دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
تفاوت های اصلی پست پیشتاز با پست سفارشی در چیست ؟
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
پست پیشتاز و پست سفارشی / فرق پست پیشتاز با پست سفارشی چیست ؟ آیا بین پست پیشتاز و پست سفارشی تفاوتی وجود دارد ؟

فرق پست پیشتاز و سفارشی

پست پیشتاز و پست سفارشی از قدیمی ترین روش های ارسال برای هم وطنان حساس و مقید به سرویس درست میباشد که سالهاست اداره پست این سرویس دهی را بخوبی انجام داده . پست پیشتاز و پست سفارشی دارای تفاوتها و مزیتهایی نسبت به یک دیگر می باشند که ما سعی می کنیم در ادامه به مهمترین آنها بپردازیم .

فرق پست پیشتاز و سفارشی

پست پیشتاز چیست ؟

پُست پیشتاز (به انگلیسی: Express Mail Service) گونه‌ای از خدمات پستی است که در آن استفاده‌کنندگان، برای فرستادن نامه و مرسولات خود دست‌مزد می‌پردازند. پست پیشتاز بعد از پست ویژه،سریع‌ترین سرویس پستی در ایران است و همهٔ عملیات پستی آن از لحظه قبول مرسولات تا توزیع آن‌ها در داخل و خارج از کشور، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌گیرد.

در حال حاضر، مرسولات قبول شده در تهران به مقصد مراکز استان‌ها و بیش از ۱۰۰ شهر دیگر ظرف مدت ۲۴ ساعت تا ۷۲ ساعت به گیرندگان تحویل داده می‌شود. حداکثر زمان تحویل یک مرسوله پیشتاز درون‌شهری به گیرنده ۲۴ ساعت و برای شهرستان‌ها ۴۸ تا ۷۲ ساعت است. این زمان در خارج از کشور بیشتر می‌باشد. البته مدت‌های ذکر شده در روزهای کاری می‌باشد و در روزهای تعطیل سرویس دهی انجام نمی‌گیرد .

پست سفارشی چیست ؟

پست سفارشی نوعی پست است که در صورتی که تعداد یا وزن مرسولات پستی شما زیاد می باشد بهتر است از پست سفارشی استفاده شود تا بتوانید از سود قابل ملاحظه ای بهره مند شوید.

تفاوت پست سفارشی و پیشتاز

تفاوت پست پیشتاز و سفارشی

پست پیشتاز و پست سفارشی دارای تفاوتها و مزیتهایی نسبت به یک دیگر می باشند که ما سعی می کنیم در ادامه به مهمترین آنها بپردازیم بلکه مورد استفاده شما قرار گیرند.

مرسولات پستی ارسال شده توسط اداره پست از لحاظ مختلفی مانند نحوه ارسال، زمان تحویل، حداکثر وزن مرسوله و هزینه ارسال مرسوله می توانند به دسته های مختلفی تقسیم شوند.

بسته به بعد مسافت مقصد ارسال مرسوله زمان تحویل بسته پستی بین ۲۴ الی ۷۲ ساعت متغیر می باشد. برای این که شما بتوانید بسته پستی خود را از طریق پست پیشتاز ارسال کنید حد اکثر وزنی را برای این روش اداره پست در نظر گرفته است که وزن حداکثر ۲۵ کیلو گرم می باشد.

در پست پیشتاز مرسولات از طریق خط هوایی به مقصد ارسال می شوند. که هزینه آن بسته به تعرفه ای که اداره پست برای وزن های مختلف در نظر گرفته است از شما گرفته خواهد شد.

از تفاوت پست پیشتاز و سفارشی می توان گفت که زمان تحویل مرسوله پستی در روش پست سفارشی حدود یک هفته می باشد. و حداکثر وزن مرسوله پستی در روش سفارشی ۴۰ کیلوگرم می باشد که نسبت به روش پیشتاز ۱۵ کیلو گرم بیشتر است.

تفاوت پست سفارشی و پیشتاز در ارسال : همچنین روش ارسال در مقایسه با پست پیشتاز که هوایی بود در این روش زمینی انجام می شود. و هزینه آن نیز بر اساس تعرفه ای که اداره پست برای وزن های مختلف در نظر گرفته است از مشتری اخذ می گردد. توجه داشته باشید که در این روش هزینه ارسال تقریبا نصف هزینه ارسال با پست پیشتاز است.

همچنین اگر شما منتظر دریافت بسته پستی می باشید باید به شما بگوییم که مامورین محترم اداره پست برای دو مرتبه به آدرس شما خواهند آمد که اگر در این دو مرتبه پاسخی از طرف شما دریافت نکنند. مرسوله پستی را به اداره مرکزی شهرستان ارجاع می دهند و شما می توانید در مدت زمان یک هفته با مراجعه به آنجا بسته خود را دریافت نمایید.

آیا فرق بین پست و تیپاکس را میدانید ؟ فرق تیپاکس با سایر پست ...این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits