دلگرم
امروز: جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
ویژگیهای مردان وفادار همراه با تست میزان وفاداری همسرانتان !!
12
زمان مطالعه: 11 دقیقه
ویژگیهای مردان وفادار,مردان وفادار, تست میزان وفاداری ,وفاداری مردان ,شوهر وفادار, وفادار همیشگی, وفاداری زوجین ,صداقت, جلب وفاداری

همان‌طور که می‌دانید یکی از دلایل اینکه وفاداری سخت می‌شود کم شدن علاقه و عشق بین همسران است. برای اینکه وفاداری در زندگی مشترک را بیشتر کنیم به توصیه‌های زیر توجه کنید:

ویژگیهای مردان وفادار همراه با تست میزان وفاداری همسرانتان !!

خاطرات گذشته را فراموش کنید
امروزه به دلیل اهمیت بیشتر به جوان‌ها و دادن حق انتخاب برای انتخاب همسر به دختران و پسران ممکن است که هر کدام از زن و شوهرها قبل از ازدواج، گزینه‌های دیگری برای این امر داشته‌ باشند که به هر دلیلی به ازدواج ختم نشده است.

خاطرات گذشته جزء جدانشدنی در حافظه هر انسانی است اما گاهی این خاطرات ممکن است انسان را آزار دهد یا ذهنش را از مسیر اصلی زندگی منحرف کند. رابطه این خاطرات با وفاداری به این شرح است که وقتی شما به هر دلیلی از زندگی مشترک‌تان دلتنگ یا عصبی می‌شوید، ناخودآگاه به مرور گذشته می‌پردازید و ممکن است زندگی فعلی‌تان را با زندگی در کنار افرادی که در گذشته شما بوده‌اند، مقایسه کنید و همین مقایسه رفته‌رفته امکان دارد برای شما مشکل‌ساز شود.

یادتان باشد زندگی مشترک در کنار بهترین زن یا بهترین مرد هم مشکلاتی به همراه دارد که غیرقابل پیش‌بینی‌ است، پس مشکلات جزء لاینفک زندگی‌ بوده و شما نمی‌توانید خود را گول بزنید که اگر در کنار دیگری بودید، مشکلی برای شما وجود نداشت.

در ضمن وفاداری صرفا یک پدیده بیرونی نیست بلکه همسران باید در ذهن و فکر نیز به هم وفادار باشند.

ویژگیهای مردان وفادار همراه با تست میزان وفاداری همسرانتان !!


برای اینکه بتوانید در ذهن و فکر خود نیز به همسرتان وفادار باشید در همان ابتدای زندگی (وقتی وارد مرحله جدیدی از زندگی که زندگی زناشویی است، شدید) دیگر به پشت سر خود نگاه نکنید.

شما انتخاب خود را کرده‌اید و تصمیم به ازدواج گرفته‌اید، پس دلیلی ندارد دوباره به گذشته بازگردید. با خود قرار بگذارید که هیچ‌گاه به هیچ‌کس جز همسرتان فکر نکنید چراکه با این کار خود را بیشتر آزار می‌دهید.

سعی کنید هر روز زندگی مشترک برای‌تان سرشار از خاطرات زیبا و به‌یادماندنی شود، طوری که خاطرات گذشته در میان این همه روزهای زیبای زندگی شما گم شده و خود به خود فراموش شود.

ویژگیهای مردان وفادار همراه با تست میزان وفاداری همسرانتان !!


وفاداری همیشگی
وقتی همه‌چیز خوب و طبیعی است و شما نیز خوب باشید، کار سختی انجام نداده‌اید. هنر زندگی کردن و پایبند بودن به زندگی، زمانی است که مشکل یا سختی پیش می‌آید.

معمولا زمان‌هایی که وفاداری زوجین نسبت به هم به خطر می‌افتد، مواقعی است که مشکلی پیش می‌آید. البته این نباید توجیهی باشد برای اینکه وفاداری همسران به هم زیر سؤال برود.

یادتان باشد وفاداری یکی از خصوصیات لازم و ضروری همسران است که تخطی از آن جای هیچ توجیهی را نمی‌گذارد.

وفاداری هنگام عصبانیت:
هیچ دو انسانی وجود ندارند که در کنار هم بدون اصطکاک و اختلاف نظر زندگی کنند، پس لحظاتی اتفاق می‌افتد که شما از دست همسرتان عصبانی هستید اما این دلیل نمی‌شود که بخواهید وفاداری‌تان را نسبت به او نادیده بگیرید.

در این مواقع سعی کنید به وسیله کاری که شما را آرام می‌کند، عصبانیت‌تان را کنترل کنید و هیچ‌گاه هنگام عصبانیت تصمیم نگیرید.

وفاداری در عدم حضور همسر:
وفاداری به همسر یکی از خصوصیاتی است که از زمانی که ازدواج می‌کنید یک لحظه نیز نباید از شما جدا شود و این وفاداری به هیچ‌وجه نباید مشروط به حضور همسرتان یا هر چیز دیگری باشد و...

اگر همسرتان نبود و وفادار ماندید، کار بزرگی انجام نداده‌اید و فقط به وظیفه خود عمل کرده‌اید.

ویژگیهای مردان وفادار همراه با تست میزان وفاداری همسرانتان !!

وفاداری در مواقعی که همسرتان مرتکب خطایی شده است:
هر انسانی ممکن است در زندگی عملی اشتباه انجام دهد اما مجازات آن خیانت به او نیست. شما باید سعی در رفع خطاهای همسرتان و خودتان داشته باشید نه اینکه هر خطایی را با خطایی چه‌بسا بزرگ‌تر جبران کنید و زندگی‌تان را تحت‌الشعاع این اشتباهات قرار دهید.

وفاداری به همسرتان باید همیشگی باشد و هیچ شرط و تبصره‌ای نیز نباید در این رابطه قائل باشید.

ویژگیهای مردان وفادار همراه با تست میزان وفاداری همسرانتان !!


جلب وفاداری همسر:
همان‌طور که باید در زندگی زناشویی وفادار باشیم، جلب وفاداری همسرمان هم یکی از وظایف ماست. شاید خیلی از کسانی که از مسیر وفاداری منحرف می‌شوند، برای خود و دیگران، رفتارهای همسرشان را بهانه می‌کنند، با اینکه این توجیهات قابل قبول نیست ولی می‌توان با رعایت بعضی نکات و دقت به آنها در وفادار بودن به خود و همسرمان کمک کنیم.

وفادار بودن: وقتی شما وفادار باشید، به همسرتان این اجازه را نمی‌دهید که وفاداری را در زندگی مشترک از یاد ببرد.

صداقت: یکی از مظاهر وفاداری، صداقت است و تا وقتی که شما با همسرتان صادق نباشید، نمی‌توانید وفادار بمانید.

حل مشکلات: هرگاه مشکلی بین شما و همسرتان پیش می‌آید، آن را حل کنید. فراموش کردن مشکلات چیزی را حل نمی‌کند اما با حل و فصل آنها می‌توانید زندگی‌تان را بهبود ببخشید.

گذشت بجا: زندگی بدون گذشت، زندگی بی‌ارزشی است. شما و همسرتان باید در مقابل هم گذشت داشته باشید تا بتوانید از اشتباهات هم بگذرید اما این گذشت باید به اندازه و بجا باشد.

اگر شما بخواهید از همه مشکلات بگذرید، تمام آنها بدون اینکه حل شوند، باقی می‌مانند و چه‌بسا به مشکلاتی بزرگ‌تر تبدیل شوند. در مقابل اگر بخواهید از هیچ‌چیزی نیز نگذرید و با بغض، کینه و عصبانیت با همه مشکلات روبه‌رو شوید، نمی‌توانید زندگی موفقی داشته باشید.

رفع یکنواختی و ایجاد هیجان: زندگی و عشق را هیجان و شادی شیرین می‌کند و شما و همسرتان همواره به شادی و هیجان نیازمندید، پس گاهی روند یکنواخت زندگی را بر هم بزنید و نگذارید دچار روزمرگی شوید.

انسان همواره در میان یکنواختی‌های زندگی به دنبال هیجان می‌گردد، پس بگذارید هیجان را با همسرتان تجربه کنید و او نیز در کنار شما از این یکنواختی زندگی ماشینی بیرون بیاید.

تمرکز روی عشق: یادتان نرود یکی از دلایل مهمی که با همسرتان ازدواج کردید، این بود که عاشق هم بودید. شما همیشه عاشق بودن را در زندگی زناشویی باید اولین امر و لازمه زندگی بدانید.

فکر نکنید روند طبیعی زندگی این است که با گذشت زمان، عشق خودبه‌خود از بین می‌رود و تبدیل به عادت می‌شود، بلکه عشق مثل گلدانی است که احتیاج به رسیدگی دارد و اگر شما آن را فراموش کنید و تمرکز خود را روی مسائل پیش‌پاافتاده و گذرای زندگی قرار دهید، طبیعی است که از بین برود .

اما اگر روی آن تمرکز کرده و در تمام مراحل زندگی، عشق را دخیل کنید و آن را پرورش دهید و با همسرتان همواره در تلاش باشید که این عشق را بیشتر و پایدارتر کنید، مطمئن باشید که همیشه عاشقانه زندگی خواهید کرد و این عشق هیچ‌گاه دچار عادت، روزمرگی و یکنواختی نخواهد شد.

رفاقت: گاهی همسران در زندگی مشترک فقط برای هم یک همخانه محسوب می‌شوند که به وظایف اولیه خود عمل می‌کنند اما باید دانست همسرانی موفقند که با هم رفیق و دوستند و همدیگر را درک می‌کنند و با هم صمیمی‌اند و می‌توانند به‌راحتی با هم به گفت‌وگو و تعامل بپردازند.

حفظ اعتماد به نفس و رسیدگی به خود: گاهی بعضی همسران در مسائل روزمره و عادی زندگی غرق می‌شوند و خودشان را فراموش می‌کنند. این افراد را هرگاه ببینی یا در حال کار کردن هستند یا بی‌حوصله و خسته از کار زیادند و معمولا به خود نمی‌رسند و همیشه ظاهری به‌هم‌ریخته و روحی افسرده دارند.

شما باید به جسم و روح خود اهمیت بدهید و آنها را سالم و زیبا نگه دارید تا همسر شما از وجود شما لذت ببرد. شما باید اعتماد به نفس و عزت نفس خود را همواره حفظ کنید تا جاذبه واقعی را برای همسر خود داشته باشید.

جلب رضایت همسر: شما همواره باید بدانید که همسرتان از شما و زندگی با شما راضی است یا خیر؟ گاهی شما فکر می‌کنید که به همه وظایف‌تان عمل کرده‌اید و تمام تلاش‌تان را کرده‌اید اما وقتی با همسرتان به گفت‌وگو می‌نشینید و مسائلی که او مهم می‌داند را می‌فهمید، شاید ببینید به اکثر آنها اهمیت نمی‌دادید، پس همسرتان را خوب بشناسید و بفهمید با چه چیزی خوشحال و راضی و با چه چیزی ناراحت می‌شود.

حساسیت‌‌های همسرتان را پیدا کنید و آنها را در رفتار و گفتار خود در نظر بگیرید. با گفت‌وگو و دقت می‌توانید بفهمید چگونه می‌توانید همسرتان را راضی نگه دارید.


حالا برای اینکه بدانید همسرتان چقدر به شما وفادار است به تست زیر پاسخ دهید:

۱٫ عکس‌العمل شوهرتان در جشن تولدتان:
الف. اول صبح به شما تبریک می‌گوید و هدیه‌تان را می‌دهد.
ب. حول وحوش عصر از سرکارش زنگ می‌زند و به شما تبریک می‌گوید.
ج. به کلی فراموش می‌کند.

۲٫ عکس‌العمل همسرتان برای زمانی که بیمار می‌شوید:
الف. آن روز سرکار نمی‌رود و از شما پرستاری می‌کند.
ب. به مادرتان تلفن می‌کند و می‌گوید برای پرستاری دخترش بیاید.
ج. بدون توجه به سرکارش می‌رود و شب از شما غذای خوب می‌خواهد.

۳٫ برنامه‌ریزی همسرتان برای تعطیلات:
الف. ترجیح می‌دهد با مشورت شما به سفری خوب بروید.
ب. پس از اصرار شما به‌زور شما را به پارک می‌برد.
ج. به‌تنهایی و با دوستان به خوشگذرانی خودش می‌پردازد.

۴٫ برنامه‌ریزی همسرتان برای اوقات فراغتش:
الف. دوست دارد در کنار شما پس از صرف یک غذای دونفره خستگی در کند.
ب. معمولا در اتاق کارش است و وقتی گرسنه می‌شود به بیرون می‌آید.
ج. دوست دارد از خانه بیرون برود و با دوستانش باشد.

۵٫ عکس‌العمل همسرتان هنگام خوردن دستپخت شما:
الف. در هر شرایطی از زحمتی که کشیده‌اید قدردانی می‌کند.
ب. غذا می‌خورد و بدون تشکر دنبال کارش می‌رود.
ج. معمولا بیرون غذا می‌خورد یا اصلا تشکر نمی‌کند.

۶٫ عقیده او نسبت به شما:
الف. دائم به شما اعتماد به نفس می‌دهد.
ب. نسبت به سرو وضع‌تان بی‌تفاوت است.
ج. دائم ایراد می‌گیرد و اعتماد به نفس‌تان را از بین می‌برد.

۷٫ هنگامی که جایی می‌روید:
الف. با اصرار خودش، شما را به مقصد می‌رساند.
ب. پس از اصرار شما، با کلی غرغر بالاخره شما را می‌رساند.
ج. اصلا از کارهای روزانه شما خبر ندارد.

۸٫ درمورد مسائل مالی:
الف. از درآمد و مبلغی که در حساب بانکی دارد کاملا خبر دارید.
ب. تا حدودی می‌دانید و به زور از زیر زبانش می‌کشید.
ج. اصلا اجازه دخالت به شما نمی‌دهد و شما کاملا بی‌خبرید.

۹٫ در مورد فشار کاری زندگی:
الف.خرید خانه و بخشی از امور نظافت خانه را با کمال میل انجام می‌دهد.
ب. پس از شکایت شما، بخشی را انجام می‌دهد.
ج. هیچ‌گونه بار مسئولیتی را از دوش شما برنمی‌دارد.

۱۰٫ در مورد روابط خانوادگی:
الف. با مادر و خانواده‌تان مهربان است.
ب. با منت و اخم در مهمانی‌ها شرکت می‌کند.
ج. به هیچ‌وجه حاضر نیست که با آنان رفت‌وآمد کند.

کلید تست:
الف.۳ امتیاز ب.۲ امتیاز ج. ۱ امتیاز

عددهای به‌دست آمده را با هم جمع کنید و نتیجه به‌دست آمده را بخوانید:


نمره{۱۰ تا ۱۵} باید جهت تغییر زندگی‌تان فکری کنید زیرا در غیر این صورت زندگی شما دوامی نخواهد داشت و از هم می‌پاشد.

نمره{۱۵ تا۲۵} می‌توانید امیدوار باشید تا با کمی سیاست و مهر و محبت اخلاق همسرتان را بهتر کنید. پس جای تردید نیست و دست از تلاش نکشید.

نمره{۲۵ تا ۳۰} به شما تبریک می‌گوییم زیرا همسر شما بهترین همسر دنیاست پس با عشق و علاقه برای بیشتر شدن این عشق تلاش کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (12 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits