دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی
راهکارهای طلایی برای نحوه برخورد با شوهر حسود
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بسیاری از آقایان در زندگی زناشویی خود حسادت دارند و این موضوع می تواند موجب آزار خانم ها شود. در ادامه قصد داریم نحوه برخورد با اینگونه مردان را آموزش دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش رفتار با شوهر حسود

نحوه رفتار با شوهر حسود موضوع مورد بحث ماست. حسادت رابطه‌ای را که بنیان آن بر اعتماد بنا نهاده شده ویران می‌کند و در بدترین حالت حتی به قطع رابطه منجر می‌شود؛

بخصوص وقتی که حسادت به عادت تبدیل شود. اغلب خود کسانی که حسادت می‌کنند نیز در رنجند. رنج آن‌ها از کنترلی است که در رفتارشان به اعتیاد تبدیل شده است.

برخلاف عقیده بسیاری که حسادت به همسر را ناشی از عشق می‌ دانند، حسادت اصلا ربطی به عشق ندارد و حاصل برخی از اختلافات و نقایص روحی روانی و شخصیتی است. در اغلب موارد این ترس‌های فرد است که میوه‌ای به نام حسادت به بار آورده است و نه شریک زندگی‌اش عامل حسادت نیست.

شوهر حسود کیست ؟

بدیهی است که هم مردان و هم زنان می‌توانند حسود باشند، اما حسادت در مردان، به دلیل ویژگی‌ های خاصی که دارند می‌تواند پیامدهای زیانبارتری در پی داشته باشد.

آنچه در اینجا بحث خواهیم کرد، حسادت معمولی که در روابط عاشقانه زن و شوهر وجود دارد و باعث آزار هیچ یک از طرفین نمی‌شود نیست، بلکه حسادت بیمار گونه‌ای است که برخی مردان به آن مبتلا هستند.

هر از گاهی این حسادت تا جایی می‌رود‎ که از اطرافیان خود می‌شنویم که چگونه حسادت دیوانه‌وار مردی منجر به حوادث تلخ و وحشتناک می‌شود. این افراد هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند و حتی صحبت کردن همسرشان را با دوستان و ارتباط او را با خانواده خودش نیز محدود می‌کنند.

غیرت متفاوت از این حسادت و ترس بیش از اندازه است. رفتار بیمار گونه این مردان موجب می‌شود که حتی آنان به افکار و اندیشه‌های همسر خود نیز حسادت کنند. گاهی به نظر می‌رسد که مردان حسود بیش از حد غیرتی هستند، ولی این دو مقوله کاملا با یکدیگر تفاوت دارند.

حسادت شوهر به خانواده زن

ویژگی های شوهر حسود

علائم شوهر حسود

علائم و نشانه های شوهر حسود عبارت است از:

 • تعهد و نگرانی بیش از حد
 • علاقه، توجه و خوبی بیش از حد
 • اصرار بر همراهی همیشگی
 • نیاز به ابراز علاقه مداوم
 • تلفن‌ها و تماس‌های بیش از حد
 • بدگویی از دیگران
 • تمام وقت شما را برای خودشان می‌خواهند
 • انتقاد و زیر سوال بردن زندگی شما قبل از ازدواج با او

با شوهر حسود چه کنیم

شوهر حسود چه نشانه هایی دارد ؟

علل حسادت مردان به همسر

حسادت بسیار بیش از آن که ربطی به عشق داشته باشد با عزت نفس پایین ربط دارد. عدم اعتماد بنفس و ترس از دست دادن شریک زندگی از مهمترین عوامل حسادت نسبت به همسر است.

حسودها تصور می‌کنند که جذاب نیستند و در نظر شریک خود چندان باهوش و باارزش به نظر نمی‌آیند و به همین دلیل فرد دیگری که دارای این خصوصیات است را خطری می‌پندارند که می‌تواند نتایجی اسف‌ بار به بار بیاورد.

حسادت معمولا در کودکی ریشه دارد. افراد حسود ممکن است در کودکی خود توجه لازم را از والدین دریافت نکرده باشند و خود را آنقدرها لایق عشق دیگری ندانند. گاهی هم ریشه را باید در روابط پیشین فرد پیدا کرد.

شاید شریک پیشین زندگی با فرد دیگری ارتباط داشته و خیانت کرده باشد. حالا که او در رابطه‌ای دیگر قرار گرفته ترس شعله می‌کشد که نکند شریک کنونی ‌نیز او را ترک کند.

نحوه رفتار با شوهر حسود

چرا مردان حسادت می کنند ؟

نحوه‌ی رفتار با شوهر حسود

به شوهرتان اطمینان دهید و سپس تکلیف را مشخص کنید. آن‌هایی که شوهری حسود دارند باید برایشان روشن کنند که «من دوستت دارم و می‌خواهم با تو سر کنم. تو خودت مسئول حسادتت هستی. باید کاری علیه آن بکنی و اگر نمی‌توانی باید از یک درمانگر کمک بگیری».

کارهایی که می‌کنید را به خاطر حسادت او مخفی نگه ندارید. به خصوص اگر حسادت به یک رفتار آزار دهنده تبدیل شود. ولی انجام این کار فقط شرایط را بدتر می‌کند.

این شیوه، شیوه مناسبی برای برخورد با حسادت مردان نیست. در شیوه صحیح، هر دو طرف باید بدون هیچ کتمان و مخفی‌کاری با یکدیگر رفتار کنند.

وقتی مردتان به شما حسادت کرد، اگر با صحبت و مذاکره بخواهید ثابت کنید که به او وفادارید، بی فایده است. مذاکره و نرمش نشان دادن گاهی کار را خرابتر می کند، زیرا مرد به اشتباه اینطور استنباط می کند که پس حق داشته است حسادت کند، لذا با وی قاطع باشید، یک «نه » بگویید و سکوت موقرانه خود را حفظ کنید.

وقتی حسادتش گل کرد، همان لحظه به او محبت نکنید، زیرا با این ترتیب شرطی می شود. چون به ذهنش اینگونه خطور می کند که از پس هر حسادتی محبت است ! پس هر بار که حسادت کند، محبت خواهد دید !

وقتی حسادت می کند او را مسخره نکنید. اگر احساس او را به بازی بگیرید، عواقب خطرناکی در انتظار شماست. بعضی از زن ها به نادرست از این کار مرد خوششان می آید و از مرد خود سوء استفاده می کنند. برحذر باشید که این کار عاقبت خوشی ندارد و باید متوقف شود.

وقتی شوهرتان به شما حسادت کرد، برای رفع آن با او لجبازی نکنید چون در چنین مواقعی عاقبت این شما هستید که فدا می شوید ! ابتدا سعی نمایید تا با شیوه های معقول با او مذاکره کنید.

وقتی در محلی هستید که متوجه شدید دارد حسادتش گل می کند و ممکن است با شما یا با سایر میهمانان درگیر شود، بهتر است جای خود را عوض کنید یا به بهانه کمک به صاحبخانه به آشپزخانه بروید و خود را مشغول کنید.

در صورتی که باز هم به قول معروف به شما «پیله» کرد، محل را ترک گفته و با او قهر کنید ! منتها « قهر قشنگ»، یعنی هم با او حرف بزنید و هم با وی خیلی خوش و بش نکنید.

بیشتر مردها به یکی دو نفر از اطرافیان حسادت می کنند. این افراد ممکن است باجناقشان، پسرخاله یا پسرعموی شما باشند ، یا گاهی ممکن است این حسادت به یکی از خویشان و یا در نهایت نسبت به یکی از دوستان مشترک شما باشد.

پس از اینکه حساسیت او را نسبت به افراد خاصی تشخیص دادید، سعی کنید تحت هیچ عنوان با آنان خودمانی نشوید و حتی از شوخی های معمولی نیز درگذرید، تا رفته رفته شوهرتان خوشبین شود و نسبت به شما اعتماد کافی پیدا نموده و خودش هم دارای اعتماد به نفس بیشتری بشود.

آن وقت است که همه چیز به سیر طبیعی خود خواهد افتاد. اگر پس از تلاش کافی متوجه شدید که بیش از حد عصبی است و شما قادر نیستید او را از خود مطمئن سازید، قبول کنید که بیمار است و باید تحت درمان یک متخصص قرار گیرد.

آموزش رفتار با شوهر حسود

چگونه با شوهر حسود رفتار کنیم ؟

شعله حسادت شوهرمان را چگونه خاموش کنیم ؟

اما روش‌های رفتاری برخورد با شوهری که حسادت دارد چیست ؟ روش‌های مختلف درمان فردی و دارویی برای رفع این مشکل وجود دارد. معمولا همسرانی که دچار حسادتند قبول ندارند رفتارشان نوعی بیماری است و باید برای درمان اقدام کنند،

اگر با فرد بددل و حسودی زندگی می‌کنید با ملایمت و ملاطفت از او بخواهید با شما نزد مشاور و روانپزشک بیاید و اگر قبول نکرد که رفتارش بیمار است از فرد واسطه‌ای کمک بخواهید.

اما بهترین روش برای تحت کنترل در آوردن حسادت همسر آن است که با نثار عشق، محبت و مهربانی، اعتماد به نفس او را بالا برده و به او شخصیت دهید و به معنای واقعی با کلام و عمل به او این امنیت را بدهید که شما هر‌چه ترقی کنید و از هر لحاظ به جایگاه بالاتری برسید باز هم همسر خود را منحصر به فرد می‌دانید.

در ضمن خودتان هم یادتان باشد که با برخی اعمال، رفتار یا گفته‌هایتان باعث شعله‌ورشدن حس حسادت همسرتان نشوید.

برخورد با همسر حسود

چگونه حسادت شوهر را رفع کنیم ؟

آموزش رفتار با شوهر بی توجه و سرد

بهترین نحوه برخورد با شوهر درونگرا چیست ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
 • منبع
 • jamejamonline.ir
 • nowaroos.com
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید