دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
راه های اخذ اقامت اسپانیا
2
زمان مطالعه: 13 دقیقه
اقامت اسپانیا : در میان تمام کشور های اروپا و همچنین حوزه شینگن، اسپانیا می تواند مقصد مناسبی برای گذراندن زندگی باشد. چرا که ویژگی های این کشور برای داشتن آینده ای تضمین شده بسیار ایده آل است.

اقامت اسپانیا بدون نیاز به سرمایه گذاری

به گزارش دلگرم : در رابطه با اخذ اقامت اسپانیا باید بگوییم که راههای متعددی برای کسب اقامت و مهاجرت به این کشور وجود دارد که در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم.کشور اسپانیا بر خلاف دیگر کشورهای غرب اروپایی دارای مقررات سخت و دست و پا گیر نمی‌باشد و شرایط مساعد و مطلوبی را برای ادامه زندگی و کار شهروندان خود و سایر کشورها به طور مساوی فراهم آورده است.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

این نوع اقامت به کسانی اعطا می‌شود که توان مالی قابل توجهی داشته و نیاز به اشتغال در کشور اسپانیا ندارند. در روش تمکن مالی که در حال حاضر سفارت اسپانیا در تهران از آن‌ استقبال می‌کند شخص متقاضی می بایست قادر به اثبات درآمد کافی‌ در ایران باشد و این درآمد نباید به صورت حقوق ثابت باشد. به این گونه که متقاضی اقامت اسپانیا باید بتواند بدون حضور حداقل شش ماه در ایران درآمد کافی‌ برای زندگی‌ در اسپانیا را داشته باشد.

نوع درآمد : هرگونه درآمدی مانند سود حاصل از سپرده بانکی‌، سند ملک و اجاره‌ نامه رسمی‌، سود سهام شرکت و یا کارخانه در این روش میتواند مفید باشد. لازم به یاد آوریست که منبع درآمد شما نباید وابسته به حضور فیزیکی‌ شما در ایران باشد(حقوق ثابت) و شما چون درخواست اقامت اسپانیا را دارید و بنا بر قانون می‌بایست ۱۸۴ روز (شش ماه) در اسپانیا باشید،در نتیجه بدون حضور در ایران و بدون کسب و کار در اسپانیا بتوانید به راحتی‌ امرار معاش کنید.

توجه داشته باشید که متقاضیان هر دو روش باید حداقل یک ملک در هر جای کشور خود به نام خودشان داشته باشند ( یعنی ملک ۱۰۰ درصد به نام خودشان باشد و سند قطعی هم داشته باشد).

روش اول: درآمد 2500 یورو در ماه : روش اول : به آن دسته از متقاضیانی تعلق می‌گیرد که بتوانند نشان دهند در کشور مبداء خود درآمد مستند و محکمی معادل ۲۵۰۰ یورو در ماه و برای هر یک از اعضای خانواده ۵۵۰ یورو اضافه دارند. این درآمد می‌تواند حاصل اجاره خانه، حقوق بازنشستگی، حقوق دریافتی از بخش دولتی یا خصوصی و مواردی دیگری از این دست باشد. در این روش متقاضی باید با ارائه اسناد معتبر به دولت اسپانیا نشان دهد که برای زندگی در این کشور بدون کار کردن دارای استطاعت مالی کافی است.

روش دوم: حساب بانکی 70 هزار یورویی : روش دوم : به آن دسته از متقاضیانی تعلق می‌گیرد که درآمد ثابتی برای نشان دادن به دولت اسپانیا ندارند اما می‌توانند اثبات کنند که در طول یک سال گذشته، مبلغ مناسبی را در حساب بانکی خود به عنوان میانگین موجودی حساب،‌ نگهداری کرده‌اند. حساب بانکی باید به نام خود شخص متقاضی باشد و حداقل میانگین موجودی حساب مبلغ ۷۰ هزار یورو می‌باشد. این مبلغ باید در هر لحظه، بلافاصله قابل برداشت باشد.

مدت اعتبار ویزا اسپانیا

مدت اولیه مجوز اقامت تمکن مالی برای یک سال است که می‌تواند برای دو سال تمدید شده و سپس برای دو سال دیگر نیز تمدید شود. پس از زندگی در اسپانیا به مدت پنج سال، شخص متقاضی می‌تواند برای دریافت اجازه اقامت دائم اقدام کند. در صورت رعایت شرایط اقامت در اسپانبا در انتهای پنج سال دوم، متقاضی امکان اخذ پاسپورت کشور اسپانیا را خواهد داشت.

ویزا اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار

برای اخذ اقامت اسپانیا از راه کار حتما متقاضی باید کارفرما و job offer داشته باشد تا برای ایشان دعوت نامه کاری ارسال شده و بتواند از این طریق وارد کشور اسپانیا شده و مشغول به کار شود. پس از ۳ الی ۵ سال کار و پرداخت مالیات، متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم اسپانیا را نماید.

البته این امر سخت به نظر میرسد. زمانیکه کارفرما بخواهد برای شما دعوت نامه کاری ارسال نماید باید ابتدا آن شغل مورد نظر را در کشور خود ۳ ماه اگهی نموده اگر شخص مورد نظر پیدا نشد، می‌بایست ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید و اگر در این بازۀ زمانی ۶ ماهه شخص مورد نظر برای شغل پیدا نشد آن زمان می‌تَواند برای افراد غیر اروپایی دعوت نامه کاری ارسال نماید.

حتماً بخوانید:
همه چیز درمورد شرایط زندگی در اسپانیا و معایب آن

همه چیز درمورد شرایط زندگی در اسپانیا و معایب آن

بسیاری از مردم سراسر دنیا، مایلند در کشور اسپانیا زندگی کنند. اما برای زندگی در این کشور چه شرایطی وجود دارد ؟ با ما همراه باشید تا به سوالات شما در…

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ یورو به بالا (ویزای طلایی) : در این روش متقاضی باید بدون بهره گیری از وام بانکی‌ در بخش ملک سرمایه گذاری نماید، این خرید می‎تواند در قالب خرید یک یا چند ملک باشد که می‌بایست مجموعه خرید بالاتر از پانصد هزار یورو گردد. از مزایای این روش سرعت بالای اخذ اقامت اسپانیا (۳ هفته) و عدم شرط حضور شش ماهه در اسپانیاست.

اقامت اخذ شده، اقامت کشور اسپانیا و اتحادیه اروپا بوده که با کارت اقامتی دریافتی، امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن را خواهید داشت.

خرید ملک با متراژ کافی به ازای تعداد اعضای خانواده : در روش دوم که متداول‌تر می‌باشد متقاضی می‎بایست متناسب با تعداد اعضا خانواده خود ملک با فضای کافی‌ خریداری نماید، یعنی‌ در این روش، به جای قیمت، متراژ ملک مهم می‌باشد. همچنین متقاضی می‎تواند از وام بانکی‌ نیز استفاده نماید.

جهت اخذ اقامت اسپانیا به منظور اثبات امکان تامین هزینه زندگی بدون کمک دولت، می‎بایست مدارک مالی کافی به سفارت اسپانیا در تهران ارائه گردد. به طور مثال یک خانواده ۴ نفری به یک آپارتمان دو خوابه با متراژ حداقل ۸۰ متر نیاز دارند.

زمان لازم جهت اخذ این نوع اقامت یک تا سه ماه می‌باشد، اقامت اخذ شده بدون اجازه کار بوده و هر زمان که متقاضی شرایط و امکانات لازم را جهت کار مهیا داشته باشد می‎تواند تقاضای اجازه کار نماید.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

تحصیل در اسپانیا برای اشخاص ایرانی در تمامی مقاطع امکان پذیر می‌باشد، دانشگاههای موجود در اسپانیا هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی برای دانشجویان خدمات ارائه می‌دهند.البته افراد دانشجو در اسپانیا ابتدا ویزای تحصیلی دریافت می‌نمایند و در صورتی که پس از تحصیل در اسپانیا به کاری مشغول شده و مالیات بپردازند می توانند کارت اقامت اسپانیا را دریافت نمایند. یکی از بزرگترین مزایای ویزای تحصیلی اسپانیا عدم محدودیت سنی برای اخذ این ویزاست.

راهنمای کامل اقامت اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از گزینه‌های ممکن در خصوص اخذ اقامت اسپانیا ، اقامت اَز راه ثبت شرکت و کارآفرینی در اسپانیا می‌باشد. این نوع اقامت از مهمترین و موثرترین روشهای اقدام برای شروع زندگی جدید در اسپانیا بوده که متقاضی پس از انجام مراحل ثبت شرکت، تهیه و به ثبت رساندن پلن تجاری خود برای اجرایی کردن آن قادر به کسب اقامت اسپانیا به روش ثبت شرکت در کشور اسپانیا خواهد بود. عمده شرکتهای اسپانیا به شکل شرکت با مسولیت محدود ثبت می‌شوند.

در این روش اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند. در اسپانیا انگیزه‌های زیادی برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار دیده شده است که یکی از آنها کاهش مالیات در شرایط خاص است.مثلا شرکت های تازه تاسیس در اسپانیا برای دو سال ابتدایی تنها ۱۵ درصد باید مالیات پرداخت نمایند

ولی بعد از این دو سال مالیات با نرخ ۲۵ درصد محاسبه خواهد شد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا ۳۰۰۰ یورو می‌باشد.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

به این صورت می باشد که اگر شما به هر طریقی وارد خاک اسپانیا شوید و با یک تبعه اسپانیایی ازدواج نمایید، می توانید از این طریق اقامت اسپانیا را کسب فرمایید. البته لازم به ذکر است که باید پروسه حقوقی آن را طی نمایید. شخص اصلی باید منبع مشخصی داشته باشد و نشان دهد درآمدی دارد که ثابت کند می تواند از نظر مالی طرف مقابل را ساپورت نماید.برای اخذ اقامت از طریق ازدواج باید با فردی که سیتیزن اسپانیا است حداقل 5 سال زندگی کنید تا ثابت شود ازدواج شما واقعی بوده و بعد 5 سال می توانید اقامت اسپانیا را کسب نمایید و بعد درخواست پاسپورت نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج به شرح زیر می باشد :

پاسپورت
نامه عدم سوء پیشینه
ارائه ویزا و کارت اقامت ( در صورت داشتن اقامت در اسپانیا )
گواهی سلامت پزشکی
سند طلاق ، گواهی فوت ( در صورت وجود ) به زبان اسپانیایی ترجمه گردد.
هزینه فرم اپلیکیشن اقامت اسپانیا از طریق ازدواج بین 60 تا 100 یورو می باشد. در صورت رد ویزا این مبلغ غیر قابل بازگشت می باشد.

اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی ممکن است مورد نظر خیلی از افراد باشد. اسپانیا جز کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی) می باشد. فردی که قصد مهاجرت از طریق پناهندگی دارد باید دلیل واقعی داشته باشد، از نظر مذهب، نژاد، ملیت، عقاید سیاسی ، جنسیت یا گرایش جنسی در کشور خودش مورد آزار و اذیت قرار گیرد.

به طور موجه از کشور خودش ترس داشته باشد و ترسش واقعی بوده باشد.فرد بعد از ورود به کشور اسپانیا، پس از یک ماه از رویدادهای زمینه ساز درخواست پناهندگی اسپانیا دهد.آنچه که در درخواست باید ذکر شود، اطلاعات شخصی و اسناد مدارکی که ثابت کند ترس فرد واقعی بوده است. تا زمان بررسی درخواست فرد اجازه اقامت اسپانیا را خواهند داشت.

این روش غیر قانونی بوده و در ظاهر هزینه کمتری دارد اما پذیرش خطرات ناشی از اقدام به پناهندگی و مشکلاتی که در مسیر راه و بعد از آن وجود دارد در عمل هزینه های مالی و معنوی و حتی آسیب های جانی بسیار بیشتری دارد از قبیل عدم توانایی بازگشت به کشور موطن، عدم توانایی کاری و استفاده بالقوه از تحصیلات و تخصص تا زمان اخذ تابعیت، خطرات سفر های قاچاقی و غیر قانونی که با افراد بعضا کلاه بردار و سود جو و خطر ناک،عدم آگاهی کامل از زندگی در کمپ های پناه جویان و شرایط بسیار سخت آن و نیز نداشتن اطمینان خاطر از اخذ مجوز پناهندگی یا عدم آن و… برای مهاجرت کردن 5 راه و روش دیگر وجود دارد که می توان از میان آنها با تحقیق و مطالعه و مشورت، مسیر درستی که متناسب با شرایط فردی ما باشد انتخاب کنیم تا با این مشکلات ، خطرات و حتی از دست دادن کشور خود رو به رو نشد.

اقامت اسپانیا 2022

اقامت اسپانیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اخذ اقامت اسپانیا برای هنرمندان برجسته ، افراد موفق و ورزشکاران دارای حالت های خاص و ویژه ایی است. در این روش اخذ اقامت، هنرمندان برجسته ایی مهارت ها و رزومه های هنری دارند یا قهرمانان ورزشی و ورزشکارانی که نامدار هستند می توانند برای اقامت اسپانیا اقدام کنند.

برای هنرمندان داشتن سابقه و رزومه برجسته و برای ورزشکاران نام آوری در عرصه های بین المللی و سلامت جسمی کامل ملاک است و درامد این افراد از طریق قرار داد رسمی حاصل شده و با داشتن اسپانسر یا مدیر برنامه مدیریت می شود. در ضمن گواهی های پرداخت بیمه و مالیات نیز از مدارک مورد نیاز است.

برای سلبریتی ها، هنرمندان، ورزشکاران حرفه ایی و افرادی که موفقیت های فوق مهمی را کسب کرده اند با این رو می توان اقامت اسپانیا را در خواست کرد که با داشتن این اقامت می توانند در بیش از 145 کشور عضو شنگن تردد و مسافرت داشته باشند و برای خانواده ایشان نیز حق تحصیل و.. در نظر گرفته می شود ولی در حال حاضر برای ایرانی ها این امکان فراهم نمی باشد و نمی توانند از این طریق برای اقامت اسپانیا ویزا شوند.

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت در امر مهاجرت یکی از مهم ترین مباحثی بعد از 5 سال ( با داشتن این شرط که نباید بیش از شش ماه از یک سال را به طور یک نواخت از کشور خارج بود و یا اینکه بیش از 30 ماه از کل 60 ماه را حتی به طور غیر پیوسته نباید از اسپانیا خارج بود ) می تواند به اقامت دائم و این اقامت دائم نیز با گذشت 5 سال ( یعنی در مجموع با گذشت 10 سال ) می تواند منجر به درخواست تابعیت شود.

در طی این مدت باید ثابت کنید که شهروندی خوب بودید و سابقه کیفری و دادگاهی نداشتید و همینطور درامد مثبت داشته و از لحاظ مالی شرایط پایداری دارید. ونیز قادر به صحبت اسپانیایی هستید. با داشتن همه شرایط فوق شما باید مدارک مورد نیاز از قبیل گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی زبان اسپانیایی و… به همراه فرم در خواست ارائه دهید.البته برای مواردی خاص پروسه رسیدن به تابعیت اسپانیا می تواند کوتاه تر گردد.

برای مثال اگر شما با یک اسپانیایی (فرزند یک پدر یا مادر اسپانیایی) ازدواج کرده باشید و یا تولد در خاک اسپانیا می تواند منجر به تابعیت مستقیم این کشور شود. حتی اگر از والدین اسپانیایی خارج از خاک اسپانیا متولد شوید نیز می توانید تابعیت اسپانیایی داشته باشید. برای پناهندگان نیز این مدت زمان گرفتن تابعیت تنها 5 سال است ولی مشکلات و مشقات خود را دارد.

مدارک مورد نیاز اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا به شرح زیر می باشد :

ابتدا درخواست باید به صورت شخصی به سفارت اسپانیا در کشور مبدا ارسال شود. الزام اصلی این است که برخی از اسناد را بر اساس نوع اجازه اقامت اسپانیا تهیه و چیدمان کنید .

مدارک شناسایی معتبر
ویزای مربوطه
اثبات درآمد مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت اقامت در اسپانیا مانند سرمایه قبلی یا حقوق بازنشستگی و…
اثبات اقامت قانونی در اسپانیا
گواهی عدم سابقه کیفری
گواهی پزشکی
دو قطعه عکس از همان عکس گذر نامه
تضمین بیمه مسافرتی
گواهی وضعیت تاهل

کلیه اسناد و مدارک فوق الذکر به زبان انگلیسی یا اسپانیایی ترجمه شده و بعد از چیدمان صحیح برای سفارتخانه اسپانیا در کشور متقاضی ارسال شود. مجوز اقامت توسط وزارت کشور اسپانیا صادر می شود. تمدید مجوز اقامت امکان پذیر می باشد در صورتی که وضعیت اقتصادی متقاضی تغییری نکرده باشد.

در خواست تمدید مجوز اقامت باید حد اقل یک ماه قبل از اتمام مهلت اقامت اعمال شود در غیر این صورت ممکن است متقاضی با جریمه هایی مواجه گردد.

در اساس این روشها امکان اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد اما پیش از اقدام برای مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزای این کشور حتمأ شرایط اقتصادی و کاری این کشور را بررسی نمایید زیرا اسپانیا در دسته کشورهای مهاجرپذیر نیست و شرایط کاری مطلوبی در این کشور در انتظار دانشجویان نیست.

جهت اقدام برای هریک از این روشها می بایست با کارشناسان حقوقی و وکلای مهاجرت مشورت نمایید و بهترین راه را برای اخذ اقامت اسپانیا انجام دهید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits