دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۱ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
نحوه برخورد با مرد بی توجه : چگونه متوجه بی توجهی همسرم شوم ؟
2
زمان مطالعه: 10 دقیقه
شاید شما نیز از آن دسته خانم هایی هستید که از بی توجهی و سردی همسر خود شکایت می کنید. در این مطلب ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با شوهر بی توجه خود رفتار کنید. با ما همراه باشید.

چگونه متوجه بی توجهی همسرم شوم ؟

نحوه برخورد با شوهر بی توجه موضوع مورد بحث ماست. اولین گام برای درک بی توجهی همسر این است که مطمئن شده باشید که واقعا همسرتان به شما بی توجه است. لطفا اگر موارد زیر اتفاق افتاده است، آن ها را به حساب بی توجهی همسرتان نگذارید:

 • فشار اقتصادی روی خانواده شدید شده است
 • مدتی است که همسرتان از کار اخراج شده است
 • یکی از نزدیکان شما مریضی سختی را سپری می کند
 • یکی از نزدیکان شما به تازگی به رحمت خدا رفته است
 • مدتی است که درگیری های شغلی او بسیار زیاد شده است
 • کمتر از ۳ ماه است که احساس می کنید او بی توجه شده است

بسیاری از مواقع ذهن انسان آنقدر درگیری پیدا می کند که از پرداختن به همسر، غافل می شود و این در زندگی زناشویی یعنی جنگ و دعوا ! اگر احساس می کنید همسر شما درگیر یکی از موارد بالا یا موارد مشابه شده است، قویا توصیه می کنیم به او کمی فرصت دهید !

مهم ترین وظیفه زوج های هوشمند، تنها نگذاشتن همسر در سختی ها است ! اگر ذهنِ همسرتان درگیر است، به او آرامش دهید و شاد زندگی کنید !

بعضی اوقات دلیل بی تفاوتی همسران به همدیگر، مشغول بودن به فعالیت هایی غیر از خانواده است. مثلا در این روزگار افراد بسیار زیادی هستند که خودشان را با:

موبایل، تلویزیون، کنسول های بازی، بازی های کامپیوتری، انواع فیلم ها و سریال ها و یا هر مدل رسانه ای، سرگرم می کنند. برای اینکه بتوانید دوباره توجه همسرتان را جلب کنید، باید روش های جذاب بودن را پیش بگیرید و یا اینکه فعالیت هایی طراحی کنید که تمام افراد خانواده دور هم جمع شوند و با هم بازی کنند !

فراموش نکنید ! لزوما بی توجهی همسرتان به شما، دلیلی بر دوست نداشتن شما نیست !

نحوه برخورد با مرد بی توجه

نحوه رفتار با شوهر بی توجه

1. در برخورد با شوهر بی توجه از او گله و شکایت نکنید

اگر یک مرد بی توجه در زندگیتان وجود دارد سعی کنید کمتر او را سرزنش کنید و به خاطر بی‌ محبتی و کم‌ توجهیش از او گله و شکایت نکنید چون ممکن است او اصلا از ناراحتی شما آگاه نباشد.

پس به جای گله کردن بهتر است با آرامش و صحبت کردن به روش مسالمت آمیز مسئله را حل کنید و به او یادآوری کنید که بی‌توجهی او در زندگی، شما را اذیت می‌کند چون اگر شما از شکایت استفاده کنید با گذشت زمان او را آزار می‌دهید و او از شما خسته می‌شود.

پس سعی کنید به جای شکایت با آرامش صحبت کنید و صحبت‌های خود را در هر زمانی بیان نکنید و دنبال فرصت مناسب برای این کار باشید.

2. در برخورد با مرد بی توجه بیش از حد بخشنده نباشید

خیلی از زنان وقتی عاشق مردی می‌شوند و به او علاقه زیادی دارند دچار یک ضعف اساسی می‌شوند و آن ضعف نیز ترس از دست دادن مرد مورد علاقه‌ شان است بنابراین همیشه سعی می‌کنند تمام اشتباهات و کارهای خطای همسر خود را به سادگی ببخشند و برای رضایت او هر کاری که لازم باشد را انجام دهند.

بنابراین به دلیل وابستگی بیش از حد، احساسات خود را نادیده می‌گیرند و از طرفی هم باعث دلزدگی شریک زندگی یا همسر خود می‌شوند پس اگر شما نیز جزو این دسته از زنان هستید باید انتظار داشته باشید که شوهرتان به یک مرد بی توجه تبدیل شود.

چون او متوجه می‌شود که برای به دست آوردن شما تلاش زیادی نیاز ندارد بنابراین به راحتی به شما بی‌توجهی می‌کند.

3. برای رابطه خود چالش ایجاد کنید

مردان به طور طبیعی از هر آنچه که به راحتی در اختیارشان است خیلی استقبال نمی‌کنند پس اگر می‌خواهید با یک مرد بی توجه در زندگی خود روبرو نشوید باید برای او چالش‌ برانگیز باشید و هرگز کاری نکنید که او به راحتی و بدون هیچ گونه تلاشی شما را بدست بیاورد.

البته این بدان معنی نیست که با او لجبازی کنید بلکه باید خیلی زیرک و معقول رفتار کنید و به جای اینکه به همه درخواست‌های او جواب مثبت دهید و در برابر آن ها تسلیم شوید باید سعی کنید او را به چالش بکشانید چون در این صورت است که او قدر شما را بیشتر می‌داند و به جای کم‌ توجهی؛ بیشتر برای به دست آوردنتان تلاش می‌کند.

طرز برخورد با بی توجهی شوهر

4. در رفتار با مرد بی توجه رابطه خود را از عشق سرشار کنید

عشق ورزیدن در زندگی موضوعی اسرار آمیز است و همه ما از بچگی تا بزرگسالی به عشق و محبت نیاز داریم اما گاها خیلی از زوجین به اشتباه از هم عشق گدایی می‌کنند و انتظار عشق از همدیگر را دارند بدون اینکه خود کاری انجام دهند.

اگر شما نیز از این افراد هستید و یا به عنوان زنی از رابطه با یک مرد بی توجه رنج می‌برید باید بدانید که عشق چیزی نیست که فقط آن را از همسرتان درخواست کنید و انتظار آن را داشته باشید.

بلکه باید شما نیز به او عشق بورزید چون اگر او این کار را انجام ندهد و شما نیز متقابلا همان رفتار راداشته باشید با مشکل روبرو خواهید شد.

پس باید این نکته را فراموش نکنید که عشق دادنی است و نمی توان آن را از کسی درخواست کرد و اگر به جای درخواست عشق از همسرتان در مقابل و بدون هیچ چشم داشتی به او عشق بورزید نه تنها با یک مرد بی توجه وبرو نخواهید شد بلکه زندگیتان برایتان بهشت می‌شود.

5. در برخورد با مرد بی توجه علت رفتار او را جویا شوید

در هنگامی که مشکلی در ارتباط یا رابطه بین زن و شوهر پیش می‌ آید یکی از مهم ترین کار‌ها جویا شدن و صحبت در مورد علت آن است اگر می‌بینید از زندگی با یک مرد بی توجه اذیت می‌شوید پس یکی از بهترین کار‌ها این است که به دنبال علت این رفتار در او باشید.

چون این کار جز با صحبت کردن میسر نمی‌شود پس با شریک زندگی خود بنشینید و با او گفتگو کنید و از از او بپرسید تا خواسته‌هایی را که از شما دارد را مطرح کند.

علت بدرفتاری‌ هایش را از او بپرسید البته بهتر است ابتدا با گفتن نکات مثبت و کارهای خوبش شروع کنید و به گونه‌ای صحبت‌هایتان را مدیریت کنید که بدون هیچ گونه مشاجره‌ای درباره مشکل شخصی خود با شما درددل کند و به شما اعتماد کند.

6. در برخورد با شوهر بی توجه نیاز‌های او را کشف کنید

اکثر زنان وقتی با یک مرد بی توجه در زندگی روبرو می‌شوند فکر می‌کنند که مردان این رفتار را بر اثر بی علاقه بودن به آنان نشان می‌دهند اما شاید از این مسئله غافل هستند که این رفتار آن ها شاید بر اثر برآورده نشدن نیاز‌هایی است که زنان مسئول آن هستند.

پس اگر همسر شما از این دسته افراد است و به شما بی‌توجهی می‌کند بهتر است در طول روز ساعت‌های زیادی را برای او وقت بگذارید و با او در مورد نیاز‌ها و خواسته‌هایش صحبت کنید.

مانند یک دوست خوب به صحبت‌هایش توجه کنید و در صورت توان برای برآورده کردن نیازهایش تلاش کنید و اگر شما آن ها را درک کنید مسلما نتیجه معکوسی نمی‌بینید و توجه همسر خود را به راحتی جلب می‌کنید.

با همسر بی توجه چگونه برخورد کنیم

7. در شرایط نامناسب او را درک کنید

در شرایط روحی یا اقتصادی و به طور کلی همه شرایط نامناسب همسرتان را درک کنید و پا به پای او احساس همدردی کنید و برای رفع مشکلتان تا جایی که امکان دارد کل تلاش خود را به کار گیرید چون بعضی مردان در صورت مواجه شدن با مشکلات کاری و اقتصادی در زندگی احساس خوبی ندارند.

ممکن است شما در این مواقع او را به صورت یک مرد بی توجه ببینید چون او رفتار‌هایش را با بی حوصله‌ای، بهانه‌جویی و بی‌توجهی بروز می‌دهد اما این شما هستید که باید در این شرایط به فکر او و زندگی مشترک خود باشید.

به جای بهانه جویی و انتقام او را درک کنید و سعی کنید در این مواقع هر گونه واکنشی از او را به زندگی مشترک بین خودتان ربط ندهید.

8. در رفتار با مرد بی توجه او را تحسین کنید

اگر فکر می‌کنید که همسرتان به شما بی‌ محبتی می‌کند و یا جدیدا به شما بی‌توجه شده است روش تحسین کردن بسیار می‌تواند مفید واقع شود و برای این امر شما می‌توانید از همسرتان و نکات مثبت اخلاقی و رفتاری او تعریف کنید.

برای برخورد با بی‌ توجهی شوهر به اون نشان دهید که شما کاملا او را باور دارید و زمانی که او از شما این رفتار راببیند قطعا اعتماد به نفسش بیشتر می‌شود و به شما علاقمند می‌‌شود چون فکر می‌کند که چون به او اعتماد دارید و او را باور دارید پس لازم است که با شما صمیمی باشد و لیاقت این را دارید که محبت خود را نثار شما کند.

9. در مقابل مرد بی توجه مستقل عمل کنید

اگر شما نیز زنی هستید که در زندگی و برای رفع همه نیاز‌های خود منتظر شوهرتان هستید و وابستگی زیادی به او دارید پس او را یک مرد بی توجه خطاب نکنید چون خودتان کاری می‌کنید او به شما کم اهمیت باشد.

بنابراین برای رفع این حالت به او نشان دهید که به تنهایی نیز می‌توانید لحظات خوب و شادی بخشی را برای خودتان به ارمغان بیاورید و اهداف و رویاهای خود را در زندگی دنبال کنید و به او نشان دهید که مستقل هستید چون مردان نیز هرگز به زنی وابسته علاقه‌مند نمی‌شوند و از آن ها فراری هستند.

10. در برخورد با شوهر بی توجه به شخصیت خود اهمیت دهید

اگرچه یکی از ویژگی‌های مردان این است که در ابتدا جذب ظاهر می‌شوند و این مسئله توجه آن ها را برمی‌انگیزد اما مهم‌تر از این مسئله ویژگی‌های شخصیتی است چون نسبت به جذابیت ظاهری ماندگار‌تر است.

پس سعی کنید به این ویژگی‌ها اهمیت دهید مثلا به ظاهر، سلامتی و بهداشت خود اهمیت دهید، متعهد و با ادب باشید، به همسر خود و دیگران احترام بگذارید.

صادق باشید و با عزت نفس رفتار کنید و به طریقی لباس بپوشید که نشان دهنده اعتماد به نفس شما باشد که در نهایت با انجام این کار‌ها و مانند آن ها این حس را به مرد مورد علاقه خود نیز منتقل می‌کنید که ارزش توجه و محبت را دارید.

ویژگی های افراد شکاک : نحوه ی برخورد با افراد شکاک

نحوه ی برخورد با زن مغرور بدون اینکه آسیب ببینیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.5 از 5 (2 رای)  
 • منبع
 • takamoleman.com
 • life-skill.net
  دیدگاه ها

  شما اجازه ارسال کامنت ندارید