دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
چگونه زن موفقی باشیم؟(Successful woman)
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
چگونه زن موفقی باشیم؟(Successful woman):کلید طلایی برای زنانی که میخواهند موفق باشند/با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با راه های مناسب برای موفقیت در زندگی آشنا شوید.

کلید طلایی برای زنانی که میخواهند موفق باشند

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با راه های مناسب برای موفقیت در زندگی آشنا شوید.

ویژه بانوان

Successful woman

همیشه پیش شوهرتون آرایش کرده و خوش تیپ باشید. بهترین لباسهاتونو بپوشید. سعی کنید لوند باشید. ناز و عشوه براش داشته باشید. تنوع رو تو ظاهر رعایت کنید.

وقتی احتیاج به سکوت داره ساکت باشید

بهش اعتماد به نفس بدید و تاییدش کنید. خوبیهاشو بگید. از تک تک اجزای صورت و بدنش تعریف کنید.هر حرفی رو پیششون نگید. احتیاج نیست کامل همه چیز رو درباره گذشته شما بدونن.پر انرژی باشید.وقتی صحبت می کنه. چه تو خلوت و چه تو جمع نشون بدین که 6 دنگ حواستون به اونه.سعی کنید یک جورایی تو خلوت وقتی با هم خوبین بهش دیکته کنی که : " هیچ کس هیچ وظیفه ای در قبال ما نداره. و هرکس هر کار و کمکی برای ما انجام میده همه از لطفشه. نه وظیفه...." و بگید اگه ما تو کارا ه هم کمک کنیم. کمک از طرف هرکس باشه لطف و بزرگی اون شخص رو نشون میده.

زنان موفق

و یکی دیگه این رو آرون آروم بهش بگید که تو اسلام گفته شده زن به خاطر کار تو خونه شوهرش می تونه ازش پول بگیره. این یعنی کار زن تو خونه وظیفه اش نیست.در واقع لطفشه. و کمک مرد به زن تو خونه هم همین طور"...سعی کنید که از خانواده و عزیزانش خیلیییی بد نگید. کلا سعی کنید زیاد حرف اونا رو نیندازید. چون اگه زیاد گله گی کنید شوهرتون میگه تو که از همیشه با خانواده من بدی.... اگه تعداد گلگی هاتون کم باشه اگه یک بار خیلی ناراحت بودین به شوهرتون در مورد مادر یا خوهرش بگین. حق رو به شما می ده.

  • این مطلب در مورد گریه هم صدق می کنه.

یعنی خیییلی گریه نکنید. عادی میشه براش و دیگه به گریه هاتون اهمیت نمی ده.فرهنگ تشکر رو یادمون نره. حتی از همسر. ... وقتی تو خونه کمک می کنه یا کارخوبی میکنه حتما ازش تشکر کنید. و تشویقش کنید. و حتما پیش بقیه (وقتی که خودش هم هست ) ازش و از کار خوبش صحبت کنید و اونو تحسین کنید.اینطوری خیلی تشویق میشن. از غذاهاشون عکس بگیرین و برای تشویقشون تو جمع نشون بدین و تعریف کیند.

خونه مادر شوهر حتما جلو چشم شوهرتون کار کنید نه دور از چشم اون.

ناراحتی ها و دلخوری هاتونو بذارین برای وقتی که با هم مثلا رفتین قدم بزنین. اونجا آروم بهش بگین.سعی کنید اینو تلقین کنید به خود که می خواین با شوهرتون تو داشتن مادرش شریک شین. بعضی وقتا بگید وای دلم برا مامن تنگ شده... یا دلم برای دستپخت مامان تنگ شده.... باور کنید این مورد خیلی تاثیر داره. شوهر من از این جمله خیلی خوشش اومد. رفت به مامانش گفت. اونم کلی کیف کرد....

سعی کنید با خواهر شوهر و جاریتون خیلی صمیمی نشید. هیچ وقت بدی فامیل شوهر رو پیش جاری نگید. یک وقت با هم بد میشید میره میگه ها....من چند مورد اینطوری در اطرافیان دیدم. کلا خیلی زیاد باهاشون حرف نزنید. موقع صحبت کردن... سعی کنید که صحبت ها رو تو جمع مختلط زن و مرد ببرید. مجلس که زنونه بشه خیلی حرف و حدیث در میاد.

زنان موفق

  • از معجزه لبخند غافل نشید.

بعضی وقت ها که خونه مادر شوهرتون میرید. یک چیزی مثل ژله یا کیک و امثال اون درست کنید ببرین. خیلی ذوق می کنن.برای بچه های کوچیک فامیل کادوهای هرچند خیلی کوچیک بگیرید. که هم دل بچه و هم دل پدر مادرشو به دست میارید.

هرگز دوست ندارم زنی ضعیف باشم.

شما هم همیشه مثل من مجذوب زنان قوی و قدرتمند می شوید؟

شما هم دوست دارید یک زن قوی باشید ؟

خوب پس حواستان باشد که قدرت شما هم می تواند الهام بخش باشد و هم ویرانگر !

این مقاله بر اساس کتاب fierce Woman (زنان قوی) نوشته خانم Kimberly Wagner است ، او به بررسی روابط بین زوجین و مشکل بزرگ روابط در حال حاضر می پردازد ، از نظر او مردان که رضایت خاطر ناشی از مراقبت از زنان و رهبری را از دست داده اند باید بیشتر مورد توجه خانم ها قرار بگیرند ، از نظر او زنان جنگجو باید یاد بگیرند در خانه جنگجویی مهربان باشند .آیا شما یک زن قوی وجنگجو هستید ؟

ای زنان قدرتمند: این قدرت یک جنگجوی مهربان است که موجب شادی می شود!
هیچ چیزی او را آشفته نمی کند. زنی سرکش، مصمم و دارای نیرویی پرشور و پر حرارت است. وقتی وظیفه ای دشوار و پر از چالش به وی واگذار می شود مردانه به سراغش می رود و اجازه نمی دهد مانعی جلوی کارش را بگیرد. وی نمونه زنی قوی و قدرتمند است.

اما زود قضاوت نکنید. منظورم از این قدرت پرخاشگری نیست، پرخاشگری ای که بی پروا موجب رنجش مردم شود یا ریشه در خودبینی فرد داشته باشد؛ بلکه منظورم قدرتی است که موجب ترویج و اهدای عشق به سایرین باشد نه گرفتن عشق و محبت از آن ها.

چرخه ای مخرب

بیشتر ازدواج ها به دلیل رفتاری مخرب که مکررا هم تکرار می شود با شکست روبه رو می شوند؛ رفتاری که می توان آن را چرخه گریز نامید . چرخه ای تکراری که در آن قدرت زنان همواره موجب ترس و وحشت همسرانشان می شود. یک زن قوی می تواند الهام بخش شوهرش و یا بدترین کابوس همسرش باشد. شوهر چنین فردی، یا به شدت عصبانی می شود و یا با بی تفاوتی به خلوتگاه آرام خود پناه می برد.

من و شوهرم سال ها به خلوتگاه خود پناه برده بودیم، و مسلما این خلوتگاه، چیزی نبود که موجب شادی ما شود. اما بالاخره جلوی این چرخه تکراری را گرفتیم. شما هم می توانید جلوی این چرخه بایستید و مانع از تکرارش شوید. اما این اتفاق با داشتن شخصیتی ضعیف رخ نمی دهد، بلکه در این راه باید به شدت به شوهر خود عشق بورزید. چگونه؟ در ادامه روش هایی را به شما معرفی می کنم که ما را در این راه توانمند خواهد کرد.

با شور و حرارت از شوهر خود سپاس گذاری کنید

اگر زنی پر شور، قوی و خود محور باشید، این شدت در رفتارتان ممکن است موجب پایمال کردن احساسات همسرتان شود، ولی اگر این شور و هیجانتان را صرف تشویق، تمجید و سپاسگذاری از شوهرتان کنید می بینید که چگونه او را از خلوتگاه خود بیرون می کشید.

شوهر خود را تشویق کنید

گاهی تشویق ما آنقدر شدید و غیر واقعی می شود که بیشتر به نق زدن شباهت پیدا می کند تا دلگرمی. اگر مردان دور و بر ما، لذت مردانگی، حس رهبری و لذت مواظبت کردن از ما را از دست داده اند شاید به این دلیل باشد که آن ها را از لذت تشویق محروم کرده ایم. و برای جبران آن باید از آن ها حمایت کنیم تا بهترین خود باشند.

راه را برایش باز کنید

اگر دوست دارید شوهرتان رهبری با اعتماد به نفسی بیشتر باشد پس راه را برایش باز کنید! عامل اصلی بی تفاوتی مردان این است: هنگامی که می خواهند اوضاع را به گونه ای هدایت کنند ، همسرشان سعی می کند با سلطه جویی یا با رفتاری خوار کننده کنترل را از دست شوهرشان خارج کرده و خود اوضاع را در دست بگیرند.

اگر حق انتخاب رستوران را به شوهرتان داده اید پس دیگر از انتخابش گلایه نکنید و نگویید که انتخابش شما را به هیجان نمی آورد چون شوهرتان حداقل آنقدر شجاع بوده است که این انتخاب را بکند! مسلما بعدازظهرتان بسیار لذت بخش خواهد بود وقتی با احترام به سلیقه شوهرتان موجب تقویت و تائید شخصیتش شوید.

او را بپذیرید

در ازدواج اولم، انتظار داشتم شوهرم بسیار رمانتیک باشد. اصرارم در به حقیقت تبدیل شدن این انتظار واهی موجب شد اصرار کنم، التماس کنم، وی را تحت فشار قرار دهم، فریبش دهم، وی را خوار کنم و قلدری کنم تا شاید با این کارها مرد ایده آل خودم را بسازم.هر چقدر انرژی بیشتری برای تغییر او صرف می کردم می دیدم که بیشتر از هم فاصله می گیریم.

شوهر خود را همانگونه که است بپذیرید، تلاش نکنید شوهر درون گرای خود را به فردی برون گرا یا برعکس تبدیل کنید. برای شوهر خود فضایی راحت و امن ایجاد کنید تا در کنار شما "خود واقعی اش "باشد.شما زنان قدرتمند ، خود را به جنگجویانی لطیف و با احساس تبدیل کنید تا از شادی ای که این رفتار در زندگی و در میان اعضای خانوادتان پخش می کند متعجب شوید!

----------------------------------------------------------------------------------------------

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits