دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۳ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ مارس ۲۰۲۴ میلادی
بهترین روش سرمایه گذاری در طلا کدام است ؟
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سرمایه‎ گذاری در طلا: بهترین روش سرمایه گذاری و حفظ ارزش دارایی

معرفی بهترین روش سرمایه گذاری در طلا

در مطلب قبلی با انواع روش‌های سرمایه گذاری در طلا آشنا شدیم و حالا می‌خواهیم برایند آنها را جهت آشنایی با بهترین روش برای سرمایه گذاری در طلا معرفی کنیم.

همانطور که تا حدی اشاره شد، در خرید فیزیکی طلا، ما با انواع محدودیت‌ها مثل عدم اعتماد، افزایش ریسک، افزایش هزینه‌ها مثل اجرت و مالیات و نیز ریسک سرقت و یا مفقود شدن آن رو به رو می‌شویم. به همین خاطر نمی‌توان به طور منطقی آن را به عنوان بهترین روش در نظر بگیریم.

در روش گواهی سپرده طلا نیز اگر قصد دریافت فیزیکی سکه و یا طلا را داشته باشیم عملاً همان محدودیت‌ها وجود خواهد داشت و اگر نگهداری گواهی سپرده را در نظر داشته باشیم، باید مانند معامله در بورس با آن رفتار کنیم و برای آن استراتژی و تحلیل خود را داشته باشیم.

در روش صندوق‌های سرمایه گذاری عملاً ما بسیاری از ریسک‌ها و هزینه‌ها را حذف می‌کنیم. هزینه هایی مثل نگهداری کالا، حمل و نقل، انبارداری و خسارت‌های احتمالی حذف می‌شوند و همچنین دیگر نیاز به ریسک‌پذیری مثل مسئولیت نگهداری کالا، سرقت و مفقودی کالا نخواهیم داشت.

همچنین در این روش، نحوه خرید و فروش در بورس و سرمایه گذاری در طلا را بر عهده متخصصین این زمینه می‌گذاریم و خیال مان از بابت مسائل جنبی راحت‌تر است. بنابراین می‌توان گفت صندوق های سرمایه گذاری طلا در حال حاضر بهترین و منطقی ترین روش برای سرمایه گذاری در طلا به شمار می‌رود.

separator line

حتماً بخوانید:
آشنایی با سرمایه گذاری در طلا و روش های آن

آشنایی با سرمایه گذاری در طلا و روش های آن

روش‌های سرمایه ‌گذاری در طلا چیست؟ 3 روش سرمایه‌گذاری روی طلا


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits