دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۱ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
روش صحیح مرحله به مرحله اپیلاسیون بیکینی با موم
116
زمان مطالعه: 5 دقیقه
اپیلاسیون بیکینی یکی از بهترین روش‌های برطرف کردن مو‌های زائد است که با دنبال کردن دستورالعملی ساده و رعایت چند نکته می‌توانید به راحتی این کار را در خانه انجام دهید.

با مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید تا با روش صحیح اپیلاسیون بیکینی با موم آشنا شوید

با نزدیک شدن به سن بلوغ مو‌های ناحیه‌ی تناسلی پسران و دختران شروع به رشد می‌کند که از نشانه‌های آغاز سن بلوغ است. زدودن این مو‌ها از همان سنین نوجوانی اهمیت بسیاری دارد. اپیلاسیون (Epilation) ‏واژه‌ای انگلیسی است که وارد زبان فارسی شده است و به مفهوم از بین بردن مو‌های بدن در هر قسمتی از آن است. اپیلاسیون انواع مختلفی دارد، اما موم داغ متدوال‌ترین نوع اپیلاسیون به شمار می‌آید. به‌طور کلی حذف مو‌های زائد قسمت‌های خاص و حساس بدن مانند ناحیه تناسلی، زیربغل یا اطراف پستان با روش اپیلاسیون اگر درست و با دقت انجام شود مشکل چندانی برای فرد ایجاد نمی‌کند. اپیلاسیون ناحیه تناسلی یا همان اپیلاسیون بیکینی شاید کمی ترسناک به نظر برسد، اما روند کار همانند موزدایی دیگر قسمت‌های بدن است.

روش صحیح اپیلاسیون بیکینی با موم

 1. ابتدا باید موم را خریداری کنید
 2. سپس نوار‌هایی از پارچه‌ی نخی تمیز ببرید
 3. بعد برای شروع پوست اطراف خط بیکینی تان را خوب شستشو دهید تا درد کمتری هنگام کندن مو‌ها داشته باشید
 4. بهتر است پس از استحمام اقدام به موم انداختن کنید، زیرا روزنه‌های پوست باز‌تر می‌شوند و مو‌ها با درد کمتری بیرون کشیده می‌شوند
 5. همچنین می‌توانید قبل از وکس کمی پودر بچه روی پوستتان بریزید
 6. برای اینکه موم روی تخت تان نچسبد حوله‌ای را روی تخت پهن کنید
 7. شاید گذاشتن آینه نزدیک خودتان کمک کننده باشد، چون دقیقا می‌توانید کاری را که انجام می‌دهید ببینید.
 8. موم را طبق دستور قوطی داغ کنید
 9. اگر از موم داغ استفاده می‌کنید ۱۰ الی ۱۵ ثانیه صبر کنید تا صبر نمایید تا موم کمی خنک و سفت شود، زیرا استفاده از موم داغ باعث سوختن شما خواهد شد
 10. اگر از موم سرد استفاده می‌کنید پد را محکم روی موم بکشید
 11. می‌توانید قبل از شروع کمی پماد زایلاپی برای بی حسی بزنید.

آموزش اپیلاسیون بیکینی با موم

 1. روی تخت دراز بکشید
 2. با کاردک مخصوص روی پوست بمالید (مثلا ناحیه‌ای که مو به سمت چپ رشد کرده موم رو به سمت چپ می‌مالید) و پارچه را روی موم بگذارید
 3. چند ثانیه با دست به حالت پرسی روی آن ضربه بزنید تا خوب ماده وکس را به خود جذب کند
 4. حتما قبل از کندن چند نفس عمیق بکشید
 5. بعد با یکی از دستان تان پوست خود را سفت بکشید و گوشه‌ای از پد اپیلاسیون را گرفته و با یک حرکت سریع در خلاف جهت رشد مو‌ها آن را بکشید
 6. (مثلا موقع کشیدن پد را از چپ به راست می‌کشید) این کار ممکن است در ابتدا بسیار دردناک باشد
 7. اما با ترشح آندروفین و مواد بی حس کننده توسط بدن این درد بسیار کاهش خواهد یافت
 8. با انجام این حرکت به سمت اطراف درد کمتری خواهید داشت.
 9. روی بخش‌های دیگر خط بیکینی همین روند را تکرار کنید
 10. توجه داشته باشید که یک ناحیه را بیشتر از دو بار مومک نیندازید و برای مو‌های باقیمانده از موچین یا تیغ استفاده کنید.

نکات مهم راجع به اپیلاسیون بیکینی

 • قبل از اقدام به اپیلاسیون مو‌های زائد مطمئن شوید که طول آن‌ها به قدر کافی بلند است برای این که مو به موم بچسبد و به طور مؤثر برداشته شود، طول آن حداقل باید ۴/۱ اینچ (۰.۶ سانتیمتر) تا ۲/۱ اینچ (۱.۳ سانتیمتر) باشد. بنابراین، شما باید از اصلاح کردن با تیغ یا هر روش از بین بردن موی دیگری در یک یا دوهفته‌ی قبل از جلسه‌ی وکستان خودداری کنید.
 • پس از اتمام کار از روغن بعد از اپیلاسیون برای تسکین آن و تمیز کردن موم‌های باقیمانده استفاده کنید. شما بهتر است در هفته‌های قبل و بعد از اپیلاسیون بیکینی با استفاده از مرطوب کننده‌ها از ایجاد مو‌های زیر پوستی جلوگیری کنید.
 • توجه داشته باشید تا ۲۴ ساعت از صابون یا ژل بدن در این ناحیه استفاده نکنید، چون پوستی که تازه اپیلاسیون شده بسیار تحریک پذیر است. ممکن است بعد از اپیلاسیون جوش بزنید
 • همچنین دقت کنید که در روز‌های قاعدگی اقدام به موزدایی نکنید، زیرا پوست در این دوران حساس می‌شود و ممکن است پس از موزدایی دچار سوزش شود.
 • قطعا این کار در ابتدا برای شما سخت است و نیاز به تمرین دارد تا بتوانید همه‌ی مو‌های زائد را از بین ببرید. در هر صورت می‌توانید این کار را در آرایشگاه انجام دهید. فقط توجه داشته باشید که حتما از موم مورد استفاده‌ی آن‌ها آگاه شوید، چون ناحیه‌ی تناسلی جای بسیار حساسی است.
 • موزدایی یا اپیلاسیون با مومک باعث نازک و ضعیف شدن پیار مو می‌شود و مو‌های جدید در این روش پس از ۲ تا ۳ هفته ظاهر خواهند شد.
 • اگر موهایتان زیادی بلند هستند از یک قیچی بی خطر برای کوتاه کردن مو‌هایی که طولشان حدود ۲/۱ اینچ است استفاده کنید تا وکس مؤثرتری داشته باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (116 رای)  
 • منبع
 • setare.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است