معرفی گونه ای کشیم به نام کشیم گردن سرخ + آلبوم

معرفی کشیم گردن سرخ که زاد ولد کمی دارد
۱,۶۷۲
۰
۰
پنج شنبه, ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۳۶

مشخصات کشیم گردن سرخ :

کشیم گردن سرخ 45 سانتی متر طول دارد. منقارش سیاه با قاعده ی زرد روشن است که زمستانها به رنگ خاکستری روشن دیده می شود و روتنه اش نیز قهوه ای مخلوط با خاکستری است که سفیدی کمتری دارد.

از کشیم گوش دار بزرگتر و از کشیم بزرگ کوچکتر به نظر می رسد. این پرنده مانند کشیم های دیگر غواص بسیار ماهری است که فرم بدنی آن مانند سایر کشیم ها با زندگی آبی، کاملا سازگاری دارد پاهایش بر خلاف غواص ها پرده ندارد ولی در طرفین انگشتانش پرده ای وجود دارد که او را قادر می سازد تا در آبهای کم عمق آبگیرها و در لابلای نیزار ها شنا کند و غذای خود را بدست آورد.

بدنی گرد، پر جثه با سری بزرگ و مخروطی شکل دارد پر و بالش به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای است و به نظر می رسد که فاقد دم می باشد. کمتر پرواز می کند و هنگام پرواز سر خود را پائین نگه می دارد و دو لکه سفید رنگ بر روی بالهایش نمایان می گردد.

این پرنده در فصل زمستان و در فصل دور از زاد و ولد با پر و بالی به رنگ خاکستری و سفید نمایان می شود که سطح پشتی آن خاکستری تیره و سطح شکمی آن سفید می باشد ، سرش تیره و ناحیه زیر چانه و بالای گردنش سفید می باشد اما ناحیه انتهائی گردنش تیره می باشد که تا قسمتهای فوقانی سینه وکمرش ادامه می یابد.

در فصل زاد و ولد و هنگام تابستان رنگ پر وبال این پرنده به صورت قهوه ای مایل به خاکستری در می آید که به وسیله گونه های خاکستری کم رنگ ، تارک سیاه با دو پس کاکل کوچک ، گردن بلوطی سیر و منقاری با قاعده زرد روشن و نوک سیاه قابل تشخیص می باشد.

نامهای کشیم گردن سرخ :

دسته ( خانواده ) : پرنده ، کشیم سانان
نام فارسی : کشيم گردن سرخ
نام انگلیسی : Red-necked Grebe
نام فرانسوی : Grebe jougris
نام عربی : الغطاس احمر الرقبة
نام علمی : Podiceps grisegena

صدا:

صدای کشیم گردن سرخ ، کشیده، و شبیه «کک –کک-» شنیده می شود.

زیستگاه :

کشیم گردن سرخ زمستان ها ، عمدتا در نزدیکی سواحل به سر برده و در نیزارها و آبگیرهای پر گیاه تولید مثل می کند. در ایران، زمستان ها نسبتا فراوان است. اما به تعداد اندک تولید مثل می کند.

تغذیه :

غذاي عمده اين پرنده ماهي است و از سخت پوستان و نرم تنان و حشرات و از بعضی گیاهان آبزی نيز تغذيه مي کند .

آلبوم :

کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ
کشیم گردن سرخ

بیشتر بدانید :

معرفی کامل پرنده ی ماهی خوار به نام کشیم کوچک + فیلم و عکس

کاربر گرامی چنانچه درمورد " کشیم گردن سرخ " سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید . و با مجله دلگرم همراه شوید و از نگهداری تا بیماری های و دانستنی های حیوانات آشنا شوید.


معرفی گونه ای کشیم به نام کشیم گردن سرخ + آلبوم
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter