیگر یکی از حامیان اصلی حیوانات بخصوص گربه ها است که در جمع آوری گربه های بی سرپناه و درمان آنها در سکوت خبری تلاش های زیادی کرده است

خوانندگی ماندانا سوری

در حوزه موسیقی نیز تجربه فعالیت دارد و برای جمع بانوان می خواند، از الگوهای بازیگر به مهران مدیری، میکائل شهرستانی و خانم فاطمه معتمدآریا اشاره می کند

ماجرای مرگ حنا

حنا نام گربه این بازیگر می باشد که آبان 96 بخاطر سقوط از ساختمان روی یک ماشین تلف شد.

اما سوای وابستگی به این گربه، شکایت صاحب ماشین از خانم سوری و گرفتن جریمه 7 میلیونی از وی بخاطر آسیب سقوط گربه به ماشین از فشار روحی برای این بازیگر بود

زندگی شخصی ماندانا سوری

مدتی شایعه شده بود خانم ماندانا سوری با رامبد جوان ازدواج کرده است که بعدا مشخص شد آن شخص ماندانا روحی بوده و یک تشابه اسمی است.

مدتی نیز شابعه ازدواج ایشان با رضا یزدانی خواننده منتشر شد که صحت نداشت.

300 میلیون تومان برای کمک به بازیگر «قهوه تلخ» جمع شد

پوریا ذوالفقاری، منتقد سینما که پیگیر بیماری ام‌اس ماندانا سوری، بازیگر سینما و تئاتر بود، در صفحه اینستاگرامش از آخرین وضعیت کمک‌های نقدی که از سمت مردم و هنرمندان جمع‌آوری شد توضیحاتی ارائه داد:

"اول: دست تک تک تان را می‌بوسم. از سینماگرانی که علاوه بر کمک رسانی پیگیر و نگران حال همکارشان شدند تا عمومی دوستانی که پای کار آمدند و مبالغی کمک کردند که در زندگی شخصی شان هم رقم قابل توجهی بود؛ و حکم قطره‌هایی را پیدا کرد که دریا می‌سازند.

دوم: در نخستین پست مرتبط با این اتفاق از "فشار فزاینده مالی" نوشتم و در دومی از خطر "آوارگی و ویلچر نشین شدن او. " پس از رسیدن نخستین کمکها، اولین کاری که ماندانا کرد برداشتن آگهی‌های فروش وسایل شخصی اش از سایت دیوار بود. نمی‌دانم بیش از این چه باید بگویم که وضعیت مالی او روشن شود.

بیوگرافی و زندگی خصوصی ماندانا سوری + جزئیات بیماری

سوم: بسیاری از میزان کمک مورد نیاز می‌پرسیدند. واقعا برای ما رسیدن به چنین رقمی دشوار بود. این بیماری به شکل پیشرفته اش با ماندانا هست و اقدامات درمانی برای جلوگیری از پیشرفت آن باید در طول زندگی او ادامه داشته باشد. مثل یک عمل جراحی نیست که انجام شود و تمام.

ولی بیماری ماندانا و نداشتن درآمد به دلیل دشواری انجام کار، مجموعه‌ای مشکلات اقتصادی را به مشکلات جسمی و روحی او افزوده بود. من واقعا نمی‌دانم چه مبلغی برای تداوم درمان یک بیمار مبتلا به ام اس پیشرفته تا پایان زندگی اش کفایت می‌کند. با یک حساب و کتاب اولیه طبق گفته‌های ماندانا گفتم اگر رقمی شصت میلیون تومانی تهیه شود، تا سه یا چهارماه می‌توانیم هزینه‌های درمان را بپردازیم و شاید در این فاصله بتوان ماندانا را بیمه کرد و از هزینه‌ی درمان کاست. ا

ما اتفاقی که با لطف و سخاوت شما افتاد، نگرانی ما را تا یک سال و شاید بیشتر عقب راند.

چهارم: سرنوشت کمک‌های مردمی در این دیار گاه چنان مبهم شده که اخلاقا وظیفه خود می‌دانم میزان و نحوه‌ی هزینه آن را اعلام کنیم. در آخرین صحبت امشبم با ماندانا او با ناباوری از رسیدن رقم کمک به حدود سیصد میلیون تومان خبر داد.

می‌خواهم ضمن تشکر و تعظیم بسیار بسیار زیاد، بگویم ماندانا دست کم تا یکسال دغدغه مالی برای تهیه مایحتاج اولیه زندگی و درمان بیماری اش نخواهد داشت.

اگر بتوان کار‌های بیمه او را انجام داد این مبلغ مدتی طولانی‌تر به کار درمانش خواهد آمد. در باره نحوه‌ی هزینه‌ای این مبلغ هر زمانی می‌توانید سوال بپرسید و از من و ماندانا سوری توضیح و مدرک بخواهید.

ما با هر متر و معیار اخلاقی موظف به پاسخ دادنیم.

باز هم دنیایی سپاس. قدردان مهر و بزرگواری و سخاوت و اعتمادتان هستیم. شما ماندانا را نجات دادید."

گالری تصاویر ماندانا سوری

بیوگرافی ماندانا سوری

بیوگرافی ماندانا سوری

بیوگرافی ماندانا سوری

بیوگرافی ماندانا سوری

بیوگرافی ماندانا سوری

عکس ماندانا سوری و پدرشان

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی پانته آ سیروس بازیگر نقش بی بی مریم در سریال بانوی ...

بیوگرافی پانته آ پناهی ها بازیگر تئاتر و سینما + عکساین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (4 رای)  
  • منبع
  • beytoote.com
  • dustaan.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است