دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۹ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
چند دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تحصیل در رشته داروسازی یک رویا برای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان است. برای کسانی که آلمان را به عنوان یک تجربه بین‌المللی مناسب انتخاب می‌کنند، خبرهای خوبی داریم.

محیط‌های مطالعاتی عالی، آزمایشگاه‌های نوآورانه و قابل دسترس، اساتید و محققان باتجربه و هزینه‌های پایین دانشگاه و شهریه، از جمله مواردی هست که آلمان را به گزینه‌ای بسیار مناسب جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. در واقع، این انتخاب باعث پشیمانی نخواهد شد.

داروسازی بخش مهمی از زنجیره‌ی مراقبت‌های بهداشتی است که بازار کار گسترده‌ای را برای کسانی که عنوان و حق عضویت در این مدار بزرگ را با موفقیت به دست می‌آورند، ارائه می‌دهد. بر اساس رتبه بندی Zeit Online برای سال 2013/2014، معیارهای متعددی با دقت انتخاب شده‌اند تا بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در آلمان انتخاب شود. از میان مجموعه استانداردهایی که انتظار می‌رود رعایت شود، ما پنج مورد را انتخاب کردیم تا فهرستی از بهترین دانشگاه‌های موفق آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی ارائه کنیم. اما قبل از هر چیز، می‌خواهیم پارامترهایی که باعث می‌شود یک دانشگاه در آلمان، خوب یا به عبارتی فوق‌العاده تعبیر شود را معرفی کنیم.

آزمایشگاه‌ها - دانشجویان پزشکی و علوم طبیعی باید به آزمایشگاه‌هایی مجهز و کامل دسترسی داشته باشند. خصوصا که دانشجویان داروسازی باشند.

حمایت از اقامت در خارج از کشور – چیزی که برای هر دانشجوی بین‌المللی مهم است، حمایت شدن از سوی دانشگاه است. این دردناک است ولی برخی دانشگاه‌ها دانشجوی خارجی را می‌پذیرند ولی هنوز نتوانسته‌اند استادشان را راضی به پذیرش دانشجوی خارجی بکنند. شهرت پژوهشی – اگر دانشگاه شهرت پژوهشی داشته باشد، یعنی در کشف یا ارائه‌ی نظریات و فرضیه‌ها پیشرو است. این می‌تواند برای دانشجویانی که قصد ادامه‌ی تحصیلات تا مقطع دکترا و انجام پروژه‌های تحقیقاتی دارند، مناسب باشد. کتابخانه- اگر دانشگاهی به کتابخانه‌ی بزرگی مجهز باشد، یعنی امکان تحقیقات گسترده‌ای را از میان تعداد زیادی کتاب، جزوه و رساله‌ی دانشگاهی فراهم کرده است. آماده‌سازی بازار کار – دانشگاهی مناسب است که دانشجویان خود را در پروژه‌های کارورزی و کارآموزی شرکت دهد و آن‌ها را برای آمادگی در بازارکار، آموزش دهد.

تحصیل داروسازی در آلمان

حالا که پارامترها و معیارهای کلی و اساسی موجود در هر دانشگاه را معرفی کردیم، وقت آن رسیده که بهترین دانشگاه‌های آلمانی را نیز برای تحصیل داروسازی در آلمان معرفی کنیم. پس به خواندن ادامه دهید.

دانشگاه فنی براونشوایگ

داروسازی از سال 1835 در دانشگاه فنی براونشوایگ تدریس می‌شود. امروزه این دانشگاه میزبان بیش از 600 دانشجوی داروسازی است. این یکی از بزرگترین مراکز داروسازی در بین دانشگاه‌های آلمان و تنها مرکز داروسازی در ایالت نیدرزاکسن است. از جمله مواردی که در این دانشگاه پوشش داده می‌شود، می‌توان به مطالعه روی تهیه‌ی مواد فعال زیستی، تجزیه و تحلیل شیمیایی و فرمولاسیون دارویی آن‌ها و اثراتشان بر انسان اشاره کرد. دانشجویان همچنین در مورد جنبه‌های مختلف تحقیقات فعلی که در مؤسسات دارویی تحت تمرکز تحقیقات مشترک «مولکول‌های زیست فعال و توسعه دارو» انجام می‌شود، بینش و آگاهی زیادی کسب می‌کنند. موضوعات اصلی تحقیقاتی شامل، به عنوان مثال، طراحی منطقی دارو، فارماکولوژی مولکولی بیماری‌های قلبی عروقی، و توسعه میکروذرات کلوئیدی مانند سیستم‌های دارورسانی و بیوتکنولوژی ترکیبات فعال زیستی از گیاهان است.

دانشگاه ماربورگ

دانشگاه ماربورگ نه تنها یک دانشگاه آلمانی غرق در سنت، بلکه قدیمی‌ترین دانشگاه در جهان است. این دانشگاه به عنوان یک موسسه پروتستان در سال 1527 شروع به کار کرد. این دانشگاه برای نزدیک به پنج قرن است که به عنوان محل تحقیق و تدریس خدمت کرده است. در حال حاضر نزدیک به 25000 دانشجو در ماربورگ تحصیل می‌کنند که 12 درصد آن‌ها از سراسر جهان هستند. به جز بخش‌های مهندسی، دانشگاه تقریباً میزبان سایر رشته‌های تحصیلی علمی است. رشته‌های مختلف به دانشکده‌های مختلف اختصاص داده شده است. دانشگاه فیلیپس به عنوان مهد شکوفایی و رهایی در منطقه ماربورگ آلمان در نظر گرفته می‌شود.

دانشگاه گریفسوالد

دانشگاه گریفسوالد که در سال 1456 تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات دانشگاهی در اروپا بوده و هست که به چندین دهه سنت افتخار می‌کند. بیش از 12000 دانشجو از سراسر جهان مدرن‌ترین راهنماهای آموزشی و فرصت‌های تحقیقاتی هیجان‌انگیز را در یک محیط یادگیری دوستانه، که دانشگاه گریفسوالد باشد، دریافت می‌کنند. اولویت‌های پژوهشی در دانشگاه گریفسوالد در علوم زیستی، فیزیک و علوم زمین، تعامل فرهنگی در منطقه بالتیک/اسکاندیناوی و همچنین حقوق و اقتصاد است. دانشجویان در همکاری‌های بین رشته‌ای در دانشکده‌ها شرکت می‌کنند و هدفشان برتری در پژوهش و تدریس است.

دانشگاه فرانکفورت

دانشگاه گوته فرانکفورت که در میان برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی بین‌المللی قرار دارد، برنامه‌های آکادمیک متنوع، گروه‌های متنوعی از موسسات تحقیقاتی و تمرکز بر رویکردهای بین‌رشته‌ای برای حل مشکلات پیچیده را ارائه می‌دهد. این دانشگاه به افتخار یوهان ولفگانگ فون گوته، دانشمند متولد فرانکفورت که به دلیل مشارکت استثنایی خود در ادبیات، علم و فلسفه مشهور است، نامگذاری شده است. در گروه بیوشیمی، شیمی و داروسازی، 32 استاد به تحقیق و تدریس مشغول هستند. آن‌ها توسط 215 کارمند دائمی پشتیبانی می‌شوند و در تدریس برای بیش از 1850 دانشجوی کارشناسی و 500 دانشجوی دکترا و فوق دکترا در چهار موضوع مختلف مشارکت دارند: داروسازی، شیمی و بیوشیمی.

دانشگاه فرایبورگ

در میان شرایط تحصیلی، دانشگاه فرایبورگ یک رویکرد عملی عالی به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. آزمایشگاه بیوانفورماتیک دارویی در موسسه علوم دارویی الگوریتم‌ها و نرم افزارهایی را برای تحقیقات دارویی توسعه می‌دهد. زمینه‌های تحقیقاتی در این موسسه شامل مدل سازی برهمکنش‌های مولکولی، پیش بینی اثرات بیولوژیکی مولکول‌ها و شناسایی عوامل دارویی جدید بالقوه است. همچنین می‌توان واکنش‌ها و اثرات مختلف درمان را تحلیل و تبیین کرد. حوزه دیگری از کار در آزمایشگاه، ارزیابی حجم وسیعی از داده‌ها است که با روش‌های اندازه‌گیری به‌روز و فرآیندهای زیست‌شناسی سیستم‌ها تولید می‌شوند.

مهاجرت تحصیلی به آلمان با صباپلن

اگر قصد دارید در رشته‌ی سخت و پرتلاشی چون داروسازی تحصیلات خود را ادامه دهید و قصد دارید مدرک خود را از دانشگاه‌های آلمانی دریافت کنید، بهتر است از خدمات موسسه‌ی مهاجرتی خوش‌سابقه‌ای چون صباپلن استفاده کنید.

این موسسه به شما در انتخاب دانشگاه مناسب، جمع‌آوری مدارک مورد نظر، شرکت در آزمون‌های بین‌المللی الزامی، یادگیری زبان‌های مورد نیاز، اخذ بورسیه‌ی تحصیلی، اسکان در آلمان، یافتن شغل و در نهایت، اخذ اقامت شهروندی آلمان کمک خواهد کرد. پس درصورتی که تمایل دارید تجربه‌ای بی‌دردسر در مهاجرت به آلمان داشته باشید، حتما از خدمات صباپلن، بهره‌مند شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است