روز شماری کیت میدلتون برای مرگ ملکه الیزابت

۱۲,۲۷۲
۱
۱
جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۰

هفت صبح: الیزابت دوم، ملکه بریتانیا که 60 سال است در رأس خاندان سلطنتی انگلیس ایستاده، دو روز گذشته را در بیمارستان بستری بوده است؛ در حالی که اخبار ر

هفت صبح:

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا که 60 سال است در رأس خاندان سلطنتی انگلیس ایستاده، دو روز گذشته را در بیمارستان بستری بوده است؛ در حالی که اخبار رسانه های جهان نشان از روزشماری برای مرگ خبرساز او دارند، امید کِیت میدلتون، همسر پرنس ویلیام، برای ملکه شدن روز به روز به واقعیت نزدیکتر می شود.

الیزابت دوم که سال گذشته 60 سالگی تاج گذاری اش را در مراسمی پر زرق و برق، گسترده و طولانی جشن گرفت روز یکشنبه در پی دردهای حاد در ناحیه شکم به بیمارستان برده شد و تا روز گذشته بستری و تحت نظر پزشکان و پرستاران کارکشته بیمارستان پادشاه ادوارد هفتم در لندن بود.

روز شماری کِیت برای عنوان «ملکه کاترین»

اگرچه دکترها و سخنگوی کاخ باکینگهام می گویند بستری شدن ملکه بریتانیا که در ماه آوریل (ماه آینده) 87 ساله خواهد شد، اقدامی «احتیاطی» بوده و دردهای ناشی از بیماری در او ضعیف تر شده اند، همین بستری شدن ملکه پیر به سوژه ای پربیننده برای رسانه های جهان تبدیل شده است و دو روز گذشته هیچ خبرگزاری، وب سایت خبری و روزنامه پرتیراژی نبود که به این موضوع نپردازد.

الیزابت دوم که 10 سال بود پایش را به عنوان بیمار در بیمارستان نگذاشته بود، حالا بر اثر نشانه های ابتلا به التهاب معده مجبور شد سفرش به رُم و برنامه های دیگرش را لغو کند. ملکه که برخلاف شوهرش پرنس فیلیپ، به ندرت بیمار می شود، آخرین بار در سال 2003 برای جراحی در این بیمارستان بستری شده بود.

اما به نظر می رسد خیلی ها انتظار مرگ او را می کشند. اتفاقی که رویای چندین ساله پرنس چارلز، پسر بزرگ الیزابت و وارث او که 64 سال دارد، را برای رسیدن به مقام پادشاهی به واقعیت تبدیل خواهد کرد.

وب سایت خبری انگلیسی میرور، در همین رابطه خبر داده است «اخیرا به مجریان شبکه بی بی سی آموزش های لازم داده شده است تا در صورت مرگ ملکه بدانند چه لباسی بپوشند و چطور این خبر را گزارش کنند. سیاست های بی بی سی در این رابطه از زمان مرگ مادر ملکه در سال 2002 و اشتباه پیتر سیسونز در اعلام خبر مرگ او (پوشیدن لباسی خاکستری با کرواتی به رنگ سرخ تیره) تغییر کرده است. طبق سیاست های جدید مجریان این شبکه خبری برای اعلام چنین خبری باید پیراهن های سفید با کراوات های سفید با کراوات های مشکی بپوشند و خبرنگاران شبکه هم برای نشان دادن احترامشان کت و شلوارهایی به رنگ تیره بر تن کنند.»

روز شماری کِیت برای عنوان «ملکه کاترین»

یکی دیگر از بحث هایی که در برخی رسانه ها و بیشتر در شبکه های اجتماعی دهان به دهان می چرخد، احتمال رسیدن کِیت میدلتون، عروس عامی خاندان سلطنتی به عنوان ملکه بریتانیا است که با مرگ الیزابت گامی به تحققش نزدیکتر خواهد شد.

کِیت میلتون که مراسم ازدواجش با پرنس ویلیام، پسر ارشد پرنس چارلز، وارث الیزابت دوم را میلیون ها نفر در سراسر جهان به طور زنده تماشا کردندو خاطره پرنسس دیانا، همسر سابق پرنسس چارلزکه در تصادفی مشکوک در پاریس جان باخت را در اذهان بریتانیایی ها زنده کرده است، اگر نوبت پادشاهی ویلیام برسد «ملکه همسر» بریتانیا خواهد شد.

او با رسیدن به این مقام که ضامن هیچ نقش و نفوذیب در اختیارات و قدرت شوهرش نخواهد بود به اسم ملکه کاترین تاج گذاری خواهد کرد اما این مقام با مقامی که الیزابت دوم در اختیار دارد تفاوت زیادی دارد؛ الیزابت دوم خود مقام ملکه را به ارث برده است و از این رو «ملکه حاکم» خوانده می شود، در صورتی که کِیت اگر به این عنوان برسد به واسطه پادشاهی شوهرش خواهد بود. مقامی که شبیه به جایگاه کنونی پرنس فیلیپ، شوهر الیزابت دوم است.

روز شماری کِیت برای عنوان «ملکه کاترین»

البته الیزابت دوم هم از ابتدای تولدش مقام وارث تاج و تخت را در اختیار نداشته است و این لجاجت ادوارد هشتم پادشاه بریتانیا در سال 1936 در ازدواج با والیس سیمسونِ آمریکایی بود که این مقام را برای او به ارمغان آورد. ادوارد هشتم چند ماه پس از پادشاه شدنش بحرانی در قوانین اساسی بریتانیا به وجود آورد؛ او اعلام کرد که به والیس سیمسون که پیش از آن دو بار ازدواج کرده بود، از همسر اولش طلاق گرفته بود و در شرف طلاق دوم بود، پیشنهاد ازدواج داده. ازدواج ادوارد نه تنها بات قوانین سلطنتی بریتانیا و قانون اساسی نمی خواند، جایگاه او در مقام رئیس کلیسای انگلیس را هم زیر سوال می برد، زیرا این کلیسا ازدواج افراد مطلقه تا زمانِ زنده بودن همسر سابقشان را منع کرده بود.

ادوارد هشتم که نمی توانست از والیس دل بکند، برای جلوگیری از استعفای نخست وزیر و ایجاد بحران سیاسی از پادشاهی کناره گیری کرد و پس 326 روز تکیه زدن بر مسند پادشاهی این عنوان را به برادرکوچکترش آلبرت (که جورج ششم نام گرفت و در فیلم «سخنرانی پادشاه» با او آشنا شدیم)، پدر الزابت دوم سپرد.

روز شماری کِیت برای عنوان «ملکه کاترین»

پس از ملکه، پرنس چارلز که وضعیت سلامتش چندان تعریف ندارد و در سال های اخیر چند باری بستری شده است به پادشاهی خواهد رسید و پس از او نوبت به کِیت میدلتون خواهد رسید؛ دختری از خانواده ای غیرسلطنتی که آرزوی بسیاری از دختران دم بخت خاندان پادشاهی بریتانیا در ازدواج با ویلیام، پادشاه آینده را نقش بر آب کرده است اما کِیت هنوز ماه ها و شاید سال های سال باید صبر کند که بتواند بانوی کاخ عظیم باکینگهام، 775 اتاق آن و حدود 1200 خدمه اش شود و بتواند از میان مجموعه ای منحصر به فرد از جواهرات سلطنتی زیورآلاتی برای خود برگزیند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
sanaz | ۶ سال پیش
دیگه وقتی خداوند نظر لطفش رو بر کسی میندازه چی میشه گفت؟البته اگر آخر داستان کیت هم خوب باشه میشه گفت که خوش شانسترین زن دنیاست مخصوصا بعد از به دنیا آوردن پسرش ولی کسی از بازی روزگار خبر نداره!
۰
۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم