دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
پدر علی لندی (داود لندی) کیست ؟
50
زمان مطالعه: 5 دقیقه
پدر علی لندی،پدر و مادر علی لندی، خانواده علی لندی، ماجرای آتش سوزی از زبان پدر علی لندی .

پدر علی لندی

داود لندی، پدر ۴۵ ساله فرشته نجات ایذه‌ای است که حالا در این مدت هم‌وغمش تنها پسرش است. او کارمند امور صنفی است و 20 سال سابقه کار دارد . داود لندی دارای 3 فرزند به نام های علی، دنیا و زهرا میباشد که علی لندی از میان این خانواده با غرور و افتخار پرکشید .

ماجرای آتش سوزی از زبان پدر علی اندی

او از جزئیات ماجرای آن روز کذایی می‌گوید: «۱۸ شهریورماه بود. پنجشنبه صبح علی به خانه خاله‌اش رفت. همبازی پسرخاله و دخترخاله‌اش است. معمولا با هم بازی می‌کنند. تا غروب در خانه خاله بود. خاله و شوهر خاله‌اش در خانه نبودند. سر کار می‌روند. در حال بازی بودند که صدای فریاد زن همسایه، علی را به آپارتمان روبه‌رویی می‌کشاند. مادر ۸۰ ساله‌ای به همراه دخترش در خانه تنها بودند. گاز پیک‌نیکی را روشن کرده بودند، اما پیک‌نیکی گویا نشتی داشته است. شعله‌‌ور می‌شود. همان موقع بود که علی صدای فریادهای زن همسایه را می‌شنود. بی‌محابا برای کمک می‌رود.»

پدر که کارمند امور صنفی است و ۲۰ سال سابقه کار دارد با صدایی که افتخار در آن موج می‌زند ادامه می‌دهد: «علی همیشه در کمک کردن نمونه بود. در همه زندگی تلاش می‌کرد یاری‌رسان دیگران باشد. بارها دیده بودم که در خیابان دست مستمندان را می‌گیرد تا بتواند از خیابان عبور کنند. یا به کودکان کمک می‌کند. همیشه مراقب خواهرها و مادرش بود. در کار خانه و بیرون کمک می‌کرد. بارها دوستان و آشنایان از علی به‌خاطر محبت‌ها و فداکاری‌هایش تقدیر کرده بودند.»

پدر علی لندی

پدر و مادر علی لندی

او اما این‌بار غم دارد. نگران زخم‌های عمیق و سوزان تنها پسرش است که در بیمارستان زیر دستگاه‌های پزشکی با مرگ دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. شاید اگر این‌بار فرشته نجات نمی‌شد در کنار خانواده پنج نفریشان حالا به امید روزهای روشن‌تر بود.

«علی بی‌محابا خود را به خانه همسایه می‌رساند. وقتی دستپاچگی زن همسایه را می‌بیند و پیرزنی را که در آتش در حال سوختن بودند را به‌سرعت گاز پیک‌نیکی را برمی‌دارد. گاز پیک‌نیکی را با خود به خانه خاله می‌برد تا از بالکن به بیرون بیندازد، اما بالکن خانه حفاظ داشت و گاز پیک‌نیکی رد نشد.

پدر علی لندی کیست

عکس پدر علی لندی

موج گاز و شعله، علی را می‌گیرد. او می‌سوزد خیلی فجیع و زیاد. پسرخاله و دخترخاله علی که وحشت کرده بودند سعی می‌کنند آتش را خاموش کنند اما خیلی مثمرثمر نبود تا اینکه همسایه‌ها باخبر می‌شوند.»

همزمان آتش‌نشانی و اورژانس مطلع می‌شوند. آتش را خاموش می‌کنند و مادر، دختر و علی را به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز می‌برند. علی با ۹۱ درصد سوختگی و پیرزن همسایه با ۴۰ درصد سوختگی و زن همسایه هم با سوختگی کمتر در بیمارستان بستری می‌شوند.

در حالی که آمبولانس مصدومان را به مرکز درمانی انتقال دادند خانواده علی هم در جریان این حادثه شوم قرار می‌گیرند.

داود لندی

عکس خانواده علی لندی

پدر که این روزها را در بیمارستان سپری می‌کند دو دختر دیگر هم دارد. دنیا ۱۹ ساله و زهرای ۸ ساله. او به خبرنگار ما از وضعیت جسمانی فرشته فداکار ایذه می‌گوید: «وقتی باخبر شدیم به همراه همسرم به بیمارستان رفتیم. دیدن علی در آن وضعیت برایمان وحشتناک بود. شرایط جسمی‌اش وخیم بود به همین خاطر تصمیم گرفتیم او را در بیمارستان مجهزتری در اصفهان بستری کنیم.

با هزینه خودم آمبولانس گرفتیم و علی را به اصفهان منتقل کردیم. هرچند که او را ابتدا پذیرش نمی‌کردند اما اصرار و التماس‌هایمان باعث شد تا علی در اصفهان بستری شود. از آن روز علی به‌همراه من و مادرش در اصفهان هست. شرایط علی هنوز به وضعیت پایداری نرسیده است، اما روندِ رو به بهبودی دارد و پزشکان می‌گویند اگر به همین صورت پیش برود روز شنبه علی را جراحی خواهند کرد.»

این پدر از وضعیت مادر و دختر همسایه هم خبر دارد و می‌گوید: «آنها هم در آن آتش سوختند اما وضعیت پایدارتر و بهتری دارند. پیرزن حدود ۴۰ درصد سوختگی دارد و دخترش دچار سوختگی کمتری شده است، اما همچنان در بیمارستان بستری هستند.»

خانواده علی لندی

علی اندی درگذشت

پدر و مادر علی لندی

پدر علی لندی کارمند امور صنفی است و 20 سال سابقه کار دارد . از مادر و خواهران علی لندی اطلاعات دقیق در دسترس نیست و به محض کسب اطلاعات بیشتر این مقاله بروز خواهد شد .

پدر و مادر علی لندی

علی اندی در بیمارستان

علی لندی جان مادر و خواهر یک شهید را نجات داد

عموی علی لندی گفت:«حادثه آتش سوزی در نزدیکی هلال احمر ایذه و در خانه همسایه دیوار به دیوار اتفاق افتاده بود. آن روز قبل از اینکه ماموران آتش نشانی از راه برسند علی برای کمک به مادر و دختر به خانه آنها رفته بود. یکی از همسایه ها یک پتو برای خاموش کردن آتش آورده بود که آن را هم به یکی از خانم ها داده بود.»

ایوب لندی در ادامه گفت: «مادر و دختری که علی اقدام به نجات آنها کرد،مادر و خواهر شهید ابراهیم عزیزی بودند. مادر 85 ساله شهید حدود سه روز بعد از حادثه به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست داد.اما خواهر شهید بهبود پیدا کرد و مرخص شد.»

علی لندی قهرمان ایذه ای پرکشید + علت فوت



این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (50 رای)  

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

یافارس الحجاز | ۲ سال پیش
خیلی سخته خداصبر مادرش بده شادی روح این قهرمان صلوات
0
1
| ۲ سال پیش
واقعا تحمل این صحنه برای یه مادر سخته ولی باید به چنین پدر ومادری تبریک گفت که تونستن چنین انسانی که راه امام حسین رو میرن تربیت کنن امیدوارم ما همه مادرها وپدرهای ایرانی بتونیم چنین فرزندانی تربیت کنیم
0
1

hits