دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
با خواص بی نظیر آب ماکارونی آشنا شوید!
6
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مطمئناً فکر می‌کنید که آب پاستا نمی‌تواند چیز مفیدی داشته باشد! اما باید بدانید که این باور اشتباه است. صرفه جویی در آب ماکارونی حتی برای سیاره ما و حفاظت از محیط زیست نیز عالی است.

آشنایی با آب ماکارونی و خواص آن

آب غلیظ و ناخوشایند از زیر ماکارونی تازه پخته شده و آبکش شده باعث ایجاد احساسات متفاوت در بیشتر آشپز ها و زنان خانه دار می شود و آب "ماکارونی" بلافاصله به سینک ظرفشویی ریخته می شود. در واقع ، این یک اشتباه است. دلیل این امر این است که در واقع می توان از این مایع غلیظ و به ظاهر بی فایده برای منافع و خانواده به طور کلی استفاده کرد.

ماکارونی از آرد گندم تهیه می‌شود و مانند گندم در طیف «غذای مطلق» قرار می‌گیرد، به این مفهوم که خوردن ماکارونی، علاماتی از گرمی یا سردی، و تری یا خشکی در حالات بدنی و روانی انسان پدید نمی‌آورد.

از این‌ رو چندان نمی توان در خصوص طبع ماکارونی به صورت قطعی نظری را بیان کرد. اما نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد آن است که بسته به نوع موادی که در آب ماکارونی استفاده می‌شود ممکن است طبع این غذا نیز تغییر کند.

در ۱۰۰ گرم آب ماکارونی ۹۸ کالری موجود است. آب ماکارونی یک ماده شوینده عالی برای ظرفشویی است. هنگام انجام اقدامات زیبایی می توانید از آب ماکارونی استفاده کنید ، از جمله در زمینه "طب سنتی".

مو را با آب باقیمانده غنی از نشاسته ماکارونی مرطوب کرده و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه نگه دارید. علاوه بر این ، می توان از آبی که هنوز کاملاً سرد نشده است (در حالی که ولرم است) برای خیساندن پا استفاده کرد. مواد معدنی و آنزیم موجود در آب پس از جوشاندن به رفع پف و خستگی پا کمک می کند.

آشنایی با آب ماکارونی و خواص آن

آب ماکارونی همچنین می تواند به رشد گیاهان داخلی کمک کند. آب غلیظ خنک شده را می توان با خیال راحت زیر گل و کاکتوس ریخت. مواد معدنی موجود در آب فقط به نفع گیاهان خواهد بود. درست است ، یک "اما" کوچک وجود دارد. گیاهان را فقط می توان با آبی که نمک ندارد آبیاری کرد. اگر ماکارونی خیلی نمکی نبود ، ریختن آب در زیر گلها (مخصوصاً گلهای عجیب و غریب) فقط باید با قبول انجام شود.

اگر در خانه پیتزا یا نان می پزید ، استفاده از آب ماکارونی برای تهیه خمیر ارزش دارد. در این حالت ، خمیر با قوام بسیار بهتری به دست می آید ، بیشتر پفی می شود و همچنین کیفیت طعم بسیار خاصی پیدا می کند. تمام موارد ذکر شده مطمئناً نه تنها توسط سرآشپز ، بلکه در هنگام آزمایش شیرینی های تهیه شده طبق دستورالعمل جدید توسط خانواده نیز مورد تحسین قرار خواهد گرفت.

سرانجام ، آب ماکارونی پایه عالی برای بسیاری از سس ها است. اول از همه ، شما می توانید سس ماکارونی را از آن تهیه کنید. درست است ، در اینجا برخی از تفاوت های ظریف وجود دارد. برای ایجاد یک سس واقعا خوب ، شما به آب ماکارونی گندم دوروم نیاز دارید.

خواص آب ماکارونی برای پوست

شستن صورت با آب ماکارونی به مدت چند دقیقه و بعد آب کشیدن با آب سرد موجب شفافیت پوست می شود. هنگام انجام اقدامات زیبایی می توانید از آب ماکارونی استفاده کنید ، از جمله در زمینه "طب سنتی". مو را با آب باقیمانده غنی از نشاسته ماکارونی مرطوب کرده و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه نگه دارید.

خواص آب ماکارونی برای پوست

علاوه بر این ، می توان از آبی که هنوز کاملاً سرد نشده است (در حالی که ولرم است) برای خیساندن پا استفاده کرد. مواد معدنی و آنزیم موجود در آب پس از جوشاندن به رفع پف و خستگی پا کمک می کند.

خواص آب ماکارونی برای مو

هنگام انجام اقدامات زیبایی می توانید از آب ماکارونی استفاده کنید ، از جمله در زمینه "طب سنتی". مو را با آب باقیمانده غنی از نشاسته ماکارونی مرطوب کرده و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه نگه دارید.

اگر موهای شما فاقد درخشندگی است ، از ماسک آب ماکارونی استفاده کنید. اگرچه کلمه "ماسک" در اینجا حتی خیلی بلند به نظر می رسد. توصیه می شود به سادگی موها را با مایع باقی مانده پس از پخت خمیر مرطوب کرده و ده دقیقه نگه دارید. سپس طبق معمول با شامپو بشویید. موها بلافاصله درخشش و درخشش خود را بازیابی می کنند. علاوه بر این ، توصیه می شود موها را بعد از شستشو با آب ماکارونی بشویید.

خواص آب ماکارونی برای گیاهان و گلها

آب ماکارونی همچنین می تواند به رشد گیاهان داخلی کمک کند. آب غلیظ خنک شده را می توان با خیال راحت زیر گل و کاکتوس ریخت. مواد معدنی موجود در آب فقط به نفع گیاهان خواهد بود.

درست است ، یک "اما" کوچک وجود دارد. گیاهان را فقط می توان با آبی که نمک ندارد آبیاری کرد. اگر ماکارونی خیلی نمکی نبود ، ریختن آب در زیر گلها (مخصوصاً گلهای عجیب و غریب) فقط باید با قبول انجام شود.

خواص آب ماکارونی برای گیاهان و گلها

ماسک آب ماکارونی

توصیه می شود به سادگی موها را با مایع باقی مانده پس از پخت خمیر مرطوب کرده و ده دقیقه نگه دارید. سپس طبق معمول با شامپو بشویید. موها بلافاصله درخشش و درخشش خود را بازیابی می کنند. علاوه بر این ، توصیه می شود موها را بعد از شستشو با آب ماکارونی بشویید.

حتماً بخوانید:
اهمیت خوردن ماکارونی : فواید و مضرات خوردن ماکارونی

اهمیت خوردن ماکارونی : فواید و مضرات خوردن ماکارونی

خوردن ماکارونی مخصوصا در وعده ی شام از اهمیت خاصی برخوردار است .افرادی که می خواهند چاق شوند در هفته 4 وعده ماکارونی بخورند .

مضرات آب ماکارونی

آب ماکارونی در عده محدودی از مردم ایجاد حساسیت می کند. مصرف آب ماکارونی به عنوان نوشیدنی توصیه نمی شود و بیشتر جنبه استفاده های دیگر دارد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (6 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits