بداخلاقی شوهر،برای مدیریت بداخلاقی شوهر چه کنیم؟

۹,۴۶۲
۷
۰
دوشنبه, ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ۱۰:۱۷

بداخلاقی شوهر شما به هر نیتی که باشد، اشتباه است. حتی اگر شما رفتار اشتباهی هم مرتکب شوید باز هم چنین برخوردی درست نیست. پس فرقی نمی کند که علت وقوع این رفتار در او، به دلیل کدام رفتار و گفتار شماست.

بداخلاقی شوهر و مدیریت بداخلاقی شوهر

بداخلاقی شوهر و مدیریت بداخلاقی شوهر

به هر حال این که پیش از داد زدن شوهرتان شما چه رفتار یا گفتاری دارید، راه حل های متفاوتی را برای رفع این مشکل مطرح می سازد. با توجه به دو حالت ممکن:


1 - بروز اشتباه اولیه از جانب شما و بداخلاقی شوهرتان
2 - بی تقصیر بودن شما و بی دلیل بودن بداخلاقی شوهرتان

دو دسته راهکار برای شما ارائه می شود:

حالت اول : بروز اشتباه از جانب شما و بداخلاقی شوهرتان:


:: سعی کنید شوهرتان را تحریک نکنیدحساسیت ها و خط قرمزهای شوهرتان را بشناسید و تلاش کنید تا حد ممکن به سمت این حساسیت ها نروید.حساسیت نسبت به مسائل مالی، حساسیت نسبت به مادر خود و...

::تلاش کنید دنیا را از چشم شوهرتان ببینید.او در جمع های خانوادگی تحت چه فشارهایی قرار می گیرد؟ آیا از نظر مالی، تحصیلی یا وضع ظاهری، خود را همسطح دیگران می داند؟ آیا از شخص خاصی کدورت و کینه به دل ندارد؟ در صورتی که بتوانید به این گونه سوالات درباره شوهرتان پاسخ دهید می توانید ضمن درک وی، رفتارهایش را پیش بینی و کم کم مدیریت کنید.

بداخلاقی شوهر و مدیریت بداخلاقی شوهر

:: پیش از ورود به مهمانی با هم هماهنگ شوید
در بسیاری از مواقع زوجین در حال ورود به یک مهمانی هستند در صورتی که یکی گمان می کند وارد قفس شیرها می شود و دیگری گمان می کند وارد باغ و بستان شده است. در صورتی که شوهرتان در جمع های خاصی آسیب پذیر است، بیشتر مراعات وی را بکنید. در شوخی ها و شادمانی ها گوشه چشمی هم به وی داشته باشید.

::بررسی کنید آیا نظم خاصی در موقعیت هایی که شوهرتان بداخلاقی کرده است وجود دارد؟
آیا شما عادت گفتاری یا رفتاری خاصی ندارید که در این موقعیت ها تکرار شده است؟ در صورت وجود چنین نظمی، از این موقعیت ها دوری یا رفتار خود در موقعیت ها را بازبینی کنید.

حالت دوم: بی تقصیر بودن شما و بی دلیل بودن بداخلاقی شوهرتان


::از آن جا که داد زدن، گونه ای از پرخاشگری کلامی است و در بیشتر انواع پرخاشگری، فرد پرخاشگر احساس تهدید کرده است، سعی کنید به شوهرتان امنیت بدهید تا با شما صحبت کند و احساس تهدید و ناامنی خود را به شما منتقل کند. ممکن است وی در ابتدا مقاومت کند یا چیزی بروز ندهد اما به مرور موفق خواهید شد.

بداخلاقی شوهر و مدیریت بداخلاقی شوهر

:: توجه به شوهرتان را در جمع ها کم نکنید
به او نگاه محبت آمیز داشته باشید حتی می توانید با گرفتن دست هایش در دست هایتان آرامش را به او برگردانید و گاهی پیشنهاد نوشیدن چای، شربت و... نیز می تواند همسرتان را نرم تر و انعطاف پذیرتر کند.

:: گفت وگوی منظم و روزانه داشته باشید
شوهرتان را تشویق کنید تا بیشتر با هم حرف بزنید.


بداخلاقی شوهر،برای مدیریت بداخلاقی شوهر چه کنیم؟
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
7
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter