دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۱ اوت ۲۰۲۲ میلادی
خرید سرویس الوکام یا ادوب کانکت؟ کدام بهتر و مقرون به صرفه است؟
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
خرید سرویس الوکام یا ادوب کانکت؟ کدام بهتر و مقرون به صرفه است؟ در این مطلب نگاهی به سرویس‌های معروف در این زمینه همچون سرویس الوکام وادوب کانکت خواهیم داشت.

کلاس آنلاین از دغدغه‌های امروز آموزشگاه‌ها، مدارس، معلم‌ها و حتی دانش آموزان است. در این میان مقایسه سرویس الوکام یا ادوب کانکت از مواردی است که بسیاری به دنبال تصمیم‌گیری و انتخاب از بین این دو هستند. هرچند که فراگیر شدن بیماری کرونا در تمامی دنیا شرایطی را ایجاد کرد که بسیاری مجبور به شرکت در کلاس‌های آنلاین شدند، اما اجرای کلاس در فضای مجازی با تمام شدن این بیماری تمام نمی‌شود. از دوره قبل از کرونا، بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی برای اینکه بتوانند دانشجویان بیشتری را بدون محدودیت‌های کلاس‌های حضوری پوشش بدهند، بعضی از دوره‌ها و کلاس‌های خود را به صورت مجازی برگزار می‌کردند.

پس از دوره کرونا نیز این کلاس‌های مجازی ادامه خواهد داشت و استفاده از این روش آموزشی گسترش بیشتری نیز خواهد یافت. برای برگزاری کلاس‌های مجازی نیاز به سخت افزارها و نرم افزارهای خاصی است تا این آموزش تفاوت چندانی با آموزش در کلاس حقیقی نداشته باشد و شاید بهتر از کلاس‌های حضوری نیز بتوان از آنها استفاده کرد. در این مطلب نگاهی به سرویس‌های معروف در این زمینه همچون سرویس الوکام وادوب کانکت خواهیم داشت.

خرید سرویس الوکام یا ادوب کانکت؟ کدام بهتر و مقرون به صرفه است؟

سرویس الوکام یا ادوب کانکت | ادوب کانکت چیست؟

نرم افزار ادوب کانکت یک نرم افزار معروف آمریکایی است که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری انواع ویبنارها دارد. بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در ایالات متحده و کشورهای پیشرفته نیز از این نرم افزار برای برگزاری کلاس‌های مجازی خود استفاده می‌کنند. در این نرم افزار امکانات زیادی برای کاربران طراحی شده است که در ادامه به آنها نگاهی خواهیم کرد.

با استفاده از ادوب کانکت می‌توانید جلسات و یا کلاس‌های خود را به صورت صوتی برگزار کنید. همچنین امکان چت و تایپ کردن برای حاضران در یک جلسه وجود دارد. اگر بخواهید حتی می‌توانید که کلاس‌ها را به صورت صوتی برگزار کنید و اصطلاحا، ویدئو کنفرانس داشته باشید. با گسترش سیستم عامل‌ها و دستگاه‌های ارتباطی، ادوب کانکت نرم افزار خاص سیستم عامل اندروید و همچنین آی او اس را به بازار روانه کرد. با توجه به اینکه کلاس‌ها در ادوب کانکت با آدرس خاص و یکتایی مشخص می‌شوند، در نتیجه می‌توان کلاس و یا جلسه‌ای را فقط برای افراد خاصی برگزار کرد. همچنین در مواردی که لازم باشد، امکان ورود مهمان به کلاس‌های این برنامه قابل تعریف است.

سرویس الوکام یا ادوب کانکت | نکات تکمیلی معرفی ادوب کانکت

شما می‌توانید در زمان استفاده از این نرم افزار، جلسات را در داخل نرم افزار ذخیره کنید تا بتوانید بعدا به بازبینی آنها بپردازید. همچنین این ویژگی در این نرم افزار دیده شده است که شما بتوانید فایل‌های ارائه خود را برای نمایش به دیگران بارگذاری کنید. انواع عکس یا فیلم و همچنین فایل پاورپوینت را می‌توانید با استفاده از ادوب کانکت به نمایش گذاشته و توضیحات احتمالی مورد نیاز خود را بر روی آن به مابقی ارائه کنید.

از دیگر امکاناتی که ادوب کانکت در اختیار خواهد گذاشت، امکاناتی همچون نوشتن و یا رسم شکل بر روی صفحه است. حتی می‌توانید ماشین حساب به صورت گروهی داشته باشید و اگر نیاز داشتید، رای گیری انجام بدهید.

در کنار این موارد مدیر یا استاد می‌تواند کلاس آنلاین را با استفاده از نرم افزار ادوب کانکت به خوبی اداره کند. به یاد داشته باشید که استاد ورود و خروج شما به کلاس را کنترل خواهد کرد و حتی می‌تواند فردی را از کلاس خارج کند. اجازه صحبت کردن، خاموش و روشن کردن بلندگوی شرکت کنندگان در کلاس‌ها و جلسات و همینطور دوربین‌ها را نیز استاد می‌تواند به راحتی مدیریت کند. به یاد داشته باشید که برای استفاده از ادوب کانکت باید نرم افزار آن را نصب کرده و آن را فعال کنید.

خرید سرویس الوکام یا ادوب کانکت؟ کدام بهتر و مقرون به صرفه است؟

آیا در ایران می‌توان از ادوب کانکت استفاده کرد؟

برای انتخاب استفاده از سرویس الوکام یا ادوب کانکت برای کاربران ایرانی باید به نکاتی توجه کرد. در ایران به دلیل تحریم‌ها شما نمی‌توانید به صورت رسمی از نرم افزار ادوب کانکت استفاده کنید. در واقع برای استفاده از این نرم افزار باید مبلغی براساس شرایط استفاده خود پرداخت کنید که از داخل کشور امکان پذیر نیست. مثلا اگر به استورهای اصلی مراجعه کنید، خواهید دید که امکان دانلود آن را در ایران نخواهید داشت. البته مانند بسیاری از نرم افزارهای دیگر، با شکستن قفل و یا استفاده از تکنیک‌هایی نرم افزار ادوب کانکت را می‌توانید از بعضی سایت‌های ایرانی دانلود و به صورت رایگان نصب کنید. البته به یاد داشته باشید که همیشه نرم افزارهایی که از منبع رسمی دریافت نشده و پشتیبانی نمی‌شوند، ممکن است باگ‌ها و ایراداتی داشته باشند.

از طرفی با توجه به اینکه ادوب کانکت از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، استفاده از منوهای فارسی در این نرم افزار وجود ندارد، هرچند این موضوع برای بسیاری مشکل جدی نخواهد بود اما با پشتیبانی نکردن از زبان فارسی حتی در قسمت چت نیز روبرو خواهید شد. این مشکل برای بسیاری از کلاس‌ها که نیاز به ارتباط نوشتاری دارند، مشکل ساز خواهد بود.

هرچند که ادوب کانکت خود را به عنوان پلتفرمی قابل تنظیم با سرعت‌های مختلف اینترنت می‌داند، اما بارها دیده شده است که کلاس‌هایی که با این نرم افزار در ایران برگزار شده‌اند، با مشکل قطعی یک طرفه یا دو طرفه و یا پیکسل شدن تصاویر روبرو شده‌اند. این موضوع به دو دلیل نبود سرورها در داخل کشور و همچنین به دلیل کندی و افت و خیز سرعت اینترنت در ایران می‌تواند باشد.

خرید سرویس الوکام یا ادوب کانکت؟ کدام بهتر و مقرون به صرفه است؟

سرویس الوکام یا ادوب کانکت | الوکام چیست؟

با افزایش نیاز به برگزاری کلاس‌های مجازی در ایران و وجود مشکلات در نرم افزارهای موجود، متخصصین ایرانی نرم افزارها و پلتفرم‌هایی را برای این منظور راه اندازی کردند که الوکام یکی از نمونه‌های موفق آن است. با توجه به اینکه الوکام با توجه به شرایط داخلی کشور طراحی شده است، در نتیجه از بروز مشکلات موجود در نرم افزارهایی همچون ادوب کانکت در زمان استفاده از آن خبری نیست. در ادامه به ویژگی‌های این پلتفرم نگاهی خواهیم کرد.

سرویس الوکام یا ادوب کانکت | مزایای الوکام

از آنجایی که سرویس الوکام یک نرم افزار نیست، در نتیجه نیاز به نصب نداشته و شما می‌توانید از هرجایی و با هر امکاناتی از طریق مرورگر خود با استفاده از لینک مربوطه، در کلاس یا وبینار خود شرکت کنید. حتی اساتید یا مدیران جلسه نیز نیازی به نصب نرم افزار مجزا و خاصی ندارند. به همین دلیل به راحتی با هر نوع سیستم عامل و با هر نوع مشخصات سخت افزاری می‌توانید از این سرویس استفاده کنید.

با استفاده از سرویس الوکام، می‌توان در یک کلاس به راحتی با زبان فارسی چت کرد. همچنین می‌توانید ارتباط صوتی و یا ارتباط تصویری در کلاس یا جلسه برگزار کنید. این قابلیت در سرویس الوکام دیده شده است تا بتوانید با اجازه استاد یا مدیر جلسه، انواع فایل‌های ارائه مطلب همچون پاورپوینت یا انواع فایل‌های تصویری یا ویدئو را آپلود کنید و به توضیح آنها بپردازید. جالب است بدانید این شما خواهید بود که اجازه دانلود فایل را به سایرین می‌توانید بدهید و به این روش، مالکیت معنوی مطالب حفظ خواهد شد.

خرید سرویس الوکام یا ادوب کانکت؟ کدام بهتر و مقرون به صرفه است؟

دیگر مزایای سرویس الوکام

در این سرویس استاد کلاس یا مدیر جلسه همانند کلاس واقعی می‌تواند کلاس را مدیریت کرده و اجازه‌های لازم را به سایر کاربران داده و حتی حضور و غیاب انجام بدهد. به یاد داشته باشید که با این سرویس بر روی صفحه می‌توانید چیزی بنویسید یا شکلی را ترسیم کرده و آن را با سایرین به اشتراک بگذارید. در واقع تخته سیاه نیز در اختیار خواهید داشت.

در رابطه با عملکرد این سرویس نیز باید گفت با توجه به طراحی خاصی که در الوکام وجود دارد، شما می‌توانید با اینترنت‌های کم سرعت نیز از آن استفاده کنید، همچنین پشتیبانی خوب و استفاده از سرورهای در داخل باعث شده است تا سرعت عملکرد خوبی را با این سرویس تجربه کنید.

همانطور که در این مطلب مشاهده شد، سرویس الوکام تقریبا تمامی امکانات و ابزارهای کاربردی ادوب کانکت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در کنار این موضوع، طراحی شدن آن بر اساس امکانات و نیازهای داخلی باعث شده است تا بتواند برای کاربران ایرانی، عملکرد و تجربه بهتری را به همراه داشته باشد. حالا می‌توانید با اطلاعات بیشتری سرویس الوکام یا ادوب کانکت را برای استفاده خود انتخاب کنید. مخاطبین محترم برای ایجاد کلاس مجازی یا برگزاری وبینار در سامانه الوکام و همچنین دریافت پاسخ سوالات خود در ارتباط با برگزاری رویدادهای آنلاین میتوانید با شماره تلفن 02191070314 تماس حاصل نمایید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است