دلگرم
امروز: شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
با خواندن این دعا ترس و وحشت را از خود دور کنید
76
زمان مطالعه: 7 دقیقه
دعای ترس و وحشت از تنهایی برای رفع ترس و اضطراب از تنهایی : برای برطرف شدن ترس و اضطراب چه دعاهایی بخوانیم؟ برای غلبه بر ترس راهکارهای روانشناسی زیادی وجود دارد ولی گاهی این راهکارها نیز نمیتواند به ما کمکی کند.

دعای عظیم برای رفع ترس و وحشت

دعایی از امام صادق برای رفع ترس و استرس:

سید بن طاووس از قول امام صادق علیه السلام نقل کرده است: اگر سوره محمد را بنویسند و هنگام جنگ و نزاع به همراه داشته باشند از خوف و خطر ناشی از ان در امن می مانند و درهای خوبی ها برایشان گشوده می شود
و اگر نوشته سوره محمد را بشویند و از آب حاصل از آن بنوشند برای آرام شدن ترس و اضطراب مفید است…( الامان من أخطار الاسفار و الازمان، ص 89)

آیه قرآن برای رفع ترس و اضطراب:

برای دفع ترس و اضطراب و دلهره می توان آیات 45 و 46 سوره مبارکه الاسراء را که به کار بردن آنها خصوصا به جهت دفع ترس، اضطراب، دلهره، دلشوره و همچنین دفع دشمن بسیار موثر است قرائت نمود.

این آیات شریفه حصاری محکم است:

«وَ إِذَا قَرَأْتَ الْقُرآنَ جَعَلْنَا بَیْنَکَ وَبَیْنَ الَّذِینَ لاَ یُؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ حِجَابًا مَّسْتُورًا
وَجَعَلْنَا عَلَى قُلُوبِهِمْ أَکِنَّةً أَن یَفْقَهُوهُ وَفِی آذَانِهِمْ وَقْرًا
وَإِذَا ذَکَرْتَ رَبَّکَ فِی الْقُرْآنِ وَحْدَهُ وَلَّوْاْ عَلَى أَدْبَارِهِمْ نُفُورًا»

خواندن کدام سوره ترس را دور می‌کند؟

دعای غلبه بر ترس و اضطراب و انواع مختلف آن از معصومین (ع)

ترس یکی از واکنش های طبیعی بدن است که در زمان احساس خطر در فرد ظاهر می شود.ترس و اضطراب با هم تفاوت دارند.
یعنی اضطراب زمانی به وجود می آید که هیچ تهدیدی خارجی وجود ندارد اما ترس ناشی از یک اتفاق ناخوشایند است.
برای غلبه بر ترس روش های مخنلفی وجود دارد.
اما همانطور که می دانید دعا و ذکر و توسل به خداوند مهربان از بالاترین و بهترین روش های غلبه بر ترس است.حتما این جمله معروف را می دانید که خداوند از رگ گردن به انسان ها نزدیک است.
به این معنی که شما در هر زمانی مثلا مواقعی که احساس ترس و دلشوره و نگرانی دارید، می توانید با زبان خودتان از خداوند کمک بگیرید تا ترس شما را از بین ببرد.
اما چه بهتر است که با زبان دعا و به وسیله ادعیه و اذکاری که از امامان و پیامبران و معصومین علیهم السلام و همچنین بزرگان دین نقل شده است از خداوند بزرگ طلب کمک و آرامش کرد.برای غلبه بر ترس دعاها و نمازها و ذکرهای زیادی وجود دارد.

اما کسی که دچار ترس و وحشت شده است برای اینکه ترس و اضطرابش از بین برود، می خواهد هر نوع ذکر و دعایی را بخواند تا از این احساس خلاص یابد.
اولین منبعی که این افراد به سراغ آن می روند تا بهترین و سریع ترین دعای غلبه بر ترس و استرس را پیدا کنند، اینترنت است و شروع به جستجوی کلماتی مانند دعای برای غلبه بر ترس و دعا برای غلبه بر ترس و اضطراب و دعا برای غلبه بر ترس و وحشت و دعا برای غلبه بر ترس کودکان و دعای غلبه به ترس و … می کنند.
نایریکا در این بخش بهترین ادعیه و اذکاری که برای غلبه بر ترس و اضطراب و دلشوره و نگرانی در سطح اینترنت وجود دارد را گردآوری کرده است.

دعای غلبه بر ترس و اضطراب

دعای رفع دلشوره و ترس از امام باقر (ع):

  • ۲ رکعت نماز بخوان و ۷۰ بار بگو

یا أبصَرَ النَّاظِرین
و یا أسمَعَ السَّامِعین

و یا أسرَعَ الحَاسِبین
و یا أرحَمَ الرَّاحِمین

دعا برای رفع اضطراب از پیامبر اکرم (ص):

سوره سبأ را بنویسد و بر خود آویزد تا هیچ جنبنده مزاحمی به او نزدیک نشود و اگر بشوید و بنوشد و بر خود پاشد ترسش می‌ریزد.

دعای رفع ترس از امام صادق (ع):

سوره فتح را نوشته و بشویند و به آنکه خوف و ترس دارد بخورانند تا علاج یابد ان‌شاءالله.برای غلبه بر ترس کسی که در خواب می‌ترسد در وقت خواب سوره فلق و ناس را با آیه الکرسی بخواند ایمن گردد
برای غلبه بر ترس هر کس دچار اضطراب و ترس است سوره صافات را بنویسد آب پاک بر آن ریخته و وقت استحمام از آن آب بر بدن خود بریزد آرامش بیابد.
برای غلبه بر ترس هرکس ۱۵۰۰ بار ذکر زیر را هر روز بخواند از ترس و پریشان احوالی ایمن بود و قرب حق تعالی یابد و صاحب بقین گردد. یا واحد توحدت بالوحدانیه فی وحدانیه وحدانیتک یا واحد
در مواضع وحشتناک دست بر سر بگذار. و آیه ۸۳ آل عمران را بلند بخوان و نیز اذان گفتن با صدای بلند در مکان خلوت جهت دفع ترس مؤثر است.

أَفَغَیْرَ دِینِ اللَّهِ یَبْغُونَ وَلَهُ أَسْلَمَ مَنْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ طَوْعًا وَکَرْهًا وَإِلَیْهِ یُرْجَعُونَ
برای غلبه بر ترس و جهت رفع اضطراب و نگرانی و ترس و وحشت هر روز بعد از نمازهای پنجگانه آیه ۸ سوره آل‌عمران را ۱۰ بار بخواند شفا یابد.

رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَهً ۚ إِنَّکَ أَنْتَ الْوَهَّابُ
برای غلبه بر ترس بگوید : کهیعص ، حمعسق ، و لا حَولَ‏ وَ لا قُوَّهَ إلَّا بِاللَّهِ‏ العَلِیِ‏ العَظِیم ترس از بین خواهد رفت.

دعا برای دفع ترس و وحشت

در شگفتم از کسی که ترس به او غلبه کرده چگونه پناه نمی‌برد به ذکر : حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیل
امام صادق (ع) نقل است که اگر زمانی دچار ترس شدی آیه الکرسی را بخوان. زمانی که از چیزی ترسیدی این دعا را بخوان و بعد آنچه می خواهی ( صاحب شر ) را یاد کن.
اللهُمَّ اِنَّکَ لا یَکفِی مِنکَ اَحَد و اَنتَ تَکفِیُ مِن کُلِّ اَحَدَ مِن خَلقِکَ فَاَکفَنی شَرُّ (نام فرد شرور آورده شود)

حتماً بخوانید:
بعض احراز و عوذات (دعا برای دفع بلا ، ترس و وحشت)

بعض احراز و عوذات (دعا برای دفع بلا ، ترس و وحشت)

حِرز، پاره ای از آیات، اذکار، اوراد و ادعیه مأثوری است که برای حفظ جان و مال از آسیب ها یا برای دفع بلا و آفات می خوانده یا به ‌صورت مکتوب با خود حمل…

دعای غلبه بر ترس از امام کاظم (ع):

هرگاه از چیزی به هراس افتادی صد آیه از هر جای قرآن بخوان سپس سه بار بگو : اللّهمَّ اکشِفْ عَنّی البَلاء
برای غلبه بر ترس قبل از طلوع آفتاب حداقل صد بار《یا وارث》بگوید سپس ۳ یا ۷ بار بخواند: ربِّ لاتَذَرْنی فَردًا وأنتَ خَیْرُ الوارِثین
هرگاه برای ورود به کاری ترس و وحشت داشتی ، آیه ۸۰ سوره اسراء را بخوان سپس اقدام کن : وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا
به جهت رفع خوف و ترس از دشمن ۱۱ بار بگوید : یا مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ إِیَّاکَ نَعْبُدُ و إِیَّاکَ نَسْتَعِیناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (76 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

محمد رزا | ۸ ماه پیش
عالی بود ممنون
1
6

hits