مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
10 کشور مهاجر پذیر ارزان قیمت

10 کشور ارزان قیمت برای مهاجرت از ایران

10 کشور مهاجر پذیر ارزان قیمت
6
زمان مطالعه: 11 دقیقه
ارزان ترین کشورهای جهان برای مهاجرت : امروزه زندگی راحت و ارزان جزء اولویت های مهاجران است. اگر شما از لحاظ اقتصادی در فشار باشید، به دنبال ارزان ترین کشورها برای مهاجرت هستید. در این مطلب قصد داریم تا ارزان ترین کشورها برای مهاجرت را توضیح دهیم.

کشورهای ارزان برای مهاجرت + لیست کشورهای مهاجر پذیر برای ایرانیان

در این بخش لیستی از کشورهای مهاجرپذیر ارزان برای ایرانیان را گردآوری کرده ایم که محبوب ایرانیان هستند. کشورهای گرجستان، ترکیه، قبرس و اسلواکی جزو کشورهای مهاجرپذیر ارزان برای ایران هستند. البته ویزای تحصیلی بعضی از کشورها مانند المان و ایتالیا و تبدیل به ویزای کار و اقامت دائم هم برای ایرانیان گزینه ای جذاب است.

شمار زیادی از هموطنان برای مهاجرت و تحصیل، از کشور خارج می شوند و این آمار در میان افراد تحصیل کرده، کارآفرینان و سرمایه گذاران بیشتر است.با توجه به نوسان شدید ارزی اخیر در سال 1397 و افزایش رکود و تورم در جامعه، بخش زیادی از جامعه که بین 20 تا 50 سال سن دارند، به دنبال ارزانترین کشورهای جهان برای مهاجرت به حارج کشور می باشند، یا اگر فرصت مهاجرتی نباشد، با ویزای تحصیلیف به دنبال فرصت های اشتغال و سپس تبدیل کردن ویزای اقامت دائم و گرفتن گذرنامه کشور مقصد می باشند.

separator line

مهاجرت به کشورهای ارزان از روش مهاجرت تحصیلی

اگر سرمایه زیادی برای مهاجرت ندارید و تحصیلات شما در حدی نیست که امتیازهای مورد نیاز برای مهاجرت در قالب نیروی کار متخصص (SKILLED WORKER) را در سیستم امتیازدهی مهاجرتی کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند کسب کنید؛ بهترینف اسان ترین و ارزان ترین راه برای خروج قانونی از کشور و ورود به کشور مورد نظرتان، دریافت ویزای تحصیلی می باشد.بعضی از کشورهای اروپا که مقصد مهاجرتی و اقامتی ایرانیان می باشند، مانند نروژ، آلمان، ایتالیا، فرانسهف بلوک شرق و اسپانیا هزینه تحصیلی پایین و یا حتی رایگانی دارند و تحصیل دانشجویان در مقطع ارشد و دکتری در بسیاری از رشته هاف با بورس تحصیلی (SCHOLARSHIP)‌ همراه می باشد که درد قالب TA & RA داده می شود.چنانچه هدف از دریافت ویزای اسان و ارزان برای سفر طولانی مدت و تبدیل ویزای کار به اقامت باشد، کشورهایی که نام بردیم، ارزان ترین کشورهای جهان برای مهاجرت در اروپا هستند. البته الزاما، مشخصات راحت ترین کشورهای جهان برای مهاجرت ایرانی ها به حساب نمی آید.(ویزای انگلیس و ویزای شینگن، ۲ ویزای معتبر که برای دریافت ویزای آمریکا و کانادا، برگ برنده است. اما شرط لازم یا شرط کافی دریافت، ویزای این ۲ کشور نیست.)

separator line

روش مهاجرت تحصیلی به اسکاندیناوی و اروپا

روش مهاجرت تحصیلی به اسکاندیناوی و اروپا

در کشور سوئد که تا 10 سال پیش، پاتوق تحصیل رایگان ایرانیان در اسکاندیناوی بود، هزاران دانشجو موفق به تحصیل رایگان شده و توانستند در این کشور، از فرصت‌های شغلی مهندسی استفاده کرده و اقامت دائم بگیرند. اکنون شما قادرید اگر قصد مهاجرت به سوئد در سال ۲۰۱۹ داشته باشید، با دریافت ادمیشن و بورس دکتری، هم حقوق ماهانه ۲۰ هزار کرونی بگیرید و هم به استخدام دانشگاه درآمده و با پرداخت مالیات، پس از ۳ سال،‌ اقامت دائم بگیرید. عاملی که بستر دریافت گذرنامه سوئدی خواهد بود.اگر شما خواهان مهاجرت به کشورهای اقیانوسیه هستید، دریافت ویزای تحصیلی و سپس پیدا کردن فرصت‌های کاری مرتبط با رشته یا مهارت خود، عاملی برای درآمد و اقدام برای اقامت دائم و دریافت گذرنامه نیوزلندی یا استرالیایی است. این قضیه برای کانادا نیز صادق است و در کنار فرصت‌های گوناگون مهاجرتی در استان‌های مختلف کانادا، رفتن با ویزای تحصیلی و تبدیل ویزای تحصیلی به کار و سپس اقامت دائم، روش معمول و محبوب و به نسبت ارزان مهاجرتی بسیاری از هموطنان در ۲۰ سال اخیر بوده است.

separator line

۱۰ کشور از ارزان‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت برای ایرانیان

این کشورها، الزاما راحت ترین کشورها به منظور مهاجرت نیستند و از طرفی، این فهرستف همیشه هم ثابت نیست و با تغییرات اقتصادی و اکوسیستم تجاری و فضای سیاسی درون و بین المللی، دستخوش تغییراتی می شود.نمونه بارز ان، مهاجرت بخشی از ایرانیان به کشور گرجستان و صربستان قبل از سال 2018 میلادی بود که به دلیل مشکلات ایجاد شده، محدودیت هایی در اعطای ویزا به شهروندان ایرانی، به عمل آمد و در مورد کشور صربستان، رژیم لغو روادید، به کل ملغی شد.

1. بلغارستان

 بلغارستان

بلغارستان، کشور زیبا و آرام و سرسبز با مردمانی خونگرم و وضعیت اقتصادی و سیاسی تقریبا با‌ثبات، مقصد گردشگری خوبی برای ایرانیان در ۳ دهه اخیر بوده، از طرفی به خاطر شرایط اقتصادی این کشور، یک گزینه خوب از ارزان ترین کشورهای جهان برای مهاجرت نیز محسوب می‌شود.خرید اوراق مشارکت دولتی و همچنین خرید خانه و راه اندازی کسب و کار با سرمایه‌ای حدود ۱۰۰ هزار یورو، سبب شده تا بلغارستان برای کسانی که به دنبال پاسپورت دوم هستند، گزینه راحتی باشد. دریافت ویزای بلغار در تهران هم بسیار آسان است.اگر به دنبال مهاجرت ارزان به بلغار هستید، حتما سفری ۲-۳ هفته‌ای را ترتیب داده و با حضور مشاوران مجرب، بستر اقامتی و سرمایه گذاری و مهاجرتی آن را بررسی کنید. مردم بلغار، بر خلاف اسکاندیناویایی‌ها، به زبان انگلیسی تسلط ندارند.

separator line

2. یونان؛ پلی برای سفر به ۲۷ کشور اروپا

یونان

یونان، در منطقه شینگن است. دریافت پاسپورت یونان، یعنی سفر آسان به ۲۷ کشور اروپا و تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه‌های اروپا (مثلا سوئد)! یونان وضعیت اقتصادی بدی دارد اما گزینه خوبی برای سفر و مهاجرت جوانان و حتی بازنشستگان است که از فضای ساحلی و آرامش استفاده کنند.توجه داشته باشید که کشور یونان مقصد جذابی برای مهاجرت متخصصان نیست. با خرید ملک و راه اندازی کسب و کار به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو، امکان دریافت اقامت دائم را خواهید داشت.

separator line

3. قبرس

قبرس

قبرس، یک مقصد مهاجرتی ارزان و راحت است. اگرچه در منطقه شنگن نیست و گزینه خوبی هم برای مهاجرت متخصصان نیست؛ اما با خرید ملک و یا اجاره مغازه و کارآفرینی، می‌توان به دریافت اقامت دائم در آنجا امیدوار بود.

separator line

4. موناکو

 موناکو

موناکو را برخی از لیست‌ها، در فهرست ۱۰ مقصد ارزان مهاجرتی می‌دانند. اما به نظر نمی‌رسد که ارزان‌ترین مقصد باشد! به هر حال، توصیه می‌کنیم که سایت مهاجرتی موناکو را بررسی کنید. کشوری کوچک در سواحل جنوبی فرانسه که پاتوق میلیونرهاست.

separator line

5. هندوستان

هندوستان

اگر فقط به دنبال پاس دوم و خروج از کشور و تغیر ملیت هستید؛ هندوستان، سرزمین شگفت انگیز آسیا، مقصد ارزانی است. زندگی و کار و تحصیل در هند آرام و سرسبز، سخت نیست و واحد پولی قدرتمندی هم در مقابل ریال ندارد. هزینه زندگی پایینی دارد و برای جوانان خوب است.جای مناسبی برای تحصیل است اما برای کار خیر! ثبت شرکت در هندوستان، شما را به سمت اقامت دائم، سوق خواهد داد. هندوستان را باید کشور فریلنسرها دانست. اگر ICT کار هستید،‌ هند و لیتوانی و بلاروس را بررسی کنید.

separator line

6. اوکراین

اوکراین

اوکراین، عضو منطقه شینگن نیست اما دارنده گذرنامه آن، قادر به سفر به این منطقه است. دریافت ویزای آمریکا هم با گذرنامه اوکراینی، سخت نیست. اوکراین یکی از ارزان‌ ترین کشورهای جهان برای مهاجرت ایرانیان است و با کم‌تر از ۱۰۰ هزار دلار آمریکا می‌توان به این دیار رفت و گذرنامه گرفت.با ماهی حدود ۴۰۰ دلار می‌توان در این کشور زندگی کرد. اداره مهاجرت اوکراین را در نظر داشته باشید.اوکراینی‌ها به انگلیسی مسلط نیستند و کشوری به نسبت سرد دارند. اما برای دریافت گذرنامه و اقامت دائم، کار سختی پیش روی متقاضیان نیست.

separator line

7. گرجستان

گرجستان

گرجستان، از بسیاری از نقاط ایران کمتر از ۱۸ ساعت فاصله دارد. کشوری آرام که به نظر می‌رسد وضعیت ترکیه ۲۰ سال پیش را داشته باشد. نیاز فراوان به اقتصاد و صنعت و کارآفرینی هوشمندانه سرمایه گذاران نخبه ایران دارد و دروازه ورود به قفقاز و اروپا محسوب می‌شود.تفلیس و باتومی، مقصد گردشگری ارزان ایرانیان در سال‌های اخیر بوده است. اگر با خرید ملک به دنبال اقامت هستید،‌ مراقب باشید. اگر نیروی متخصص کارآفرین هستید، گزینه خوبی دارید. وضع زبان انگلیسی مردم هم خوب نیست.اگر قصد اقامت دارید، آشنایی به گرجی و قوانین این کشور که شفافیت بالا و بروکراسی کم دارد،‌ توصیه می‌شود.فاصله تهران تا تفلیس، ۱۱۲۰ کیلومتر و فاصله تبریز تا تفلیس حدود ۸۰۰ کیلومتر است.

separator line

۸. قزاقستان

قزاقستان

شاید اسم این کشور را زیاد نشنیده باشید. اما برای مهاجرت ارزان، راهی ندارید جز بررسی وضعیت مهاجرتی به آلماتی. هجده میلیون جمعیت داشته و منابع خوب معدنی دارد. هزینه‌های زندگی در قزاقستان مثل اوکراین، پایین است. مهاجرت به این کشور برای نیروی متخصص و جوانان، توصیه نمی‌شود.

separator line

۹. پاکستان؛ سکوی پرتاب به انگلیس

 پاکستان

اگر فیلم «شبی که ماه کامل شد» را دیده باشید، می‌دانید پاکستان، سکوی پرتاب به سمت سفر به انگلیس است. بعضی‌ها فقط به دنبال گذرنامه غیر ایرانی هستند و خطرات مسیر را به جان می‌خرند. برای همین است که دریافت گذرنامه پاکستانی، خیلی سخت نیست. زندگی بسیار ارزان اما جرم و جنایت زیاد است.حتما اگر خواهان سفر هستید، با سفارت ایران در اسلام آباد، رایزنی کنید. اگر به دنبال پاکستان هستید، حتما اسلواکی هم بررسی کنید. ویزای شینگن نیاز دارید و هم مرز کشور اتریش است.

separator line

۱۰. ترکیه

 ترکیه

ترکیه، مقصد گردشگری و اقامت محبوب ایرانی‌ها در ۴۰ سال اخیر است. همه جور می‌توان اقامت ارزان این کشور را در اختیار داشت. از خرید ملک و راه اندازی کسب و کار گرفته تا اشتغال در این کشور و پرداخت مالیات. سطح زندگی و رفاه به نسبت خوب است و در حوزه پزشکی و مهندسی و صنعت گردشگری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال خوبی را برای خارجی‌ها تدارک دیده است.

separator line

برنامه تجاری مشتاقان مهاجرت کارآفرینی

برنامه مهاجرتی با روش کارآفرینی و سرمایه گذاری، حتما ارزان‌ترین روش مهاجرتی نیست. چرا که باید تمکن مالی خوبی داشته باشید.توجه کنید که برای مهاجرت با شیوه کارآفرینی و سرمایه گذاری، شما بایستی برنامه تجاری (BUSINESS PLAN) داشته و این بیزینس پلن شما به تایید اداره مهاجرت کشور مقصد برسد. بیزینس پلن شما بایستی در راستا با تجربه و سابقه شغلی و تحصیلات و مهارت‌های شما بوده و اصطلاحا، در اولویت (DEMANDED) اداره مهاجرت برای راه اندازی کسب و کار مهاجران در این کشور باشد.مثلا راه اندازی خشکشویی در کانادا، اولویت اداره مهاجرت برای اعطای ویزای مهاجرتی سرمایه گذاری نیست؛ اما استقرار گلخانه به سیستم هیدروپونیک، حتما از علایق این کشور سردسیر برای جذب مهاجر است. البته مهاجرت کارآفرینی نیز در فهرست مهاجرت ارزان نیست.

به افزایش نرخ ارز هم توجه داشته باشید

درباره مهاجرت به خارج از کشور، در صورتی‌ که خواهان مهاجرت به روش کارآفرینی و سرمایه گذاری هستید، باید تمکن مالی داشته باشید و این تمکن، به دلار آمریکا و به نرخ روز محاسبه می‌شود. هر چقدر شما دیرتر اقدام کنید، گران شدن دلار یا هر ارز خارجی در برابر ریال و ثابت بودن ارزش دارایی شما، سبب می‌شود تا دارایی شما برای مهاجرت، کاهش یابد.مثلا برخی از ایالت‌های کانادا، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار تمکن مالی از متقاضی مهاجرت کارآفرینی طلب می‌کنند که معادل ریالی این رقم با دلار اردیبهشت ۹۷ و دلار خرداد ۹۸، چشمگیر است.۲۰۰ هزار دلار در اردیبهشت ۹۷، برای شما حدود ۷ میلیارد ریال تمام می‌شد در حالی که در خرداد ۹۸، این ۲۰۰ هزار دلار، قریب به ۳۰ میلیارد ریال تمام می‌شود. یعنی ۳۰۰ درصد هزینه تمام شده برای مهاجرت شما در این روش، افزایش یافته است. حال در بازه بلندمدت،‌ با توجه به روند صعودی دلار، هزینه تمام شده مهاجرت کارآفرینی و سرمایه گذاری مشتاقان این روش، باز هم افزایش خواهد یافت. پس در برنامه ریزی خود، شتاب کنید!

separator line

افرادی که می خواهند مهاجرت کنند این نکات را به یاد داشته باشند

برای مهاجرت به بسیاری از کشورهای جهان،‌ هیچ نیازی به پرداخت هزینه‌های وکیل به جز کارهای خیلی خاص ندارید. اگر انگلیسی شما خوب است، فرم‌ها، مدارک، شرایط و فرآیندها را اینترنتی دنبال کنید.بهتر است پیش از اقدام قطعی برای مهاجرت به کشورهای مهاجرخیز یا پناهنده پذیر جهان، سفری به این نقاط داشته باشید.تا اقامت دائم کشور مقصد را اخذ نکردید، از فروش وسایل خود در ایران، خودداری کنید.قوانین مهاجرتی، سال به سال به‌روز می‌شود. همیشه خود را به‌روز کنید.هزینه تمام شده مهاجرت ایرانیان به کشورهای مختلف دنیا،‌ به دلیل نرخ ارز، سال به سال گران‌تر می‌شود.در اختیار داشتن مدرک آیلتس و تافل و PTE برای مهاجرت نیروی کار سرمایه گذاری و متخصص، الزامی است و سبب افزایش امتیاز شما برای ورود به POOL خواهد شد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (6 رای)  
قرآن آنلاین
۱ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

vizachi | ۱ سال پیش
بسیار عالی
0
0