مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۳۰ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۳ مارس ۲۰۲۳ میلادی
2 انشا تضاد معنایی آب و آتش مناسب برای تمامی پایه ها
13
زمان مطالعه: 4 دقیقه
در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم قصد داریم انشاهایی با موضوع تضاد معنایی آب و آتش تقدیم حضورتان کنیم. با ما همراه باشید.

انشا تضاد معنایی آب و آتش

اگر به دنبال انشا تضاد آب و آتش با روش ناسازی معنایی هستید، این مقاله را از دست ندهید. امیدواریم بهره کافی را ببرید.

انشا تضاد معنایی درمورد آب و آتش

آب، نعمت بی نظیر خداوند، جلوه زیبایی و طراوت و مظهر پاکی و زلالی و در واقع، دلیل اصلی ادامه هستی است. در نبود آب، از خروش رودخانه ها، آواز دل نشین پرندگان، بازی ماهی ها،

ترنّم شکوفه های درختان، تبسّم و لبخند گل های زیبا و رنگارنگ دنیای طبیعت خبری نخواهد بود. اگر آب نباشد، حس تماشا و لذت مفهومی ندارد. آری، آب جوهر خلقت، ریشه تمام زیبایی ها و اساس زندگی در جهان هستی است.

حاله به سراغ آتش می رویم. دور آتش که بنشینید، می‌توانید حرارت آن را احساس کنید، و بوی دود چوب و صدای ترق و تروق آن را بشنوید. اگر خیلی نزدیک شوید، چشمان و سوراخ‌های بینی‌ تان را می‌سوزاند.

می‌توانید برای همیشه به شعله‌های درخشان خیره شوید که در تجسمی ابدی پیچ می‌خورند و سوسو می‌زنند. اما دقیقا به چه نگاه می‌کنید؟ شعله‌ها به وضوح جامد نیستند، مایع هم نیستند.

بیشتر شبیه گاز هستند چون با هوا درمی‌آمیزند، اما بیش از آن دیده می‌شوند — و زودگذرتر هستند. و از نظر علمی، آتش با گاز متفاوت است زیرا گازها به طور نامحدود در یک حالت باقی می‌مانند در حالی که آتش در نهایت می‌سوزد و خاموش می‌شود.

آتش هم یکی از نیازهای اصلی زندگی انسان است و برای ادامه ی زندگی لازم است. اما آب و آتش دو عنصر متضاد هستند و هیچگاه نمی توانند در یک زمان و مکان با یکدیگر وجود داشته باشند چرا که آب آتش را از بین می برد.

انشا با تضاد معنایی آب و آتش

انشا تضاد معنایی آب و آتش ذهنی

آتش یکی از مهم ترین اکتشافات بشر در طول تاریخ است که تاثیر زیادی در رشد و پیشرفت انسان در زمینه های مختلف داشته و به بقای انسان کمک کرده است.

اگرچه آتش نقش مهمی در زندگی ما دارد اما استفاده از آن به قدری رایج و عادی شده که بسیاری از ما به چیستی و چرایی آن اهمیتی نمی دهیم و شاید تا به حال از خودمان نپرسیده باشیم آتش چیست و از کجا آمده است،

اما این سوال یکی از رایج ترین پرسش هایی است که کودکان کنجکاو از والدین خود می پرسند. جالب است بدانید که اگر آتش نبود بسیاری از کارهای انسان قابل انجام نبود، حتی غذا خوردن انسان ها نیز با مشکل مواجه میشد.

حالا که دانستیم آتش چقدر برای زندگی ما انسان ها اهمیت دارد به سراغ یک عنصر مهم دیگر یعنی آب می رویم که به اصطلاح مایه حیات است.

زندگی همه موجودات کره زمین به بودن آب سالم وابسته است. آب ، حیات را به کره زمین هدیه داده است و یکی از نعمت های بزرگ خداوند به شمار می رود، هر انسانی باید نهایت تلاش خود را بکند، تا در مصرف آب اسراف نکند.

خداوند در قران کریم، ارزش زیادی برای آب قائل است و می فرماید: همه را از آب آفریدم ، و همینطور می فرماید: با نزول آب زمین های مرده را زنده می کنم.

خداوند در آیه 30 سوره مبارکه انبیاء می‌فرماید (وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ کلُ‏َّ شىَ‏ْءٍ حَى)، «و هر چیز زنده ‏اى را از آب قرار دادیم؟! دو نوع آب داریم، یکی آب شرب و قابل نوشیدن، و دیگری آب شور که بیشتر دریاها را تشکیل می دهد.

آب قابل نوشیدن از روش های مختلفی به دست ما می رسد، که عبارتند از : آب باران ، آب چاه و قنات ها و رودخانه ها، آب حاصل از ذوب شدن برف ها و یخچال ها .

آب شرب پس از زحمات فراوان و تصفیه در تصفیه خانه ها ، به دست ما می رسد، البته آب چاه ها بیشتر شان قابل شرب بوده و هم اکنون نیز در برخی جاها از آب شرب چاه استفاده می کنند .

آب و آتش دو عنصر کاملا متضاد هستند و علاوه بر تضاد معنایی، در واقعیت نیز با یکدیگر تضاد دارند.

انشا تضاد معنایی آّب و آتش

همچنین بخوانید:

5 انشا تضاد معنایی خنده و گریه مناسب برای تمامی پایه ها

2 انشای فوق العاده زیبا به روش بارش فکریاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (13 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است