دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۱۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
آموزش زبان انگلیسی برای کودکان چرا و چگونه؟
9
زمان مطالعه: 8 دقیقه
آموزش زبان به کودکان فواید زیادی می‌تواند داشته باشد. به همین دلیل در این قسمت قصد داریم به بررسی اهمیت آموزش زبان کودکان و فواید آموزش زبان به کودکان آن و همچنین نحوه آموزش و آموزش آنلاین زبان به کودکان بپردازیم.

امروزه با گسترش ارتباطات در سرتاسر جهان، یادگیری زبان انگلیسی اهمیت و ضرورت دو چندانی پیدا کرده است. زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی است. دوران کودکی یکی از بهترین دوران برای آموزش زبان به کودکان و یادگیری زبان انگلیسی است. آموزش زبان به کودکان فواید زیادی می‌تواند داشته باشد. به همین دلیل در این قسمت قصد داریم به بررسی اهمیت آموزش زبان کودکان و فواید آموزش زبان به کودکان آن و همچنین نحوه آموزش و آموزش آنلاین زبان به کودکان بپردازیم.

اهمیت آموزش زبان به کودکان

آموزش زبان کودکان دارای چالش‌هایی به‌خصوصی است. به همین دلیل باید از روش‌های مناسبی برای این منظور استفاده کرد. ذهن کودکان بسیار کنجکاو و تشنه تجربیات و اطلاعات جدید است. در دوران کودکی مغز کودکان در حال تکامل و رشد است. کودک برای فهم دنیای اطراف خود به اطلاعات و تجربیات فراوانی نیاز دارد. به همین دلیل اغلب کودکان برای یادگیری اشتیاق دارند و هیچ‌گونه مقاومتی برای یادگیری مطالب جدید از خود نشان نمی‌دهند.
تسلط و یادگیری زبان مادری نیز در سنین کودکی آغاز می‌شود. کودک به‌تدریج با مشاهده گفتگوی افراد با یکدیگر یادگیری خود را از سطح کلمات ساده به سطح کلمات پیچیده‌تر ارتقا می‌دهد. با توجه به اینکه در این سنین ذهن کودک توانایی‌هایی زیادی دارد. یادگیری زبان دوم نیز در سنین کودکی ممکن است. این امر برای کودک می‌تواند مزایای متعددی نیز داشته باشد.

چرا به کودکان باید زبان انگلیسی را آموزش داد؟

اکنون که به اهمیت یادگیری زبان دوم اشاره کردیم، شاید برای شما سؤال باشد که چرا بهتر است، زبان دوم آموزشی به کودکان، زبان انگلیسی باشد. همان طور که در مقدمه اشاره شد زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی است. این زبان به‌عنوان زبان ارتباطی بیش از 380 میلیون نفر از مردم جهان استفاده می‌شود و بعد از زبان‌های چینی و اسپانیولی، سومین زبان پرکاربرد جهان است. علاوه بر این زبان انگلیسی زبان دوم بیش از 750 میلیون نفر از مردم جهان است. زبان انگلیسی در زمینه‌های مختلف تجاری، سیاسی، اقتصادی، نظامی و توریستی به‌وفور استفاده می‌شود. یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت‌های تحصیلی و مالی هر فردی باشد.

کلاس زبان کودکان

فواید آموزش زبان به کودکان

آموزش زبان به کودکان می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای آموزش زبان به کودکان اشاره می‌کنیم:
• رشد مغز
با توجه به تحقیقات صورت گرفته، آموزش زبان به کودکان موجب افزایش تمرکز و رشد مغز کودک شود. زمانی که کودکان زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند، سعی می‌کنند در موقعیت‌های مختلف از این زبان استفاده کنند. این مطلب می‌تواند باعث شود که دقت و تمرکز کودک افزایش یاید.
• افزایش خلاقیت
آموزش زبان به کودکان در سنین پایین موجب می‌شود که این کودکان خلاقیت بیشتری داشته باشند. زمانی که کودک علاوه بر زبان مادری زبان دیگری نیز یاد می‌گیرد، ذهن او در مقایسه با ذهن یک کودک تک زبانه الگوهای ارتباطی بیشتری دارد. به این ترتیب ذهن این کودکان دارای تنوع در برخورد با پدیده‌های مختلف بوده و می‌توانند در الگوهای ارتباطی خود تنوع بیشتری داشته باشند.
• بهبود تحصیل
نتایج بررسی‌ها و تحقیقات علمی، نشان می‌دهند که آموزش زبان به کودکان تاثیر مثبت قابل ملاحظه‌ای در تحصیل کودکان در مدرسه دارد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که کودکان دو زبانه در مقایسه با کودکان تک زبانه، در بعضی از دروس عملکرد بهتری دارند.
• بهبود زبان بومی
برخلاف این که برخی از افراد تصور می‌کنند، آموزش زبان به کودکان نه‌تنها هیچ مانعی در یادگیری و تسلط کودک به زبان مادری خود ندارد، بلکه می‌تواند موجب بهبود یادگیری زبان مادری نیز شود.
کودکان با یادگیری زبان دوم، ذهن توانمندتری دارند و ظرفیت پذیرش و یادگیری اطلاعات بیشتری را نیز دارند. به این ترتیب می‌توانند زبان مادری خود را نیز با سرعت و کیفیت بالاتری فرا بگیرند.
• افزایش مهارت‌های ارتباطی
آموزش زبان به کودکان باعث می‌شود که ذهن آن‌ها شکوفا بشود و با رشد الگوهای ارتباطی در ذهن این کودکان، بتوانند تعامل بهتری با محیط اطراف خود داشته باشند. کودکان نیازمند تعامل و برقراری ارتباط با محیط اطراف خود هستند. آموزش زبان به کودکان موجب بیشتر شدن الگوهای ارتباطی در ذهن کودکان شده و می‌توانند تعامل بهتری با محیط اطراف داشته باشند.
علاوه بر این آموزش زبان به کودکان، باعث می‌شود که ذهن این کودکان از همان سنین کم، با آداب و رسوم و فرهنگ میلیون‌ها انسان دیگر ساکن در سراسر جهان تا حدودی آشنا شده و به این ترتیب درک فرهنگی بیشتری داشته باشند. این کودکان با شناخت بیشتری که از فرهنگ‌های دیگر دارند، در آینده می‌توانند دید جامع‌تر و عمیق‌تری به زندگی داشته و با شناخت تفاوت‌ها و اشتراکات فرهنگی، قضاوت و درک بهتری داشته باشند.
• افزایش قدرت تفکر
کودکان دو زبانه در مقایسه با کودکان تک زبانه قدرت تفکر بالاتری دارند و همچنین توانایی حل مسئله آن‌ها عموماً بیشتر است. این کودکان با دارا بودن الگوهای ارتباطی و توانمندی‌های ذهنی بالاتر، در برخورد با ناملایمات و مشکلات زندگی، توانمندی بالاتری جهت حل مسئله و تصمیم‌گیری داشته باشند.

روش آموزش زبان به کودکان

آموزش زبان به کودکان دارای چالش‌ها و مشکلات خاص خود است. آموزگاران زبان انگلیسی برای کودکان باید توانمندی‌های زیادی برای برقراری ارتباط با کودکان داشته باشند. آموزش زبان به کودکان باید به‌صورت کاملاً ساده بوده و نباید به‌صورت پیچیده و سخت باشد. آموزش زبان به کودکان باید با کلمات ساده و توسط آموزگاران زبده و در آموزشگاه‌های معتبر صورت گیرد. هر گونه سخت‌گیری در این زمینه می‌تواند موجب دل‌زدگی کودکان شود. قبل از ثبت‌نام کلاس زبان، از اعتبار موسسه و برخورداری آن‌ها از مدرسین ویژه زبان برای کودکان مطمئن شوید. مدرسین ویژه زبان برای کودکان باید به‌خوبی با اصول و فنون آموزش زبان به کودکان آشنا باشند. آموزش زبان به کودکان باید در یک فضای کاملاً کودکانه و سرگرم کننده باشد.

آموزش آنلاین زبان کودکان

امروزه استفاده از روش‌های مدرن زبان انگلیسی روز‌به‌روز در حال رشد و توسعه است. یکی از بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی به کودکان و بزرگسالان، آموزش زبان آنلاین است. آموزش زبان آنلاین به کودکان مزایای متعددی دارد. ثبت‌نام کلاس زبان به‌صورت آنلاین می‌تواند بدون نیاز به مراجعه حضوری شما باشد. کودک دل‌بند شما می‌تواند در فضای امن منزل به کمک یک گوشی و یا کامپیوتر در کلاس زبان آنلاین شرکت کند. شما می‌توانید به‌راحتی کیفیت آموزش آنلاین زبان کودکان خود را رصد کنید. برخلاف کلاس‌های حضوری که نیازمند این است که وقت قابل‌توجهی را برای رفت‌و‌آمد کودکان به این کلاس‌ها اختصاص دهید، آموزش زبان آنلاین کودکان شما می‌تواند موجب صرفه‌جویی در وقت و حتی هزینه‌های شما شود. آموزش آنلاین زبان به کودکان می‌تواند با جلوه‌های بصری بیشتری همراه باشد. این امر می‌تواند سبب شود که کودک لذت بیشتری از آموزش ببرد و علاوه بر این توان و قدرت یادگیری او نیز افزایش یابد.

آموزشگاه زبان کودک

تعیین سطح زبان انگلیسی

تعیین سطح زبان انگلیسی شاید یکی از ابتدایی‌ترین کارهایی است که در هر موسسه آموزش زبان معتبر باید به درستی و با حساسیت ویژه‌ای انجام شود. تعیین سطح زبان انگلیسی در صورتی که به‌درستی انجام شود، توانمندی‌های واقعی زبان شما را مشخص کرده و باعث می‌شود یادگیری زبان کودکان شما از کلاس و سطحی متناسب با توانمندی‌های فعلی آن‌ها آغاز شود. در صورتی که تعیین سطح زبان انگلیسی به‌درستی انجام نشود، می‌تواند موجب اتلاف وقت و یا دل‌زدگی و عدم یادگیری مناسب کودک به علت عدم آموزش مناسب با سطح توانمندی او باشد. تعیین سطح رایگان زبان انگلیسی نیز ممکن است، اگرچه که در زمینه تعیین سطح زبان انگلیسی بهتر است کیفیت کار را بر هزینه زندگی که پرداخت می‌کنید، در اولویت قرار دهید. با این وجود در برخی از مؤسسات معتبر آموزش زبان انگلیسی، تعیین سطح رایگان زبان انگلیسی با کیفیت مناسبی انجام می‌شود. تعیین سطح زبان انگلیسی به‌صورت آنلاین نیز ممکن است. در تعیین سطح زبان انگلیسی به‌صورت آنلاین نیاز به مراجعه حضوری شما و یا کودکتان نیست. این مطلب می‌تواند موجب صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در زمان و حتی هزینه‌های شما باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (9 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits