دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ مه ۲۰۲۴ میلادی
تعبیر خواب عقاب : دیدن عقاب در خواب نشانه چیست ؟
165
زمان مطالعه: 9 دقیقه
خواب دیدن عقاب تعابیر مختلفی از دیدگاه معبران متفاوت دارد . تعبیر های دیدن عقاب در خواب را در دلگرم بخوانید ...

خواب عقاب دیدن چه تعبیری دارد ؟

تعبیر خواب عقاب (تعبیر خواب حمله عقاب ، خوردن گوشت عقاب ، خواب کشتن عقاب ، خواب دیدن عقاب در قفس و ...) از نظر تعبیرکنندگان مختلف معناها و نشانه های متفاوتی دارد ما در این مقاله به جزئیات تعبیر این خواب می پردازیم

divider

تعبیر خواب عقاب

تعبیرهای دیدن عقاب در خواب:

 • تعبیر خواب عقاب شادی، غرور، شجاعت و آزادی است.
 • عقاب در خواب نشانه خوبی است. این حیوان سمبلی از قدرت و اصالت و نماد آزادی و استقلال و شخصیت قوی و عشق است.
 • تعبیر دیدن خواب عقاب همچنین نشانه شجاعت و ارتباط محکمی است که با معنویت دارید.

تعبیر خواب عقاب از امام صادق (ع)

حضرت امام جعفر صادق فرماید :
تعبیر خواب عقاب بر دو وجه است "

 • پادشاه ظالم و ستمگر و خونخوار .
 • عالم بی دیانت و حیلتی بود . و بعضی گفته اند : اگر کسی بیند عقاب داشت ، دلیل که عمر او دراز بود .

آنلی بیتون می‌گوید :

 • دیدن جوجه های عقاب در آشیانه ، علامت معاشرت با مردمی والامقام و همچنین کسب ثروت و استفاده از سخنهای عاقلانة دوستان خود است .
 • اگر خواب ببینید به پشت عقابی سوار شده اید ، نشانة آن است که برای کسب دانش و ثروت طی مسافرتی طولانی به سرزمینی ناشناخته می روید و به هدف خود دست می یابید .

تعبیر خواب عقاب ابن سیرین

محمدبن سیرین گوید :

 • اگر خواب ببینید که اهالی کوچه عقابی را کشتند تعبیرش این است که پادشاه مملکت معزول شود و یا خواهد مرد .

تعبیر خواب خوردن گوشت عقاب

گوشت عقاب در خواب:

 • تعبیر خواب خوردن گوشت عقاب به این معنی است که برای انجام کارهایتان نیاز به مهارت بیشتری دارید. اراده و شجاعت شما کم است و لازم است قدرتمند تر شوید.
 • اگر خواب دیدید که در حال خوردن گوشت عقاب هستید تعبیرش این است که ذهن و شخصیت شما قوی است و در سخت ترین شرایط بهترین تصمیمات را برای زندگی می گیرید.

آنلی بیتون می‌گوید :

 • اگر خواب ببینید گوشت عقاب می خورید ، تعبیرش داشتن اراده ای قوی است که تا دم مرگ هم وجود شما را ترک نمی کند . شما به زودی صاحب ثروتی کلان خواهید شد .

تعبیر خواب دیدن عقاب در خانه

عقاب خانگی در خواب:

 • اگر خواب دیدید که عقاب درخانه شما بود تعبیرش این است که فضای خانواده شما بهبود پیدا کرده و زندگی خوبی دارید. این خواب نشانه عشق و تجارت نیز هست.
 • اگر در خواب دیدید عقاب در اتاق شما بود، تعبیرش این است که شما قادر به بیان افکار خود نیستید.اگر در خواب دیدید عقاب در محل کارتان بود به این معنی است که نیاز دارید تا قدرت خود را برای رسیدن به هدف بیشتر کنید.

تعبیر خواب گرفتن عقاب

تعبیر گرفتن عقاب در خواب به این معنی است که باید به دیگران و نیازهای آن ها توجه بیشتری کنید. باید به خواست آن ها احترام بگذارید و سعی نکنید در تصمیم گیری های آن ها دخالت کنید.

لوک اویتنهاو می گوید :

 • تعبیر خواب شلیک کردن به عقاب نشانه از دست دادن چیزی است .

آنلی بیتون می‌گوید :

 • اگر خواب ببینید عقابی شکار کرده اید ، تعبیر این خواب به شما میگوید به بزرگترین آرزوهای خود خواهید رسید و بر دشمنان خود فاتح خواهید شد و ثروت بی کرانی بدست می آورید .

تعبیر خواب کشتن عقاب

کشتن عقاب در خواب:

 • تعبیر خواب کشتن عقاب نشان دهنده بی رحمی است. شما هر کاری برای از بین بردن رقبای کاری خود انجام می دهید.
 • اگر خواب دیدید که عقاب را کشتید تعبیرش خوب نیست. این خواب نشانه اتفاقات غیر منتظره اما ناخوشایند در آینده نزدیک است که شما را وادار میکند مسیر زندگی تان را تغییر دهید.
 • کشتن عقاب همچنین نشانه مشکلات مالی و قطع رابطه با دوستانتان است.
 • اگر خواب دیدید که خودتان عقاب را کشتید تعبیرش این است که به دست خودتان، خودتان را نابود می کنید. شاید باید کمی جاه طلب باشید و از فرصت های خود استفاده کنید.

تعبیر خواب زخمی شدن عقاب

تعبیر دیدن عقاب زخمی در خواب نشانه بسیار بدی است. شما بسیار بلند پرواز هستید و برای هدفتان به هر کاری دست می زنید. سعی کنید تصمیمات منطقی بگیرید و روی کارهایی تمرکز کنید که آینده داشته باشد. در غیر این صورت باید منتظر اتفاقات ناگوار باشید.


تعبیر خواب حمله عقاب

حمله عقاب در خواب:

 • تعبیر خواب حمله کردن و گاز گرفتن عقاب هشدار در مورد یک سرمایه گذاری و ریسک خطرناک در زندگی است. اگر قصد خرید یک کارخانه ، خانه و ماشین دارید با دیدن این خواب دست نگه دارید و در این باره بیشتر تحقیق کنید.
 • اگر خواب دیدید که عقاب به شما حمله کرد تعبیرش این است که از لحاظ احساسی صدمه دیده اید. شاید شخصی که مدت ها به شما نزدیک بود به شما خیانت کرده است. سعی کنید از این شخص دوری کنید و دوباره به اعتماد نکنید.

تعبیر خواب پرواز عقاب

پرواز عقاب در خواب:

 • تعبیر خواب پرواز کردن عقاب این است که شما شجاعانه و با قدرت به آرزوهای خود خواهید رسید.
 • اگر خواب دیدید که عقاب در حال پرواز ، دور شد و پایین نیامد تعبیر این خواب به شما میگوید که باید برای رسیدن به اهداف خود باید صبور باشید.
 • اگر در عالم رویا دیدید که در حال تماشای پرواز هستید تعبیرش این است که در آینده زندگی بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد. پس از مدت ها در زندگی به تعادل رسیدید و میتوانید زندگی تان را سازمان دهی کنید و مسئولیت های خود را به بهترین شکل ممکن به اتمام برسانید.
 • اگر خواب دیدید که عقاب روی سر شما پرواز می کرد تعبیرش این است که ممکن است در آینده شاهد درگیری ها و دعواهای دیگران باشید. این خواب همچنین نشانه پیروزی است و این پیام را می رساند که تلاش های شما موفقیت آمیز خواهد بود.

لوک اویتنهاو می گوید :
تعبیر خواب دیدن عقاب درحال پرواز گویای این است که آرزوهای شما بر آورده خواهند شد

آنلی بیتون می‌گوید :
اگر خواب ببینید عقابی بالای سر شما پرواز می کند ، تعبیر ، آن است که برای رسیدن به آرزوهای بزرگ خود به سختی می کوشید و عاقبت به آرزوهای خود دست می یابید .


تعبیر خواب لانه عقاب

تعبیر لانه عقاب در خواب بسیار خوب است. به خصوص اگر داخل لانه تخم یا جوجه عقاب باشد. این خواب همچنین نشانه فرصت های جدید و ارتباطات شماست. ممکن است با افرادی قدرتمند در زندگی روبرو شوید که زندگی شخصی و کاری شما را کاملا تغییر خواهد داد. این خواب همچنین نشانه صعود از نردبان موفقیت است.


تعبیر خواب دنبال شدن توسط عقاب

اگر در خواب ببینید که عقاب شما را تعقیب کرد تعبیرش این است که مشکلات مالی شدیدی دارید و به همین دلیل مضطرب هستید.


تعبیر خواب غذا دادن به عقاب

تعبیر غذا دادن به عقاب در خواب به این معنی است که برای پیشرفت در زندگی نیاز است که دانش خود را بالا ببرید.


تعبیر خواب عقاب مرده

عقاب مرده در خواب:

 • تعبیر خواب عقاب مرده نشان از اتفاقی بزرگ در زندگی شماست که باعث ورشکستگی شما خواهد شد.
 • تعبیر دیدن عقاب مرده درخواب نشانه ورشکستگی مالی و شکست های عاطفی است.

آنلی بیتون می‌گوید :

 • دیدن عقاب مرده در خواب ، نشانه آن است که به زودی مقام وثروتی که دارید از چنگتان در می آورند .

تعبیر خواب عقاب بودن

اگر در خواب آرزو داشتید عقاب شوید یا تبدیل به عقاب شدید تعبیرش این است که روحیه معنوی شما افزایش یافته است و تبدیل به یک انسان قوی شده اید.


تعبیر خواب فرود عقاب

تعبیر فرود عقاب در خواب به این معنی است که باید به دامان طبیعت بروید و عقاید و افکار خود را عوض کنید. شاید بهتر است با خانواده خود مهربان باشید.

آنلی بیتون می‌گوید :

 • اگر خواب ببینید عقابی بر قله کوهی دوردست فرود می آید ، تعبیر ، آن است که به بالاترین مقام ممکن در کشور دست خواهید یافت .

تعبیر خواب خوردن مار توسط عقاب

تعبیر خواب کشته شدن مار توسط عقاب این است که خطری در زندگی، شما را تهدید می کند و باید مراقب باشید.

تعبیر خواب عقاب در قفس

قفس عقاب در خواب:

 • تعبیر خواب عقاب در قفس به معنی شرایط نا امید کننده می باشد و تعبیرش این است که تسلیم مشکلات شده اید.
 • تعبیر دیدن عقاب در زنجیر یا در قفس نشانه این است که شما به لحاظ عاطفی گرفتار چیزی یا شخصی هستید و نمی توانید از این وضعیت خلاص شوید. اگر عقاب تلاش می کرد که از قفس بیرون بیاید تعبیرش این است که می توان امید داشت که در آینده شرایط تغییر کند.

لوک اویتنهاو می گوید :

 • تعبیر خواب عقاب در یک قفس مشکلات خانوادگی است .

تعبیر خواب دیدن پر عقاب

تعبیر دیدن پرهای عقاب در خواب به این معنی است که به زودی به شهرت خواهید رسید. این شهرت کوتاه مدت خواهد بود.


تعبیر خواب پنجه عقاب

تعبیر پنجه عقاب ، نگرش بی رحمانه ای است که نسبت به اهداف زندگی دارید. تعبیر این خواب گویای مشکلاتی است که در گذشته برایتان اتفاق اتفاده و شما را به شدت بی رحم کرده است.


تعبیر خواب عقاب قهوه ای

تعبیر دیدن عقاب قهوه ای در خواب اشاره به فرصت های طلایی و نابی دارد که در آینده پیش روی شما قرار خواهد گرفت.


تعبیر خواب دیدن عقاب غول پیکر

تعبیر دیدن عقاب غول پیکر در خواب ، حاکی از محافظت در برابر آسیب های اجتماعی است و به شما میگوید کسی در زندگی شماست که به شدت هوای شما را دارد.


تهیه و ترجمه در مجله دلگرم

divider

تعبیرهای مرتبط:

تعبیر خواب حیوانات : 25 نشانه و تعبیر دیدن حیوانات عجیب در خواب ...

دیدن پرنده در خواب چه تعبیری دارد و نشانه چیست ؟

تعبیر خواب طاووس : ۲۸ نشانه دیدن طاووس در خواب

تعبیر خواب کلاغ : دیدن کلاغ در خواب نشانه چیست ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (165 رای)  

۲۶ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

محمود | ۳ ماه پیش
سلام واحترام / دیشب در خواب دیدم عقابی عظیم لاشه گوسفند پوست شده ای رو از دست من و یکی از شرکای کاری من که مسن هم هستن ربود / جالب اینکه سخن میگفت و ادعای مالکیت این لاشه گوسفند پوست شده رو داشت / در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
0
2
مهدی | ۵ ماه پیش
سلام
من خواب دیدم یک پرنده شکاری داشتم که برای شکار فرستادم هوا ولی وقتی فرستادم که دروازه کنه برای شکار یک عقاب اون را شکار کرد و هردو افتادن زمین و من رفتم برا گرفتن عقاب ولی چون خیلی بزرگ بود ترسیدم و فقط چند تا سنگ بهش زدم و بلند شد بالای سرم پرواز کرد دیگه بقیه شو یادم نیس
1
0
من فریده | ۵ ماه پیش
خواب دیدم عقاب در حال پرواز است ولی یادم نیست چیزی شکار کرده باشه
0
2
ebikurd | ۵ ماه پیش
اذان صبح بود ک خواب دیدم یک عقاب در اسمان ک یک موش را ب چنگ گرفته می افتد و موش پا به فرار گذاشته و هنگامی پایین میاید تا دنبال موش بگردد یک بزرگ تر را دید دنبال او رفت و اوا خفه کرد اما انچنان سنگین بود نمیتوانست بلند کند.
0
0
محسن | ۶ ماه پیش
سلام
دوعقاب درقفس ، در محل کار، سمت راست ۳تخم گذاشته بود و سمت چپی ۵ عدد تعبیر خاصی دارد؟
0
3
نرگس | ۷ ماه پیش
سلام، من خواب دیدم که سر در یک خونه ای که برای فروش بود، یک عقاب قهوه ای عظیم و زیبا روی لانه ش و روی تخم هاش نشسته بود، من ازش می ترسیدم اما همسرم از یک پله ای بالا رفت هم سطح عقاب ایستاد، برای اینکه از پنجره داخل خونه در حال فروش رو نگاه کنه و عقاب کاملا آرام نشسته بود نه او از همسرم می ترسید نه همسرم از او، فکر می کنید تعبیر این خواب چیست؟ پیشاپیش ممنونم
3
5
محمدامین | ۲ سال پیش
سلام من وقت اذان صبح خواب دیدم که یک عقاب تو پاهاش بند بسته بودوعقاب آموزش دیده بوددنبال یک کبوتربوده ومن کبوتررنگ تقریبا قهویه گرفتم براش وعقاب صدا کردم آمد کبوترشکارکنه وقتی برروی کبوترنشست من ازپاهاش گرفتمش وبردمش نزد یک آقایی ازاشنایان بهم تقریبی قیمت داد که بیشتریا کمتراز100 میلیون پولش میشه دیگه بقیه نمیدونم چی شد
4
5
پاسخ ها:
عبدلمجید | ۲ سال پیش
خواب شما هیچ تعبیری نداشته و در واقع خواب پریشان است. این نوع خواب به سراغ انسان های توخالی و کم عقل می رود . از بی عقلی بر حذر باشید
4
23
محمدامین | ۲ سال پیش
من خواب دیدم یک عقابی آموزش دیده خودم با کبوتربراش تکون دادم صداش کردم وآمد کبوترشکارکنه بعد من ازپاهایش گرفتمش رنگش با رنگ کبوتریکی بودتقریبا قوه ای بود
3
5
Armin | ۲ سال پیش
با سلام
من خواب دیدم که لانه عقاب در فاصله ۱ متری منه شایدم کمتر و ۲ عقاب نر و ماده همراه جوجه هایشون توی لانه نشستن و به من نگاه میکنن و من هم میخوام با اون ها صمیمیت برقرار کنم
یهو هر دو عقاب یکی در شانه سمت راستم و دیگری بر دست سمت چپم نشستن
اون هم از نظر صمیمیت و دوستی چون کاملا در خواب احساس میشد
تعبیر خواب نشستن عقاب بر شان در سایتتون نبود ممنون میشم اگه این خوابو برام تعبیر کنین
4
11
mdh | ۳ سال پیش
سلام من خواب دیدم همراه خانوادم توی خونه هستیم ویه عقاب غولپیکر با یه حیوان عظیم الجسه که یادم نمیاد چی بود به خونمون حمله کرده بودند
همچنین که این خواب ماله خیلی وقته پیشه ولی به صورت پی در پی تا یه مدت میدیدم تعبیرش چیه؟؟!
0
23
زهرا | ۳ سال پیش
من دیشب خاب دیدم تو مدرسه پیش دوستام نشستم ویه عقابی چن دقیقه ی تو آسمون پرواز میکنه وانگاری پنکه هم با پنجه هاش گرفته بعدمیادپایین یکم دیگپروازمیکنه ومیادزیرپاهای من میشینه
5
5
moheb azizi | ۳ سال پیش
سلام من محب عزیزی هستم من شب سه شنبه خواب دیدم که یه عقاب بزرگ گرفتم تعبیرش چیه ممنون میشم
3
11
پاسخ ها:
حسين | ۳ سال پیش
منهم ساعت 4الی 6 خواب دیدم یک عقاب درحنگل با دست سریع گرفتم وبستمش وبقیه یادم نمیاد
8
7
عادل | ۶ ماه پیش
سلام خواب عقاب بزرگ یعنی شما یه آدم قوی توزندگیتون دارید که همیشه هواتونوداره ونمیزاره کسی بهت آسیب برسونه
0
1
شهناز | ۳ سال پیش
سلام خواب دیدم من بایه نفر که متوجه نبودم کیه ولی انگار از خانواده خودم بودواحساس می کنم همسرم بود البته من مجردم روی قله کوهی بودیم و یک عقاب خیلی بزرگ نشسته بود وما داشتیم بهش نگاه می کردیم و من یه سنگ برداشتم زدم به پنجه عقاب که بلند شه ‌پرواز کنه تا من عظمت بالهای عقاب روببینم چون خیلی بزرگ بود و قهوه ای هم بود اما اون هیچ عکسالعملی نداشت وفقط مارو نگاه میکرد ممنون از لطف شما
1
5
Adel | ۳ سال پیش
خواب دیدم ی عقاب بزرگ ک نرم بود اونور بلن شد یکی دو دیقه بعد یهو با اومدو اومد طرفم حمله کنه بهم منم تو هوا پریدم گردنشو گرفتمو پریدم پشتش و بهش فشار میاوردم ک از پسجه هاشم نتونه استفاده کنه یکم بعد ک آروم شد باهم دوس شدیم حتی ی مرغ زنده ام براش گرفتم وقتی ب مرغه چنگ انداخت مرغه رو بدنش شکاف زیادی ایجاد شد.بعد ب فکره نگه داری ازش بودم ک از خواب بیدار شدم..
7
11
Rez | ۳ سال پیش
سلام من خواب دیدم در اتاقی هستم و یک عقاب در اتاق فرود میاد و من اونو میگیرم اما اون انقدر قدرت داشت که به زور از دستم فرار کرد و من دستم خیلی درد گرفت اگ میدونین تعبیرشو بگین ممنونم
5
10
حسین مقصودی | ۳ سال پیش
خواب دیدم در خواب بودم وابتدا انگار که عقابی به من حمله کرده ودر صدد کشتن او برآمدم و در حاای که پا در گلویم گذاشته بودم متوجه شدم که جیوان قشنگی است و پس از ان دیدم که طاووسی بسیار قشنگ با دم بلد در جلو میرفت وشعر بسیار با معنایی به صورن نثر میحواند ودر آخر وقتی می خواست از خانه خارج شود اورا گ رغتم ولی در حالی که رنگارنگ بود ولی به انازه کبوتر بود .ممنون .البته در خانه پدرم که فوت کرده بود .ودر نیمه شب ساعت ۲ نیمه شب خواب دیدم
2
10
عرفان | ۳ سال پیش
خوااب دیدم یه عقاب خیلی بزرگ بالای خونه ی مادربزرگم پرواز میکرد،
ازونجایی که کبوتر زیاد دارم احساس خطر کردم و با کمک کسی که الان یادم نمیاد کی بود اما تو خواب میشناختمش تونستیم با کمک یه اینه ی عجیب غریب عقاب رو گیج کنیم وبیاریمش پایین حتا یه خورده بالش اتیش گرفت اما زنده و سرحال بود خاموش کرده بالشو انداختمش تو یه کیسه البتته وقتی تو کیسه بود نوکش رو نگه داشته بودم که سعی کرد با چنگال های قویش دستم را زخمی کنه که اجازه ندادم بهش و داشتم فکر میکردم که باهاش چیکار کنم که از خواب بیدارشدم
تعبیرش چی میتونه باشه
5
4
vania | ۳ سال پیش
سلام ، من خواب دیدم که من رفته بودم یه ویلای خیلی خیلی بزرگ و زیبا که یه مرد با عقابش تنها زندگی میکرد . و عقابشم کوچولو بود ، دوبار و اتفاقی در خونه باز شد و تون پرید بیرون ، دومین بار ، من بیرون بودم . دیدم که یه عقاب خیلی بزرگ و قهوه ای ، اومد بیرون و پرواز کرد به سمت آسمون!
نمیدونم چه روزی بود که همه داشتن آتیش بازی میکردن و ترقه بخ هوا میپروندن . من با تمام قدرتم جییییغ زدم بس کنین میخوره به حیوون خدا!
همه یهویی ساکت شدن و به من و عقابی که داشت تو هوا چرخ میزد نگاه میکردن .
و بالاخره اون عقاب رفت . . .
تو قفس هم نبود وقتی تو خونه بود .
منم یهو از خواب پریدم .
ممنون میشم اگه تعبیرش رو بگین
0
10
نوید | ۳ سال پیش
سلام
خواب دیدم با یک عقاب و یک مار دوست هستم و مار به ما خیانت میکند من و عقاب به مار گفتیم مار هر جا کج بره به خونش راست میاد و با مار در گیر شدیم عقاب مار را چند بار بالا برد و انداخت زمین ولی مار زنده بود بعد مار پیچید دور عقاب و در حال خفه کردن عقا ب بو من مار رو جدا کردم و با ساتور از وسط نصف کردم ولی مار باز هم زنده بود و با عقاب در گیر در نهایت عقاب با چند ضربه سر مار رو شکست بعد از خواب بیدار شدم ممنون میشم تعبیرش رو بگین
0
5
saman | ۴ سال پیش
خواب دیدم یک عقاب غول پیکر خیلی بزرگ از اسمون بر روی بلندی ویلایی فرود آمد دقیقا رو به روی من میان ما چن تا حفاظ فلزی بود برای همین دلم قرص بود که عقاب بهم حمله ور نمیشه عقاب پرهایش رو باز کرد عظمتش رو دیدم به وجد اومدم رفتم به دوستام بگم بیان این عقاب رو ببینم برگشتیم با بچه ها دیدیم عقابی وجود نداره این خواب دقیقا مثل یک واقعیت برام بود چون دقیق یادمه چی دیدم عین واقعیت
4
9
Arash | ۴ سال پیش
سلام
خواب دیدم شبه و تو حیاط خونمون بود همینطور که حیاط پُر از حشرات موذی بود روی دیوار های حیاط و درخت های توی خیابان پر از عقاب های قهوه ای بود که در حال پریدنن از روی دیوار به شاخه ها
3
2
kitana | ۴ سال پیش
خواب دیدم عقاب ها رو اسیر کرده بودند و بهشون ماشین بسته بودند و عقابها به در حالیکه اسیر بودندو با اون ماشین ها که بهشون بسته بودند پرواز می کردند.
10
4
پاسخ ها:
رویا | ۳ سال پیش
سلام من ساعت سه بعد از ظهر خواب دیدم دو تا عقاب سیاه با خال های سفید روبه روی پنجره ما روی یه دکل برق ساکت نشسته و عقابی که خیلی بزرگتر بود مارا نگاه می کرد ممنون می شم اگه تعبییرش رو بگید
9
24

hits